Close
Faqja 9 prej 59 FillimFillim ... 789101119 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 1168
 1. #161
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Merr programin Winrar nga kjo faqe:
  http://www.rarlab.com/download.htm

  Pėr mendimin tim hiqe winzip nga kompjuteri dhe mbaj vetėm Winrar. Hap pothuajse tė gjitha formatet e skedarėve tė ngjeshur: zip, rar, ace, cab, iso, arj etj. Programi ėshtė trial pėr 30 ditė por mund ta pėrdorėsh tė plotė edhe pasi tė skadojė. E vetmja pengesė ėshtė njė mesazh qė tė kėrkon tė shtypėsh ok.

  Pasi instalon Winrar, mjafton tė klikosh skedarėt me butonin e djathtė dhe tė zgjedhėsh extract to ....
  Po me klikimin e djathtė mund tė ngjeshėsh skedarėt nė njė ZIP ose RAR.

 2. #162

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Ju flm per ndihmen po une i rash shkurt i fshiva te gjitha files tek Temp..
  edhe rash rehar pc puna per qef te vet


  Flm

  Lori

 3. #163
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Edi,te flm per pergjigjen dhe ndihmen ne te cilet me ofruat,c`do gje ne rregull.


  Miqesisht,


  Shpirt Njeriu
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 26-11-2006 mė 23:42

 4. #164
  Dj Visi Maska e shqiptari02
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Michigan
  Mosha
  37
  Postime
  192
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Exclamation MsVbVm60.dll Error

  Sapo hapet sistemi i windows edhe gjithashtu kur mundohem te hap hijack this me del ky mesazh

  The Application has failed to start because MSVBM60.DLL was not found Re-installing the application may fix the problem

  E rinstalova hijackthis edhe prape me del e njejta gje??//????
  Opinion is like ass.. Everybody has one!

 5. #165
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Instalo VB6 runtime nga faqja mė poshtė dhe provo edhe njėherė instalimin.
  http://www.microsoft.com/downloads/d...displaylang=en

 6. #166
  i/e regjistruar Maska e kiki_gj
  Anėtarėsuar
  17-06-2004
  Postime
  76
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Virusi me emrin WinFile.exe

  tung
  keni ndonje ide se si mud te fshihet nje virus i quajtur me emrin WinFile.exe i cili zakonisht i sulmon exe.
  kam provuar shume menyra por pa sukse mendoj me regedit pasi aty nuk gjendet.
  tung

 7. #167
  mos e luaj; I DEBUAR! Maska e qoska
  Anėtarėsuar
  17-05-2004
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  837
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  fshije me dore nqs te thote qe ske akses, hap prperties dhe jepi vetes full akses te file pastaj futi nje rregullim regjistrit me ndonje tool per rregullim regjistri dhe gjithcka u be.
  Po e postoj pa ndonje ide se cfare virusi eshte por zakonisht mua me funksionon gjithmone

 8. #168
  http://www.tropoja.org
  Anėtarėsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  England[SE]
  Mosha
  34
  Postime
  391
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Reboot kompjutrin ne safe mode the provje ta fshish.

  O Azem shqipe malsie,
  Per ty loti na ka hije.

 9. #169
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Kjo pyetje ėshtė bėrė disa herė.
  Lexo kėtu: http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=39618

 10. #170
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  36
  Postime
  1,322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Exclamation Si tė lexoj dokumentet *.pdb?

  pershendetje te gjitheve!

  kam gjetur disa libra (e-books) ne format *.pdb (Palm Database File Type).
  a di ndonjeri nqs mund te ndryshohet/konvertohet ky format ne nje te lexueshem per Windows ose Linux???? dmth ndo1 pdf ose doc , txt...etj/.......

  rrofshi, do mundohem edhe vete te gjeje ndo1 menyre!

  {^_^}
  ::|maDes!gn © 2009|::

 11. #171
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Shko tek siti www.xnview.com dhe shkarko viewer-in per windows te file-ave pdb.Mund te gjesh po aty dhe konvertuesin

 12. #172
  i/e regjistruar Maska e Ardi-1
  Anėtarėsuar
  09-11-2003
  Vendndodhja
  Zvicėr, Zürich
  Mosha
  45
  Postime
  124
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  I nderuari Mad,

  provo nė kėtė faqe:

  http://site4.pdf995.com/download.html

  unė e pėrdorė pėr konvertim nga Word-i nė pdf format: pdf995
  Ardi

  Lista e miqėve: Llapi, Kosovelli
  Lista e injorantėve: Brari, Arb, Hilliirian-zoo...

 13. #173
  www.trebit.com Maska e Xemlo
  Anėtarėsuar
  20-09-2004
  Postime
  460
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ardi-1
  I nderuari Mad,

  provo nė kėtė faqe:

  http://site4.pdf995.com/download.html

  unė e pėrdorė pėr konvertim nga Word-i nė pdf format: pdf995

  Ardi, pdf995 nuk konverton dot nga pdb-ja.Atij fillimisht i duhet nje reader qe te mund te lexoje ato skedare ne windows e pastaj nje konvertues qe ti ktheje ne formatin qe don.

 14. #174
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime
  Xn view nuk i suporton formatet text ne palm pilot(pdb)
  suporton vetem imazhet grafike,vizatimet nga palmpilot qe jane nje perzierje
  blu dhe jeshile(tealpaint) si ne figuren ketu
  http://images.google.com/images?q=tb.../tealpaint.gif
  ==
  ato skedare mund ti shohesh vetem nga palm piloti si hardware
  nga pda palmpiloti mund te instalosh program te vecante konvertimi si psh
  Doc reader per ta kaluar si tekst file nga Palm piloti ne pc
  dmth te futet ne kompjuter si tekst file qe mund te kthehet ne pdf
  me ndonje program tjeter
  ===
  Keto lloj skedaresh pdb krijohen nga perdorus qe kane palm pilot dhe duan qe te hedhin pdf files ne palm pilot.per kete perdorin program konvertues pdf ne pdb
  arsyeja e konvertimit eshte se palm pilot dhe gjithe PDA hardware nuk e perballojne dot madhesine e pdf,keshtu qe ato kthehen ne nje forme te kompresuar me volum me te vogel pdb
  ===
  skedare te tille krijohen edhe nga kompani botuese ne internet
  qe mund te kene edhe programet e tyre patente per lexim dhe konvertim te skedareve
  pdb si dhe pdf
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 15. #175
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  36
  Postime
  1,322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  aha, shume i qarte shpjegimi benseven, dmth duhet nje palm, qe te beje konvertimin, pastaj ta transferosh ne pc!
  ok, shume flm per ndihmen dhe pergjigjet e shumllojshme!

  {^_^}
  ::|maDes!gn © 2009|::

 16. #176
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-08-2002
  Postime
  59
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si te redaktoj njė dokument PDF?

  Kerkoj qe te ndryshoj tekstin ne nje pdf file dhe pastaj ta SAVE , nuk e di se si mund te perpunohet si mund te editohet .

 17. #177
  ...gjenķ... Maska e mad
  Anėtarėsuar
  18-03-2004
  Vendndodhja
  Prage [EU]
  Mosha
  36
  Postime
  1,322
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Butrinti, shpresoj te kuptosh anglishten. shiko K E T E.
  ndoshta te ben pune.

  Gjithe te mirat
  {^_^}
  ::|maDes!gn © 2009|::

 18. #178
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime
  te duhet versjoni komplet i Acrobat ... me duket se mund te marresh nje "trial versjon"
  nga siti i adobit ...

  http://www.adobe.com/support/downloa...atform=Windows

 19. #179
  i/e regjistruar Maska e Aldi1
  Anėtarėsuar
  30-09-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  41
  Postime
  401
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Nuk kam leje tė hap "my documents"

  Gabimisht te zarfi i "my documents" qe eshte ne desktop klikova me te djathte shkova tek security dhe aty ku thote "deny" i klikova te gjitha opsionet dhe tashti nuk mund te hap "my documents" sepse thote "Access is denied"
  A mund te ndihmoni qe te hap prap "my documents"

  Sa per sqarim une jam nje "restricted user" ne nje rrjet LAN dhe nuk kam as "control panel"
  Faleminderit
  Aldi Shuli

 20. #180
  Programues Softueresh Maska e edspace
  Anėtarėsuar
  04-04-2002
  Vendndodhja
  Filadelfia, SHBA
  Mosha
  37
  Postime
  2,573
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 2 herė nė 1 postim
  Kliko prapė me butonin e djathtė dhe tek tabela security mbush kutitė "allow". Nqs nuk e shikon emrin e llogarisė tėnde, shtyp butonin ADD dhe pastaj shkruaj emrin e llogarisė dhe shtyp OK. Kur ta shikosh nė listė, zgjidhe dhe ndryshoi opsionet nga "deny" nė "allow".

  Po nuk punoi, mund tė duhet tė kontaktosh administratorin e rrjetit qė tė japė pėrsėri leje.

Faqja 9 prej 59 FillimFillim ... 789101119 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •