Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827

  Ismail Kadare mbush sot 75 vje

  Ismail Kadare mbush sot 75 vje, festa n Paris  Shkrimtari i madh shqiptar, i njohur n mbar botn dhe fitues i disa cmimeve letrare mbush sot 75 vjec. Ditn e lindjes, shkrimtari do ta kaloj n Paris me familjen e tij, larg zhurms e bujs. Nga ana tjetr, tri dit m von n Tiran, Akademia e Shkencave e Shqipris n bashkpunim me Ministrin e Turizmit, Kulturs, Rinis dhe Sporteve do t organizoj nj konferenc jubilare pr t. Vet Kadare nuk do t jet i pranishm, si pohojn antar t Akademis, por me rastin e 75-vjetorit t lindjes s shkrimtarit dhe Akademikut ditn e hn, n datn 31 janar 2011, n orn 11:00, n salln "Aleks Buda" do t mbahen referime nga studiues, njohs t veprs s tij.

  ----------  urime ditlindjen Kadarese..

  por ai duhet te thote dicka..

  21 janarin e ka pare besoj ne Tv.

  apo ska sa..

  ???


  cfar po pret..

 2. #2
  TOMORROW NEVER DIES Maska e A.V.A.T.A.R
  Antarsuar
  28-01-2010
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  273
  Urime , ishalla jete te gjate dhe te lumtur prane familjes se tij ~!

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Antarsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lasht (Oeneum), aty ku ajri i freskt m bn t ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,968
  Ta gzoj me shndet, lumturi e do mirsi!
  "Fet` e best t`i kemi, po t ndar t mos jemi." Naim Frashri

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e skampin
  Antarsuar
  12-01-2003
  Vendndodhja
  Spanj
  Postime
  947
  Urime dhe dhe gezuar ditelindjen per shume vjet.
  Kujdes nga shkjau
  Kujdes nga greku
  Kujdes nga ata qe harruan ATDHEUN
  AT GJERGJ FISHTA

 5. #5
  i/regjistruar
  Antarsuar
  21-03-2008
  Vendndodhja
  Pistoia
  Postime
  580
  Legjendar ky.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •