Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12

Tema: Emocionet

  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2011
    Postime
    106

    Emocionet

    Kur jam ne shkolle apo ndoku tjeter gjithmone me emocione jam shum dobet nuk kam vullnet disi jam pa energji une desha te ju pys se si mun te jem non stop full energy se gjithmon po jam i dobet kur spo ki energji edhe spo jam edhe aktiv ne ore te mesimit

  2. #2
    Pershendetje Doni!
    Emocionet janė pėrjetim subjektivi rrethit ose i vetvetes, per kete arsye emocionet kanė karakter individual, sepse pasqyrojnė qendrimet , rezistencat dhe preferimet personale.
    Gjendja ne te cilen jeni ju quhet DISPONIM DEPRESIV . Njė person me disponim depresiv ndihet i merzitur, botėn e percepton me ngjyra tė errėta, nuk ju gėzohet shumė gjėrave, ėshtė i pa vullnet dhe tamam si ke thėnė edhe ti veten e ndien tė lodhur dhe tė menduarit e ka tė ngathėt.
    Meqė je edhe i ri, unė do tė kėshilloja qe patjeter te kerkosh ndihme ne qendren mė tė afert ku jeton dhe pas njė kohe te shkurtėr besoj dhe uroj qe te ndihesh mirė dhe me full energy.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Vdekja
    Anėtarėsuar
    20-06-2007
    Postime
    268
    Hahahhaa Falco ,me siguri je ka bane shaka ? Si i caktohet nje diagnoze e tille djaloshit vetem me dy rreshta te tille dhe te pakuptimte ?!!

    Djali s'ka asgje te keqe ,vetem se eshte i dashuruar ,nuk flen mjafte ,nuk hane mjaft ,nuk konsumon vitamina mjaft .........etj !
    Nuk jam unė qė ju thėrras ,por jeni ju qė vini tek unė!

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    06-01-2011
    Postime
    106

    wow wow wow

    Citim Postuar mė parė nga Vdekja Lexo Postimin
    Hahahhaa Falco ,me siguri je ka bane shaka ? Si i caktohet nje diagnoze e tille djaloshit vetem me dy rreshta te tille dhe te pakuptimte ?!!

    Djali s'ka asgje te keqe ,vetem se eshte i dashuruar ,nuk flen mjafte ,nuk hane mjaft ,nuk konsumon vitamina mjaft .........etj !
    wow, ja ke qellu krejt gati
    shiqo

    une nuk ha mjaft dhe koheve te fundit nuk po haj me rregull buke
    gjum shum pak ore bej rri ne pc 8 or e me shum

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Vdekja
    Anėtarėsuar
    20-06-2007
    Postime
    268
    Citim Postuar mė parė nga doniii Lexo Postimin
    wow, ja ke qellu krejt gati
    shiqo

    une nuk ha mjaft dhe koheve te fundit nuk po haj me rregull buke
    gjum shum pak ore bej rri ne pc 8 or e me shum

    Mos ta ndin ,nuk duhet me qene ndonje psikolog per me e kuptu ate se qe paske shkrua !

    Urime dhe kujdesu per veten !
    Nuk jam unė qė ju thėrras ,por jeni ju qė vini tek unė!

  6. #6
    Citim Postuar mė parė nga doniii Lexo Postimin
    wow, ja ke qellu krejt gati
    shiqo

    une nuk ha mjaft dhe koheve te fundit nuk po haj me rregull buke
    gjum shum pak ore bej rri ne pc 8 or e me shum
    Fillo te reduktosh kete orar qe rri ne pc sepse nuk te ben mire. Te kalosh tere ate kohe para kompjuterit i bie qe te jesh i dobet fizikisht, pikerisht per faktin qe fle pak.
    Duket shplodhje te rrish ulur tere kohes, por ja qe njeriu ka nevoje per levizje qe te kete me shume energji.

    Edhe mua me ndodh qe kur kaloj nje kohe te gjate para pc, te jem tersisht e keputur.....

    La vita non si spiega, si VIVE!

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-06-2010
    Postime
    94
    8 ore?
    Shume ekstreme!
    ███████████
    HOLLANDA
    ███████████

  8. #8
    Citim Postuar mė parė nga Vdekja Lexo Postimin
    Hahahhaa Falco ,me siguri je ka bane shaka ? Si i caktohet nje diagnoze e tille djaloshit vetem me dy rreshta te tille dhe te pakuptimte ?!!

    Djali s'ka asgje te keqe ,vetem se eshte i dashuruar ,nuk flen mjafte ,nuk hane mjaft ,nuk konsumon vitamina mjaft .........etj !
    E mo Vdekje edhe kėtu erdhe a, nuk thash un se ėshtė ēmendur djali jo, ky ėshtė vetem nje ē'rregullim i cili ne gjuhen e psikiatris quhet disponim depresiv, kaluese ėshtė... Po ti se ē'ia paske fut kot:^ po te ishte i dashuruar do ta mbante qefi djalin, edhe pa ngrėne edhe pa fjetė, prap do te ishte full energy, haha

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Vdekja
    Anėtarėsuar
    20-06-2007
    Postime
    268
    Citim Postuar mė parė nga Falco115 Lexo Postimin
    E mo Vdekje edhe kėtu erdhe a, nuk thash un se ėshtė ēmendur djali jo, ky ėshtė vetem nje ē'rregullim i cili ne gjuhen e psikiatris quhet disponim depresiv, kaluese ėshtė... Po ti se ē'ia paske fut kot:^ po te ishte i dashuruar do ta mbante qefi djalin, edhe pa ngrėne edhe pa fjetė, prap do te ishte full energy, haha
    Heheh ,se kemi ba me inati ! Por e mira do te kishte qene sikur te thoje se ishe per hava kur e dhe nje diagnoze te tille hehe !

    Ps: dashuria as nuk eshte e njete me te tjerve dhe as nuk perjetohet ne te njejten menyre !
    Nuk jam unė qė ju thėrras ,por jeni ju qė vini tek unė!

  10. #10
    Citim Postuar mė parė nga Vdekja Lexo Postimin
    Heheh ,se kemi ba me inati ! Por e mira do te kishte qene sikur te thoje se ishe per hava kur e dhe nje diagnoze te tille hehe !

    Ps: dashuria as nuk eshte e njete me te tjerve dhe as nuk perjetohet ne te njejten menyre !
    Haha ,jo nuk isha hava por ne karrike ulur, dhe bazuar ne ato qe tha djali nuk ka diagnoze tjeter, por nese ti kembengul ateher si te thuash ti po e lėme Vdekje, ti je ajo qe fiton mbi te gjithe.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Vdekja
    Anėtarėsuar
    20-06-2007
    Postime
    268
    Citim Postuar mė parė nga Falco115 Lexo Postimin
    Haha ,jo nuk isha hava por ne karrike ulur, dhe bazuar ne ato qe tha djali nuk ka diagnoze tjeter, por nese ti kembengul ateher si te thuash ti po e lėme Vdekje, ti je ajo qe fiton mbi te gjithe.
    Qenke dorezuar ? Sa keq ,kuj ti mbes ne qafe unė ?!!
    Nuk jam unė qė ju thėrras ,por jeni ju qė vini tek unė!

  12. #12
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    pse duhet te kesh emocione , kur te gjithe jemi rober te tyre ?

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •