Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 52
  1. #1
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    France
    Postime
    263

    Lejohen sharjet, ofendimet, ne ForumShqiptar ??

    chino
    Por deshton tek frika qe ju ka mbjellur turku e arabi per 500 vjet se gjeja "Zoti" (Allahu) nuk e do te verteten. Kur te meson gabeli per Zotin, Zoti del gabel. Tutet Zoti prej te vertetes si te ishte turk apo arab.
    chino
    Islami este si Milloshevici, Stalini, Bonaparta e Hitleri: Me shpate e faron mendimin e kundert pastaj thote "u pranova nga shoqeria".

    chino
    Ideja e besimit ne sehire nuk eshte krijuar ne komunizem, por ne Islam.

    Jarigas
    Magjia kap vetem myslimont, se jane te perzgjedhurit e Allahut.
    chino
    E befte edhe kete Allahu, por jo para se te na marri ty dhe mua dhe gjithe forumit pleshtat.
    chino
    Pergjegja ime genuine ndaj "selam alejkum" do te ishte sprehja arabe per "Allahu mi marrte pleshtat", por nuk e njoh arabishten. E qe kjo shprehje do te ishte nje eufemizem (pershkrim ledhatues) per shprehjen "Allahut ia peeeep edhe ia peeeeeep peeep peeeeeeeeeeep" e keshtu me radhe.
    http://www.forumishqiptar.com/showth...119147&page=35


    Une i them Dariusit se: Une nuk harroj se ky eshte ForumiShqiptar sepse kete e perdor shpesh ai "Ju harroni se ky eshte FSH" e di mire qe eshte FSH, dhe ne forume shqiptar lejohen keto ofendime ??

    Shtrohet pyetja ē'ka kish per te ndodhur nqs do ofendoja Krishtin une ??
    Ose, me lejoni haptaz ta shaj Krishtin dhe ta ofendoj ??
    Kete e bej sepse nuk kam kokerr edukate. Mire po, nuk dua te marr verejtje apo perjashtime. Kete gje e beni ju shpesh te antaret musliman.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga muslim_ks : 03-11-2010 mė 14:32

  2. #2
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    04-07-2010
    Postime
    227
    Nuk ndodh gje, vetem nen emrin tend MUSLIM KS do te shkruaje I PERJASHTUAR ,por ti nuk do ta kesh ate fat te shohish ndersa ne po

  3. #3
    Ekstremist Islamik Maska e ximi_abedini
    Anėtarėsuar
    27-02-2010
    Vendndodhja
    nga KOSOVA e SHQIPERIS
    Postime
    2,800
    qkemi qka te bejm muslim ks ketu ne muslimanet jemi minoritet dhe administratoret e kesaj faqe bejn qka te dojn me ne sepse edhe qellimi i tyre eshte qe sa me shum te ofendohen muslimanet dhe feja islame kete e kan deshmu
    Pėrderisa ėshtė dikush nė Qiell qė mė mbron...
    Nuk ka askush nė Tokė qė mė mposhtė...”

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anėtarėsuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Ce ti beshte ka lloj lloje njerez,eshte cudi puna e tyre,neve na kritikojne per ekstremizem dhe per mos toleranc fetare,kurse vete na ofendojne,vetem pse jem musliman.
    O njerez pajtohuni me mendime ndryshe,nu ka me komunizem tash a po themi se kem demoraci,pra secili duhet t'i shpreh mendimet e veta,kush don ja pelqen kush don jo,por na asnje menyre nuk guxon ta ofendosh tjeter kende vetem pse ka mendim ndryshe se i yti,ti ke te drejta ta kundershtosh por ne asnje menyre ta fyesh,ofendosh etj.

    Hajde me t'mira ishalla po beheni me tolerante dhe me te sjellshum.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  5. #5
    el kafirun Maska e chino
    Anėtarėsuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar mė parė nga muslim_ks Lexo Postimin
    http://www.forumishqiptar.com/showth...119147&page=35


    Une i them Dariusit se: Une nuk harroj se ky eshte ForumiShqiptar sepse kete e perdor shpesh ai "Ju harroni se ky eshte FSH" e di mire qe eshte FSH, dhe ne forume shqiptar lejohen keto ofendime ??

    Shtrohet pyetja ē'ka kish per te ndodhur nqs do ofendoja Krishtin une ??
    Ose, me lejoni haptaz ta shaj Krishtin dhe ta ofendoj ??
    Kete e bej sepse nuk kam kokerr edukate. Mire po, nuk dua te marr verejtje apo perjashtime. Kete gje e beni ju shpesh te antaret musliman.
    Nuk eshte sharje. Eshte kundervenie normale. Kur ti mua si refuzues te islmit me thua "Allahu te ndihmofte", une te pergjigjem "Allahu mi marte pleshtat". Kur me thua selam alejkum, te them arabisht mi marte pleshtat.

    Shprehjet e mia jane mbrojtje e mosbesimit tim. Jane te njejtat shprehje sikur te dikujt qe do te shprehej sikur dikush ne forum t'i thoshte "Te udhezofte Bogu (emertimi serb i Zotit)".

    Ne rendin ligjor shqiptar kemi liri te mosbesimit. Liri per te mos besuar dhe shprehur mosbesimin dhe per te praktikuar mosbesimin. E njejta qe te eshte e lejuar ty si besimtar, me eshte e lejuar mua si jobesimtar. Problemi eshte tek ju muslimanet, sepse mendoni se te drejtat dhe obligimet tona te ndersjellta jane te definuara sipas Islamit. Prandaj ne mosbesimin tim shihni nje ofendim ndaj vetes.

  6. #6
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anėtarėsuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Citim Postuar mė parė nga muslim_ks Lexo Postimin
    http://www.forumishqiptar.com/showth...119147&page=35


    Une i them Dariusit se: Une nuk harroj se ky eshte ForumiShqiptar sepse kete e perdor shpesh ai "Ju harroni se ky eshte FSH" e di mire qe eshte FSH, dhe ne forume shqiptar lejohen keto ofendime ??

    Shtrohet pyetja ē'ka kish per te ndodhur nqs do ofendoja Krishtin une ??
    Ose, me lejoni haptaz ta shaj Krishtin dhe ta ofendoj ??
    Kete e bej sepse nuk kam kokerr edukate. Mire po, nuk dua te marr verejtje apo perjashtime. Kete gje e beni ju shpesh te antaret musliman.
    muslim , hipokrit , dhe turk , tre sinonime
    Reputacion i kuq me ofendim , i dhene ne nje postim qe nuk kishte lidhje me fene e ketij myslymit.
    Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Viola.V : 03-11-2010 mė 15:39
    $ € $ ... ♥♫ - ♥♫

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Poeti
    Anėtarėsuar
    18-03-2003
    Vendndodhja
    Ferizaj-Kosovė
    Postime
    4,216
    Nuk e aprovoj sharjen, ofendimin apo cfaredo fjale te rened as ne forumin shqiptar dhe as kudo qofte ne jete...
    MOS SHIKONI KISHA E XHAMIA, FEJA E SHQIPTARIT ĖSHTĖ SHQIPTARIA

  8. #8
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    France
    Postime
    263
    Citim Postuar mė parė nga Viola.V Lexo Postimin
    muslim , hipokrit , dhe turk , tre sinonime
    Reputacion i kuq me ofendim , i dhene ne nje postim qe nuk kishte lidhje me fene e ketij myslymit.
    Ncncncn...

    Kam hapur kete teme dhe nga nje antar mora reputacion dhe i joti me nuk mundet te shihet qe me kishe dhene nje te kuqe. Dhe pa turp hiq si femer qe je ke shkruar ofendime. Ty si femer shqiptare duhet te vij turp c'fare me shkruan ne reputacion.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga muslim_ks Lexo Postimin
    Ja se c'ka me ka shkruar nje njeri per shkak tendin, mire po nuk ja permendi emrin.
    E pse e poston ti rep. qe shan femren ? Ju neper rep. e shkrini talentin ne fakt. Ndersa ne postime qaheni se ju ofendojne. Rep. neg me ofendime nga ju ''muslimanet'' i kam. Dukeni qe evleresoni shume femren nga menyra si shpreheni ndaj saj.
    Ai qe te ka dhene ate rep. paska qene musliman i Kosoves. Ju perdorni q ne vend te c-se.
    Interesante trecerekun e temave te ankesat jane hap nga muslimanet e Kosoves.
    Cdo te thote kjo?
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mia@ : 03-11-2010 mė 17:25
    Feelings change - memories don't.

  10. #10
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    09-03-2010
    Vendndodhja
    France
    Postime
    263
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    E pse e poston ti rep. qe shan femren ? Ju neper rep. e shkrini talentin ne fakt. Rep. neg me ofendime nga ju ''muslimanet'' e kam. Dukeni qe evleresoni shume femren nga menyra si shpreheni ndaj saj.
    Ai qe te ka dhene ate rep. paska qene musliman i Kosoves. Ju perdorni q ne vend te c-se.
    Interesante trecerekun e temave te ankesat jane hap nga muslimanet e Kosoves.
    Cdo te thote kjo?
    Beso se nuk eshte mysliman, beso a ??

    Nuk dua te ja permendi emrin se me vjen keq.

    Sot mora nje reputacion nga nje antar dhe ajo c'ka me kishte dhene Viola dhe c'fare me kishte shkruar mu ishte larguar nuk kisha mundesi qe ta shoh me.

    Por nje femer sikur ajo duhet t'i vije turp se c'fare me shkruan ne reputacion !!!!

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Ju perdorni q ne vend te c-se.
    Interesante trecerekun e temave te ankesat jane hap nga muslimanet e Kosoves.
    Cdo te thote kjo?

    mi@ si nuk tu be monoton me qekjo fjale bravo te qofte...interesanteee aaa

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    Ani perdorne,mos te iu hyje ne udhe si shume cilen Q..c..q e perdorim ne pffffffff.
    Ka shume rendesi mi nete se p.sh kuqke te ne u thuhen atyre qe kane tipare te kuqe. Kurse ju e perdorni me kuptim tjeter.
    Feelings change - memories don't.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Ka shume rendesi mi nete se p.sh kuqke te ne u thuhen atyre qe kane tipare te kuqe. Kurse ju e perdorni me kuptim tjeter.
    mi@ a merresh me ndonje pune tjeter ti perveq me forumin ,dhe kerkon nga secili anetare te te jap sqarime,qe ti te kuptosh .e vrej se secilit i gjen gabime me se shumti ti,si nuk merziteni,secili ka te drejten e tij te shkruaj si te doje.edhe kur e vreni se nuk ju citojne e nuk u shkon muhabeti me ju ...thjesht mos i lexoni une ashtu veproj.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    mi@ a merresh me ndonje pune tjeter ti perveq me forumin ,dhe kerkon nga secili anetare te te jap sqarime,qe ti te kuptosh .e vrej se secilit i gjen gabime me se shumti ti,si nuk merziteni,secili ka te drejten e tij te shkruaj si te doje.edhe kur e vreni se nuk ju citojne e nuk u shkon muhabeti me ju ...thjesht mos i lexoni une ashtu veproj.
    Avash lol, se nuk te vrau njeri. Bera nje sqarim qe mbase se ke idene. Te ndihmova me nje fjale te kuptosh se per nje shkronje behet hataja.
    Pastaj je ti qe fute turinjte e me citove mua. Vdes ti per te me cituar cik e para.
    Ai ka goje vet, shyqyr dhe s'te ka marre ty per sekretare.
    Feelings change - memories don't.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Avash lol, se nuk te vrau njeri. Bera nje sqarim qe mbase se ke idene. Te ndihmova me nje fjale te kuptosh se per nje shkronje behet hataja.
    Pastaj je ti qe fute turinjte e me citove mua. Vdes ti per te me cituar cik e para.
    Ai ka goje vet, shyqyr dhe s'te ka marre ty per sekretare.
    per nje shkronje bahet hatajaaaa,ahahahahahahahahahahahahhaha.

    po e di qe ka goje vet thash ti ndihmoj pak,sa larg shohish edhe ti...

  16. #16
    Nese un do isha moderator tek toleranca nderfetare, do te isha fort i ashper me ofenduesit !

    Si pik se pari, jo-besimtaret s'kan ēfar te kerkojn aty ! Kam verejtur qe ata vetem te ofendojn dijn, dhe per ofendime, e kan rubriken e ateizmit, ēka ajo nuk i mjafton sa duhet.

    Nuk duhet te lejohet ofendimi i Zotit ! Profeteve dhe librave te shenjt ne asnje menyr !
    Le te kete debate nderfetare, por sipas etikes se besimtarit, qe dmth, PA OFENDIME !!!!! Thjesht me argumente ! Kurse mbi 80% te temave s'kan te bejn aty, jan thjesht me shume politike se religjioze !
    "Shqiptar, Elhamdulilah"

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    per nje shkronje bahet hatajaaaa,ahahahahahahahahahahahahhaha.

    po e di qe ka goje vet thash ti ndihmoj pak,sa larg shohish edhe ti...
    Keq me vjen por se ben mire punen e sekretares.
    Feelings change - memories don't.

  18. #18
    Musliman-Shqiptarė-krenar Maska e gimche
    Anėtarėsuar
    24-02-2009
    Vendndodhja
    Prishtinė
    Postime
    3,642
    Ketu jane disa gjera dhe disa rregulla, jeni te detyruar ti mbani, ato jane:

    1) Sikur keto qe paraqitet ti thoshte ndonje musliman (gimche, ximi_abedini, muslim_ks, Disa, etj.) automatikisht do te perjashtoheshit mirpo meqė keto i thojnė jo-muslimanėt kjo ėshtė normale.
    2) Ju nuk guxoni t'i ofendoni tjerėt, kurse tė tjerėt guxojnė te ju ofendojnė juve.
    3) Fshirja e postimeve dhe raportimi vlen vetėm kur muslimanėt shajnė ndokėnd por nuk vlen per jo-musliman kur quajnė idiota dikė apo edhe ofendojnė ne vija etnike e fetare.

    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Nje tradite e ruajtur me kaq zell, pavaresisht trysnise osmane, eshte per tu levduar!!
    Kjo eshte deshmi se shqiptaret edhe pse u kthyen ne myslyma, perbrenda vazhduan traditen e krishtere!!
    Mua nuk me rezulton qe serbet ta festojne Shen Gjergjin ashtu siē e festojne kosovaret, prandaj preteza se kjo feste qenka e serbeve, eshte thjesht mentalitet tradite-mohues dhe islam-asimilues!!
    Vetem gomaret mund t'u besojne dokrrave te arabofileve si gimche se gjoja ashkalite dhe jevgjit na qenkan te krishtere me shpirt.....ahahahahahah...

    Fattlumi!!
    Falemnderit per deshmite qe ke sjelle ne forum.
    Edhe pse myslimanit fondamentalist i dhemb shume,tradita e ruajtur nga pjesa me e madhe e popullit shqiptar, tregon se ne nuk i kemi rrenjet ne Islam dhe se beteja per asimilim qe nuk i doli turqve, po vazhdohet sot prej "myslimaneve te rinj" si puna e gimches!!!
    Ka kohė qė e injoroj kėtė krijesė nė postimet e tij dhe do ta injoroj edhe mė tej sepse ky nuk i plotėson kushtet pėr tė qenė njeri, pasi tė kaloj nė fazėn e "evolucionit" dhe tė bėhėt njeri mund tė vij pėr debat tek unė.
    Mė parė mora paralajmėrim qė mos tė shenoj kur jam "me nerva", siē thash kur ceka rregullat e pashkruara po e them prapė se kjo vlen vetėm pėr neve, ngase tė tjerėve u lejohet postimi kur janė me nerva
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gimche : 03-11-2010 mė 18:16
    Ti je hija e Kastriotit
    Ti je gjoksi i tė madhit Hamzes
    Ti je kullė fuqi baroti...

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anėtarėsuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Keq me vjen por se ben mire punen e sekretares.
    Po normal,as qe me shkuar ne mendje ndonjeher te behem sekretare,e per ate do te me thuash qe mos te them me ty te merresh me sqarimet sepse ia ke zanate ti....

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
    Po normal,as qe me shkuar ne mendje ndonjeher te behem sekretare,e per ate do te me thuash qe mos te them me ty te merresh me sqarimet sepse ia ke zanate ti....@pp
    Pune per mua cfare bej une. Mbaj pergjegjesi vet per fjalet qe them. Ti shiko te tuat.
    Ciao bashke, lol.
    Feelings change - memories don't.

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •