Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 120
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    Eshte e mbjellur tek shume njerez sikur vjehrra eshte dicka e urryer,e cila e shikon nusen si armike qe nga dita e pare e hyrjes se saj ne shtepi te bashkeshortit.Shpesh here ndodh qe nusja shikon cdo fjale qe thote vjehrra apo cdo levizje qe ajo ben,pastaj fillon te thur ngjarje e histori,e me pas fillon sherri,urrejne njera-tjetren,zhduket rrespekti,e shume te mira qe ekzistonin ne ate shpi.
    Duhet te flakesh nga mendja ate pamje te frikshme te vjehrres,dhe ne vend te saj te vendosesh ate qe vjehrra jote eshte sikur NENA jote,e ne rast se ajo gabon sillu ndaj saj si do ishe sjell ndaj NENEN tende
    MOS U MBURR , MOS U LEVDO.
    NESER MBREMA , DO TE TA SHOH.
    Keshtu kendohet nga anet tona.
    Edhe ti je shume e zonja ne teori.
    Ne praktike ben vaki ke per ta mbyt vjehren tende ne gjume.
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  2. #22
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar mė parė nga addela Lexo Postimin
    Dje shkoj tek vjerra.
    Nje nga zakonet tone esht paja qe vijn e morin 1 jav para marteses. Mthot vjerra my te fejuarit,nuse se mos me shtjesh minifunde apo bluze me tdal kerthiza jasht se vijn rob e shofin pajen. I them une po une sdo vishem si drone,me thot sa tjem une gjall ti do bosh cte them une kur tvdes une bo cir dush.i bjen me rrojt ti ja 20 vjet un jom 48 ateher do vesh mini une ene kanatiere? I fejuari me thot mire e ka se flasin robt. Kte momen tate do e boj qe ta mori malinaken nga mjesi gjer ne dark.
    Ti juli thu qe do e duash si nenen tende,me te ron nje si kjo do e duash akoma? Sma ha menja
    si nona nuk duhet i her e para kush e thot ket gje qe dua vjerren ja ka fut teneqes..e dyta respektohet dhe nuk duhet vjerra....e treta se ca bo ti dhe burri esht puna juj nuk ka pse te fusi hundet aty ku nuk ka ci duhet ok mundet te japi nji mendimin e vet por fundja si vepron ti esht puna jote...une do e respektoj ashtu sic duhet se fundja edhe une kam nji mam....vllai neser pasneser do martohet dhe te flasi ajo keshtu per mamin tim sic folet ne keto kohe une e caj md ysh ate....
    po kur ta tha vjerra ty ket gje cfare mendove ti ne ato momente se dhe burri jot ashtu dashka pranej ti nuk qenke pytur fare..apo vishesh ti me minifund barku jasht qe ta kan thon ket gje edhe si kur puna jote kjo cuni te mori ashtu sic je....
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  3. #23
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Si po silleni ju qe jeni te martuar/a me vjehrren tuaj?
    Si sillet ajo me ju?
    Ka ndryshuar mardhenja juaj pas marteses?
    Jetoni ne nje shtepi me te apo jo?
    Si i adresoheni? Me emrin e pare? Emrin e fundit? mama? etc.

    shume mire sillem me vjerren deri sonte nuk esht ankuar njeri
    me mua shume mire sillet
    nuk e nifja para marteses
    jo jetojm ne shtete te ndryshme biles
    mami
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  4. #24
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anėtarėsuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    NONE ste bohet njeri !mos ta rrej mendja vjerren qe do e du si nona ime !

  5. #25
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    si nona nuk duhet i her e para kush e thot ket gje qe dua vjerren ja ka fut teneqes..e dyta respektohet dhe nuk duhet vjerra....e treta se ca bo ti dhe burri esht puna juj nuk ka pse te fusi hundet aty ku nuk ka ci duhet ok mundet te japi nji mendimin e vet por fundja si vepron ti esht puna jote...une do e respektoj ashtu sic duhet se fundja edhe une kam nji mam....vllai neser pasneser do martohet dhe te flasi ajo keshtu per mamin tim sic folet ne keto kohe une e caj md ysh ate....
    po kur ta tha vjerra ty ket gje cfare mendove ti ne ato momente se dhe burri jot ashtu dashka pranej ti nuk qenke pytur fare..apo vishesh ti me minifund barku jasht qe ta kan thon ket gje edhe si kur puna jote kjo cuni te mori ashtu sic je....
    Nuk ka pune vjehrra te nderhyje te veshja e ciftit tirance. Nese burri mendon se veshja eshte e tepruar i takon atij ta thote dhe jo asaj. Une ndjehem e ofenduar kur ajo nderhyn te veshja ime.
    Burrit tim i pelqejne veshjet e mia, por jo vjehrres. Si thua anen e kujt te mbaj une? Ti bej qejfin burrrit ,apo vjehrres?
    Feelings change - memories don't.

  6. #26
    ***LOVE*** Maska e Tironcja_BLN
    Anėtarėsuar
    01-02-2008
    Vendndodhja
    Berlin City
    Postime
    3,440
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Nuk ka pune vjehrra te nderhyje te veshja e ciftit tirance. Nese burri mendon se veshja eshte e tepruar i takon atij ta thote dhe jo asaj. Une ndjehem e ofenduar kur ajo nderhyn te veshja ime.
    Burrit tim i pelqejne veshjet e mia, por jo vjehrres. Si thua anen e kujt te mbaj une? Ti bej qejfin burrrit ,apo vjehrres?
    me ty jam mi shoqe ashtu esht sa te drejt ke...sa per pytjen turp te kesh mi gru kujt tja besh qefin normal qe burrit dhe ty
    zemra ime tull shpirti jot llac dashurija jon pallat 15 kac

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Aksinja
    Anėtarėsuar
    16-01-2011
    Vendndodhja
    kojshi me SkėnderBeu-n
    Postime
    364
    Pse nuk hapni njė tem, "Kur tė bėhesh vjehėrr si do silleni me nusen", sepse kjo tema ėshtė hera e tret qė e shoh tė hapet besoj se i doli fundi
    Secili pėr vete, Zoti pėr tė gjithė

  8. #28
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga Julianna Lexo Postimin
    Per shumicen e femrave gjeja e pare qe i shqeteson kur mendojne per martesen jane grindjet qe do kete me vjehrren,problemet qe do i sjelle ne marredhenie me burrin.
    Si do silleni?
    Po ju meshkujt c'pozicion do mbani ne kte rast?
    Ma merr mendja varet prej shume faktoreve. Por nje gje mendoj eshte e qarte. Ajo eshte se varet edhe nga parabindja qe do te kem per te. Kjo nuk vlen vetem tek vjehrra, por tek cdo person qe e takon. Nese ke bindjen se do kalosh keq me te, do te sjellesh sipas kesaj bindjeje, dhe si rrjedhoje do veprosh me skeptike, ngurtesi e rezerva, e kjo do te beje vjehrren te dyshoje, te pyes veten perse vepron keshtu, perse nuk ndjehet e lire, pse eshte e ngurte, me rezerva, dhe do t'i dukesh edhe ti asaj e dyshimte. Dhe pastaj lehte lindin konfliktet. Por edhe nese ndodhin keso gjera nje here, nuk do te thote se jane te pakorigjueshme. Thote nje shprehje e huaj: Ashtu si therret ne mal, ashtu te kthehet (jehona). Pra kusht themelor per te kaluar mire, eshte qe njeri nga personat te mendoje pozitivisht. Pastaj nevojitet vec edhe te mos jete personi i dyte i semure psiqikisht, per shembull te mos mbaje dyshime edhe kur personi i pare sjellet ne menyre pozitive, dhe u be puna.

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    Citim Postuar mė parė nga Tironcja_BLN Lexo Postimin
    si nona nuk duhet i her e para kush e thot ket gje qe dua vjerren ja ka fut teneqes..e dyta respektohet dhe nuk duhet vjerra....e treta se ca bo ti dhe burri esht puna juj nuk ka pse te fusi hundet aty ku nuk ka ci duhet ok mundet te japi nji mendimin e vet por fundja si vepron ti esht puna jote...une do e respektoj ashtu sic duhet se fundja edhe une kam nji mam....vllai neser pasneser do martohet dhe te flasi ajo keshtu per mamin tim sic folet ne keto kohe une e caj md ysh ate....
    po kur ta tha vjerra ty ket gje cfare mendove ti ne ato momente se dhe burri jot ashtu dashka pranej ti nuk qenke pytur fare..apo vishesh ti me minifund barku jasht qe ta kan thon ket gje edhe si kur puna jote kjo cuni te mori ashtu sic je....
    Amon mi tironce,amon.Une se mbaj veten se kom alamet trupi,normal as anek e as knej.Nime vjerra ime funit siper gjunit i thot mini e mini per ate eshte sikur ske vesh gje hic.Nuk osht se vishem me bark jasht normale,kanatiere,pantallona te shkurtna,ene kaq.Mentaliteti moj amon se na vdiqi.Si te sillesh me vjerren pyet Juliana,po vjerra e kerkon vet sherrin

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    Citim Postuar mė parė nga Aksinja Lexo Postimin
    Pse nuk hapni njė tem, "Kur tė bėhesh vjehėrr si do silleni me nusen", sepse kjo tema ėshtė hera e tret qė e shoh tė hapet besoj se i doli fundi
    kjo tema lali u mbyll se filloi fjalori si ne parlament,ty po ste pelqeu futi nje xhiro nga ana tjeter se ka tema ma t'omla

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    [QUOTE=FierAkja143;2998484]Meqe eshte hapur nje teme e cila adreson vetem ato te cilat nuk jan te martuara, po hap dhe un nje teme ne te cilen do doja VETEM mendimet e atyre qe jan te martuara dhe qe kan vjehrre..ne menyre qe te marim mendime realiste dhe te rrim sa me larg opinioneve idealist. Pra si DO silleni me vjehhren tuaj vs si PO silleni me vjehrren tuaj.


    Kam disa pyetje qe do doja te pergjigjeni:
    - Si po silleni ju qe jeni te martuar/a me vjehrren tuaj?
    Mundohem ta respektoj brenda mundesive qe me jepen.

    -Si sillet ajo me ju?
    Kam pershtypjen qe edhe pse me do te miren eshte teper imponuese.


    -Ka ndryshuar mardhenja juaj pas marteses?
    Nuk kam jetuar shume me te, por e kam kuptuar qe nuk do kisha te njejtat marredhenie qe kam tani. Me te ftohta mbase.


    -Jetoni ne nje shtepi me te apo jo?
    Jo

    -Si i adresoheni? Me emrin e pare? Emrin e fundit? mama? etc.
    E therras mami.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 29-01-2011 mė 10:10
    Feelings change - memories don't.

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e addela
    Anėtarėsuar
    16-11-2010
    Vendndodhja
    Nqse. zemra jote do te ishte thyer,atehere ti do te kishe vdekur.Keshtu mbylle gojen..... Don't worry.....be happy....Pi pepsi.....behu sexy....
    Postime
    81
    Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
    MOS U MBURR , MOS U LEVDO.
    NESER MBREMA , DO TE TA SHOH.
    Keshtu kendohet nga anet tona.
    Edhe ti je shume e zonja ne teori.
    Ne praktike ben vaki ke per ta mbyt vjehren tende ne gjume.
    po cupa se ka haberin e vjerres,o e vogel.por qy tani ecen me idene se don te jetoje me vjerren pa e dit se cir molli do i bi per pjese.kte edukat i kon dhon qe ene me qen vjerra ......duhet ta rrespektosh.me e mbyt vjerren ne gjume sma ha mendja

  13. #33
    i/e regjistruar Maska e Aksinja
    Anėtarėsuar
    16-01-2011
    Vendndodhja
    kojshi me SkėnderBeu-n
    Postime
    364
    Citim Postuar mė parė nga addela Lexo Postimin
    kjo tema lali u mbyll se filloi fjalori si ne parlament,ty po ste pelqeu futi nje xhiro nga ana tjeter se ka tema ma t'omla
    po mė vjen keq qė shprehesh me kėtė ton ironik, unė nuk e shava temėn, dhe e di qė ka qėn njė tjetėr se kam komentuar edhe vet, unė thjesht dhash njė ide

    Ndjes pėr shqetėsimin
    Secili pėr vete, Zoti pėr tė gjithė

  14. #34
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar mė parė nga addela Lexo Postimin
    po cupa se ka haberin e vjerres,o e vogel.por qy tani ecen me idene se don te jetoje me vjerren pa e dit se cir molli do i bi per pjese.kte edukat i kon dhon qe ene me qen vjerra ......duhet ta rrespektosh.me e mbyt vjerren ne gjume sma ha mendja
    Paguaj 1000 euro per cdo vullnetar qe eshte gati ta mbysi vjehren time.
    Kush eshte i interesuar te me shkruaj ne mp
    Unė jam njeri i thjeshtė.
    Kėnaqem me pak.
    Mė mjafton mė e mira.

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    384
    vjehrren e kom shoqe t'nushte.ina si motra.e njef shum mire cunin e vet ene i dite mtha kshu: mi nazlije, ty tdu shum qi mke mor cunin se vallai gjall mbote sja hudhte kush syte. pranej tdu shume. vec i gjo mbo perhstypje: po si mi gru nuk ze i dashnor, po ku rrihet me i gamor si cuni im? fiks mas i jave, e gjeta ene un i dashnor ene vallai vjehrra ma ka pelqy shum.se me thon tdrejten ene ajo e ka i dashnor ene kshu pra mo, ina shum muderrne.e thrras shkurt mam' se llagapin e ka mamudije.ajo mthrret "nejzi" m'onglisht, per me e bo mo seksi......

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga Plot Lexo Postimin
    vjehrren e kom shoqe t'nushte.ina si motra.e njef shum mire cunin e vet ene i dite mtha kshu: mi nazlije, ty tdu shum qi mke mor cunin se vallai gjall mbote sja hudhte kush syte. pranej tdu shume. vec i gjo mbo perhstypje: po si mi gru nuk ze i dashnor, po ku rrihet me i gamor si cuni im? fiks mas i jave, e gjeta ene un i dashnor ene vallai vjehrra ma ka pelqy shum.se me thon tdrejten ene ajo e ka i dashnor ene kshu pra mo, ina shum muderrne.e thrras shkurt mam' se llagapin e ka mamudije.ajo mthrret "nejzi" m'onglisht, per me e bo mo seksi......
    Plote ku ishe fshehur ti aa? ahahahahahahahahahahahahahah,qetesoje pak situaten se kriz eshte bere te temat e vjerres hahaaaa.

  17. #37
    Citim Postuar mė parė nga addela Lexo Postimin
    Dje shkoj tek vjerra.
    Nje nga zakonet tone esht paja qe vijn e morin 1 jav para marteses. Mthot vjerra my te fejuarit,nuse se mos me shtjesh minifunde apo bluze me tdal kerthiza jasht se vijn rob e shofin pajen. I them une po une sdo vishem si drone,me thot sa tjem une gjall ti do bosh cte them une kur tvdes une bo cir dush.i bjen me rrojt ti ja 20 vjet un jom 48 ateher do vesh mini une ene kanatiere? I fejuari me thot mire e ka se flasin robt. Kte momen tate do e boj qe ta mori malinaken nga mjesi gjer ne dark.
    Ti juli thu qe do e duash si nenen tende,me te ron nje si kjo do e duash akoma? Sma ha menja
    Me fal qe po te pyes po nga Osmenzeza apo Rromsi e ke te fejuarin?
    E di pse vjerra te thote ato gjera ty se ti po ben nusen e urte dhe vjerra eshte si ata femijet qe do te shtyjne deri sa e shikojne qe s'mund te te shtyjne dot me. Heres tjeter kur ta hapi gojen vjerra, tregoji vendin si asaj dhe te birit e beja m..in mu ne koke te dyve dhe ta shikosh ti kur do te vijne te lepihen. Ik o goce shiko jeten e gjej nje qe nuk i kerkon leje mamase sa here te beje cicin. Ti e paske jeten te shkaterruar pa e filluar fare me ate. Shume e trishtueshme vertet!

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e D&G Feminine
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Postime
    2,659
    Une s'e kuptoj kete punen e pajes, pse duhen futur aty minifundet dhe kanatieret? Mos i fut ne paje dhe mbyllen llafet.

  19. #39
    Citim Postuar mė parė nga addela Lexo Postimin
    Dje shkoj tek vjerra.
    Nje nga zakonet tone esht paja qe vijn e morin 1 jav para marteses. Mthot vjerra my te fejuarit,nuse se mos me shtjesh minifunde apo bluze me tdal kerthiza jasht se vijn rob e shofin pajen. I them une po une sdo vishem si drone,me thot sa tjem une gjall ti do bosh cte them une kur tvdes une bo cir dush.i bjen me rrojt ti ja 20 vjet un jom 48 ateher do vesh mini une ene kanatiere? I fejuari me thot mire e ka se flasin robt. Kte momen tate do e boj qe ta mori malinaken nga mjesi gjer ne dark.
    Ti juli thu qe do e duash si nenen tende,me te ron nje si kjo do e duash akoma? Sma ha menja
    po ti nuk paske vetem vjerren me korbe paske edhe burrin i interesojne llafet e botes
    mendohu mire para se te besh martesen

    d&g me interesante eshte ajo me germa te zeza jo se cfare do futn ne paje
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga HELEN OF TROY : 29-01-2011 mė 14:50
    Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-04-2009
    Postime
    384
    Citim Postuar mė parė nga D&G Feminine Lexo Postimin
    Une s'e kuptoj kete punen e pajes, pse duhen futur aty minifundet dhe kanatieret? Mos i fut ne paje dhe mbyllen llafet.
    po mi po, bo fjuci fjuci ti se sje martu hala, po t'trego nazja ty. kur jom martu un, le qi kom fut mathje e gjojna, po ene 1 fishek mpaje.ene maj men,noten e par, mazllumi mpyti:a ma ke sjelle at koqen e plumit. un si flitsha fare se kom qon nuse vakti qi sbo zo.masanej e gjeti ai kaptinderri ene e murri me vete.vjehhra mka dash e shkreta gjithmon, se e ka dit cer haromi ka pas ene pranej knej ka funi ina bo shoqe ene vet mka thon me zon i dashnor se ma ka dit hallin e shkreta.un kom qon nuse e bukur me t'thon tdrejten, mos mshif sot qi jom vjetru cik por iher e ikohe kom qon yll fare, mo e bukra mlagje. cer me bo se skom korathonin ktu se ajo sme le me rrejte. ene pinku e di, le qi pinku ka qon shum gjeloze per mu se kom qon mo e bukur po ajo ma merte mkthese me finte, ka qon mo goce e hudhme. nejse, burr un e burr pinku, tgjitha me i kazon perfunojme, ene ti digjije, mkazon ke me perfunu, me naj qafderr qi sdi me mledhe dy ene dy. ktu kina me qon. *llape perjash*
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Plot : 29-01-2011 mė 17:40

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •