Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 120
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anėtarėsuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Vjerra te mira ka shum pak , por nese ja gjen formulen vjerres dhe fillon me ju pershtat , me ja ber qefin aty per aty "sa per sy e faqe" ateher dote ja kalosh shum mire , kur flet per kohe te sotit si jan rejat , kur flet per kohen e veti si ka qen e zonja , kur tregon per nje nuse qe ishte e bukur dhe e sjellshme . Ateher duhet mu bashkangjit ne bised dhe me ndigju pa xhelozi , ateher ajo dorzohet dhe thot me veti kjo nusja e djalit tim pom don se nuk pom kundershton dhe keshtu ajo bindet se nusja eshte e mire

  2. #42
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Une s'e kuptoj kete punen e pajes, pse duhen futur aty minifundet dhe kanatieret? Mos i fut ne paje dhe mbyllen llafet.
    as une nuk e mor vesh ci duhet te tjerve ca kom vesh une ose ca kllufesh jastiku kom etj etj..po jan keto zakone qy ne kohen e qepes dhe kan ngel...une personalisht nuk kisha "paj" apo paj quhet kur puno vet dhe i ble me leket e tuja te gjitha gjonat si mas qefit tat??
    une nuk jetoj ne shqiperi vetem dasmen kam bo atje por "paja" o knej as nji nuk edi se ca kom etj etj
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    as une nuk e mor vesh ci duhet te tjerve ca kom vesh une ose ca kllufesh jastiku kom etj etj..po jan keto zakone qy ne kohen e qepes dhe kan ngel...une personalisht nuk kisha "paj" apo paj quhet kur puno vet dhe i ble me leket e tuja te gjitha gjonat si mas qefit tat??
    une nuk jetoj ne shqiperi vetem dasmen kam bo atje por "paja" o knej as nji nuk edi se ca kom etj etj
    amon mi amon,sikur jena nkoh te enverit.do bosh pajen qe ta shofi lagjja,kjo per kte e kjo per ate.ma mire kur je vetem,si jep llogari asnjonit,ti mshpi tate ajo mshpi tvet. Ene ska llafe duhesh ma shum,qy tani ajo mka von kushte,as qe bohet llaf te shkoj ne pune,pasi punoj(deri ne fund te shkurtit),tek nje dyqon tek blloku,shitese.Ca do boj robi gjith diten ne shpi,ti boj hije vjerres?la,shpla,gatuj,prit e percill ene dil me vjerren me ble buk,ndersa burri pune,ene kafe me shoket,nusja mshpi. Se shef gocen e vet vjerra ime qe esht 21 vjece dhe mshkon ne shkoll sikur po mshkon ndasen.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    Per shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqeteson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kete me vjehrren,
    1pyetje kom un per ty.ti i ke idete e qarta,anet pozitive ti kom thon por dhe anen negative,qi osht tek ky argumenti,edukata qe tkon dhon prindit, po me u bo skllavja vjerres ti do e rrespektosh ene do e duash akoma?
    Nese tbjen nji vjerr si kjo e imja qe nuk te le as me shku ne pun ene cuni man anen e tomes cir do bosh ti juli?
    Nuk po te pys per ironi,se duket siku kom gjo kunra teje.
    Se ke haberin e vjerres ene ecen me iden qe don me jetu me vjerren.mos harro se 1 jet kena

  5. #45
    Sensual
    Anėtarėsuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    do tja le femijeve te sillen me vjerren , kunetrit , kunatat etc

    femijet e mij do jene gjykues te mire

  6. #46
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anėtarėsuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559

    Muaj mjalti me vjerrėn...

    Marianna C., njė estetiste nga Napoli, ėshtė befasuar kur ka parė nė aeroport sė bashku me bashkėshortin e saj (me tė cilin ishte martuar para dy ditėsh) edhe… vjehrrėn!!!

    Nė atė moment ajo kuptoi se nė muajin e mjaltit nė Paris nuk do ishte vetėm me Stefanon e saj.

    Ankesave tė bashkėshortes burri iu pėrgjigj se nuk mund tė linte dot vetėm mamanė e tij qė kishte njė javė e sėmurė.

    Pas muajit “tė tmerrshėm” tė mjaltit, Marianna u detyrua tė kalonte edhe Krishtlindjet me vjehrrėn, qė me sa duke vazhdonte e sėmurė (?) dhe kishte nevojė pėr pėrkujdesje dhe vėmendje.

    Duke parė situatėn, Marianna kontaktoi njė avokat dhe kėrkoi divorc. Arsyeja zyrtare e kėrkesės pėr ndarje ėshtė “lidhja e tepruar e bashkėshortit me nėnėn e tij gjė qė bėn tė pamundur njė lidhje normale martesore”.

    ©top-channel
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ☆Angie☆ : 01-02-2011 mė 07:51
    Elegance is an attitude.

  7. #47
    E omel Maska e EnderrA
    Anėtarėsuar
    18-11-2010
    Vendndodhja
    Te kthesa Xhanes
    Postime
    81
    ..me vjehrren sillu sikur me nenen..sepse dhe nena jote do behet vjeherr nje dite!
    Ati im qė je nė qiell mshelma gojėn kur skam asgjė pėr tė thėnė!

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    mire e ka bo qe esht ndar se kan kufi gjonat!!!
    mire e ke o tironce,me ty jam. Ca jan kto meshkuj kshu moj,dun dhe gru. Ma mire te rrin perhere me mamin se te dyja smahen. Robi kur martohet krijon nje familje me vete,sic ikim ne gocat nga dera babes ashtu duhet te dalin ene meshkujt. Cdo njeri mshpi tvet

  9. #49
    Citim Postuar mė parė nga angelina o2 Lexo Postimin
    Marianna C., njė estetiste nga Napoli, ėshtė befasuar kur ka parė nė aeroport sė bashku me bashkėshortin e saj (me tė cilin ishte martuar para dy ditėsh) edhe… vjehrrėn!!!

    Nė atė moment ajo kuptoi se nė muajin e mjaltit nė Paris nuk do ishte vetėm me Stefanon e saj.

    Ankesave tė bashkėshortes burri iu pėrgjigj se nuk mund tė linte dot vetėm mamanė e tij qė kishte njė javė e sėmurė.

    Pas muajit “tė tmerrshėm” tė mjaltit, Marianna u detyrua tė kalonte edhe Krishtlindjet me vjehrrėn, qė me sa duke vazhdonte e sėmurė (?) dhe kishte nevojė pėr pėrkujdesje dhe vėmendje.

    Duke parė situatėn, Marianna kontaktoi njė avokat dhe kėrkoi divorc. Arsyeja zyrtare e kėrkesės pėr ndarje ėshtė “lidhja e tepruar e bashkėshortit me nėnėn e tij gjė qė bėn tė pamundur njė lidhje normale martesore”.

    ©top-channel
    Te kalonte krishtlindjet me vjehrren s'ka ndonje gje te keqe.... por muajin e mjaltit??

    La vita non si spiega, si VIVE!

  10. #50
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Mire e beri Mariana, une do e kisha lene qe para muajit te mjaltit. Keq per ate lloj burri. Mah . Lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga EnderrA Lexo Postimin
    ..me vjehrren sillu sikur me nenen..sepse dhe nena jote do behet vjeherr nje dite!
    Ti ke bere ndonjehere llafe me nenen?
    Ne nje bisede mes dy femrave amerikane po ankohesh njera per mamane. Vjen ne shtepine time dhe kerkon te beje c'thote ajo. Gezohem kur vjen, dhe mezi pres te iki se fut hundet vend e pavend. I tha tjetra" Provo te jetosh me vjehrren dhe pastaj do te duken te bukura ditet qe ke jetuar me mamane.''
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 02-02-2011 mė 19:41
    Feelings change - memories don't.

  12. #52
    e larguar,pergjithmone
    Anėtarėsuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Citim Postuar mė parė nga addela Lexo Postimin
    1pyetje kom un per ty.ti i ke idete e qarta,anet pozitive ti kom thon por dhe anen negative,qi osht tek ky argumenti,edukata qe tkon dhon prindit, po me u bo skllavja vjerres ti do e rrespektosh ene do e duash akoma?
    Nese tbjen nji vjerr si kjo e imja qe nuk te le as me shku ne pun ene cuni man anen e tomes cir do bosh ti juli?
    Nuk po te pys per ironi,se duket siku kom gjo kunra teje.
    Se ke haberin e vjerres ene ecen me iden qe don me jetu me vjerren.mos harro se 1 jet kena
    ROLI I VJEHRRES NUK ESHTE I NJEJTE ME ATE TE NENES!
    Per te permiresuar marredheniet me vjerren duhet te perpiqesh:kerkohet rrespekt,vemendje dhe nje qendrim. Nusja duhet ti tregoje vjerres pike se pari se e vlereson si njeri dhe jo vetem si person ndihmes ne shtepi.Edukata dhe sjellja e mire eshte rruga me e mire.Cdo njeri e ka te nevojshme te ndihet i rendesishem per te tjeret.E njejta gje vlen dhe per marredhenien vjeherr-nuse.
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e jesy
    Anėtarėsuar
    13-09-2009
    Postime
    639
    vjerra nuk te behet nene dhe nusja nuk te behet vajze dhe se ja thua vjeres nje fjale te mire nuk bohet qameti mire e kanxjere artiola toska ate kengen mirr me vjerre e mir me burrin fjala mire zbut dhe gurin.
    HESHTJA ESHTE FLORI

    FJALA ESHTE ARGJEND

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    ROLI I VJEHRRES NUK ESHTE I NJEJTE ME ATE TE NENES!
    Per te permiresuar marredheniet me vjerren duhet te perpiqesh:kerkohet rrespekt,vemendje dhe nje qendrim. Nusja duhet ti tregoje vjerres pike se pari se e vlereson si njeri dhe jo vetem si person ndihmes ne shtepi.Edukata dhe sjellja e mire eshte rruga me e mire.Cdo njeri e ka te nevojshme te ndihet i rendesishem per te tjeret.E njejta gje vlen dhe per marredhenien vjeherr-nuse.
    amon o juli,sipas teje me t'thon vjerra shko mytu ne det ti do mytesh per rrespekt,dhe qendrim. Nuk iu pergjigje pytjes. Ti cdo beje nese do te trajtonin si skllave,dhe sdo dilje pragun e deres vetem. Do e doje akoma ate djale qe esht ne anen e te emes?

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    addela,une se kam thene asnjehere qe do behem skllavja e vjehrres, kam thene vetem qe kur te vij dita do te me pelqente te jetoj me njerezit e tij,vetem kaq. Gjerat behen qe ne fillim dhe jo mbasi e ka pire ujin pilafi
    E mi Juli. Po ne fillim cdo marredhenie e mire duket. Ne fillim e toleron per respekt si mamaja e burrit, pastaj se nuk do t'ja prishesh qejfin burrit, dhe si perfundim ke shkaterruar nervat e tua. Dhe tolerimi e ka nje kufi. Ti thua t'ja tregosh vendin ne fillim? Po si? Mendon se do te kuptoje? Ajo te shikon si mike ne shtepine e saj, dhe pret nga ty ti bindesh.
    Ka dhe vjehrra te mira. Te uroj te te bjeri nje vjehrre e mire, meqe ke deshire te jetosh me te.
    Per mendimin tim, me mire te jetoni afer, por jo ne nje shtepi. Jo per gje por mire eshte qe t'ju lidhin kujtime te mira bashke, dhe jo merira. Po te jetosh ne nje shtepi do s'do do kesh perplasje, te cilat dalengadale do bejne te tyren.
    Feelings change - memories don't.

  16. #56
    Happy Maska e milanistja_el
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    - Si po silleni ju qe jeni te martuar/a me vjehrren tuaj?
    Besoj se po sillem mire, mundohem ta respektoj, nuk e shoh si "vjehrre" e shoh si "nenen e njeriut qe dua".

    -Si sillet ajo me ju?
    Shume mire, me trajton sikur te me kishte vajze dhe e ndjej qe e ben me zemer.

    -Ka ndryshuar mardhenja juaj pas marteses?
    Po, marredhenia me te ka ndryshuar pas marteses, per mire, ndoshta jam me fat qe kam vjehrren e mire, ndoshta ndikon dhe fakti qe jam nuse e mire .

    -Jetoni ne nje shtepi me te apo jo?
    Per fat te keq jo, por s'do me vinte keq, perkundrazi ku ta gjeja te jetoja me te, do e kisha krah.

    -Si i adresoheni? Me emrin e pare? Emrin e fundit? mama? etc.
    E therras "mami" e me thote "ēupka mamase"
    Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga milanistja_el Lexo Postimin
    - Si po silleni ju qe jeni te martuar/a me vjehrren tuaj?
    Besoj se po sillem mire, mundohem ta respektoj, nuk e shoh si "vjehrre" e shoh si "nenen e njeriut qe dua".

    -Si sillet ajo me ju?
    Shume mire, me trajton sikur te me kishte vajze dhe e ndjej qe e ben me zemer.

    -Ka ndryshuar mardhenja juaj pas marteses?
    Po, marredhenia me te ka ndryshuar pas marteses, per mire, ndoshta jam me fat qe kam vjehrren e mire, ndoshta ndikon dhe fakti qe jam nuse e mire .

    -Jetoni ne nje shtepi me te apo jo?
    Per fat te keq jo, por s'do me vinte keq, perkundrazi ku ta gjeja te jetoja me te, do e kisha krah.

    -Si i adresoheni? Me emrin e pare? Emrin e fundit? mama? etc.
    E therras "mami" e me thote "ēupka mamase"
    Haha milaniste po jane te rralla nuset qe nuk jetojne me vjehrrat e nuk shkojne mire. Dhe une shkoj shume mire me vjehrren qe nuk jetojme ne nje shtepi.
    Feelings change - memories don't.

  18. #58
    Happy Maska e milanistja_el
    Anėtarėsuar
    22-09-2006
    Vendndodhja
    ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
    Postime
    2,065
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Haha milaniste po jane te rralla nuset qe nuk jetojne me vjehrrat e nuk shkojne mire. Dhe une shkoj shume mire me vjehrren qe nuk jetojme ne nje shtepi.
    mia@ ndoshta eshte e vertete se kur vjehrra dhe nusja nuk jetojne bashke shkojne mire... per momentin s'e vertetoj dot. Normale qe mund te kete dhe perplasje, sepse i perkasim brezave te ndryshem, ajo e rritur ne kohe te tjera une e rritur ne kohe te tjera, por me pak tolerance dhe me shume durim mund te kalohet gjithēka, te gjithe i kemi ato 5 min, e rendesishme eshte te zgjidhet gjithēka mes nuses e vjehrres, pa futur djalin ne mes se pastaj normal qe njera pale do dale gjithmone e lenduar dhe pala fituese do jete gjithmone "shtriga".

    Une para se te beja fejesen zyrtarisht dola piva nje kafe vetem me vjehrren.
    Gjate bisedes me tha se si deshironte te ishte nusja e djalit te saj (nga ato qe me tha s'mu duk asgje e ēuditshme, fundja ajo donte me te miren per djalin e saj, eshte normale, ajo e di se ēfare ka hequr per ta rritur e per ta nxjerre ne jete, une po e merrja gati) nderkohe qe me pyeti edhe se ēfare prisja une nga familja e re ku po hyja dhe i thashe vetem kaq: Nese me respekton nje here do te te respektoj 100 here, nese nuk me respekton asnjehere do te te respektoj 10 here per hir te dashurise qe kam per djalin tuaj. Ndoshta tani ju duken fjale te bukura, por koha do ta tregoje...
    Tani ia kemi lene kohes si do shkojne gjerat, po deri tani shoh se me trajton si vajzen e vet (ndoshta fati im qe s'ka vajze e qe jam nusja e pare ), me merr mendimin per ēdo gje qe do bejne ne shtepi, ndihem vertete pjese e familjes dhe pse nuk jetoj me ta dhe me beso kur nusja nuk jeton me vjehrren eshte me e lehte qe vjehrra ta lere nusen jashet familjes se saj.
    Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e [MaRiO]
    Anėtarėsuar
    29-01-2008
    Vendndodhja
    Ne Zemren e Asaj Qe Dua :)
    Postime
    1,127
    skam vjerr po ene po te kisha mire do sillesha
    Kur e ke kėmbėn jashtė gremines ėshtė e lehtė tė japėsh kėshilla

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga milanistja_el Lexo Postimin


    dhe me beso kur nusja nuk jeton me vjehrren eshte me e lehte qe vjehrra ta lere nusen jashet familjes se saj.
    Nuk e le vjehrra jashte familjes nusen se i ka dhene djalin. Nese le nusen ka lene dhe djalin. I intereson vjehrres te shkojne mire nusja me djalin, sepse do lumturine e femijes se vet ne radhe te pare. Po qe i lumtur djali me nusen dhe vjehrra normal do jete e lumtur, prandaj mundohet ta trajtoje si vajzen nusen. Por bashkejetesa ben te veten. Dhe me vajzen tende mund te zihesh e jo me.. Me kujtohet gjyshja ime me njeren nga vajzat e veta. Vajza e saj si me e vogla ishte me e perkedhelura dhe sa here vinte ne shtepine tone do grricej me mamane e vet. Jo pak raste nuk kane fol me dite te tera. Do te thoja qe as vjehrra e as nusja nuk eshte se nuk duan te kene marredhenie te mira, por te pretendosh bashkejetese te lumtur te dy gjeneratave te ndryshme ne nje shtepi eshte cik e veshtire.

    Mos harro vertet e ka rritur nje nene, por dhe ty nje nene me 100 mundime te ka rritur. Nena jote e ka akoma me te veshtire se po te nxjerr nga shtepia e saj dhe po te fut nje shtepi krejt tjeter me njerez te huaj per ty. E di si thone?
    Kur martohet vajza nena nuk e ben gjumin e qete, se lutet pernate qe ta trajtojne mire ne shtepine e burrit. Kurse nenes se burrit i duhet te kuptoje qe dhe ti meriton respekt ne ate shtepi sa dhe femija i saj.
    Ketu gabojne vjehrrat ne pergjithesi. Kujtojne se nusja qe vjen duhet tu nenshtrohet zakoneve te saj, duke lene pas dore cfare ka bere te shtepia e babait. E te pershtatesh 100% do te thote te dalesh nga vetvetja. E kush do e bente me deshire?

    Gjithsesi te uroj nje jete te lumtur me burrin tend dhe harmoni me njerezit e burrit. Nuk eshte keq te kesh dy familje qe te duan ne fund te fundit.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 27-02-2011 mė 10:19
    Feelings change - memories don't.

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •