Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 120
  1. #1
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302

    Si do silleni ose si po silleni me vjehrrėn tuaj?

    Per shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqeteson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kete me vjehrren,problemet qe do i sjelle ne marredhenie me burrin.
    Si do silleni?
    Po ju meshkujt c'pozicion do mbani ne kte rast?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 25-01-2011 mė 17:24
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  2. #2
    Administratore Maska e Fiori
    Anėtarėsuar
    27-03-2002
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    3,016
    Fatkeqsisht me sa kuptova kjo teme u fshi nga nje prej moderatoreve kur ai ishte duke pastruar gjithe postimet e teperta dhe sharjet qe kishin mbizoteruar diskutimin.

    Postimet tuaja qe kishin lidhje me temen mund ti lexoni KĖTU.


    Pershendetje

  3. #3
    Dark Angel Maska e smokkie
    Anėtarėsuar
    08-01-2004
    Vendndodhja
    verdalle
    Postime
    1,137
    Vallai me gjithe ato gjera qe po ndodhin ne shqiperi vetem te vjehrra nuk i shkon kujt mendja
    Cdo gje eshte relative...

  4. #4
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Une do e shkis me te puthura nqs me bie ne dore vjerra .

    E di qe do e dua shume .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  5. #5
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Si princeshe do e mbaj.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Si princeshe do e mbaj.
    jo si une ama, un kam per ti lar kembet dite e nate
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Si-hanA
    Anėtarėsuar
    17-02-2010
    Vendndodhja
    Nė bukurin e hėnės dhe mrekullin e diellit!
    Postime
    315
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Si princeshe do e mbaj.

    ...dhe perseri s'do jet` e kenaqur.Do kerkoje vendin e Mbretereshes! :d

  8. #8
    Une per vjerren vdes, biles edhe i kam thene qe po te doje te jetoje me ne po zonja tha qe kur t'i merziten 4 shtepite e saj, do vije tek e imja. Sa me urren shtriga, hic s'me do.

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,262
    Citim Postuar mė parė nga INFINITY© Lexo Postimin
    Une per vjerren vdes, biles edhe i kam thene qe po te doje te jetoje me ne po zonja tha qe kur t'i merziten 4 shtepite e saj, do vije tek e imja. Sa me urren shtriga, hic s'me do.
    dashuria e vjerres nuk fitohet kollaj infy, duhet dedikim, optimizem dhe djers te fitosh zemren e mamas te burrit tend...cdo femer, para se te martohet, misionin e pare duhet te jet si te kujdeset dhe sa ta bej pervete vjeren...kam shkruajtur nje liber per kete, shpresoj se e lexon
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    sillem me te me mire se djali i saj
    madje e shtyj djalin e saj qe ta marre me shpesh ne tel ta ndihmoj me shume nga ana financiare dhe prap llafe degjoj

    qe kur je me Maryen na ke harruar fare thote ke ndryshuar,je ftohur me ne ...

    tash per tash nuk jetojme bashke, por po te duhet nje sy qorr e nje vesh i shurdhet
    do ta bejme..........
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 26-01-2011 mė 01:55

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    vallahi 1 gjo smorr vesh ktu
    po pse u hoq kjo mer jahu.? smund te flasi robi lishem hic ma pas fryk se i heqin postimin.
    pse mer me zor duhet me i dasht vjerrat,po atyne qe esht me ia fut plumin si i bohet?

  12. #12
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    me shtepia te vecanta(te pakten kshu nuk ngecemi) dhe natyrisht do te jet gjithmon e rrespektuar deri sa te jet gjalle!

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    02-06-2007
    Postime
    173
    do i drejtoj edhe faqen tjeter, po e desh nevoja. qashtu!

  14. #14
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Citim Postuar mė parė nga addela Lexo Postimin
    pse mer me zor duhet me i dasht vjerrat,po atyne qe esht me ia fut plumin si i bohet?
    Adela,po dhe sikur te behet e lige(sic e pershkruan ti),be sikur se ve re ne menyre qe te kesh harmoni me njeriun e zemres.
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  15. #15
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Eshte e mbjellur tek shume njerez sikur vjehrra eshte dicka e urryer,e cila e shikon nusen si armike qe nga dita e pare e hyrjes se saj ne shtepi te bashkeshortit.Shpesh here ndodh qe nusja shikon cdo fjale qe thote vjehrra apo cdo levizje qe ajo ben,pastaj fillon te thur ngjarje e histori,e me pas fillon sherri,urrejne njera-tjetren,zhduket rrespekti,e shume te mira qe ekzistonin ne ate shpi.
    Duhet te flakesh nga mendja ate pamje te frikshme te vjehrres,dhe ne vend te saj te vendosesh ate qe vjehrra jote eshte sikur NENA jote,e ne rast se ajo gabon sillu ndaj saj si do ishe sjell ndaj NENEN tende
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  16. #16
    Varet nese e ka te bukur djalin do e rishikojme kete punen e vjerres
    nese e ka djalin llapush e shkreta ajo cdo heqe
    juli me shendet foton
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  17. #17
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
    Varet nese e ka te bukur djalin do e rishikojme kete punen e vjerres
    nese e ka djalin llapush e shkreta ajo cdo heqe
    juli me shendet foton
    Po nuk ka perfekt,pastaj eshte zemra ajo qe me intereson se bukuria ska shume pike,,
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  18. #18
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    sa problematike u be kjo vjehrra... sic sillem me te tjeret ashtu do sillem edhe me vjerren...

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    Dje shkoj tek vjerra.
    Nje nga zakonet tone esht paja qe vijn e morin 1 jav para marteses. Mthot vjerra my te fejuarit,nuse se mos me shtjesh minifunde apo bluze me tdal kerthiza jasht se vijn rob e shofin pajen. I them une po une sdo vishem si drone,me thot sa tjem une gjall ti do bosh cte them une kur tvdes une bo cir dush.i bjen me rrojt ti ja 20 vjet un jom 48 ateher do vesh mini une ene kanatiere? I fejuari me thot mire e ka se flasin robt. Kte momen tate do e boj qe ta mori malinaken nga mjesi gjer ne dark.
    Ti juli thu qe do e duash si nenen tende,me te ron nje si kjo do e duash akoma? Sma ha menja

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796

    Si po silleni me vjehrren tuaj?

    Meqe eshte hapur nje teme e cila adreson vetem ato te cilat nuk jan te martuara, po hap dhe un nje teme ne te cilen do doja VETEM mendimet e atyre qe jan te martuara dhe qe kan vjehrre..ne menyre qe te marim mendime realiste dhe te rrim sa me larg opinioneve idealist. Pra si DO silleni me vjehhren tuaj vs si PO silleni me vjehrren tuaj.


    Kam disa pyetje qe do doja te pergjigjeni:
    - Si po silleni ju qe jeni te martuar/a me vjehrren tuaj?
    -Si sillet ajo me ju?
    -Ka ndryshuar mardhenja juaj pas marteses?
    -Jetoni ne nje shtepi me te apo jo?
    -Si i adresoheni? Me emrin e pare? Emrin e fundit? mama? etc.

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •