Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 61
 1. #21
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823


  Teuta, shansi i fundit pėr Elbasanin  Nėse verdheblutė nuk fitojnė nė fundjavė, janė me njė “kėmbė” nė kategorinė e parė
  Edhe pas humbjes me ekipin e Besės nė transfertė, nė Elbasan akoma besojnė qė do tė shpėtojnė nga rėnia prej kategorisė superiore. Aq mė tepėr me federimin e Dorian Bylykbashit shpresat janė rritur shumė. “Gardiani” i portės verdheblu, Ervin Llani, humbjen nė Kavajė e cilėson si tė papritur, pasi ishin pėrgatitur pėr tė marrė njė rezultat pozitiv.
  “Pėr kėtė ndeshje ekipi pothuajse ishte i plotė, pasi ishin rikthyer nga dėnimet disa prej futbollistėve kryesorė. Ishim pėrgatitur gjatė javės pėr tė marrė tė paktėn njė pikė nė Kavajė, e cila do tė na ndimonte sadopak pėr tė filluar ngjitjen nga fundi i rėnditjes.
  Por fatkeqėsisht vetėm nė harkun kohor tė pak minutave pėsuam dy gola, tė cilėt vulosėn edhe rezultatin mė pas. Mundėsia pėr tė reaguar fuqishėm dhe qėllim pėrmbysjen e disavantazhit ishte e pamundur, pasi Besa u mbrojt mjaft mirė.
  Edhe pse ndodhemi nė njė pozicion tė vėshtirė, duhet tė shikojmė ndeshjet qė kemi pėrpara. Ekipi duhet tė punojė mė shumė nė ēdo repart, sepse nuk ėshtė konsoliduar akoma. Organika ėshtė e pėrbėrė me futbollistė mjaft tė mirė, por nėse nuk punojnė mė shumė, do tė kemi probleme,” - shprehet Llani.
  Pas Besės, Elbasani do tė presė nė shtėpi ekipin e Teutės, qė vjen pas humbjes me Vllazninė brenda nė shtėpi. Pėr Llanin, ky ėshtė shansi i fundit pėr verdheblutė, teksa thotė: “Pas dy humbjeve, situata nuk ėshtė e qetė, sepse duhet tė paktėn tė kishim siguruar njė rezultat pozitiv.
  Megjithatė, pėrballė ekipit tė Teutės kemi shansin e fundit, tė cilin duhet ta shfrytėzojmė maksimalisht. Nuk duhet ta diskutojmė aspak fitoren, sepse ndeshja do tė zhvillohet nė fushėn tonė dhe ekipi do tė jetė i plotė, pasi do tė rikthehen edhe Merxha dhe Gava.
  Nėse duam tė qėndrojmė nė kategorinė superiore, duhet tė fitojmė me ēdo kusht ndeshjet brenda dhe nė transfertė tė mos dalim duar bosh. Gara sa vjen edhe po vėshtirėsohet, sepse tė gjithė ekipet duan tė realizojnė objektivat e tyre. Personalisht do tė jap mė tė mirėn nė fushė, duke mos lejuar prekjen e rrjetės”.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 2. #22
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Me ne fund federohet dhe Dorian Bylykbashi.

  Dori do te jet ne fushen e lojes qe kte jave ndaj Teutes.

  Mendoj se Elbasani do te rritet shum moralisht pas kthimit

  te BylkbaSHIT,i cili eshte ish kontigjent i ekipit tone kombetar

  dhe padyshim qe ka vlerat e nje lideri ne fushen e lojes.
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 3. #23
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  KS Elbasani 2-0 Teuta Durrės

  Elbasani mer fioren e par pas shum e shum humbjeve radhazi.

  Me kte fitore Tigrat do rriten shum moralisht duke mar parasysh

  faktin se ne ekip kan ardhur shum lojtar te rinj,per tu permendur

  Dorian Bylykbashi.

  Ndeshja e radhes eshte Me Shkumbinin ne Peqin.

  Urime cunave dhe vashdoni me fitore....
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 4. #24
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Te rikthehemi pak ne nostalgji.

  Disa photo te Elbasanit kur doli kampion 2005 - 2006

  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 5. #25
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Vashdojme...

  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 6. #26
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Ceremonia e Trofeut...

  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 7. #27
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Vashdojme...

  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 8. #28
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  ...........

  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 9. #29
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Ne asnje ekip shqiptar nuk ka ndodhur ndonje feste e tille ne qytet....shijoeni

  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 10. #30
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  ..........

  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 11. #31
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Eh.....


  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 12. #32
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  Elbasani ka humbur derbin me Shkumbinin me rezultatin 3-2.

  Nje ndeshje e cila la shum per te deshiruar,do te thoja me sakte

  qe vetem ndeshje nuk mund te quheshe.

  Emri qe mund ti vej eshte ``TEATER NE FUSHEN E FUTBOLLIT``

  Me kuptoni se c`dua te them.

  Ishte nje ndeshje pa piken e grintes nga ana e te dyjave ekipeve,

  nje kontradite kjo per nje ndeshje derbi.

  Rezultati i ndeshjes ka qen i fiksuar qysh para se me filluar ndeshja.

  Ja pra kush esht futbolli Shqiptar,qe vetem futboll apo loje te ndershme

  nuk mund ta quajm.

  Turp turp turp...
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  ca pa pike grinte kur sulaj ben ligjin ne futboll ku pa ju tremb syri kercenon albitrat
  fshf duhet ti jap 3 pikshin elbasanit e policia ta denoje dash sulajn
  ca vendi *** paskemi qene e fryhemi se po perparojme
  ca kemi perparu se kuptoj
  edhe futbolli u prish
  JO SEKS PARA MARTESE

 14. #34
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,491
  Kam pa cka kam pa, por tiger blu nuk me kane zene syte akoma ...shaka

  Me intereson a luan momantalisht ndonje shqiptar nga Kosove ne kete ekip?
  E di se shume prej tyre kane qene aktiv ne KF Elbasani, por a ka mbetur akoma ndonjeri prej tyre?

  Forca djema

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,009
  me humbjen e sotme mendoj ska me shpresa shpetimi elbasani
  sa keq me vjen per kete skuader e kete qytet
  turp o fshf turp te gjithe atyre qe po shkaterrojne kete skuader
  JO SEKS PARA MARTESE

 16. #36
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,864
  Postimet nė Bllog
  1
  Ekip si ai i viteve 70-80 -te s'ka per te pasur kurre Elbasani!Kur luanin vellezerit Gjika .luane te vertete,Tirana, Lamce, Leka ,etj! Vertet ekip i admirueshem qe shkonim ne stadium dhe kishe qef t'ju dhuroje lule! Eh c'nostalgji per ato vite!

 17. #37
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,410
  Elbasani, disa futbollistė janė mjeshtra tė bllofit

  Nė njė intervistė pėr gazetėn “Sport Ekspres”, sekretari i F.K. Elbasani sh.a, Florenc Kushi, shpjegon nė mėnyrė tė detajuar disa nga zhvillimet mė tė rėndėsishme, qė po ndodhin nė kampin verdheblu. Gjithashtu, ai shpreh shpresėn, se Elbasani do rikthehet sėrish nė Kategorisė Superiore dhe nė kėtė aspekt, po punohet serizosht me tė gjithė potencialin qė ka ky klub futbolli.
  - Aktualisht, ēfarė po bėhet pėr rindėrtimin e ekipit tė Elbasanit?
  - Jemi duke bėrė tė pamundurėn, qė tė ndėrtojmė njė ekip sa mė cilėsor, nė mėnyrė qė tė jemi njė ekip pretendent, pėr t’u rikthyer nė Superiore. Bėrthama e ekipit, me tė cilin verdheblutė janė pėrfaqėsuar nė garat e fundit zyrtare ėshtė ruajtur. Ndėrkaq kemi gjykuar, se ėshtė mėse i nevojshėm gėrshetimi me kėtė kontigjent edhe i elementit tė ri, por qė ka eksperiencėn e duhur, pėr tė pėrballuar me sukses tė gjitha garat. Kėtu kam parasysh futbollistė tė tillė, si Toēi, Dalipi, Tafani dhe portierin Ruēi.
  - Sa futbollistė kanė zyrtarizuar kontratėn me F.K.Elbasani sh.a?
  - Me tė gjithė futbollistėt, qė aktualisht janė duke e zhvilluar stėrvitjen me skuadrėn ka njė marrėveshje paraprake dhe zyrtarizimi i saj ėshtė njė formalitet. Pėrjashtim kėtu bėn vetėm portieri Elvis Kotorri.
  - Fillimisht ishte parashikuar qė tė lidheshin kontratat dhe mė pas tė vazhdohej normalisht me pėrgatitjet pėr edicionin e ri. Por ndėrkohė po pėrsėritet historia e zakonshme, qė ēdo gjė mbetet pėr t’u zgjidhur nė ditėt e fundit…
  - Pėrsa i pėrket ēėshtjes sė pėrfocimeve, mund t’i bėj me dije opinionit sportiv, se ėshtė bėrė njė punė shumė e madhe nė tė gjitha aspektet. Aktualisht, ne po rishikojmė me qetėsi kėrkesat e futbollistėve, sidomos tė njė pjese tė tyre, tė cilėt janė mjaft tė aftė, qė tė luajnė me shumė sukses edhe bllofin.
  - Po ēėshtja e rrogave tė prapambetura, a ėshtė zgjidhur me futbollistėt, nė marrėveshjen paraprake?
  - Ne jemi njė klub futbolli profesionist dhe gjithēka kėtu funksionon sipas rregullave dhe jo nė mėnyrė kaotike.
  - Aktualisht asnjė prej pėrforcimeve tė lakuara mė sė shumti nga ana e aksionereve, nuk ka gjasa tė bėhet pjesė e Elbasanit gjatė merkatos sė verės 2011. Pėrmendim kėtu rastin e Kotorrit, apo ndonjė tjetėr…
  - Besoj se nė kohėn e duhur, ēdo gjė do marrė pėrgjigjen e merituar. Aksionerėt e F.K. Elbasani sh.a janė treguar gjithmonė korrektė dhe tepėr seriozė nė atė qė kanė premtuar. Nuk ka asnjė arsye, pėrse tė spekullohet me deklaratat, apo me premtimet e tyre, sepse kjo po e dėmton edhe performancėn e klubit.
  - Po lidhur me qėndrimin e mbajtur gjatė kėsaj periudhe nga ana e Bashkisė sė Elbasanit, si njė prej aksionerėve mė me peshė, ē’mund t’i thoni opinionit sportiv?
  - Pėrsa i pėrket Bashkisė, ne mendojmė se ėshtė njė partner serioz dhe se do tė bashkėpunojė nė tė mirėn e futbollit tė qytetit.
  - A ka nė fakt njė lloj “ēarjeje” nė marrėdhėniet mes dyshes sė aksionerėve, Laze-Ēėrraga dhe bashkisė sė Elbasanit?
  - Dyshja Laze-Ēėrraga ka marrėdhėnie shumė tė mira me ortakun tjetėr. Personalisht nuk di tė ketė ndonjė lloj “ēarjeje” mes tyre.
  - Ndėrkaq, ende asnjė i huaj nuk ėshtė parė tė dalė nė stėrvitje me Elbasanin, nė njė kohė qė flitet prej disa javėsh, se verdhebluve do u bashkohen futbollistė nga Maqedonia, Serbia dhe kontinenti Afrikan.
  - Natyrisht qė synojmė qė Elbasanit tė mos i mungojnė as futbollistė e huaj. Me disa mund t’iu konfirmoj, se kemi arritur marrėveshje paraprake, por finalizimi i tyre nuk ėshtė plotėsisht nė dorėn e F.K. Elbasani sh.a.
  - Cila ėshtė garancia financiare qė japin pėr tė ardhmen aksionerėt, nė prag tė lidhjes sė kontratave tė reja, nė njė kohė qė mjaft prej grupit qė u aktivizuan me Elbasanin nė kampionatin e fundit, nuk kanė marrė ende disa paga mujore?
  - Kėto ēėshtje janė zgjidhur mes aksionerėve dhe futbollistėve prej disa kohėsh. Nuk besoj se ėshtė serioze, qė dikush tė kapet pas njė argumenti tė kėsaj natyre, i cili mesa di nuk ekziston.
  - A do tė mund tė zhvillojnė verdheblutė njė fazė pėrgatitore jashtė vendit?
  - Faza pėrgatitore, sikurse ėshtė planifikuar do tė zhvillohet nė periferi tė qytetit tė Strugės, nė Maqedoni. Aty edhe terrenet janė me kushte tė shkėlqyera dhe zyrtarizimi i datės sė grumbullimi tė ekipit ėshtė vetėm ēėshtje ditėsh.
  - Ēfarė mund tė bėjė mė tepėr F.K. Elbasani sh.a gjatė kėsaj periudhe?
  - Klubi verdheblu do tė shfrytėzoje tė gjitha mundėsitė e tij, pėr tė siguruar rikthimin nė Kategorinė Superiore.

  Fatmir Popja
  Gjergj Kastrioti org

 18. #38
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,410
  Elbasani ne veshtiresi , nuk ka para per sezonin e ri .

  Shpresat ishin te bashkia, por mėsohet se fondi qė do tė jepet prej saj do tė pėrdoret pėr tė larė borxhet e klubit

  Nga Elton Karaj

  Ekipi i Elbasanit ende nuk po sheh dritė nė fund tė tunelit, sepse shpresat qė kishin drejtuesit e klubit verdheblu pėr buxhetin qė do tė jepej nga bashkia e qytetit tashmė janė venitur.Fondet qė do tė jepen nga institucioni i bashkisė pėr skuadrėn nuk mund tė vihen nė dispozicion pėr kėtė gjė, pasi mė parė klubi duhet tė shlyejė borxhet qė ka nga sezoni i kaluar.Burime pranė Bashkisė sė Elbasanit pohojnė se fondet qė do tė jepen nga kjo bashki nuk mund tė pėrdoren nga ekipi pa u shlyer borxhet. Kjo do tė thotė se pėr Elbasanin shtohen vėshtirėsitė financiare.Sytė e tė gjithėve ishin drejtuar nga bashkia e qytetit, me fondet e sė cilės pritej tė ndėrtohej ekipi i sezonit tė ri, por tani tė gjithė janė tė zhgėnjyer dhe nuk mund ta parashikojnė se ēfarė do tė ndodhė me Elbasanin.
  Nga bashkia e qytetit ėshtė vendosur qė me paratė e fondit pėr ekipin tė shlyhen borxhet qė ka klubi dhe kjo do tė thotė se Elbasani ėshtė mė pranė greminės se kurrė. Duke parė vėshtirėsitė ekonomike qė ka klubi, ekipi mund tė mos jetė ai qė u premtua nė fillim nga presidenca e Elbasanit.Gjėrat po zvarriten gjithmonė e mė tepėr dhe kjo lė tė nėnkuptohet se sezoni i ri do tė jetė edhe mė zhgėnjyes pėr tifozėrinė verdheblu, qė priste tė ndodhte e kundėrta.E ardhme e zymtė – Nė kushtet aktuale, verdheblutė e kanė shumė tė vėshtirė, pėr tė mos thėnė tė pamundur, tė ndėrtojnė njė ekip kompetitiv, qė mund tė rivalizojė me kundėrshtarė si Besa, Lushnja, Besėlidhja, Luftėtari, etj. Elbasani vazhdon tė mbetet shumė prapa, pasi ende nuk ėshtė afruar asnjė lojtar gjatė merkatos, por mė shqetėsues ėshtė fakti se edhe me lojtarėt aktualė nuk janė firmosur kontratat pėrkatėse. Kėshtu, ditė tė kėqija parashikohen pėr ekipin elbasanas, qė do tė udhėtojė sot pėr nė Sarandė, ku do tė luajė njė ndeshje miqėsore me Butrintin.E gjithė kjo gjendje e vėshtirė vjen nga mungesa e theksuar e buxhetit, qė mendohet te jetė nė parametrat zero. Nuk dihet ende se si do t’i vejė halli kėtij Elbasani, qė nga shenjat aktuale duket se dalėngadalė po merr rrugėn e njė tjetėr ekipi me histori nė futbollin shqiptar, siē ėshtė Partizani i madh, qė ėshtė katandisur si mos mė keq.
  Gjergj Kastrioti org

 19. #39
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,410
  Elbasani ne "AJER" drejtuesit mbulojne gjithcka

  Gjendja aktuale duket alarmante te verdheblutė, pasi arka e klubit ėshtė bosh

  Nga Elton Karaj

  Qė ekipi i Elbasanit ėshtė nė krizė tė plotė, nuk ka asnjė dyshim. Por e keqja ėshtė se kjo gjendje tentohet tė fshihet nga disa drejtues verdheblu, tė cilėt flasin me shumė optimizėm pėr ekipin e sezonit tė ri, duke thėnė se shumė shpejt Elbasani do tė jetė gati, por nė fakt nuk po bėhet asnjė lėvizje.Pra, e vėrteta ėshtė krejt ndryshe nga ajo qė predikojnė drejtuesit e Elbasanit, pasi tashmė ėshtė bėrė e ditur se “arka” e klubit ėshtė e boshatisur. Ėshtė e qartė se mungesa e buxhetit pengon krijimin e njė ekipi pretendent pėr kampionatin e ardhshėm.Shpresat ishin te bashkia dhe te fondet qė ajo do tė jepte, por nė fakt kėto fonde nuk do tė shėrbejnė pėr tė ndėrtuar ekipin e sezonit tė ri, por pėr tė shlyer borxhet qė ka Elbasani nga sezoni i kaluar. Pikėrisht kėtė gjė po pėrpiqen tė mbulojnė drejtuesit me deklarata boshe. Tė gjithė tifozėt e shohin se ekipi vazhdon tė mbetet nė ajėr, pasi ende nuk dihen lojtarėt qė do tė jenė pjesė e Elbasanit pėr sezonin qė vjen, pėr arsye se presidenca ende nuk ka firmosur asnjė kontratė. Pėrjashtim bėn kapiteni Eriol Merxha, i cili ka vendosur tė qėndrojė pėrsėri nė ekip, pavarėsisht problemeve tė shumta qė ka Elbasanit nė kėto momente. Gjendja e verdhebluve sa vjen e po bėhet mė alarmante, duke parė qė nuk po funksionon asgjė dhe po shikohet qė mungon dėshira pėr ta rikthyer Elbasanin sėrish nė superiore. Ndėrkohė qė afati kohor deri nė fillim tė kampionatit tė ri po zvogėlohet dhe rivalėt po kompletohen dita-ditės, tek Elbasani mbizotėron heshtja, qė pėrkthehet me njė situatė tejet tė vėshtirė.
  Rikthehet Gava – Mesfushori i Elbasanit dhe njėherėsh i kombėtares U-21, Orges Gava, ėshtė kthyer dje nga prova njėjavore nė kampionatin danez, te skuadra e Vasteras. Mėsohet se Gava nuk i ka bindur drejtuesit danezė dhe do tė jetė pėrsėri pjesė e Elbasanit. Burime pėr gazetėn pohojnė se lojtari nė fjalė do tė tentojė pėrsėri nė merkaton e janarit pėr tė kaluar nė njė kampionat tė huaj.
  Gjergj Kastrioti org

 20. #40
  Pasioni pėr shkencėn Maska e King_Arthur
  Anėtarėsuar
  27-04-2006
  Vendndodhja
  Detroit U.S.A por me zemer dhe shpirt ne elbasanin tim.
  Postime
  2,410
  Elbasani triumfon ndaj Butrintit nė Sarandė

  Nga Jon Shalari

  Ka pėrfunduar me fitoren minimale 0-1 tė miqve miqėsorja e djeshme Butrinti-Elbasani, e zhvilluar dje nė Sarandė. Ekipi vendės, i drejtuar nga trajneri Petrit Haxhia, e nisi ndeshjen me kėtė formacion: Demi nė portė, Iliadhi, Elmazi, Xhibro dhe Zholi nė mbrojtje, Hima, Muēo, Kola dhe Dorti nė mesfushė, dhe Papa e Muho nė sulm.Ndeshja ka nisur e fortė dhe qė nė minutėn e 3-tė miqtė marrin karton tė verdhė. Trajneri Petrit Haxhia bėn zėvendėsimin e parė qė nė tė 18-ėn, kur Nelaj futet nė vend tė Dortit. Nė minutėn e 24-t, Elbasani shėnon golin e vetėm tė ndeshjes, pas njė goditjeje dėnimi. Duhet theksuar fakti se janė dhėnė 4 kartonė tė verdhė, edhe pse ka qenė njė ndeshje miqėsore, madje gjyqtari e ka toleruar shumė sjelljen e tė dyja skuadrave nė fushė. Pjesa e parė mbyllet me njė rast tė mirė tė Muhos, i cili gabon. Pjesa e dytė i gjen sarandiotėt nė sulm, por pėrsėri nuk arrijnė ta barazojnė rezultatin. Tifozėt vendės, tė cilėt kanė qenė tė shumtė nė numėr, rreth 900, e kanė mbėshtetur skuadrėn e tyre deri nė fund. Epėrsia e sarandiotėve ishte e dukshme, ndėrkohė qė e reja ishte laēiani Hima, i cili luajti ndeshjen e parė me fanellėn e Butrintit.
  Gjergj Kastrioti org

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •