Close
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 83
  1. #41
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    Femra nga natyra eshte delikate dhe e ka te veshtire te amjentohet !Meshkujt jane te forte te afte atyre i takojne sakrificat.flm zotit qe jemi femra
    mund te jesh delikate dhe e forte ne te njejten kohe

  2. #42
    Gjurmë në Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anëtarësuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Në luginën e dashurisë.
    Postime
    2,622
    Citim Postuar më parë nga broken_smile Lexo Postimin
    per ate qe dua nuk do e quaja kurre sakrifice nje gje te tille... dhe sikur te nderronte mendje nje dite, e ca pastaj? ke bere ate qe ke dashur...
    Për njeriun që duam, sakrifica është vetëm detyrë.
    Love has no limits

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    Me ty jam dhe une.Tani po pate pune qe qeth flok dhe lyen thonj dihet qe levis pa problem .PO po more pjes ne derjtimin e kompanive qe xhirojne miliona dollar s'eshte e lehte ta gjesh kudo .Nje here vjen shanci...
    dashuria mban ne supe gjithcka... edhe yjet, edhe henen, edhe kompanite qe xhirojne nje sasi sado te madhe por te fundme parash, edhe ty edhe mua... e heshtur, e qeshur, e dashur...
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  4. #44
    Gjurmë në Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anëtarësuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Në luginën e dashurisë.
    Postime
    2,622
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    Ne nje cift kujt i takon te sakrifikoj me shume???S'dua pergjigjen te dy!Se do behesh si ata qe i donin te dyja.Pergjigjeshin kot
    Si cilët ata?
    Do të thuash se mashkulli duhet të sakrifikojë më shumë? Pse çfarë ka ai më shumë se ne femrat?
    Në një dashuri të mirëfilltë mes një çifti, sakrifica është vetëm detyrë siç e thashë. Secili shpreh ndienjën dashuri në mënyrën e tij. Por edhe sikur ai të mos bënte gjë për mua, përsëri do të bëja gjithçka për të, për hir të dashurisë që kam për të.
    Ndoshta tani do t`më quash edhe të çmendur... s`ka gjë...

    Këtë e kupton veç ai që di të dashurojë!
    Love has no limits

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Po mua cme thoni qe e bera sakrificen per njeriun qe doja?
    Une kisha nje pune ne Kosove,nje jete te mire(nuk isha e pasur po sa per te jetuar nje jete normale kisha). Burri nuk erdhi te jetoje atje. Mbase kishte te drejte se atje do ta kishim me veshtire te mbaheshim si cift. Ku ta di? Por nuk jam penduar sadoqe e kam veshtire sepse po me duhet te filloje nga e para. E pranoj qe ka momente qe e pyes veten cfare bej une ketu po kjo zgjat pak sekonda;e mendoj qe pas pak oresh ai do te jete me mua dhe kalon.
    Dua te them kur ia vlen,sakrifica duhet bere.Ka te drejte Enii.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anëtarësuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Anita,ne jetojme ne nje sistem qe eshte anti femi.Me dy femije quhesh a sociale.Per te jetuar mire dhe modern duhet te punojne te dy partneret.Ne Kosove ke pas nje pune te mire,por nuk e di a ke pas nje siguri sociale,sistemin e pensionit,te shendetesise e tjera.
    Ndryshuar për herë të fundit nga alem_de : 10-03-2011 më 18:03
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  7. #47
    Po me kujtohet nje fraze, qe kam hasur tek romani "njeriu qe qesh" i Viktor Hygo: "egoizmi eshte baza e lumturise; meshkujt iu shpetojne femrave kollaj nga duart"....Interpretimin po ua le sipas deshires...

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Yes,
    jo qe nuk pajtohem me frazen qe na e solle po nuk jam tipi qe e gjen veten te ajo. Hahaha as burrin se le te me shpetoje nga duart ne asnje menyre.

    Alem,
    une kam bere njefare sakrifice hahahaha. Dhe burri e cmon shume kete fakt. Une kisha nje jete me te cilen isha e kenaqur. Dhe nuk ka qene e lehte te marr vendimin se,e paska thene dikund edhe Elonaa ,duhet filluar nga e para.
    Nuk e them qe kam gabuar perkundrazi ia ka vlejte. Dhe jo se jetoj me mire tani,sepse nuk eshte dhe ndonje dallim i madh,po se jam me ate qe dua.
    papapapa sa romantike doli. hahahah

  9. #49
    Karrieren pa e ven ne dyshim asnjeher.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anëtarësuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Jam i sigurte se do te jeshe e lumtur,cdo fillim eshte i veshtire.Mendoj se ne Kosove nuk ke filluar nga fillimi.Se dhe prinderit kan nderuar dicka.Po nga exsperienca qe kam mendo se do te jetosh gjate ne Gjermani se ne fund te del me mire.Po te kuptohesh me partnerin ekonomia vjen shpejte.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga SinFoni@ Lexo Postimin
    Si cilët ata?
    Do të thuash se mashkulli duhet të sakrifikojë më shumë? Pse çfarë ka ai më shumë se ne femrat?
    Në një dashuri të mirëfilltë mes një çifti, sakrifica është vetëm detyrë siç e thashë. Secili shpreh ndienjën dashuri në mënyrën e tij. Por edhe sikur ai të mos bënte gjë për mua, përsëri do të bëja gjithçka për të, për hir të dashurisë që kam për të.
    Ndoshta tani do t`më quash edhe të çmendur... s`ka gjë...

    Këtë e kupton veç ai që di të dashurojë!
    E respektoj mendimin tend por per mua nuk punon.Eshte rruge e gabuar.
    Mendoj se nuk duhet shkoll e madhe dhe as nuk eshte e veshtire te dashurosh dike qe s'ke te garantuar as lidhjen me te ne te ardhmen , jo me te diskutosh jeten e sigurt.
    Shumica e ktyre vajzave qe dashurojne kaq shpejt me zjarr dhe qe bejne sakrifica pa kufi me duket se kan ngel rrugeve me lot ne sy. flasin divorcet dhe femijet jetim...
    Karriera eshte jeta jote, dashuria ne fillim eshte e flaket por kur krijon familje,fillon edhe lind interesi.Do zoti s'ka lind me pare...Po nuk u perputhen interesat lidhja shkaterrohet sa hap e mbyll syte.Mos te flasim qe meshkujt jane aventurier pas bukuris.....me te reja me te bukura ....me te mira per ata...flasin faktet..degjojme e shofim per dite.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Elonaa : 10-03-2011 më 18:28
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

  12. #52
    Anita, ate fraze nuk e citova qe ti te gjesh veten, jo me kot thashe qe interpretimin bejeni sipas deshires...
    Sa i perket asaj qe thua, qe burri nuk te shpeton nga duart: ashtu qofte, por menyra se si ti je shprehur le te kuptosh (qofsha e gabuar) qe dashurine e perzien pak me ndjenjen e pronesise ndaj partnerit, dashuri posesive do thoja....
    Une nuk do e kisha problem edhe nese do me shpetonte nga duart, sepse sic i thone amerikanet "kur e do dike e le te lire"

    Gjss anita per ta mbyllur; koha do e tregoje me mire kam pershtypjen, sepse sic thote edhe Plutarku: "koha eshte keshilltari me i mire"

  13. #53
    Sensual
    Anëtarësuar
    17-02-2009
    Postime
    4,304
    Citim Postuar më parë nga Elonaa Lexo Postimin
    E respektoj mendimin tend por per mua nuk punon.Eshte rruge e gabuar.
    Mendoj se nuk duhet shkoll e madhe dhe as nuk eshte e veshtire te dashurosh dike qe s'ke te garantuar as lidhjen me te ne te ardhmen , jo me te diskutosh jeten e sigurt.
    Shumica e ktyre vajzave qe dashurojne kaq shpejt me zjarr dhe qe bejne sakrifica pa kufi me duket se kan ngel rrugeve me lot ne sy. flasin divorcet dhe femijet jetim...
    Karriera eshte jeta jote, dashuria ne fillim eshte e flaket por kur krijon familje,fillon edhe lind interesi.Do zoti s'ka lind me pare...Po nuk u perputhen interesat lidhja shkaterrohet sa hap e mbyll syte.Mos te flasim qe meshkujt jane aventurier pas bukuris.....me te reja me te bukura ....me te mira per ata...flasin faktet..degjojme e shofim per dite.
    Elona ca thua keshtu ... meshkujt jane si shpirt , sduhet te humbasim besimin ne qenien mashkullore :-) ..
    ke te drejte por jo se te gjithe jane te atille ... ai i rralli qe te do vertete kuptohet aty kur zgjohesh ne mengjes dhe je natyrale , e te afrohet e te puth hunden lol te perqafon te thote mirmengjes princesha ime etj etjj , kjo eshte dashuria ... per kete flitet ketu jo per dashuri te deshtuara .. ato jan thjesht dashuricka bretkosash qe i puth deri sa del princi i vertete .. ca kan fat tu dali me te paren po ti mos i dekurajo se del dhe me vone

  14. #54
    Gjurmë në Pentagram ♪... Maska e symphony
    Anëtarësuar
    04-06-2009
    Vendndodhja
    Në luginën e dashurisë.
    Postime
    2,622
    [QUOTE=Elonaa;3038635]
    E respektoj mendimin tend por per mua nuk punon.Eshte rruge e gabuar.
    Mendoj se nuk duhet shkoll e madhe dhe as nuk eshte e veshtire te dashurosh dike qe s'ke te garantuar as lidhjen me te ne te ardhmen , jo me te diskutosh jeten e sigurt. Shumica e ktyre vajzave qe dashurojne kaq shpejt me zjarr dhe qe bejne sakrifica pa kufi me duket se kan ngel rrugeve me lot ne sy. flasin divorcet dhe femijet jetim...
    Elon, me këto mendime që ke në kokë, do na ngelesh beqo për tërë jetën moj vajzë. lol (shaka)
    Dukesh vajzë e zgjuar. Më kujton sinfoninë e hershme me të tilla mendime në kokë. Frikë nga zhgënjimi, frikë nga dështimi, frikë nga e ardhmja për një jetë më të lumtur. M`u kujtua tani një profesor... m`u afrua para bankës gjatë orës së mësimit, duke pëshpëritur më ka thënë: "Pse i frigohesh jetës sinfoni?". Ku e dinte ai? Më erdhi të ulëras nga inati...
    Asgjë s`është e garantuar në këtë jetë, gjithçka ka të bëjë me fat. Beso në fat, beso tek vetja. Një femër e zgjuar e mban gjithmonë afër dashurinë që të mos i rrëshqasë nga duart. Në rast dehjesh e ç`deh dashurinë ose më mirë të them e zgjon nga gjumi. Sakrificat, në dashuri nuk numërohen, kush bëri më pak apo kush më shumë, kur rruga na afron drejt qëllimit të përbashkët.
    E ke dëgjuar tek thonë: Jam e çmendur pas teje. Të dua çmendurisht. Kjo është çështja e dashurisë. Të çmend pa e vënë re, të deh pa pirë, të jep krahë të fluturosh pa pasur nevojë për flatra, të lumturon me një fjalë.
    Kur ti gjithçka bën për dashurinë, të pamundurën bën të mundur dhe përsëri të duket e paktë, kërkon të bësh akoma më shumë, respektivisht kërkon ngopje, të ngopesh, më kupton? Dashuria s`ka limit.
    Karriera eshte jeta jote, dashuria ne fillim eshte e flaket por kur krijon familje,fillon edhe lind interesi.Do zoti s'ka lind me pare...Po nuk u perputhen interesat lidhja shkaterrohet sa hap e mbyll syte.Mos te flasim qe meshkujt jane aventurier pas bukuris.....me te reja me te bukura ....me te mira per ata...flasin faktet..degjojme e shofim per dite.
    Interesi.
    Të dua sepse kam nevoj për ty. Kam nevoj për ty sepse të dua.
    Në të dy fjalitë pasqyrohet interesi.

    Dhe për fund, mos mendo se një mashkull nuk i mendon këto gjëra. Të mos i fusim të gjithë në një thes. Ke dhe nga ato femra që mendojnë ku rafsha mos u vrafsha.
    Kurrë nuk është vonë për karrierë.

    Më duket se më kot u lodha... ti përsëri nuk do më kuptosh ose s`do të më kuptosh.
    Të lutem eja të shprehësh mendimin kur të jesh e përqafuar nga dashuria.
    Love has no limits

  15. #55
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    Po me kujtohet nje fraze, qe kam hasur tek romani "njeriu qe qesh" i Viktor Hygo: "egoizmi eshte baza e lumturise; meshkujt iu shpetojne femrave kollaj nga duart"....Interpretimin po ua le sipas deshires...
    True kjo shprehja

    Sa per temen, varet sa jane te dhene partneret te kuptojne njeri tjetrin, si ne jeten dashurore, ashtu dhe ne karriere. E me thene te drejten edhe largesia sikur ska lidhje shume ne zgjidhje... Ka rob qe mendojne, pse te humbas kohe une duke dale te pi nje kafe me te, nderkohe qe mbaroj me mire kte projektin, po e marr ne tel me mire... Jane te rralle ata qe i bejne te dyja, dhe pasojat jane "shume pak ore gjume ne dite" ... gjths nga eksperienca personale mendoj qe ekstremet jane vetevrasje... cdo gje ka kohen e vet, thjesht duhet te dish tu gjesh kohe gjerave...
    Really Dude... Get A Life!!!

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-07-2010
    Postime
    5
    te dyat more as njana pa tjetren nuk shkon a po ehheheeh<

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Karrieren me kete e arrij dhe dashurine.

  18. #58
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-02-2011
    Vendndodhja
    Malaga (España)
    Postime
    206
    Nqs ke dashurine ja del mbane gjithesesi....
    Nqs nuk e ke, karrieren shumzoje me 0 edhe rezultatin mbaje si fitim neto....

  19. #59
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anëtarësuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar më parë nga N.Lajthia Lexo Postimin
    Karrieren me kete e arrij dhe dashurine.
    c'ja fute kot. po nese dashurine e ke te arritur qe perpara?
    Vasudhaiva Kutumbakam

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Citim Postuar më parë nga the admiral Lexo Postimin
    c'ja fute kot. po nese dashurine e ke te arritur qe perpara?
    Nuk do bej karriere.
    Akoma se keni gjetur juve.

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •