Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-04-2011
    Postime
    394

    Halili kritikon Moisiun 'Mos tė harrohet Ilirida'

    Pas paraqitjes sė idesė pėr bashkimin e Shqipėrisė me Kosovėn nga ish kreu i shtetit shqiptar Alfred Moisiu, ka reaguar sot kryetari i Iliridės Nevzat Halili. Sipas tij burrėshtetasit shqiptarė tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Republikės sė Kosovės, shumė pak e pėrmendin shtetin e Iliridės. “Dje nė mjetet e informimit u dėgjua deklarata e ish presidentit tė Shqipėrisė zotit Alfred Moisiu nė Tv Alsat, i cili thotė se duhet tė bėhet bashkimi kombėtar i Shqipėrisė dhe Kosovės, dhe kėtė e thotė se fillimisht ky bashkim duhet bėrė nė formė tė konfederatės, apo unė them Shqipėrisė Londineze apo administrative dhe Kosovės. Unė mendoj se nė emėr tė institucioneve tė Republikės sė Iliridės, ne protestojmė ashpėr lidhur me kėtė sepse, Institucionet e Republikės sė Shqipėrisė zyrtare dhe tė Kosovės shumė pak pėrmendin Republikėn e Iliridės. Ju jeni dėshmitarė se edhe nė mediat maqedone edhe nė ato shqipe ėshtė nxjerrė njė hartė ku Ilirida ėshtė pėrmendur si etnitet i posaēėm si Shqipėria e Kosova poashtu edhe Ilirida, prandaj njė gjė tė tillė zoti Moisiu nuk ėshtė dashur t’i lejojė vetes dhe tė gjithė pėrfaqėsuesve tjerė tė Shqipėrisė dhe Kosovės zyrtare” tha Nevzat Halili, kryetar i Iliridės

  2. #2
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Ky kryetari i Ilirides me mire do te ishte qe te angazhohej per bashkimin e faktorit shqiptar ne Iliride, se te merret me kritika.

    Nese shqiptaret e Ilirides vazhdojne te mbajne qendrime armiqesore ndaj njeri-tjetrit nuk do te kete as Shqiperi, as Kosove e as Amerike...qe t'iu ndihmoj.
    Nese behen bashke, gjysma e punes per bashkim do te jete e kryer.

  3. #3
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    ilirian te njejten gje duhet te thuash edhe per shqiptaret e shqiperise dhe kosoves, nuk jane aspak ne pozite me te mire se ne .ne se paku kemi nje armik ,sllavin ,po ju cfar armiku keni ,me cilin beni lufte ????

  4. #4
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga agimbeluli Lexo Postimin
    ilirian te njejten gje duhet te thuash edhe per shqiptaret e shqiperise dhe kosoves, nuk jane aspak ne pozite me te mire se ne .ne se paku kemi nje armik ,sllavin ,po ju cfar armiku keni ,me cilin beni lufte ????
    Nuk po i bej me te mire as politikanet e shqiperise e te kosoves, por ju lat nam.

    Ne Shqiperi e ne Kosove ka probleme tjera ndersa ne Iliride tjera.
    Shqiperia e Kosova tashme jane te pavarura. Shqiptaret ne Iliride e kane shansin qe te dalin bashke ne zgjedhje, por me shume po i preferojne bashkeqeverisjet me shkije.
    Rivaliteti partiak ju ka verbu syte. E keni keqkuptu politiken.

  5. #5
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    thuaj shyqyr qe nuk keni serb e maqedon se ndryshe do kishim fole .

    po he ma thuaj cfar keni ju ndryshe nga ne?
    askundi ne bote nuk zgjidhet kryetari me mandat dy javore ben dy vizita dhe shkarkohet , turp dhe qesharake .

    ne e kemi keqkuptu politiken ,ju e keni kenqe me politiken

    pash zotin leri keto muhabete se me ben te qeshi

  6. #6
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga agimbeluli Lexo Postimin
    thuaj shyqyr qe nuk keni serb e maqedon se ndryshe do kishim fole .

    po he ma thuaj cfar keni ju ndryshe nga ne?
    askundi ne bote nuk zgjidhet kryetari me mandat dy javore ben dy vizita dhe shkarkohet , turp dhe qesharake .

    ne e kemi keqkuptu politiken ,ju e keni kenqe me politiken

    pash zotin leri keto muhabete se me ben te qeshi
    Agim, une nuk jam Prishtina C B DH ZH e ku ta di une, qe te krijoj urrejtje dhe ndasi ne mes te shqiptareve. Une i konsideroj vellezer te gjithe shqiptaret kudo qe jane.

    Nuk eshte deshira ime qe gjendja ne Iliride eshte gjendja keshtu siq eshte, por ndonjehere po shkruaj prej zhgenjimit. Pse nuk e pranon se i keni hyp gomarit mbrapsht?!

    Pas perfundimit te luftes se 2001 i kishit dy parti. Ne momentin qe pritej te behej nje bashkim apo shkrirje e ketyre partive ndodhi komplet e kunderta...u krijuan edhe nja 5 a 6 parti tjera. Secila me secilen sillen me ashper se qe sillen ndaj partive sllave atje!
    Tani, cili eshte qellimi apo dobia nga keto ndarje te reja?!....te tregoj une, nuk ka asnje dobi hiq.

    Ne Kosove u bashkuam gjithmone ne situata te veshtira. U bashkuam ne 1990, u bashkuam ne Rambuje, u bashkuam gjate negociatave me Serbine, u bashkuam ne shpalljen e pavaresise etj...

    Kur u bashkuat ju?

    p.s. a do me per belulin?

  7. #7
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    Agim, une nuk jam Prishtina C B DH ZH e ku ta di une, qe te krijoj urrejtje dhe ndasi ne mes te shqiptareve. Une i konsideroj vellezer te gjithe shqiptaret kudo qe jane.

    Nuk eshte deshira ime qe gjendja ne Iliride eshte gjendja keshtu siq eshte, por ndonjehere po shkruaj prej zhgenjimit. Pse nuk e pranon se i keni hyp gomarit mbrapsht?!

    Pas perfundimit te luftes se 2001 i kishit dy parti. Ne momentin qe pritej te behej nje bashkim apo shkrirje e ketyre partive ndodhi komplet e kunderta...u krijuan edhe nja 5 a 6 parti tjera. Secila me secilen sillen me ashper se qe sillen ndaj partive sllave atje!
    Tani, cili eshte qellimi apo dobia nga keto ndarje te reja?!....te tregoj une, nuk ka asnje dobi hiq.

    Ne Kosove u bashkuam gjithmone ne situata te veshtira. U bashkuam ne 1990, u bashkuam ne Rambuje, u bashkuam gjate negociatave me Serbine, u bashkuam ne shpalljen e pavaresise etj...

    Kur u bashkuat ju?

    p.s. a do me per belulin?
    Ilyrian , keni plotesishte te drejte ne komentin e juaj .Nevzat Halili,ishte i pari qe perqafoi Kiro Gligorovin ne Parlamentin e Maqedonise ,me pranimin e hstetit sllavo-maqedon. Ku ishte ky politikane qe ne ate kohe te kishte kerkuare ndarjne apo nje Republike Ilire ne Maqedoni.?? Eshtref Aliu nje deputet ne Parlamnetin e Maqedonise per nje shume te vogel te parave nenshkruajti kapitulimin en Amerike . Keo politikane shqipefolesa jo vetem qe i kane hypur gomarit mbrapshte , pore keta kohen e fundit po tregoje endra gomarri.

  8. #8
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Ilirian , te kuptoj plotesisht dhe une jam i mendimit tuaj ,por problemi qendron dikund tjeter.

    sistemi shume partiak eshte sisitem demokratik ,dhe nuk ka asgje te keqe ,por ky sistem tek shqiptaret ( ne te gjithe trojet ) ka treguar se nuk eshte efikas,per neve duhet nje sistem alla mubarak se ate te enverit e provuam ,nuk na solli gje.

    Une kur te ceka se shyqyr qe nuk keni pune me sllavin ti nuk me kuptove ,u bashkuam me 99 kunder sllavit ,u bashkuam me 97 ne gostivar per rufiun (edhe pse disa tani nuk e duan sepse nuk jane ne partine e tij),u bashkuam ne rambuje,u bashkuam me 2001, me trego kur jane bashkuar ata te shqiperise ( vetem tek portokallia e gjen bashke SALA-RAMA duke bere humor ) ata asnjehere nuk i gjen bashke.

    TE THASHE NE U BASHKUAM EM 2001 .

    tani me thuaj ku jeni ju dhe ata te shqiperise bashke ??????

    sa parti politike keni ne kosove dhe Shqiperi??

    p.s. a don me ilirian

  9. #9
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Doganieri nė aeroportin e Ohrit, vonon pasagjerėt
    Published or updated- 08/05/2011 15:12:00
    Madhėsia:

    Familja Dauti nga Struga akuzon se djali, nusja dhe dy nipėrit e tyre tė mitur qė kanė 4 ose 11 vjet, nė mėngjes janė keqtrajtuar nga doganieri nė aeroportin e Ohrit, nė orvatjen e tyre qė tė hipin nė avionin pėr nė Cyrih. Pasi mė parė pa problem i kalojnė tė gjitha procedurat e nevojshme, i dorėzojnė valixhet, pa ndonjė arsye tė veēantė ishin ndalur dhe para tė gjithė 150 pasagjerėve qė duheshin tė niseshin pėr nė Cyrih, nė mes tė aeroportit sipas familjes Dauti, kishin filluar ti kontrollojnė dhe keqtrajtojnė, sikur tė ishin kriminelėt mė tė mėdhenj. Ata thonė se bagazhi pasi qė ishte futur nė avion me kėrkesėn e doganierit ishte nxjerrė prej tij. “Neve nuk jemi mėsuar kėshtu tė mundohemi as njė herė, kaq kohė qė shkon dhe vjen djali, tė gjithė njerėzit u habitėn edhe folėn, bėrtisnin, tė gjithė thanė nuk ėshtė kėtu, njėri prej brenda tha nuk ėshtė ky kėtu, thash po mos tė jetė kėtu ta pėrzėmė kėtė doganierin, mos e mbajnė kėtu.“ tha Sadrie Dauti.“Dy orė tė tėrė kemi qenė aty, gjith njerėzit qė kanė qenė, gjith personeli i aeroportit kanė qenė aty dhe kanė parė krejt, tė japin deklaratė dhe tė tregojnė tė vėrtetėn se ky ėshtė nj maltretim i pa parė, qė ka bėrė ky doganieri, gati dy orė tė gjithė udhėtarėt qė ishin hypėn me bagazhe qė i morrin, dhe ishin brenda tė djalit tim i morėn teshat i futėn brenda tė gjithė dhe kur erdhi puna tė shkojmė nė kontrolle nė doganė edhe menjėherė djalin e ndaluan aty” tha Selman Dauti. Avioni i i kompanisė zvicerane HELLOU nga Ohri , u nis me njė vonesė prej 2 orė e gjysmė. Edhe pse familja Dauti kėrkoi nga autoritetet e aeroportit qė tė shpjegojnė se ēfarė po ndodhte me ta, nuk morėn asnjė pėrgjigje. “Njė orė dy tė mira kontrolluan brenda djali asgjė erdhi lartė pastaj e kontrolluan nusen, nusja foli serbisht nuk mundeshe maqedonisht tha nuk kam frikė se nuk kam asgjė nėpėr torba, kontrolloni lirisht e derdhni po doni, e mori e derdhi e kontrolluan e maltretuan nusen, edhe cucėn e cila kishte fletoret tek ēanta, i nxori fletoret, atėherė unė u thash turp tė keni” tha Sadrie Dauti. Drejtoria e Doganave tė Maqedonisė pėrmes telefonit pėr Televizionin Alsat-M thanė se bėhej fjalė pėr procedurė tė rregullt doganore dhe se nuk ka pasur kurrfarė keqtrajtimi ndaj pasagjerėve. Rasti tek ta ishte lajmėruar menjėherė nga nėpunėsit e tyre nė Aeroportin e Ohrit. Ndėrsa nga Drejtoria e aeroport nuk dėshiruan ta komentojė rastin. Megjithatė familja Dauti mė nė fund u nis pėr nė Cyrih. Miki Trajkovski

    ja lexo se cfar te ben sllavi ,kete ju nuk e keni , tani me thuaj kush i ka fajet ketu??

  10. #10
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Citim Postuar mė parė nga TetovaMas Lexo Postimin
    Ilyrian , keni plotesishte te drejte ne komentin e juaj .Nevzat Halili,ishte i pari qe perqafoi Kiro Gligorovin ne Parlamentin e Maqedonise ,me pranimin e hstetit sllavo-maqedon. Ku ishte ky politikane qe ne ate kohe te kishte kerkuare ndarjne apo nje Republike Ilire ne Maqedoni.?? Eshtref Aliu nje deputet ne Parlamnetin e Maqedonise per nje shume te vogel te parave nenshkruajti kapitulimin en Amerike . Keo politikane shqipefolesa jo vetem qe i kane hypur gomarit mbrapshte , pore keta kohen e fundit po tregoje endra gomarri.
    Tetova une nuk mbroj askend ,por ndonjehere ti hipish gomarit mbrapsht eshte edhe aftesi ,

    te gjithe politikanet jane m.uta (me falni ne kete shprehje,nuk e kam zakon te shprehem keshtu)

    Me thuaj cili partiash nuk ka bere gafe te tilla , mendoj ata te cilet kane qene ne qeveri?????

    ali ameti luftoi ,vrau njerez dhe pikerisht me vrasesit qe na quanin talebane u fut ne qeveri ,kurse haruan sllavet se ali ameti nuk kishte asgje te perbashkemt me talebanizmin por ishte dhe ngelet komunist

  11. #11
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga agimbeluli Lexo Postimin
    Ilirian , te kuptoj plotesisht dhe une jam i mendimit tuaj ,por problemi qendron dikund tjeter.

    sistemi shume partiak eshte sisitem demokratik ,dhe nuk ka asgje te keqe ,por ky sistem tek shqiptaret ( ne te gjithe trojet ) ka treguar se nuk eshte efikas,per neve duhet nje sistem alla mubarak se ate te enverit e provuam ,nuk na solli gje.
    Po e ngaterron k.... me qebapin o Agim.
    Pluralizmi eshte i pranishem gjithandej ne vendet demokratike, nuk ka asgje te keqe prej saj. Poashtu edhe rivalitetet politike jane te pranishme gjithandej ne vendet demokratike.
    Ne kete teme nuk po flasim per sistemet qeverisese por per shkeljen e te drejtave te shqiptareve nga shumica sllave. Gruevski po luan cdo dite e me shume me shqiptaret e Ilirides, si maca me miun. Nga ana tjeter ju nuk beheni bashke dhe te krijoni nje strategji per te ardhmen, pasi qe po deklaroheni se jeni per bashkim me Shqiperine dhe Kosoven, por merreni me shantazhe, akuza, kercenime, vrasje ndaj njeri-tjetrit.
    Ka pasur tentime ne te kaluaren qe te ulen se bashku kreret e partive kryesore shqiptare te Ilirides, por gjithmone njeri prej tyre ka munguar. Shkurt, mungon vullneti i mire. Dikuj i konvenon kjo situate.

    Une kur te ceka se shyqyr qe nuk keni pune me sllavin ti nuk me kuptove ,u bashkuam me 99 kunder sllavit ,u bashkuam me 97 ne gostivar per rufiun (edhe pse disa tani nuk e duan sepse nuk jane ne partine e tij),u bashkuam ne rambuje,u bashkuam me 2001, me trego kur jane bashkuar ata te shqiperise ( vetem tek portokallia e gjen bashke SALA-RAMA duke bere humor ) ata asnjehere nuk i gjen bashke.
    Jo vetem qe kishim pune me sllavin, por kishim pune me nje sllav qindra here me te fuqishem se qe e keni ju atje. Thua qe u bashkuat me Rufi Osmanin, ne rastin e flamurit. Ja ku e keni Rufi Osmanin tani. E keni mundesine qe te rreshtoheni rreth tij dhe te vazhdoni perpara. Por problemi eshte se vet politikanet nuk jane te interesuar. Menjehere kane filluar akuzat per degradimin e perosnalitetit te tij.
    Pyet verdalle se kush e organizoi dhe e ndihmoi luften e 2001. Shqiptaret e Kosoves kane qene te kyqur drejtperdrejte ne luftime, perderisa shteti Shqiptar ka japur kontributin e saj...kontribut te cilin nuk mund ta lexojme neper gazeta ditore.

    TE THASHE NE U BASHKUAM EM 2001 .
    Dhe e harruat menjehere kete vit. Tani po ju pelqejne karrget e institucioneve dhe po iu trashet qafa neper zyre.

    tani me thuaj ku jeni ju dhe ata te shqiperise bashke ??????
    Te tregova me larte. Hapin e pare duhet ta ndermerrni ju, perkrahja nuk do te mungoje. Nese ndihei rehat ne bashkeqeverisje me shkije nuk ka se si t;iu ndihmoj askush.

    sa parti politike keni ne kosove dhe Shqiperi??
    Ndoshta e kuptove se Kosoav dhe Shqiperia kane dallim te madh me Iliriden.

    p.s. a don me ilirian
    Mos, se me mbyte. lol

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e getomental
    Anėtarėsuar
    18-04-2008
    Vendndodhja
    Shkup-Dardani-Shqipri.
    Postime
    251
    Janė disa faza tė realizimit tė Shqipėrisė Natyrale nė bazė tė Platformės tė cilat kanė fillu tė realizohėn nuk pėrjashtohet nė asnjė mėnyr Ilirida.
    Adresa jon ne boten e Liris esht: Besa Shqiptare.

  13. #13
    . Maska e illyrian rex
    Anėtarėsuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar mė parė nga getomental Lexo Postimin
    Janė disa faza tė realizimit tė Shqipėrisė Natyrale nė bazė tė Platformės tė cilat kanė fillu tė realizohėn nuk pėrjashtohet nė asnjė mėnyr Ilirida.
    Padyshim qe do ti vije radha edhe Ilirides. Eshte e pashmangshme.

    Ujqerit e perkufizojne territorin e tyre duke urinuar gjithandej. Shembull, nje grup i caktuar ujqerish e cakton nje territor p.sh 5 km katrore dhe fillojne e urinojne perimetrin e caktuar neper peme, shkurre e objekte te ndryshme ne menyre qe te tregojne se ai territor i takon atij grupi.
    Keshtu ka filluar edhe Gruevski. E di edhe ai se do te ndodhe nje shkaterrin i atij shteti artificial dhe po merret me ngjyrosje te hartave.
    Problemi eshte se po urinojne ne pika te gabuara dhe kete po e bejne te papenguar.

  14. #14
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
    Po e ngaterron k.... me qebapin o Agim.
    Pluralizmi eshte i pranishem gjithandej ne vendet demokratike, nuk ka asgje te keqe prej saj. Poashtu edhe rivalitetet politike jane te pranishme gjithandej ne vendet demokratike.
    Ne kete teme nuk po flasim per sistemet qeverisese por per shkeljen e te drejtave te shqiptareve nga shumica sllave. Gruevski po luan cdo dite e me shume me shqiptaret e Ilirides, si maca me miun. Nga ana tjeter ju nuk beheni bashke dhe te krijoni nje strategji per te ardhmen, pasi qe po deklaroheni se jeni per bashkim me Shqiperine dhe Kosoven, por merreni me shantazhe, akuza, kercenime, vrasje ndaj njeri-tjetrit.
    Ka pasur tentime ne te kaluaren qe te ulen se bashku kreret e partive kryesore shqiptare te Ilirides, por gjithmone njeri prej tyre ka munguar. Shkurt, mungon vullneti i mire. Dikuj i konvenon kjo situate.

    Ilirjan ti si duket ngatron suxhukun me kastravecin ,kur nuk ke njohuri per maqedonine mos mer mbi vete ti japish koses shume se do lodhesh, mos ja fut si kau peles ,kur nuk din ri urte dhe mundesisht te pyesish.
    Ne maqedoni eshte krejt ndryshe puna ,une te them kshu ti nuk mer vesh ,nese sistemi shume partiak eshte gje normale ateher ku qendron problemi tek ty ? pse disa idiota e keqperdorin voten e popullit , e ke ideni ti se si shkojne punet ne bllokun maqedon ??e ke idene ti se si jeton populli maqedon ne lindje te maqedonise ??? jo, keshtu si ti thone edhe shume maqedon ,perese nuk bashkohen partite maqedone kunder shqiptareve, e ke idene se si jetojne shkijet ne maqedonine lindore ???
    me thauj ti shoku i mencur ,ku nuk shkilen te drejtat njerezore ,ne kosove ??? hahaha,shqiperi ??? heheheh
    aman ri trus aty se me ben per te vjelle kur ndegjoj gjera te tilla ,meri statistikat dhe do shohish ku e ke vendin.



    Jo vetem qe kishim pune me sllavin, por kishim pune me nje sllav qindra here me te fuqishem se qe e keni ju atje. Thua qe u bashkuat me Rufi Osmanin, ne rastin e flamurit. Ja ku e keni Rufi Osmanin tani. E keni mundesine qe te rreshtoheni rreth tij dhe te vazhdoni perpara. Por problemi eshte se vet politikanet nuk jane te interesuar. Menjehere kane filluar akuzat per degradimin e perosnalitetit te tij.
    Pyet verdalle se kush e organizoi dhe e ndihmoi luften e 2001. Shqiptaret e Kosoves kane qene te kyqur drejtperdrejte ne luftime, perderisa shteti Shqiptar ka japur kontributin e saj...kontribut te cilin nuk mund ta lexojme neper gazeta ditore.

    mbas lufte ka shume trima ,besoj qe jam shume i qarte , e din ti se sa kane kontribuar gurbetqaret shqiptare nga maqedonia per kosoven e sidomos per luften e 2001 ??,une nuk kam nevoje te pyes verdalle pasi qe kam qene vete mbrenda saj, nese ti meresh me pyetje verdalle ,atehere te jap te drejte te shkruasdh dhe te mendosh keshtu pasi qe na qenke top informacion

    Dhe e harruat menjehere kete vit. Tani po ju pelqejne karrget e institucioneve dhe po iu trashet qafa neper zyre.

    une nuk kam haruar por kane haruar partite politike si ne kosove ,maqedoni e shqiperi , dhe mos me thuaj se ne special popull me parti speciale qe nuk i gjene dot ne bote T

    e tregova me larte. Hapin e pare duhet ta ndermerrni ju, perkrahja nuk do te mungoje. Nese ndihei rehat ne bashkeqeverisje me shkije nuk ka se si t;iu ndihmoj askush.

    adresen e ke gabim

    Ndoshta e kuptove se Kosoav dhe Shqiperia kane dallim te madh me Iliriden.

    po,po kan dallim te madh ,emrat i kane ndryshe ,se nje *** jane te gjithe ,ne fakt jemi te gjithe .


    Mos, se me mbyte. lol
    akoma gjalle je mos ki frike ,por pranoj gjerat ashtu si jane e jo si te vjen mire ti

  15. #15
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar mė parė nga agimbeluli Lexo Postimin
    Tetova une nuk mbroj askend ,por ndonjehere ti hipish gomarit mbrapsht eshte edhe aftesi ,

    te gjithe politikanet jane m.uta (me falni ne kete shprehje,nuk e kam zakon te shprehem keshtu)

    Me thuaj cili partiash nuk ka bere gafe te tilla , mendoj ata te cilet kane qene ne qeveri?????

    ali ameti luftoi ,vrau njerez dhe pikerisht me vrasesit qe na quanin talebane u fut ne qeveri ,kurse haruan sllavet se ali ameti nuk kishte asgje te perbashkemt me talebanizmin por ishte dhe ngelet komunist

    Pershendetje !! Personalishte nuk thashe qe ju mbrojtet ndonje politikane . Aftesi nuk eshte ti hypish gomarit mbrapshte , pore eshte tradheti, sepse gomarin dikush ta orienton mbrapshte dhe per fate te keqe politikanet tane shqipefolesa ende nuk e kane kumpuare se gomarin po e drejtojne shkijet sllave . Te ashtuquajturit politikane shqipefolesat, nuk jane taliban ,pore ata jane bashkepunetore te afetrt te amerikes .

    Amerika eshte ajo qe aktualishte eshte duke i shtypur shqipetaret ne Maqedoni. Keto plane jane afategjate ,sepse amerikanet dhe evropianet (kopilat e demokracise ) mendojne se shqipetaret e maqedonise, per nje kohe te shkurte si mbeshtetje shoqerore do te marrin religjionin , per arsye se politika dhe ceshtja e shqipetareve te maqedonise ka mbaruare me luften e vitit 2001 si kapitulim i shqipetareve .

  16. #16
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Se poltiken e udheheqin maqedonet ne maqedoni kete e dine edhe femijet e djepit, se politikanet tanu nuk jane te afte seshte e vertete, si dine te bejne dallavere e nuk dine te bejne politike ???,thjeshte e shfrytezojne nje mandat duke u futur si bujk dhe pas 4 vitesh del biznismen me miljona euro .une nuk thashe kot te gjithe politikanet pa mare parasyshe se ku jane qofte ne shqiperi ,kosove apo maqedoni jane te nejte mu.ta

    e gjithe kjo mbaron me ate qe e thae se evropjanet dhe amerikanet shtypin shqiptaret kjo eshte me se e vertete, dhe prandaj shqiptaret nuk duan as ata e as keta (eu dhe usa)pervec nje pakice qe jane sherbetore te tyre dhe disa kalamaj qe hane cokolate MADE IN USA dhe EU, te mos i duash keta dy faktore menjeher te shpallin terorist ,taleban,gabel e cka jo tjeter ,nuk ke nevoje te dalish jashte forumit dhe te bindesh per kete ,vetem lexo ne forum nga disa antare qe jane nga shqiperia dhe kosova dhe qe jane ne anen e amerikaneve

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anėtarėsuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    o po mos u shqetsoni fort se nuk jan ne dor te xhaxhi alfredit kto gjera mor aman..

    ja po u them une..
    ..te bashkohen qe neser ne mengjez kosova ulqini preveza tetova bujanovci saranda bilishti konica manastiri korca vlora tuzi e plava..

    doni me?

    pastaj do fillojme me kalabrine zaren ibrik tepene e do kalojm ne kerkes per autonomi ne bronx te nyc e ne xhaksonvill te florides e ne hamburg e zyrih..

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •