Close

Rezultati i Sondazhit: Si mendoni?

Votues
31. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Te shkrihet fare si kampionat per nje 10 vjeēar te mire.

    8 25.81%
  • Te bojkotojme stadiumet deri sa te luhet futbolli i vertete.

    15 48.39%
  • Te bojkotojme kombetaren ne shenje proteste.

    3 9.68%
  • Apo tė kaperdijme turpin me buke.

    5 16.13%
Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567
Duke shfaqur rezultatin 121 deri 132 prej 132
  1. #121
    Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
    Mos u merr kot me futboll kur nuk ja ke haberin. Dhe gjithashtu nuk ka nevoje te sjellesh 100 kafshe te tjere ketu per te treguar qe keta kafshet per te cilet u hap tema, nuk jane kafshe.
    Se a ja kam dhe sa ja kam haberin sportit dhe veēanerisht futbollit, nuk kam nge te hyj e te merrem me fjale. Nuk ja vlen!

    Ne po merremi me diēka tjeter dhe une kam reaguar ne kete teme, sepse ajo ishte hapur ne menyre tendencioze nga dikush qe s'po e citoj.

    "Horror" ne Kukes! Vetem per horror nuk shquhet Kukesi! Banoret e asaj zone kane ane te tjera te dobeta, mirepo ata nuk kane qene e as jane kurre pjelle horrori, sepse 100% e tyre jane njerez qe respektojne traditat dhe se ne tradita fjala horror nuk ekziston.

    Serish te jesh i bindur se ne Kukes ka nje tradite te shkelqyer te mikpritjes dhe kjo nuk eshte nje fasade, por eshte nje realitet.

    Nese ka ndodhur ndonje episod i papelqyeshem, nuk eshte faji i tifozeve, por i atyre qe nuk marrin masa qe te organizojne ndeshje ne menyre korrekte dhe mbi bazen e rregullave te vendosura nga federata dhe nga forcat e rendit publik.

    Edhe denimi i dhene nga federata eshte shume i ekzagjeruar, mirepo ai eshte nje vendim qe do te respektohet.

    Si rregullohet kjo gjendje?

    Thjeshte federata te zbatoje ligjin dhe rregulloret per organizimin dhe mbarevajtjen e ndeshjeve sportive, ku theksi i veēante ti vihet licensimit te stadiumeve qe permbushin kushtet e UEFA dhe te respektoje me rigorozitet rregulloren ndaj ēdo akti qe cenon zhvillimin normal te nje ndeshje. Tek ne as stadiumi kombetar nuk i permbush kushtet e UEFA-s!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 09-05-2012 mė 14:25

  2. #122
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    i ekzagjeruar thote ky
    mos u tall me ne tifozat e tjer te pakten
    as nje vendim tjeter vecse pezullimin e kukesit per nje vit nga aktivitetet sportive nuk me duket i drejt
    dhe ta filloje ne 2013-14 nga kategoria 2 .
    nuk paska faj tifozeria mire na e paskan serbet dhe greket dhe maqedonet fajin
    nuk po te shaj ty as kukesin tend por
    vallahi dhe ne shkoder te ndodhi direkt ta cojne ne te paren vllaznin dhe pse jam tifoz i cmend i tyre.
    mire qe skemi cilesi po eshte ul krimi kembe kryq dhe ne futboll
    JO SEKS PARA MARTESE

  3. #123
    Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
    Se a ja kam dhe sa ja kam haberin sportit dhe veēanerisht futbollit, nuk kam nge te hyj e te merrem me fjale. Nuk ja vlen!

    Ne po merremi me diēka tjeter dhe une kam reaguar ne kete teme, sepse ajo ishte hapur ne menyre tendencioze nga dikush qe s'po e citoj.

    "Horror" ne Kukes! Vetem per horror nuk shquhet Kukesi! Banoret e asaj zone kane ane te tjera te dobeta, mirepo ata nuk kane qene e as jane kurre pjelle horrori, sepse 100% e tyre jane njerez qe respektojne traditat dhe se ne tradita fjala horror nuk ekziston.

    Serish te jesh i bindur se ne Kukes ka nje tradite te shkelqyer te mikpritjes dhe kjo nuk eshte nje fasade, por eshte nje realitet.

    Nese ka ndodhur ndonje episod i papelqyeshem, nuk eshte faji i tifozeve, por i atyre qe nuk marrin masa qe te organizojne ndeshje ne menyre korrekte dhe mbi bazen e rregullave te vendosura nga federata dhe nga forcat e rendit publik.

    Edhe denimi i dhene nga federata eshte shume i ekzagjeruar, mirepo ai eshte nje vendim qe do te respektohet.

    Si rregullohet kjo gjendje?

    Thjeshte federata te zbatoje ligjin dhe rregulloret per organizimin dhe mbarevajtjen e ndeshjeve sportive, ku theksi i veēante ti vihet licensimit te stadiumeve qe permbushin kushtet e UEFA dhe te respektoje me rigorozitet rregulloren ndaj ēdo akti qe cenon zhvillimin normal te nje ndeshje. Tek ne as stadiumi kombetar nuk i permbush kushtet e UEFA-s!
    Seriozisht flet ti? Nuk kane faj tifozet? Te te bie un ty me gur kokes e ka fajin polici qe nuk me ndaloi? Ata u gjuajn me gure kokes lojtareve kundershtare e ti thua jo mikpritja jo ashtu jo kshu. Se kuptoj se cfare po kerkon te mbrosh.

    Titulli nuk eshte aspak tendecioz, se tituj te atille shef shpesh kur ndodhin gjera te tilla.

    Mbarvajtjen nuk e siguron federata, por skuadrat. Por per ate ke te drejte, qe thjesht Kukesi nuk duhet lejuar te marri pjese ne kampionat kur nuk ka as kushtet minimale, dhe per kete ka faj federata qe detyron kundershtaret te luajne ne fusha te tilla.

  4. #124
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anėtarėsuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
    i ekzagjeruar thote ky
    mos u tall me ne tifozat e tjer te pakten
    as nje vendim tjeter vecse pezullimin e kukesit per nje vit nga aktivitetet sportive nuk me duket i drejt
    dhe ta filloje ne 2013-14 nga kategoria 2 .
    nuk paska faj tifozeria mire na e paskan serbet dhe greket dhe maqedonet fajin
    nuk po te shaj ty as kukesin tend por
    vallahi dhe ne shkoder te ndodhi direkt ta cojne ne te paren vllaznin dhe pse jam tifoz i cmend i tyre.
    mire qe skemi cilesi po eshte ul krimi kembe kryq dhe ne futboll
    goldi
    do t'isha dakord me ty sikur t'ishin denu me ka 3-4 vjet shume fusha te tjera ku ngjarje ma te randa se kjo ndodhin shume ma shpesh.

  5. #125
    Citim Postuar mė parė nga Qyfyre Lexo Postimin
    Seriozisht flet ti? Nuk kane faj tifozet? Te te bie un ty me gur kokes e ka fajin polici qe nuk me ndaloi? Ata u gjuajn me gure kokes lojtareve kundershtare e ti thua jo mikpritja jo ashtu jo kshu. Se kuptoj se cfare po kerkon te mbrosh.

    Titulli nuk eshte aspak tendecioz, se tituj te atille shef shpesh kur ndodhin gjera te tilla.

    Mbarvajtjen nuk e siguron federata, por skuadrat. Por per ate ke te drejte, qe thjesht Kukesi nuk duhet lejuar te marri pjese ne kampionat kur nuk ka as kushtet minimale, dhe per kete ka faj federata qe detyron kundershtaret te luajne ne fusha te tilla.
    Me perjashtim te Korēes deridku, asnje stadium tjeter ne Shqiperi nuk krijon kushtet per zhvillim te nje ndeshje normale, sipas kushteve te UEFA. As stadiumi kombetar! Pa dyshim edhe Kukesi, qe nuk ka stadium por nje qender sportive tipike per kushtet shqiptare!

  6. #126
    Citim Postuar mė parė nga puroshkodran Lexo Postimin
    goldi
    do t'isha dakord me ty sikur t'ishin denu me ka 3-4 vjet shume fusha te tjera ku ngjarje ma te randa se kjo ndodhin shume ma shpesh.
    Pikerisht! Nderhyrje me vend.

  7. #127

  8. #128

  9. #129
    UEFA kryen trajnime te rregullta me forcat e rendit. A nuk duhet qe dhe FSHF te kryeje trajnime te tilla?

    UEFA/EU police training continues in Liverpool

    http://www.uefa.com/uefa/footballfirst/matchorganisation/stadiumsecurity/news/newsid=1780593.html

    http://www.uefa.com/uefa/footballfirst/matchorganisation/stadiumsecurity/news/newsid=1766829.html

  10. #130
    Nga Kukėsi nė Paris, por ėndrra ėshtė Tirana

    Arbi Laēi 9/5/2012

    Nga Kukėsi nė Paris dhe sėrish njė biletė kthimi qė e sjell pak orė para ndeshjes nė qytetin verior. I duhej tė luante nė finalen e parakohshme me Luftėtarin dhe ka qenė i detyruar tė kthehet pranė skuadrės. Elvis Prenēi ėshtė vetėm 19-vjeē, por mosha nuk e ka penguar tė dallojė dhe projektohet si njė futbollist i tė ardhmes. Ish-futbollisti i Kombėtares, Edvin Murati, ka mundėsuar njė provė pėr mbrojtėsin shqiptar tek Paris SG. Prenēi tregon aventurėn e tij tė shkurtėr nė kryeqytetin francez dhe detaje tė tjera nė lidhje me tė ardhmen e tij.



    - Pėr disa ditė u provuat tek Paris SG dhe tani jeni sėrish nė Kukės pranė skuadrės. Ēfarė ndodhi?

    - Isha pėr provė tek skuadra e dytė e Paris SG dhe tani jam sėrish nė Shqipėri. Qėndrova disa ditė atje dhe besoj se shkoi mirė. Pėr mua ishte njė eksperiencė e veēantė.

    - A tė ofruan mundėsinė pėr tė qėndruar atje?

    - Jo nuk folėm pėr gjėra konkrete. Ishte thjesht njė provė dhe ramė dakord pėr tė biseduar sėrish nė tė ardhmen. Unė duhej tė qėndroja edhe disa ditė mė tepėr, por isha i detyruar tė kthehesha pasi tė dielėn ne luanim njė ndeshje mjaft tė rėndėsishme pėrballė Luftėtarit. Mė thanė se prova shkoi mirė e se do mė kontaktojnė sėrish vetė.

    - Edvin Murati e mundėsoi kėtė provė?

    - Po, Murati e bėri tė mundur kėtė. Ishte njė provė e ngjashme me atė qė bėri dhe Odise Roshi dy vite mė parė.

    - Cilat janė planet pėr tė ardhmen?

    - Nuk e di se ēfarė do tė bėhet. Fjalė kam dėgjuar shumė dhe mė kanė kontaktuar disa klube, por asgjė konkrete.

    - Po nga klube shqiptare tė Superiores a ke pasur ndonjė ofertė?

    - Po, kam patur. Nė janar, mė kontaktuan drejtuesit e Skėnderbeut, por nė atė periudhė ishte e pamundur. Edhe tani kam sinjale se mund tė krijohet mundėsia pėr t’u transferuar atje.

    - Je vetėm 19-vjeē, por ke mundur tė luash nė nivele tė larta. Si nisi karriera?

    - Unė kam luajtur pėr U-17-vjeēarėt e Tiranės dhe mė pas skuadra e Rubikut mė afroi pėr tė luajtur. U transferova nė Kukės ku mund tė them pa frikė se jam rritur shumė brenda njė viti. Duke luajtur titullar dhe me njė skuadėr qė sipas tė gjitha gjasave do tė ngjitet nė elitėn e futbollit shqiptar, kam mėsuar jo pak gjėra. Gjithashtu grumbullimi dhe aktivizimi me Kombėtaren e Shpresave mė ka shėrbyer shumė.

    - Edhe Tirana ka treguar vėmendje pėr ty nė muajin janar, dėshiron tė rikthehesh nė kryeqytet njė ditė?

    - Ėndrra ime dhe e ēdo futbollisti shqiptar ėshtė tė luajė me bardheblutė. Shpresoj shumė qė njė ditė tė kem kėtė mundėsi.



    2

    Lojtarė shqiptarė janė provuar nė tė shkuarėn me skuadrėn e Paris SG, pa mundur tė transferohen mė pas nė Francė. Bekim Bala dhe Odise Roshi kanė zhvilluar njė provė disaditore nė klubin francez, provė tė cilėn sė fundmi e ka realizuar edhe Elvis Prenēi



    18

    Vjeē ėshtė Elvis Prenēi, por mosha e re nuk e ka penguar tė spikasė me skuadrėn e Kukėsit, ekip nė tė cilin aktivizohet prej njė viti



    Shpresat

    Elvis Prenēi ka spikatur kėtė sezon me Kukėsin dhe trajneri i Kombėtares sė U-21-vjeēarėve e ka grumbulluar dhe aktivizuar mė pas nė ndeshjet e fundit me kuqezinjtė e vegjėl

    sport ekspres

  11. #131
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Kuksi do ti zhvilloje ndeshjet pa tifoze
    e si do ti ndalojne tifozat apo do i mbyllin dyert e ''stadiumit'',me nje fjale policia do krijoje nje gardh policesh rreth fushes ne nje largesi prej 200 metrash,keshtu guret nuk arrijne te kokat e lojtareve.
    La nam FSHF.
    MOS I NDY TEMAT no name

  12. #132

Faqja 7 prej 7 FillimFillim ... 567

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •