Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 18 prej 18

Tema: Sadik Aliaj

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Loti i shpirtit
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Uk
  Postime
  276
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Sadik Aliaj

  Pejsazh i zymte

  Asgje,
  ne funditen e gjate
  te keti muaji shtatanik.
  Asnje cicerim
  vec rruge.
  Rruge te mbushura me robot;
  robot qe ecin,
  puthen,
  zgerdhihen
  e vetemevehte flasin...
  Qielli,
  krejt ngeshem,
  si tufa delesh pertace;
  rete,
  Drejt veriut i shtyn.


  (*******)

  Ne kerthizen
  e dites se perlotur,
  i perlar
  prej stuhive rrenimtare
  qe ngrene duna
  e pas lene vec pluhur,
  te nesermes
  emrin tend i pata vene;
  Une,
  adolesheni i endrrave.
  Ne qirin e fikur
  te nates pa hene
  plaget
  e kafshimeve kafshore
  kullojne…dhimbje!
  E mrekullia
  s`kish emer tjeter;
  (*******)
  adoleshentja e endrrave

 2. #2
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime
  Te mrekulluesheme Loti ....
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Loti i shpirtit
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Uk
  Postime
  276
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Te flm Shigjeta!

 4. #4
  El-Letėrsia Maska e macia_blu
  Anėtarėsuar
  04-05-2002
  Vendndodhja
  michigan usa
  Mosha
  51
  Postime
  2,498
  Faleminderit
  0
  29 falenderime nė 29 postime
  me te thane burrash me befason me motivet dhe metaforat e reja.
  bash sak urime.
  "Shkolla nuk e ben njeriun me te mencur, e meson te duket i tille" (e.m)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Loti i shpirtit
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Uk
  Postime
  276
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  -*-*-*-

  I mbetur
  mes ikjes se pritur
  dhe ardhjes se permalleshme
  pak e nga pak
  grime e nga nje grime
  veten humbas.
  Ne pritjen
  e shume pritur
  sdi, a ke cka pret.

 6. #6
  Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
  Anėtarėsuar
  24-02-2003
  Vendndodhja
  Ne Nje Glob Prej Balte
  Postime
  499
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Shum te bukura!
  Urime Loti!
  Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

 7. #7
  Jeta ėshtė e bukur! Maska e Elna Durrėsi
  Anėtarėsuar
  15-06-2002
  Postime
  922
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Shumė tė bukura Lot i Shpirtit .
  Urime.

  Elna.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Loti i shpirtit
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Uk
  Postime
  276
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Perplasja e drites(X & Y)

  Nese drita
  neser perplaset me terrin
  dhe perdredh kemben
  tek pragu i mengjesit;
  ju
  mos harroni
  te buzeqeshni serish!

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-10-2002
  Mosha
  35
  Postime
  223
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  shume te bukura loti urime
  Fjalet jane si bletet kane edhe mjaltin edhe thumbin

  ****
  Jam anetarja e regjistruar me emrin sweetie me pare me falni per kete ndryshim te emrit flm.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Loti i shpirtit
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Uk
  Postime
  276
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  ***

  .................................................. .................................................. ....................
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Loti i shpirtit : 11-12-2004 mė 04:11

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Loti i shpirtit
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Uk
  Postime
  276
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  *****

  Zoti a djalli
  te dhuroj tre shtepi,
  s'e di.
  Nje per trupin,
  dy per shpirtin.
  Ce do harten
  strehe me shume pse?
  A nuk e sheh
  se ka njerez qe flene perjashta?!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e deti_bajri
  Anėtarėsuar
  03-05-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  224
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Vetem gjithsia mbetet

  Citim Postuar mė parė nga Loti i shpirtit
  Pejsazh i zymte

  Qielli,
  krejt ngeshem,
  si tufa delesh pertace;
  rete,
  Drejt veriut i shtyn.


  Ndoshta vetem Van Gog do arrinte te bente nje tablo te tille, me penel, por jo me fjale si ti, Sadik Aliaj!

  Art suprem...
  Shtepia e vjeter

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Loti i shpirtit
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Uk
  Postime
  276
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  X
  Tej ne shpat kete vere,
  nje pishe e mocme po thahet;
  gjethet e kuqerremta me nuk gervishin
  krahe-varur trupi mezi e mban.
  poshte gremina
  pak rreshire ende trupit i varet.


  XX

  Shpirt i thyer
  copat per ke ti mbledh?
  kur ta ribej,
  per cilin trup?
  Se truri keto dite nuk qenka ne mode.


  XXX
  Si babaxhan shkon rrugeve te terthorta
  nen sqetull,lulet
  nje nga nje ja marrin.
  Qesh tinezisht,nen buze peshperit:
  -Merrni,merrni o te marre
  ne veshjen time prej akulli te merdhira
  jane.Nje kam
  qe shpirt i jap e gjak ne ditet e ftohta.

 14. #14
  *Antar i Rrespektuar* Maska e Albi
  Anėtarėsuar
  18-05-2005
  Vendndodhja
  MiLaNo
  Mosha
  42
  Postime
  592
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  e bukur kjo

  Citim Postuar mė parė nga Loti i shpirtit
  I mbetur
  mes ikjes se pritur
  dhe ardhjes se permalleshme
  pak e nga pak
  grime e nga nje grime
  veten humbas.
  Ne pritjen
  e shume pritur
  sdi, a ke cka pret.
  Kjo me sjell ndermend disa kujtime
  Duaje ate qe ke dhe jo ate qe do kesh


  Albi

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-05-2005
  Vendndodhja
  ne hijen e rrapit
  Mosha
  37
  Postime
  17
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Loti i shpirtit
  X

  XXX
  Si babaxhan shkon rrugeve te terthorta
  nen sqetull,lulet
  nje nga nje ja marrin.
  Qesh tinezisht,nen buze peshperit:
  -Merrni,merrni o te marre
  ne veshjen time prej akulli te merdhira
  jane.Nje kam
  qe shpirt i jap e gjak ne ditet e ftohta.

  sa rralle qe shkruan...sa rralle


  ps. me vrasin kepucet-sandale!

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Loti i shpirtit
  Anėtarėsuar
  26-04-2002
  Vendndodhja
  Uk
  Postime
  276
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Hahaaa! Flm!
  Eh,nese plaga sherohet me fjale do dal ti gjej bjeshkeve.

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-05-2005
  Vendndodhja
  ne hijen e rrapit
  Mosha
  37
  Postime
  17
  Faleminderit
  2
  0 falenderime nė 0 postime
  me mire zbrit njehere ktej nga deti.. eshte ngrohte dhe kafet pihen me sy...

 18. #18
  "..Nothing Else.." Maska e Helena78
  Anėtarėsuar
  30-04-2003
  Vendndodhja
  Pertej Hijes...
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga Loti i shpirtit
  I mbetur
  mes ikjes se pritur
  dhe ardhjes se permalleshme
  pak e nga pak
  grime e nga nje grime
  veten humbas.
  Ne pritjen
  e shume pritur
  sdi, a ke cka pret.
  Me pelqeu shume....si gjithe pjesa tjeter e poezive te tua.
  Forma qe i vishet Levizjes nuk eshte burgu por lekura e mendimit....

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •