Close
Faqja 49 prej 59 FillimFillim ... 394748495051 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 961 deri 980 prej 1168
 1. #961
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-12-2009
  Postime
  121
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Qe te jem me i qart, me duheshin qe te hap disa dokumente ne kopjuterin tim kete e zgjidha.
  Po si ti hap disa lojra qe kam downloduar nga kompjuteri ne samsung GT-s5230.
  Me falni nese kam merzitur ndokend.

 2. #962
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime
  Vazhdon sipas tre figurave nga figura e pare te e trete.
  Pasi e ke fut ne Notepad tekstin klik File dhe Save as.
  Vazhdon me figuren 2 si behet dhe e ruan tekstin si CFScript.txt ne desktop.
  Pastaj e leviz ikonen tekst me miun dhe e leshon mbi ikonen Combofix figura e trete..
  Te fig 1 shkon nga pika 1 te 6 sipas rradhes.Te figura 2 nga 1 te 3.Te figura e trete nga1 te 3.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 13-01-2010 mė 17:26
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 3. #963
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime
  Te duhet program Samsung PC studio per te kaluar lojrat nga kompjuteri ne telefon.http://www.softpedia.com/get/Interne...C-Studio.shtml
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 4. #964
  http://www.ganoweb.com Maska e Shpirt Njeriu
  Anėtarėsuar
  30-09-2002
  Vendndodhja
  Ne toke sepse ne HENE per fat te keq nuk arrita dot
  Postime
  1,897
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Ben,si gjithmone ne kohe dhe shume i sakte,problemi eshte se mua nuk me lejon ta bej drag dmth ta kaloj me mausin siper combfix.exe,kur une bej drag ose me mire e kaloj siper nuk e merr asgje nuk ndryshon.

  Ka ndonje menyre tjeter.

  PC: Kur mbaj `shift` shtypur compjuteri ben vetem zhurem asgje tjeter.

  Flm
  You are the master of your fate...You are the captain of your soul...

 5. #965
  Super Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,758
  Faleminderit
  69
  192 falenderime nė 177 postime
  Ne vend te combofix perdor OTL http://oldtimer.geekstogo.com/OTL.exe dhe ben veprimet si ne figure, ne fund ben skanim duke klikuar run scan.Do hapet notepadi.E kopjon raportin dhe e fut ne forum.Figura
  http://www.freeimagehosting.net/uploads/7ba44592e6.gif

  Ose kopjon tekstin me poshte dhe e ben me klik te djathte paste te figura lart nen shiritin custom scans/fixes (fusha e bardhe) dhe klik ne run scan dhe tekstin qe do dale ne notepad e fut ne forum.Raportin do e gjesh si text file ne desktop me emrin OTL.txt Ate raport ne notepad e kopjon dhe e fut ne forum.

  netsvcs
  msconfig
  safebootminimal
  safebootnetwork
  activex
  drivers32
  %SYSTEMDRIVE%\*.*
  /md5start
  eventlog.dll
  scecli.dll
  netlogon.dll
  cngaudit.dll
  sceclt.dll
  ntelogon.dll
  logevent.dll
  iaStor.sys
  nvstor.sys
  atapi.sys
  IdeChnDr.sys
  viasraid.sys
  AGP440.sys
  vaxscsi.sys
  nvatabus.sys
  viamraid.sys
  nvata.sys
  nvgts.sys
  iastorv.sys
  ViPrt.sys
  eNetHook.dll
  ahcix86.sys
  KR10N.sys
  nvstor32.sys
  ahcix86s.sys
  nvrd32.sys
  /md5stop
  CREATERESTOREPOINT
  %systemroot%\*. /mp /s
  %systemroot%\system32\*.dll /lockedfiles
  %systemroot%\Tasks\*.job /lockedfiles
  %PROGRAMFILES%\*.
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\WindowsUpdate\Auto Update\Results\Install|LastSuccessTime /rs
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 15-01-2010 mė 21:47
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 6. #966
  i/e regjistruar Maska e Cim Tironsi
  Anėtarėsuar
  23-05-2003
  Mosha
  57
  Postime
  164
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Me duhet skedari GlobalInstallOrder.xml nga Vista Home Premium

  Kam nje problem me Windows Vista qe nuk me ben update.

  Ketu eshte linku i Microsoft per kete problem http://support.microsoft.com/kb/942968/en-us

  Me duhet nje file qe quhet GlobalInstallOrder.xml nga Vista Home Premium sepse file qe kam do jete i korruptuar. Nuk kam DVD e installimit keshtu qe po qe se ndonje ketu ke forumi ka Vista Home Premium do me bente nder nese do te ma conte kete file ne nje mesazh privat.

  Cimi
  Le opinioni sono come le palle: ognuno ha le sue

 7. #967
  i/e regjistruar Maska e new
  Anėtarėsuar
  01-09-2006
  Vendndodhja
  city center
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Wink ndihme per konvertim

  A ka mundsi te konvertosh 1 file .exe ne 1 file .cab dmth te pershtatesh aplikacionet e windowsit per pocket pc

 8. #968
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  A ke provuar ne Google te kėrkosh?? Pa keq kuptime
  Me respekt,

  Valdet Shala

 9. #969
  i/e regjistruar Maska e new
  Anėtarėsuar
  01-09-2006
  Vendndodhja
  city center
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  po kam kerkuar po nuk e kam mar vesh tamam prandaj kam kerkuar ndihme

 10. #970
  Medical Student Maska e Edmond.S
  Anėtarėsuar
  10-09-2008
  Vendndodhja
  nightingale's Dorf
  Mosha
  28
  Postime
  736
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Bro,te me falesh qe nuk mund te te shpjegoj me ndonje tutorial se si arrihet,por provo konkretisht me kete program:

  http://www.pcadvisor.co.uk/downloads...98&itemID=4704

  Poashtu lexo paksa ketu:

  http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=310788

 11. #971
  i/e regjistruar Maska e new
  Anėtarėsuar
  01-09-2006
  Vendndodhja
  city center
  Postime
  33
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Faleminderit i kam par dhe me perpara keto adresa po nuk i kuptoj prandaj doja 1 shpjegim nqs ka mundsi

 12. #972
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-08-2006
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Exclamation Problem "error loading program MWSBAR.DLL "

  Pershendetje!

  Kam nje problem te tille...sa hap pc-ne me del nje mesazh i tille "error loading program MWSBAR.DLL " kam perdorur disa programe por asgje.

  Si te veproj per ket problem?

  P.s. Zgjidhjet qe do me afroni pak me detaje se nuk jam ndonje perdorues i mire i pc-se.

  Flm...

 13. #973
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Mund ta ndreqesh ne disa menyra, Kliko STart-Run-shkruaj msconfig-Pastaj te hapet nje dritare-Kerko larte Startup dhe kliko aty do i shohesh te gjithe programet qe startojne dhe e gjen programin qe ke cekur dhe hiqja Tikun qe te mos startoj
  Me respekt,

  Valdet Shala

 14. #974
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Besoj se ate error ta nxjerr para se te hapet plotesisht windowsi , atehere te duhet ti besh repair nga cd e formatimit - ose hap pas hapi nga grafiku (dmth shtyp enter enter next next) ose menyra Nga recover console qe dmth duhet te dish komandat e dosit per te kopjuar ato file qe jan te korruptuar.


  Nqs arrin te ndizet tamam por eshte vetem tabela qe te bezdis shiko ca ka shkrujt valdeti dhe kerko per dicka qe ka toolbar.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 15. #975
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  05-08-2006
  Postime
  186
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga valdetshala Lexo Postimin
  Mund ta ndreqesh ne disa menyra, Kliko STart-Run-shkruaj msconfig-Pastaj te hapet nje dritare-Kerko larte Startup dhe kliko aty do i shohesh te gjithe programet qe startojne dhe e gjen programin qe ke cekur dhe hiqja Tikun qe te mos startoj
  U rregullu ...faleminderit per ndihmen.

 16. #976
  i/e regjistruar Maska e P@R4nOi@C_LorD
  Anėtarėsuar
  05-05-2006
  Postime
  2,426
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Un po ja fus kot po a jeni 100% te sigurte qe konvertohen???Me duket cik e veshtire ta kthesh nje exe kaq thjesht.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 17. #977
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-10-2007
  Postime
  833
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Une kam perdorur nje program te tille per nje shokun tim
  dhe ka funksionuar.

  Perdorni GOOGLE cuna, do gjeni ndonje gje!

 18. #978
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-04-2009
  Postime
  31
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Exclamation cfere eshte folderi tracing?

  prsh! me ka ndodhur edhe me xp edhe me windows 7 qe ne c:\users\admin krijohet nje folder me emrin tracing dhe permban nje folder me emrin "WPPMedia" dhe nje file me emrim "WindowsLiveMessenger-uccapi-0.uccapilog". Mund te me shpjegoje ndonjeri se cfarre eshte dhe a ka ndonje rrezik? flm

 19. #979
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Nuk pėrben rrezik
  Me respekt,

  Valdet Shala

 20. #980
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,376
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Qe linku ku mund ta shkarkosh pastaj me konvertim nuk do kesh problem ma merr mendja

  http://www.pcworld.com/downloads/fil...1/reviews.html
  Me respekt,

  Valdet Shala

Faqja 49 prej 59 FillimFillim ... 394748495051 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •