Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-04-2011
  Vendndodhja
  Polonia
  Postime
  4

  Ndokush jeton ne Poloni?

  Me intereson mua a ka ndonje shqiptar, i cili banon ne Poloni?

 2. #2
  Une jo per vete
  Revolution 1848

 3. #3
  Kosovė e Shqiperi nje Maska e aska_peja
  Anėtarėsuar
  30-01-2006
  Vendndodhja
  gjermani
  Postime
  362
  Pershendetje, une e kam afer polonin, e njof shum shqiptar qejetojn ne poloni, ka mjaft

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-06-2013
  Postime
  4

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  mirdita ne cilin vend jetoni ne poloni?

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-06-2013
  Postime
  4

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  un jetoj ne poloni ne varshav,ne qoft se njifni dike qe jeton ktu ma beni me dit, pershendetje

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  26-09-2013
  Postime
  17

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Une jetoj ne Torun (studioj atje).

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-02-2014
  Postime
  7

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Citim Postuar mė parė nga olinka Lexo Postimin
  Me intereson mua a ka ndonje shqiptar, i cili banon ne Poloni?
  Nė Poloni ka shumė shqiptarė

  https://www.facebook.com/shqiptaretnepoloni?ref=hl

  https://www.facebook.com/pages/Stowa...0250596?ref=hl

  https://www.facebook.com/pages/Towar...053210?fref=ts

  pėrshendetje

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-06-2013
  Postime
  4

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  ky esht email im ,ne qoft se deshironi mund ta pijm nje kafe,un jam be WARSHAW jetmend@hotmail.it

 9. #9
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Olinka, shiko punen tende e mos u merr me shqiptaret. Ke shkuar te studiosh dhe kryeji studimet. Mos u tako me asnje qe mund te cojne mesazhe neper forume apo ne privat. Disa shqiptare ne emigrim jane pisa te medhenj, merren me cdo gje. I bejne te gjitha per leke. Kshuqe me degjo mua mos u kruaj as me shqiptaret e as me kosovaret por shiko punen tende, krijo relata vetem me studente sepse kjo eshte me e mire per sigurine tende.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-02-2014
  Postime
  7

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Meriamun
  Mė vjen shumė keq ,qė nė kėtė mėnyrė shpreheni pėr bashkėatdhetarėt Tuaj. Olinka ėshtė njė studente polake e cila studjon gjuhėn tonė tė bukur shqipe.
  Ajo ka nevojė pėr kontakte me shqiptarėt,e drejtė e saj ėshtė pastaj se me kend do mbaj kontakte si zyrtare ashtu edhe private.
  Stereotipe tė tilla siq shprehni Ju kėtu pėr shqiptarėt , kanė bėrė qė shtetas tė huaj tė i frigohen kontakteve me ne.
  Ju sikur tė kishit gjak shqiptari nė damarėt Tuaj do zgjidhni fjalėt qė do shktruani njė tė huaji pėr ne.
  Ju keni tė drejtė tė shkruani pėr veten Tuaj , por, jo edhe pėr tė tjerėt.
  Apo, ndoshta edhe nuk keni gjak shqipėtari... !?

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,730

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
  Olinka, shiko punen tende e mos u merr me shqiptaret. Ke shkuar te studiosh dhe kryeji studimet. Mos u tako me asnje qe mund te cojne mesazhe neper forume apo ne privat. Disa shqiptare ne emigrim jane pisa te medhenj, merren me cdo gje. I bejne te gjitha per leke. Kshuqe me degjo mua mos u kruaj as me shqiptaret e as me kosovaret por shiko punen tende, krijo relata vetem me studente sepse kjo eshte me e mire per sigurine tende.
  Mir e ke shqiptaret jan rrac e poshter.

  Kjo duhet ta kruj veq me polak rus ose naj zezak, se po e krujti me shqiptar e zen smunja.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 12. #12
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Derjans, ti jeton afersisht 8-9 mije km larg shqiperise dhe shume here me shume larg mendesise shqiptareve. Nuk thashe qe shqiptaret jane rrace e poshter, por thashe qe shume shqiptare ne emigrim jane kontigjent qe duhet evitohet shoqerimi me ta. Une kam jetuar dhe studiuar ne Evropen Perendimore dhe veprat e shume shqiptareve emigrant i di shume mire. Saper dijeni, po te jap edhe nje informacion ndoshta cik si personal, kam punuar perkthyes ne nje gjykate per tre vite, meqe nje istitucion i tille i pershtatej profesionit tim. Shqiptaret kane bere krime monstruoze dhe duke pasur parasysh kete, ndoshta nje eksperience e tille me ka bere te jem edhe cik difident, shoqerisht dhe ne menyre shume dashamirese e keshillova kete vajzen qe te kete kujdes. Besoj se nuk bera gabim..
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 13. #13
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
  Derjans, ti jeton afersisht 8-9 mije km larg shqiperise dhe shume here me shume larg mendesise shqiptareve. Nuk thashe qe shqiptaret jane rrace e poshter, por thashe qe shume shqiptare ne emigrim jane kontigjent qe duhet evitohet shoqerimi me ta. Une kam jetuar dhe studiuar ne Evropen Perendimore dhe veprat e shume shqiptareve emigrant i di shume mire. Saper dijeni, po te jap edhe nje informacion ndoshta cik si personal, kam punuar perkthyes ne nje gjykate per tre vite, meqe nje istitucion i tille i pershtatej profesionit tim. Shqiptaret kane bere krime monstruoze dhe duke pasur parasysh kete, ndoshta nje eksperience e tille me ka bere te jem edhe cik difident, shoqerisht dhe ne menyre shume dashamirese e keshillova kete vajzen qe te kete kujdes. Besoj se nuk bera gabim..

  Te rrish shtremet e te flasesh drejt nuk takon me i hequar as edhe nje presje asaj qe ke shkruar! Megjithate ketu vlen shprehja "kur te shohesh ndonjerin qe po i bie murit me koke mos i thuaj gje sepse ate qe do ti thuash ti ja thote muri atij" pra..... tong!

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,730

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
  Derjans, ti jeton afersisht 8-9 mije km larg shqiperise dhe shume here me shume larg mendesise shqiptareve. Nuk thashe qe shqiptaret jane rrace e poshter, por thashe qe shume shqiptare ne emigrim jane kontigjent qe duhet evitohet shoqerimi me ta. Une kam jetuar dhe studiuar ne Evropen Perendimore dhe veprat e shume shqiptareve emigrant i di shume mire. Saper dijeni, po te jap edhe nje informacion ndoshta cik si personal, kam punuar perkthyes ne nje gjykate per tre vite, meqe nje istitucion i tille i pershtatej profesionit tim. Shqiptaret kane bere krime monstruoze dhe duke pasur parasysh kete, ndoshta nje eksperience e tille me ka bere te jem edhe cik difident, shoqerisht dhe ne menyre shume dashamirese e keshillova kete vajzen qe te kete kujdes. Besoj se nuk bera gabim..
  E vertet qe jetoj jasht shqipnis dhe shum larg. Po dhe ktu ku jam qdo lidhje e kam me shqiptar krejt shoqnin e kam shqiptare. E nuk e ndrroj shqiptarin ma te keq me asni lloj rrace qeter. I kam dhe ktu do hun perpjet qe u duket vetja ma te mir se shqiptaret. Ne emigrim gjith nacionalitetet afrohen e bashkohen me njoni qetrin.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-06-2013
  Postime
  4

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  A ky emigrimi na ka parca taman si kembet e dhis,dikush thot qe lemi rrac e poshter e dikush flet pa menduar cfar esht duke thene,tju vi turp nga vetvetja i cili mendon keq dhe shprehet ne kete menyr,ka te drejt HAXHIU qe thot qe ju mbase nuk keni gjak shqiptari

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  31-01-2015
  Postime
  1

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Tė ndaeruar bashkatėdhetarė, me kėnaqėsi ju lajmėroj se njė kohė tė gjatė jetoj dhe punoj nė Poloni .studimet univerzitare i kam kryer nė Prishtinė.Dėshiroj qė tė jem nė kontakt tė vazhdueshėm me JU.....nė mėnyrė qė tė bisedojm nė shumė rrafshe pėr tė mirėn tonė....

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  01-02-2014
  Postime
  7

  Pėr: Ndokush jeton ne Poloni?

  Citim Postuar mė parė nga Isa11 Lexo Postimin
  Tė ndaeruar bashkatėdhetarė, me kėnaqėsi ju lajmėroj se njė kohė tė gjatė jetoj dhe punoj nė Poloni .studimet univerzitare i kam kryer nė Prishtinė.Dėshiroj qė tė jem nė kontakt tė vazhdueshėm me JU.....nė mėnyrė qė tė bisedojm nė shumė rrafshe pėr tė mirėn tonė....

  I nderuari Isa

  ne Poloni ka eshte nje nume ri konsiderueshem i shqiptareve.

  ketu keni linkun


  https://www.facebook.com/shqiptaretnepoloni?ref=hl

  https://www.facebook.com/pages/Stowa...0250596?ref=hl

  https://www.facebook.com/pages/Towar...053210?fref=ts

  pėrshendetje

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •