Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
  1. #1
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511

    120 000 fansa arrinë faqja NAMAZI në Facebook

    Dikur ishte faqja Islame "Allahu është Një" ajo që mbane primatin për numrin e fansave kur u arritë numri në mbi 110 000, por ky rekord tanimë duket se është tejkaluar. Me datë 3 Dhjetor faqja Islame "NAMAZI" arriti numrin e fansave në 120 000, synimet e kësaj faqeje sipas autorëve është që kjo faqe të këtë të paktën shifren e 150 000 fansave.
    Në faqën "NAMAZI" e cila sipas emrit edhe definohet se për çfarë lëmie është, materialët më të shpeshta që mund të lexohen janë ato fetare (Islame) si: Ligjerata, Tribuna të ndryshme me student, Lajme nga bota Islame, Lajmërime për organizime të ndryshme Islame - tribuna, koncerte etj. Prej lajmërimeve që më së shumti kishte jehonë vlen të përmendet protesta e mbajtur me datë 18 Qershor 2010 në mbrojtje të shamisë, ku kjo faqe luajti njërin ndër rolet kyçe në informimin e shqiptarëve anëkënd trevave rreth protestës që do të mbahej.
    Jo vetëm lajmet fetare kanë vend në këtë faqe, nëse hyjm tek fotot dhe lajmet vërejmë një shqiponjë dy krenare në llogon e klubit Chelsea gjë e cila tregon preferencat sportive të autorëve, poashtu vërehën edhe foto të ndryshme nga qytete të trevave shqiptare brenda dhe jashtë Kosovës. Lajmet përpos fetare, janë edhe nga rrafshi shkencor, në veçanti nga mjekësia, por ka nga ato lajme edhe nga sporti dhe fusha tjera në interes të fansave.
    Faqja "NAMAZI" deklarohet se është hapur nga qyteti i Tetovës (Iliridë) dhe është faqja e cila ka arritur që në mënyrën më të mirë t'i bashkoj shqiptarët e të gjitha trevave shqiptare, në veçanti ata të Kosovës.

    http://www.facebook.com/NamaziI

  2. #2
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Ndryshuar për herë të fundit nga PrisHtiNa-Lee : 03-12-2010 më 10:42

  3. #3
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anëtarësuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Një nga ata 120.022 jam dhe unë Faqe tepër e mirë. Kam edhe disa tjera si "Ekuilibër" apo "Rruga e Muslimanit!" që të gjitha këto më pëlqejnë shumë, ka shumë gjera për të lexuar!
    Mëso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  4. #4
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    511
    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Barak Obama ka mbi 12 milion fansa......
    Por Kosova nuk i ka 12 milion banor zoteri, e din t'i kete ??

    Kosova i ka 2 milon e gjysem banor, dhe tash analizoje t'i ose mendoje t'i se a kane te gjithe keta 2 milon e gjysem Facebook ??

    A kane te gjithe facebook ata te moshes madhore ??
    S'i per shembull gjyshja ime, gjyshi ime nuk kane Facebook, babi im nuk ka facebook, nena ime nuk ka facebook, mire po te gjithe keta jane musliman.

    Mire po, nqs t'i je nga Kosova dhe nqs ke gjyshin dhe gjyshen gjall e di sigurt se nuk kane facebook.
    Dhe gjithe gjyshet gjyshat e shqiptareve nga Kosova nuk kane facebook.

    Te pershendes. Rrap tap.

    Ps. Po te ishte gjall Enver Hoxha, jam i sigurt se kish per te ekzekutuar ty. Sepse nuk ke logjik te shendosh.
    Ndryshuar për herë të fundit nga PrisHtiNa-Lee : 03-12-2010 më 18:39

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •