Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Agim Doi
  Antarsuar
  23-05-2002
  Vendndodhja
  Tiran, Ministria e Mbrojtjes
  Mosha
  74
  Postime
  2,799

  Sadamiada...ZOTI E BEKOFT AMERIKN!

  SADAMMIADA

  Knga e par

  Rrac e diktatorve nuk e dim nga doli
  Vetm nga mustaqet njihen se kush jan
  N pushtet t katrt politika solli
  Mbeti ky i fundit me emrin Sadam..

  Diktatori i par kish emrin Hitler
  Bojaxhi qenefesh diku n Austri
  Erdh pastaj Stalini, se shoku Enver
  Nuk kishte mustaqe, skishte lesh Ai...

  Diktator i tret q mbante mustaqe
  Ishte Pinoeti me mustaqe shik.
  Diktator i katrt q lufton pr Paqe
  Mbeti ve Sadamin Bagdadin mik.

  Thon ka armatime, bomba dhe raketa
  Thon ka dhe virusin q botn shkatrron
  Thon se nuk i dhimbset as nafta as jeta!
  Thon se ka dhe Moskn aleat gjithmon.

  Thon e far nuk thon po askush se di
  Thon: Sadam Hyseni na qenka betuar
  Se do ta bj USA-n pluhur, zjarr dhe hi
  Thon se me Kuranin sht i dashuruar(!)

  Kurr mos e harroni: sht i shenjt Kurani!
  Ashtu si dhe Bibla, Librat e Ungjillit!
  Por sht veshur Djalli me rroba Sadami
  Me fitil n dor dhe me shpirt katili.

  N mejdan t Globit si kaposh i plehut
  Fryhet dhe krekoset Sadam Bej Iraku.
  Se babai i Bushit, dikur Burr i Dheut
  Nuk ia nxorri fundin Sadam halabakut
  Knga e dyt

  N tribun n mes t Bagdadit
  Doli, foli, Sadami trim
  Karabina e halabakut
  Tundej lart si krcnim !

  Po far foli e far tha
  Kujt ja bnte me grusht e gisht?
  Fol e mba, e pi-rdh e ha
  thot proverbi labrisht!

  Al Xhaziri shkumbzon
  Fut e qit videokaseta!..
  Sadam trimi krcnon
  Faqja e bardh e kambt e lehta...
  E ka marr shum seriozisht
  Ja far foli arabisht:
  Do ta djeg dhe Kryqin
  ta bj bubulak!
  Do ta gozhdoj Krishtin
  Do ti fus dajak!
  N sht biri i Zotit
  Dhe bn mrekullira
  Pse rri kot s kotit
  Me dy krah t shtrira!?..
  T ndihmoj kaurrt!
  Npr glob t gjith
  T mos rrij gozhduar
  Dhe pa brek n bi-th!..

  Do xhvesh kardinalt
  Do ti l pa tesha!
  Do knaq arabt
  Me 10 mij murgesha!

  Do marr shnjtin Pjetr
  Ta fus nn mangall!
  Papa sht i vjetr
  Se e l batall

  Do ta marr Georg Bushin
  Dhe ta bj synet!
  Ndrsa Tomy Blair-in
  Do ta tredh vrtet(!)

  Se kam Lad Putinin!
  Edhe Bin Ladenin!
  N Kore kam Kimin!
  N Paris DEstenin!

  Kam dhe Zhak Shirakun!
  Shrderin gjerman
  Kam Fatos Lubonjn
  Qorrin me Ferman...

  Botn e rrafshoj
  Se pas kam Hamassin!
  Al Qaidan urdhroj
  Mua dot sma rrasin!

  Hej amerikan!
  Un ua rras i pari!
  1 miliard islam(!)
  Jam Sadam Kryetari !!!


  Knga e tret

  Thon e far nuk thon
  Se u prmbys Bota !
  Driteron ton
  E hutoj pak gota

  Ndoshta nuk ka koh
  Tia kndoj nj her
  Driteroi i jon
  Kishte pr ta dhjer

  Me vargun e shkurtr
  A me varg t gjat
  Kishte pr tia futur
  Sadamit tru that!

  Se ka shum prvoj
  Kur i laget kmisha
  Mund t akuzoj
  q Sali Berisha
  I ka thn Sadamit:
  Futja Ameriks!
  Se Mariza Lino
  Kurva e Athins
  Ma morri pushtetin
  N nntdhjet e shtatn!
  Jemi mysliman!
  Futja pak kryqzats!
  Ose do t ngjitet
  Lart prmbi bedena!
  T lshoj simitet
  Kaurrt jan qena!..

  Flisni, llomotitni
  Dhe bini kavallit
  Gjuhn jasht e qitni
  Aleat t djallit!!!

  Nse Amerika
  Q e ka fal Zoti !
  Do ta merrte frika
  Nga Sadam kotkoti

  Ose nga Milloshi
  Aj bre biri i shkins!
  Prap shqiptar kodoshi
  Do jetonte tins!!!

  Ose si lypsar
  N mshir t thive!
  Ose varg t vrar
  N Varre Masive !!!

  Ndaj tre her n dit
  Lusni Perndin
  Rrofsh moj Amerik
  Q shpton njerzin!


  .vijon.  Agimi

 2. #2
  BUKUR AGIM !
  S'ke lene gje per koment. I ke thene te gjitha.
  Where does a thought go when it's forgotten?

Tema t Ngjashme

 1. Berisha: Zoti bekoft NATO-n! Zoti bekoft vendin tim!
  Nga strange n forumin Tema e shtypit t dits
  Prgjigje: 45
  Postimi i Fundit: 07-04-2009, 20:08
 2. Zoti ju bekoft ose ...
  Nga Hyllien n forumin Toleranca fetare
  Prgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 07-04-2004, 19:43
 3. Zoti e bekofte Shqiperin dhe Shqipetaret !!
  Nga BnejamiN n forumin Prezantoni veten n forum
  Prgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 09-05-2003, 07:01
 4. Kriza financiare ne Ameriken Latine
  Nga Dita n forumin Ekonomi & biznes
  Prgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 15-08-2002, 20:54

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •