Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 172
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Postime
  323

  Njerezit e PDK-se sulmojne "Vetevendosjen" dhe Albin Kurtin

  Kane filluar sulmet dhe denigrimet ndaj Vetevendosjes,sikur dikur ndaj LDK duke e quajtur proserbe,komuniste etj per ta pergaditur terrenin per eliminimin edhe fizik te tyre.... ;  OVL: Vetėvendosja ka elemente pro sllave

  E martė, 21 Dhjetor 2010 16:06

  Kryetar i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė Muharrem Xhemajli, sot ėshtė pėrgjigjur pėr veprimet e Lėvizjes “Vetėvendosje”.

  Ai ka thėnė se veprimet e tyre argumentojnė ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn e Kosovės.

  “Ne shfaqim pakėnaqėsinė me reagimet cinike tė njė subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn nė Kosovė, qė deri dje kundėrshtuan nė emėr tė nacionalizmit ēdo tė arritur tė Kosovės pas luftės ēlirimtare.

  Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka zhvilluar luftė tė pastėr e ēlirimtare, nė aleancėn me NATO-n dhe nė pėrputhje me tė gjitha rregullat ndėrkombėtare tė luftės. Si ushtri u njoh ndėrkombėtarisht dhe kishte pėrkrahje shumė tė madhe nga popujt liridashės tė botės”, ka thėnė Xhemajli.

  Kėto komente Xhemajli i ka bėrė gjatė njė konference pėr media, nė tė cilėn ka shfaqur qėndrimet e OVL-sė pėr raportin e Dick Martyt.

  Ai njoftoi se OVL-ja ka vendosur tė bėjė njė peticion mbarėkombėtar, pėrgatitjet pėr tė cilin kanė filluar.Ky peticion do t’i drejtohet Asamblesė sė Kėshillit tė Evropės, qė tė mos miratojė njė raport tė tillė./indeksonline/

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939  OVL: “Vetėvendosje”, me elemente pro sllave

  Publikuar: Sot, mė 21 dhjetor 2010

  Prishtinė, 21 dhjetor - I pari i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė (OVLUĒK), Muharrem Xhemajli, tė martėn, gjatė njė konference pėr medie, i ėshtė kundėrpėrgjigjur veprimeve tė Lėvizjes “Vetėvendosje”. Ai ka thėnė se veprimet e tyre argumentojnė ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn e Kosovės, raporton “Zėri”.
  “Ne shfaqim pakėnaqėsinė me reagimet cinike tė njė subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn nė Kosovė, qė deri dje kundėrshtuan nė emėr tė nacionalizmit ēdo tė arritur tė Kosovės pas luftės ēlirimtare. Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka zhvilluar luftė tė pastėr e ēlirimtare, nė aleancė mė NATO-n dhe nė pėrputhje me tė gjitha rregullat ndėrkombėtare tė luftės. Si ushtri u njoh ndėrkombėtarisht dhe kishte pėrkrahje shumė tė madhe nga popujt liridashės tė botės”, ka thėnė Xhemajli.
  Gjatė kėsaj konference, Xhemajli shfaqi qėndrimet e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės edhe nė lidhje me raportin e Dick Martyt. Ai tha se raporti i Martyt ėshtė njė spektakėl medial, ndėrsa kanė paralajmėruar se do tė nėnshkruajnė njė peticion mbarėkombėtar, pėrmes tė cilit do t’i drejtohen Asamblesė sė Kėshillit tė Evropės qė nė janar mos tė miratohet raporti i Martyt.
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-11-2009
  Postime
  220
  duhet nje here e pergjithmon te vedisohen edhe keta te vv,,se e dimi te gjithe veprimtarin e tyre ,,,nuk munden keta te vv te jen me tew menqurit e keti poplli kur edimi te gjithe liderin e tyre kur aj nuk njef gjykat ne kosove dhe askunde hiq ,,qka ti thmi keti ti sjelli gjykatat nga beogradi ketu ati ,,,kur gjat lufte iku dhe shkoj ne prishtin dhe ju derzua kujte.........

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-02-2010
  Postime
  125
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin  OVL: “Vetėvendosje”, me elemente pro sllave

  Publikuar: Sot, mė 21 dhjetor 2010

  Prishtinė, 21 dhjetor - I pari i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė (OVLUĒK), Muharrem Xhemajli, tė martėn, gjatė njė konference pėr medie, i ėshtė kundėrpėrgjigjur veprimeve tė Lėvizjes “Vetėvendosje”. Ai ka thėnė se veprimet e tyre argumentojnė ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn e Kosovės, raporton “Zėri”.
  “Ne shfaqim pakėnaqėsinė me reagimet cinike tė njė subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn nė Kosovė, qė deri dje kundėrshtuan nė emėr tė nacionalizmit ēdo tė arritur tė Kosovės pas luftės ēlirimtare. Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka zhvilluar luftė tė pastėr e ēlirimtare, nė aleancė mė NATO-n dhe nė pėrputhje me tė gjitha rregullat ndėrkombėtare tė luftės. Si ushtri u njoh ndėrkombėtarisht dhe kishte pėrkrahje shumė tė madhe nga popujt liridashės tė botės”, ka thėnė Xhemajli.
  Gjatė kėsaj konference, Xhemajli shfaqi qėndrimet e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės edhe nė lidhje me raportin e Dick Martyt. Ai tha se raporti i Martyt ėshtė njė spektakėl medial, ndėrsa kanė paralajmėruar se do tė nėnshkruajnė njė peticion mbarėkombėtar, pėrmes tė cilit do t’i drejtohen Asamblesė sė Kėshillit tė Evropės qė nė janar mos tė miratohet raporti i Martyt.
  Kush e paska shti vetevendosjen ne shenjester...hahaha Kta qej i njoh personalisht,ma shkije si bon nona mo...pytni invalidet e luftes per keta "pashallare" qe Hashimi ia ka mbushur xhepat me lek ketyre tre PISAVE dhe vetem ia qon letren me shkrim gati,e keta vetem e lexojne,se as me shkru nuk din...PTYUUUHHHHHHH

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  34
  Postime
  2,800
  nese vetvendosja eshte pro sllave ather edhe uqk paska qen pro sllave sepse njeri nder themelusit e uqk eshte antar i vetvendosjes kete ndoshta keta trima e kan harru

  nuk e di si mund te quhet nje njeri pro sllav kur ai kerkon bashkim me shqiperi kur ai kerkon qe flamuri kuq e zi te valoj ne mabar trevat shqiptare kete mund te degjosh vetem prej ketyre keshilltarve te thaqit

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Postime
  323
  “Vetėvendosje” i pėrgjigjet OVL-UĒK-sė

  Postuar: 20:31 / 21.12.2010

  Por Selimi nė njė deklaratė pėr Klan Kosova, tha se kėto shoqata duhet ta dinė se misioni i tyre ėshtė tė kujdesen pėr kategoritė e luftės e jo tė merren me leximin e deklaratave qė ua shkruan njė subjekt politik (PDK). Imazhin e UĒK-sė, sipas Selimit, nuk e ka dėmtuar Lėvizja Vetėvendosje, ashtu siē thotė Xhemajli, por ata qė duke u thirrur nė emėr tė tyre kanė degraduar vlerat e kėsaj ushtrie. /Telegrafi/

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Postime
  323
  VV: Xhemajli mbushi kutitė me vota tė PDK-sė
  E martė, 21 Dhjetor 2010 21:00

  Lėvizja Vetėvendosje ka reaguar ndaj deklaratave tė kryetarit tė Organizatės sė Veteranėve tė Luftėn sė UCK-sė Muharrem Xhemajli i cili ka thėnė se veprimet e Vetėvendosjes shfaqin elemente pro sllave nė politikėn kosovare.

  Vetėvendosje me anė tė njė komunikate pėr media ka thėnė se Xhemajli po e keqpėrdor pozitėn e tij si kryetar i Shoqatės dhe i del nė ndihmė Hashim Thaēit, sa herė qė Thaēi ka nevojė – “dhe atė me arsyetimin se po i mbron vlerat e luftės sė UĒK-sė”.

  “Paēka qė si udhėheqje e Organizatės kurrė nuk bėnė asgjė pėr ta mbrojtur UĒK-nė e pėrjashtuar nga Kushtetuta e Kosovės, flamurin kombėtar tė pėrjashtuar nga institucionet e Kosovės, dinjitetin e Kosovės tė pėrdhosur pėrmes secilės negociatė tė kaluar a tė ardhme tė Hashim Thaēit me pushtetin e Serbisė”, thuhet nė reagimin e Lėvizjes Vetėvendosje.

  “Akti i fundit, kur gjatė procesit zgjedhor tė 12 dhjetorit vet Muharrem Xhemajli i ka mbushur kutitė me vota tė PDK-sė nė Krajkovė tė Drenasit, tregon se cilat vlera nė tė vėrtetė i mbron ai”, theksohet mė tej nė reagimin e Vetėvendosjes.

  Hashim Thaēi, sipas Vetėvendosjes, thirret nė UĒK dhe luftėn ēlirimtare e i pėrmend ato vetėm atėherė kur rrezikohet personalisht.

  “Pse Hashim Thaēi nuk e pėrfshiu UĒK-nė nė Deklaratėn e Pavarėsisė e nė Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės? Pse ai e ndėrroi flamurin dhe himnin kombėtar shqiptar me flamurin lara-lara dhe me himnin pa tekst? Pse ai pranon qė sėrish tė shkojė tė takohet me Boris Tadiqin pėr tė folur me tė pėr Kosovėn? Pse Hashim Thaēi pėr tri vjet qeverisje nuk e dėrgoi nė botė asnjė punim shkencor e historik pėr krimet e Serbisė ndaj shqiptarėve? Pse ai nuk financoi sa ishte kryeministėr botime akademike pėr tė vėrtetėn e luftės sė lavdishme ēlirimtare tė UĒK-sė?”,

  Raporti i Dick Marty-t, sipas Vetėvendosjes, nuk paraqet diēka tė re, por shqetėsimi i Hashim Thaēit ėshtė i ri. “Ēdo njeri normal e di qė e ashtuquajtura ‘Shtėpi e verdhė’ nuk ekziston. Se ajo ėshtė shpikje e Serbisė dhe se diplomatėt e zyrtarėt proserbė e kanė propaganduar atė. Hashim Thaēi nuk ėshtė shqetėsuar pėr atė akuzė. Mirėpo, nė atė raportin e Dick Marty-t ka edhe shumė akuza tė tjera pėr korrupsion e kontrabandė kundėr Thaēit dhe shpurės sė tij qė duket se e kanė brengosur Thaēin andaj edhe erdhi ky reagim i panikosur i tij”, thuhet mė tej.

  Sipas Vetėvendosjes Dick Marty I ka kryer njė shėrbim kreut tė PDK-sė Hashim Thaqi. “Nė fakt, Dick Marty ia ka bėrė njė shėrbim tė shkėlqyeshėm Thaēit. Ai nė raportin e tij ia ka pėrzier akuzat pėr korrupsion e kontrabandė me akuzėn pėr 'Shtėpinė e verdhė' qė askush nuk e beson por me tė cilėn po merren tė gjithė kėto ditė”. “Ai nuk e ka hall njollosjen e UĒK-sė por veten e tij. Ėshtė vetė Hashim Thaēi ai qė e ka shpėrfillur UĒK-nė institucionalisht dhe politikisht dhe kėsisoj i ka hapur rrugė qarqeve proserbe pėr sulme nė opinionin publik ndėrkombėtar ndaj UĒK-sė”, thekson Levizja Vetevendosje

  “Pėr Lėvizjen Vetėvendosje!, Hashim Thaēi dhe UĒK-ja fare nuk janė e njėjta gjė. Pėr Lėvizjen Vetėvendosje!, UĒK-ja ėshtė UĒK e Adem Jasharit me flamurin e kuq e shkabėn dykrenare dhe jo e Hashim Thaēit me flamurin e kaltėr me lara. Pėr Lėvizjen Vetėvendosje!, UĒK-ja ėshtė UĒK e 2.500 dėshmorėve tė kombit dhe e veteranėve e invalidėve tė luftės, e jo e kėtyre qė u bėnė pjesė e regjimit si puna e Hashim Thaēit qė ditėn ėshtė politikan e natėn biznesmen. Vetėm me kėtė diskurs mbrohet UĒK-ja e shpėtohet Kosova. Kurrsesi ndryshe”, thuhet nė fund tė reagimit nga Lėvizja Vetėvendosje./indeksonline/

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939
  Faton Klinaku

  I njoh mire qe te gjithe kreret e kesaj Levizjeje. Levizja Vetevendosje sic po e shoh une deshiron ta destabilizoj situaten e brishte ne Kosove por kam besim se populli shqiptar nuk do ta perqafoj kete politike te demshme qe po ja servojne ne emer te bashkimit kombetar. Vet Albin Kurti ka qene kunder bashkimit kombetar kur kemi biseduar ne zyren e veteraneve e tash per pushtet doli nen masken e bashkimit.

 9. #9
  Citim Postuar mė parė nga veli44 Lexo Postimin
  Kane filluar sulmet dhe denigrimet ndaj Vetevendosjes,sikur dikur ndaj LDK duke e quajtur proserbe,komuniste etj per ta pergaditur terrenin per eliminimin edhe fizik te tyre.... ;  OVL: Vetėvendosja ka elemente pro sllave

  E martė, 21 Dhjetor 2010 16:06

  Kryetar i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė Muharrem Xhemajli, sot ėshtė pėrgjigjur pėr veprimet e Lėvizjes “Vetėvendosje”.

  Ai ka thėnė se veprimet e tyre argumentojnė ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn e Kosovės.

  “Ne shfaqim pakėnaqėsinė me reagimet cinike tė njė subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn nė Kosovė, qė deri dje kundėrshtuan nė emėr tė nacionalizmit ēdo tė arritur tė Kosovės pas luftės ēlirimtare.

  Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka zhvilluar luftė tė pastėr e ēlirimtare, nė aleancėn me NATO-n dhe nė pėrputhje me tė gjitha rregullat ndėrkombėtare tė luftės. Si ushtri u njoh ndėrkombėtarisht dhe kishte pėrkrahje shumė tė madhe nga popujt liridashės tė botės”, ka thėnė Xhemajli.

  Kėto komente Xhemajli i ka bėrė gjatė njė konference pėr media, nė tė cilėn ka shfaqur qėndrimet e OVL-sė pėr raportin e Dick Martyt.

  Ai njoftoi se OVL-ja ka vendosur tė bėjė njė peticion mbarėkombėtar, pėrgatitjet pėr tė cilin kanė filluar.Ky peticion do t’i drejtohet Asamblesė sė Kėshillit tė Evropės, qė tė mos miratojė njė raport tė tillė./indeksonline/
  Hajnia dhe korrupsioni nuk janė vlera
  21 DHJETOR 2010 - E Martė 20:06
  Kreu i Shoqatės sė Veteranėve tė UĒK-sė i doli prapė nė ndihmė Hashim Thaēit. Sa herė qė Thaēi ka nevojė, pranė e ka Muharrem Xhemajlin, i cili zellshėm e keqpėrdorė pozitėn e vet si kryetar i Shoqatės pėr t’ia vendosur atė si mburojė tė gjallė Hashim Thaēit. Dhe atė me arsyetimin se po i mbronė vlerat e luftės sė UĒK-sė. Paēka qė si udhėheqje e Organizatės kurrė nuk bėnė asgjė pėr ta mbrojtur UĒK-nė e pėrjashtuar nga Kushtetuta e Kosovės, flamurin kombėtar tė pėrjashtuar nga institucionet e Kosovės, dinjitetin e Kosovės tė pėrdhosur pėrmes secilės negociatė tė kaluar a tė ardhme tė Hashim Thaēit me pushtetin e Serbisė.  Nuk ėshtė hera e parė qė kėto organizata dalin kundėr Lėvizjes VETĖVENDOSJE! Para ēdo demonstrate tė njėjtėt udhėheqės pas takimit paraprak me Hashim Thaēin e kanė sulmuar Lėvizjen VETĖVENDOSJE! edhe pse protestonim pėr tė njėjtat vlera pėr tė cilat ka luftuar UĒK-ja. Akti i fundit, kur gjatė procesit zgjedhor tė 12 dhjetorit vet Muharrem Xhemajli i ka mbushur kutitė me vota tė PDK-sė nė Krajkovė tė Drenasit, tregon se cilat vlera nė tė vėrtetė i mbron ai.  Hashim Thaci thirret nė UĒK dhe luftėn ēlirimtare e i pėrmend ato vetėm atėherė kur rrezikohet personalisht.  Pse Hashim Thaēi nuk e pėrfshiu UĒK-nė nė Deklaratėn e Pavarėsisė e nė Kushtetutėn e Republikės sė Kosovės? Pse ai e ndėrroi flamurin dhe himnin kombėtar shqiptar me flamurin lara-lara dhe me himnin pa tekst? Pse ai pranon qė sėrish tė shkojė tė takohet me Boris Tadiqin pėr tė folur me tė pėr Kosovėn? Pse Hashim Thaēi pėr tri vjet qeverisje nuk e dėrgoi nė botė asnjė punim shkencor e historik pėr krimet e Serbisė ndaj shqiptarėve? Pse ai nuk financoi sa ishte kryeministėr botime akademike pėr tė vėrtetėn e luftės sė lavdishme ēlirimtare tė UĒK-sė?  Raporti i Dick Marty-t nuk paraqet diēka tė re, por shqetėsimi i Hashim Thaēit ėshtė i ri. Ēdo njeri normal e di qė e ashtuquajtura ‘Shtėpi e verdhė’ nuk ekziston. Se ajo ėshtė shpikje e Serbisė dhe se diplomatėt e zyrtarėt proserbė e kanė propaganduar atė. Hashim Thaēi nuk ėshtė shqetėsuar pėr atė akuzė. Mirėpo, nė atė raportin e Dick Marty-t ka edhe shumė akuza tė tjera pėr korrupsion e kontrabandė kundėr Thaēit dhe shpurės sė tij qė duket se e kanė brengosur Thaēin andaj edhe erdhi ky reagim i panikosur i tij. Disa prej kėtyre akuzave i referohen informatave tė shėrbimit sekret shtetėror gjerman BND.  Nė fakt, Dick Marty ia ka bėrė njė shėrbim tė shkėlqyeshėm Thaēit. Ai nė raportin e tij ia ka pėrzier akuzat pėr korrupsion e kontrabandė me akuzėn pėr 'Shtėpinė e verdhė' qė askush nuk e beson por me tė cilėn po merren tė gjithė kėto ditė.  Hashim Thaēi ėshtė gjithsesi i korruptuar dhe i shantazhuar. Ai nuk e ka hall njollosjen e UĒK-sė por veten e tij. Ėshtė vetė Hashim Thaēi ai qė e ka shpėrfillur UĒK-nė institucionalisht dhe politikisht dhe kėsisoj i ka hapur rrugė qarqeve proserbe pėr sulme nė opinionin publik ndėrkombėtar ndaj UĒK-sė.  Mediet qė i kontrollon Thaēi vetėm tash na i shfaqin pamjet e pasojave tė luftės dhe hallet e robėrve tė luftės. Vetėm tash qė Thaēit po i lėkunded pozita. Tani ėshtė koha qė lufta jonė e drejtė t'i shfaqet opinionit publik ndėrkombėtar e jo qytetarėve tė Kosovės pėrmes mediave qeveritare. Sikur tė shfaqeshin nėpėr mediet tona nė vazhdimėsi storiet e luftės ēlirimtare dhe humbjeve dhe sakrificave tė popullit tonė, ne nuk do tė ishim nė kėtė gjendje tė rėndė tash.  Pėr Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, Hashim Thaēi dhe UĒK-ja fare nuk janė e njėjta gjė. Pėr Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, UĒK-ja ėshtė UĒK e Adem Jasharit me flamurin e kuq e shkabėn dykrenare dhe jo e Hashim Thaēit me flamurin e kaltėr me lara. Pėr Lėvizjen VETĖVENDOSJE!, UĒK-ja ėshtė UĒK e 2.500 dėshmorėve tė kombit dhe e veteranėve e invalidėve tė luftės, e jo e kėtyre qė u bėnė pjesė e regjimit si puna e Hashim Thaēit qė ditėn ėshtė politikan e natėn biznesmen. Vetėm me kėtė diskurs mbrohet UĒK-ja e shpėtohet Kosova. Kurrsesi ndryshe.  Lėvizja VETĖVENDOSJE!
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233

  veli44

  Citim Postuar mė parė nga veli44 Lexo Postimin
  Kane filluar sulmet dhe denigrimet ndaj Vetevendosjes,sikur dikur ndaj LDK duke e quajtur proserbe,komuniste etj per ta pergaditur terrenin per eliminimin edhe fizik te tyre.... ;  OVL: Vetėvendosja ka elemente pro sllave

  E martė, 21 Dhjetor 2010 16:06

  Kryetar i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė Muharrem Xhemajli, sot ėshtė pėrgjigjur pėr veprimet e Lėvizjes “Vetėvendosje”.

  Ai ka thėnė se veprimet e tyre argumentojnė ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn e Kosovės.

  “Ne shfaqim pakėnaqėsinė me reagimet cinike tė njė subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn nė Kosovė, qė deri dje kundėrshtuan nė emėr tė nacionalizmit ēdo tė arritur tė Kosovės pas luftės ēlirimtare.

  Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka zhvilluar luftė tė pastėr e ēlirimtare, nė aleancėn me NATO-n dhe nė pėrputhje me tė gjitha rregullat ndėrkombėtare tė luftės. Si ushtri u njoh ndėrkombėtarisht dhe kishte pėrkrahje shumė tė madhe nga popujt liridashės tė botės”, ka thėnė Xhemajli.

  Kėto komente Xhemajli i ka bėrė gjatė njė konference pėr media, nė tė cilėn ka shfaqur qėndrimet e OVL-sė pėr raportin e Dick Martyt.

  Ai njoftoi se OVL-ja ka vendosur tė bėjė njė peticion mbarėkombėtar, pėrgatitjet pėr tė cilin kanė filluar.Ky peticion do t’i drejtohet Asamblesė sė Kėshillit tė Evropės, qė tė mos miratojė njė raport tė tillė./indeksonline/
  kur ti kap paniku disa nuk mund ta kontrollojn vetveten pastaj sulmojn dike tjeter ta akuzosh vetvendosjen per dick marty-n esht jo veq idiotizem por edhe antikombetare disa shoqata qe falsin ne emer te lufts siq esht kjo e kytre te xhemajlit nuk me habit se pse kta jan argat te hashimit dhe nuk don koment fare

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  kta te PDK-S JAN AQ IDIOTA DHE TE POSHTER SA QE V.V-N E INJORUAN GJDO HER DHE MENDUAN SE V.V NUK DOTE MUND TE HY AS NE PARLAMENT POR MATEMANIKA E TYRE DESHTOI SHUM TASH NGA PANIKU E AGUZOJN KURSE KY THAQI KY KRIMINELI GJDOHER KISHE THOT JAM I HAPUR ME TE GJITH PERPOS ME V.V NU BOJ KAULICION AUUU HASHIM TRAKTORI E DIN MIR SE V.V NUK DOTE PRANOJ KURRRR HIQ TASH DOTE BASHKOHET ME VLLEZRIT E VJETER SERB NE KAULICION JA KY ESHT HASHIM PISI QE VJEDH VOTA TE QYTETARVE TE VET

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233

  Lapi

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin  OVL: “Vetėvendosje”, me elemente pro sllave

  Publikuar: Sot, mė 21 dhjetor 2010

  Prishtinė, 21 dhjetor - I pari i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė (OVLUĒK), Muharrem Xhemajli, tė martėn, gjatė njė konference pėr medie, i ėshtė kundėrpėrgjigjur veprimeve tė Lėvizjes “Vetėvendosje”. Ai ka thėnė se veprimet e tyre argumentojnė ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn e Kosovės, raporton “Zėri”.
  “Ne shfaqim pakėnaqėsinė me reagimet cinike tė njė subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn nė Kosovė, qė deri dje kundėrshtuan nė emėr tė nacionalizmit ēdo tė arritur tė Kosovės pas luftės ēlirimtare. Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka zhvilluar luftė tė pastėr e ēlirimtare, nė aleancė mė NATO-n dhe nė pėrputhje me tė gjitha rregullat ndėrkombėtare tė luftės. Si ushtri u njoh ndėrkombėtarisht dhe kishte pėrkrahje shumė tė madhe nga popujt liridashės tė botės”, ka thėnė Xhemajli.
  Gjatė kėsaj konference, Xhemajli shfaqi qėndrimet e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės edhe nė lidhje me raportin e Dick Martyt. Ai tha se raporti i Martyt ėshtė njė spektakėl medial, ndėrsa kanė paralajmėruar se do tė nėnshkruajnė njė peticion mbarėkombėtar, pėrmes tė cilit do t’i drejtohen Asamblesė sė Kėshillit tė Evropės qė nė janar mos tė miratohet raporti i Martyt.
  KTA MATRAPAZ GJDO DIT MUND TI TAKOSH NE RESTAURANE ME LUXOSE TE KOSOVES PRA KTA JAN ATA QE PARA DISA VITESH DOGJEN NJE FLAMUR TE NJE LIDERI TE RUGOVES PRA THONIN QE SHQIPTARET KAN NJE FLAMUR AT KUQ E ZI PO KTA SOT E PERQAFOJN NJE LECK TE KONTRABABDUAR QE BASH AS GJE NUK KA SHQIPTARE PSE TY BESOJ UN KTYRE BJEERZVE

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e drenicaku
  Anėtarėsuar
  06-05-2003
  Postime
  3,263
  Pdk te vetemn frig e ka nga vv,aty eshte gjaku i vertet i shqipetarve,aty eshte rinia shqipetare,prej aty fillon shpresa prandaj edhe moren aq shum vota,edhe pse u vodhen masovikisht.
  VV nuk gjynjezohet,te gjith ata qe kan mizen mas veshi urrejn vv,a ka ma poshetersi se sa deklarata e hashim zezes me then se me te gjith pranojm kmoalicion,pra edhe me shkie por jo me VV,kjo jep te kuptoi se hashimi duhet te perballet me realitetin e ai realitet eshte vv.
  Jakupi e pat qujt edhe rugoven tradhetar,dhe per qudi kete "tradhetar " populli e zgjodhi president,edhe tani hashimi vv po e quan pro sllave,por e ka te kote se populli te gjith mbar sot dijn te vlersoin se kush eshte pro sllav.
  Kurse keta te veteranve po e demtoin shume uqk,por nuk duhet te ju zihet per te madhe nuk besoi qe ndonjeri din shkrim e lexim,dhe te merren me politik kjo me se paku i ben nder uqk.

 14. #14
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,838
  VETVENDOSJE! DO TA BĖJĖ SHQIPĖRIN!

  Kili
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  BAC, U KRYMB ME KA KREJT!

  Natyrisht se poli i sė keqes sulmon polin e sė mirės!

  VETVENDOSJE! nė kulmin e sė mirės sulmohet nga skajshmėrie e kundėrt, pra skaji i sė keqes py-dy-kyja.
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-12-2010
  Vendndodhja
  ....Europe...
  Postime
  1,155
  Citim Postuar mė parė nga Fara11 Lexo Postimin
  Faton Klinaku

  I njoh mire qe te gjithe kreret e kesaj Levizjeje. Levizja Vetevendosje sic po e shoh une deshiron ta destabilizoj situaten e brishte ne Kosove por kam besim se populli shqiptar nuk do ta perqafoj kete politike te demshme qe po ja servojne ne emer te bashkimit kombetar. Vet Albin Kurti ka qene kunder bashkimit kombetar kur kemi biseduar ne zyren e veteraneve e tash per pushtet doli nen masken e bashkimit.
  ....albin kurti osht vegel serbe , do ta shihni edhe vet.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  kush asht simboli sllav i VETVENDOSJES?


  mos noshta FLAMURI KOMBTAR? sepse ky asht i vetmi simbol qe VETVENDOSJA ka perdor deri me sot.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-11-2009
  Postime
  220
  Kur ishte Koha per ta perdorur Flamurin komebetar ku sihin keta mangupa sikur albin kudra ,,,pse nuk e skrifikoj veten per te ,,po shkoj ne strehimore tek milloshi ta siguroj veten dhe familjen si gjithe here sot patriot dhe embron familjen,,ketu nuk ka shtet se as qe kishte guxuar ta neperkembe flamurin kombtare se tradhtaret gjithe here lidhen prej diqkaje per ti trilluar popllin sikur albini.....dhe politka eti pro serb turp,,,kur shqipet u maskrojeshin aj qendronke ne bograd dhe shpesh here e qiteshin se gjoja ne burg aaaaaaaaaaa,,serbija dhe politka eti kan pregaditur si albini boll ne mesin etyre eshte edhe florim krasniqi me jetene ti serbe ,,keta patriota ..............

 18. #18
  SHKRUAN Albin Kurti

  Ose-ose


  Shumėēka nė Kosovė po vihet nė funksion tė negociatave tė reja me Serbinė. Prej raportit tė Dick Martyt e deri te koalicionet e mundshme qeveritare. Negociatat e paralajmėruara janė shndėrruar nė njė ide rregullative qė organizon hapat politikė nė Kosovė e rreth Kosovės.

  Raporti i Dick Martyt tashmė e kreu punėn e vet. Nė njėrėn anė e bėri edhe mė servil ish-kryeministrin, i cili tash ėshtė mė i gatshėm se kurrė mė parė qė tė takohet me Boris Tadiqin. Ndėrkaq, nė anėn tjetėr, ky raport qė mori dhenė nė tė gjitha mediet botėrore krijoi pėrfytyrimin pėr shqiptarėt si bashkėfajtorė nė krimet e luftės sė fundit nė Kosovė. Duke dėmtuar epėrsinė morale tė shqiptarėve asfaltohet rruga e negociatave me Serbinė, tė cilat pavarėsisė sonė pa sovranitet ia kontestojnė edhe formalitetin.

  Po ashtu, tė gjitha ato parti qė synojnė tė hyjnė nė koalicionin e ardhshėm qeveritar tashmė e kanė tė qartė se do tė jenė pjesė e njė qeverie qė do tė bėjė pazar me Serbinė armike pėr vendin tonė, Kosovėn. Pra, kėto parti e marrin si njė fakt tė kryer qė Kosova sėrish po vihet nė tryezėn e negociatave me Serbinė dhe janė tė preokupuara veēse me postet e tyre nė qeverinė e ardhshme. Kėshtu, shansi pėr ndarjen e brendshme tė ministrive fitoi prioritet mbi rrezikun e ndarjes sė brendshme tė Kosovės.

  Vetėm paralajmėrimi i negociatave me Serbinė, nė kėto kohėt e fundit, e faktorizoi kaq shumė Serbinė nė Kosovė. Mund tė merret me mend se ēfarė do tė jetė ndikimi i Serbisė nė Kosovė pėrgjatė atyre negociatave e pas tyre. Dhe, kėtu nuk bėhet fjalė pėr ndikimin e pėrditshėm tė Serbisė nė veri apo nė enklavat serbe, por pėr ndikimin e saj nė tėrė politikėn zyrtare tė Kosovės. Ėshtė Prishtina e Kosovės sė pavarur ajo qė po ndikohet nga Beogradi dhe jo vetėm Mitrovica e Graēanica.

  Mėnyra mė e mirė pėr ta hedhur poshtė raportin e Dick Martyt ėshtė tė thuhet qė Kosova nuk do tė bėjė bisedime me Serbinė. Pra, tė thuhet: JO NEGOCIATA! Mėnyra mė e mirė pėr ta pranuar raportin e Dick Martyt ėshtė qė Kosova tė shkojė nė kėto negociata me Serbinė. Pra, tė thuhet: JO VETĖVENDOSJE!. Duke i pranuar negociatat me Serbinė pėr veten e saj, Kosova e vė nė pikėpyetje pavarėsinė e saj. Dhuratė mė tė mirė e mė tė madhe pėr Dick Martyn dhe Serbinė nuk mund tė ketė.

  Janė sė paku dhjetė arsye kapitale pse Kosova nuk duhet tė shkojė nė negociata me Serbinė, duke qenė se ato janė krejtėsisht tė padrejta. Serbia nuk e pranon pavarėsinė e Kosovės; Serbia nuk po e ndryshon Kushtetutėn e saj, ku shkruan qė Kosova ėshtė pjesė e Serbisė; Serbia nuk i ka kėrkuar falje Kosovės pėr krimet ndaj shqiptarėve pėrgjatė gjithė shekullit XX; Serbia nuk na i ka dorėzuar kriminelėt serbė tė luftės; Serbia nuk na i ka kthyer trupat e rreth 1.800 tė pagjeturve dhe nuk jep informacione pėr ta; Serbia nuk na i ka paguar dėmet e luftės dhe okupimit; Serbia ua shkel tė drejtat shqiptarėve autoktonė nė Luginėn e Preshevės dhe i shtyp ata; Serbia vazhdon t“i financojė strukturat e saj ilegale nė Kosovė; Serbia nuk na e ka kthyer fondin pensional, depozitat bankare tė qytetarėve tė Kosovės dhe librat kadastralė; dhe, nė Serbi janė dhjetėra mijėra kriminelė serbė tė luftėrave tė viteve tė “90-ta qė shėtisin tė lirė e tė pacenuar nga prokuroria e shtetit.

  Mirėpo, janė edhe dy arsye tė tjera qė bėjnė qė kėto negociata tė jenė asimetrike, d.m.th. midis dy palėve edhe nominalisht tė pabarabarta. Sė pari, kėto negociata janė negociata me Serbinė pėr Kosovėn dhe jo negociata me Serbinė edhe pėr Kosovėn edhe pėr Serbinė. Dhe, sė dyti, nė negociatat me Serbinė faktorėt ndėrkombėtarė edhe ndėrmjetėsojnė edhe sundojnė me Kosovėn josovrane, por jo edhe me Serbinė.

  Ish-kryeministri i ka vetėm dy mundėsi. T’u thotė jo negociatave me Serbinė, ta shpėtojė Kosovėn dhe ta vėrė veten e tij nė rrezik, meqė mandej do tė mund t’ia publikojė tė gjitha tė palarat pėrmes tė cilave e kanė shantazhuar. Ose, t’u thotė po negociatave, tė blejė ca kohė pėr veten e tij, dhe ta dėmtojė Kosovėn edhe pėrtej Planit famėkeq 6 Pikėsh tė Ban Ki-Moon-it. Me shpejtėsi po arrijmė nė momentin kur nuk mund tė shpėtohet edhe Kosova edhe ish-kryeministri i saj. Ose-ose ėshtė kjo situatė. A thua cilėn prej kėtyre dy mundėsive do tė zgjedhė ish-kryeministri? E di se tė gjithėve na duket qė me siguri e dimė pėrgjigjen e ish-kryeministrit. Nga pėrvoja me tė e kemi.

  (Autori ėshtė kolumnist i rregullt i gazetės “Zėri”)
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 19. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  34
  Postime
  2,800
  Citim Postuar mė parė nga deqani2009 Lexo Postimin
  Kur ishte Koha per ta perdorur Flamurin komebetar ku sihin keta mangupa sikur albin kudra ,,,pse nuk e skrifikoj veten per te ,,po shkoj ne strehimore tek milloshi ta siguroj veten dhe familjen si gjithe here sot patriot dhe embron familjen,,ketu nuk ka shtet se as qe kishte guxuar ta neperkembe flamurin kombtare se tradhtaret gjithe here lidhen prej diqkaje per ti trilluar popllin sikur albini.....dhe politka eti pro serb turp,,,kur shqipet u maskrojeshin aj qendronke ne bograd dhe shpesh here e qiteshin se gjoja ne burg aaaaaaaaaaa,,serbija dhe politka eti kan pregaditur si albini boll ne mesin etyre eshte edhe florim krasniqi me jetene ti serbe ,,keta patriota ..............
  ishte ne ball te protestave studentore 97 nese te kujtohen ato protesta eshte ai djaloshi me flok te gjata dredha qe policet qetnik e e shkarravitnin per tok duke kap per flok por sbesoj qe ke njohuri per to

  poashtu ka qen edhe pjes e uqk bashk me adem demaqin

  atu ku thu qe ketu nuk ka shtet une them se ketu nuk ka trima sepse skishte guxu qeveria e kosoves te hek dhete djeg flamurin me shqiponj po te ndodhte ne disa shtete te evropes jo qe do binte qeveria por edhe do i rrezikohej jeta qeveritarve
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ximi_abedini : 22-12-2010 mė 16:57

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,939

  “Vetėvendosje”, e Albin Kurtit me elemente pro sllave
  OVL: “Vetėvendosje”, me elemente pro sllave

  Publikuar: Sot, mė 21 dhjetor 2010

  Prishtinė, 21 dhjetor - I pari i Organizatės sė Veteranėve tė Luftės sė UĒK-sė (OVLUĒK), Muharrem Xhemajli, tė martėn, gjatė njė konference pėr medie, i ėshtė kundėrpėrgjigjur veprimeve tė Lėvizjes “Vetėvendosje”. Ai ka thėnė se veprimet e tyre argumentojnė ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn e Kosovės, raporton “Zėri”.
  “Ne shfaqim pakėnaqėsinė me reagimet cinike tė njė subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencėn e elementeve pro sllave edhe nė politikėn nė Kosovė, qė deri dje kundėrshtuan nė emėr tė nacionalizmit ēdo tė arritur tė Kosovės pas luftės ēlirimtare. Ushtria Ēlirimtare e Kosovės, ka zhvilluar luftė tė pastėr e ēlirimtare, nė aleancė mė NATO-n dhe nė pėrputhje me tė gjitha rregullat ndėrkombėtare tė luftės. Si ushtri u njoh ndėrkombėtarisht dhe kishte pėrkrahje shumė tė madhe nga popujt liridashės tė botės”, ka thėnė Xhemajli.
  Gjatė kėsaj konference, Xhemajli shfaqi qėndrimet e Organizatės sė Veteranėve tė Luftės edhe nė lidhje me raportin e Dick Martyt. Ai tha se raporti i Martyt ėshtė njė spektakėl medial, ndėrsa kanė paralajmėruar se do tė nėnshkruajnė njė peticion mbarėkombėtar, pėrmes tė cilit do t’i drejtohen Asamblesė sė Kėshillit tė Evropės qė nė janar mos tė miratohet raporti i Martyt.

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •