Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579

    Forcat e EULEX "vizitojnë" shtëpinë e zëvendësministri Xhelili

    RTK
    Zv.ministri Xhelili vizitohet nga EULEX

    Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhelili është ‘vizituar’ të shtunën në mbrëmje nga EULEX-i në shtëpinë e tij në Shtime. ...
    Postuar: 03:13:16 / 03.10.2010


    Tri vetura me targa të EULEX-it kanë qëndruar në oborrin e shtëpisë së Xhelilit nga ora 20 deri rreth orës 23, përderisa disa civilë janë parë në oborr dhe brenda në shtëpinë e zëvendësministrit.
    Burimet të Kosovaonline kanë bërë të ditur se kanë qenë diku rreth 10 policë civilë të përfshirë në këtë rast, mirëpo nuk është marrë vesh nëse me këtë rast Xhelili është intervistuar apo nëse është bastisur shtëpia e tij.
    Emri i zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Fatmir Xhelili është përmendur nga Nazim Bllaca një vit më parë, kur ai është paraqitur para mediave dhe ka rrëfyer se ka qenë pjesëtar i SHIK-ut dhe ka kryer një vrasje si dhe ka marrë pjesë në përgatitjen e disa të tjerave.
    Siç ka pretenduar Bllaca, gjatë veprimtarisë së tij në SHIK, ai ka thënë se ka vepruar nën urdhrat e disa personaliteteve të njohura publike e politike në vend, në mesin e tyre Azem Syla, Kadri Veseli, Fatmir Xhelili etj. Emrat e apostrofuar atë kohë i patën mohuar deklaratat e Bllacës.
    Prokuroria Speciale ka bërë disa intervistime lidhur me këtë rast. Muaj më parë e ka intervistuar edhe Azem Sylën lidhur me rastin “Bllaca”, mirëpo ende nuk është marrë me zv.ministrin e Brendshëm Fatmir Xhelili



    Mua shyqyr s'po më viziton askush. Po më mjafton paga e djersa ime...
    Kështu edhe nuk u hapë punë gazetarëve të zbulojnë eufemizma të reja...
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 03-10-2010 më 14:00 Arsyeja: Plotësim
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Citim Postuar më parë nga laguna blu Lexo Postimin
    RTK
    Zv.ministri Xhelili vizitohet nga EULEX

    Zëvendësministri i Punëve të Brendshme Fatmir Xhelili është ‘vizituar’ të shtunën në mbrëmje nga EULEX-i në shtëpinë e tij në Shtime. ...
    Postuar: 03:13:16 / 03.10.2010


    Tri vetura me targa të EULEX-it kanë qëndruar në oborrin e shtëpisë së Xhelilit nga ora 20 deri rreth orës 23, përderisa disa civilë janë Aë në oborr dhe brenda në shtëpinë e zëvendësministrit.
    Burimet të Kosovaonline kanë bërë të ditur se kanë qenë diku rreth 10 policë civilë të përfshirë në këtë rast, mirëpo nuk është marrë vesh nëse me këtë rast Xhelili është intervistuar apo nëse është bastisur shtëpia e tij.
    Emri i zëvendësministrit të Punëve të Brendshme, Fatmir Xhelili është përmendur nga Nazim Bllaca një vit më parë, kur ai është paraqitur para mediave dhe ka rrëfyer se ka qenë pjesëtar i SHIK-ut dhe ka kryer një vrasje si dhe ka marrë pjesë në përgatitjen e disa të tjerave.
    Siç ka pretenduar Bllaca, gjatë veprimtarisë së tij në SHIK, ai ka thënë se ka vepruar nën urdhrat e disa personaliteteve të njohura publike e politike në vend, në mesin e tyre Azem Syla, Kadri Veseli, Fatmir Xhelili etj. Emrat e apostrofuar atë kohë i patën mohuar deklaratat e Bllacës.
    Prokuroria Speciale ka bërë disa intervistime lidhur me këtë rast. Muaj më parë e ka intervistuar edhe Azem Sylën lidhur me rastin “Bllaca”, mirëpo ende nuk është marrë me zv.ministrin e Brendshëm Fatmir Xhelili



    Mua shyqyr s'po më viziton askush. Po më mjafton paga e djersa ime...
    Jo more jan kan me ja qu naj ndihm humanitare se nuk po kan ma qka me vjedh

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    a ka lidhje ky fatmir xhelili me azem sylen!?

    a ka lidhje me fatmir limajn!?

    a ka lidhje me faruk gashin!?

    a ka lidhje me kadri veselin!?

    a ka lidhje me shikun e pdk!?

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Ku me dijtë, ndodhë të jenë të njëjtat gjymtyrë të një oktapodi të vetëm...
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    A po e shef more zv. minister se nuk mundesh me i blloku landen e Bllaces , e tash pas 4 vjetve qe e bllokove landen shkon edhe ti ne fllad sikurse Farkui qe ja nderprejten arrestin shtepiak dhe e burgosen ku po mbahet pran burgut ne Lipjan .

    Xhelili thoshte nuk e njof Bllacen po del se pasakn rrejt A gjith keta hajnat.

    Ku jan bre do padi që i ngriten kunder Bllaces ne fillim te dhjetorit

    1 azem syles
    2.fatmir xhelitit
    3.sadik abazit
    4.ekrem jasharit

    Bllaca don me I dal PDK-se me guxhë siq po shifet


    Te lutem me njofto mbi epilogun e hetimeve ooooooooooooo llap

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Boll shumë kishe pas për darkë 10 polic a kish bile qka me u shtru ne tavolin

    Po pse nuk po tregon qe e bastis lidhur me rastin Bllaca

    Se Kermabo nuk ka qen te shtunen hiq në Kosove ai ka qen në Beograd ne mbremje dhe sot jan ardhur me helicopter të Kforit


    Mos gënje o Xhelil se ti je nen hetime prej dhjetorit viti 2009 dhe nuk ka mundesi askush nga EULXI te vi për darkë tek ti në familje ani kur permendet numri i policve mbi 10



    Hajda hajde

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
    Anëtarësuar
    25-01-2004
    Vendndodhja
    Larg vendlindjes i pa shpi..
    Postime
    4,220
    Vec reklama qeta të eulex-it .. qe sa ja kan nis asnjë se arrestuan.
    Më gënjeu pasuria, jeta vrap më iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka në dhe të huaj do të vdes..

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Çka u ba bre veç të PDK-së po bastisen

    Ministri Limaj
    Zv.ministëri Fatmir Xhelili
    I A quajtuari komnadant I Tiranes Azem Syla

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-01-2010
    Postime
    367
    Fatmir xhelili 30.11.2009 BBC

    Edhe zëvendësministri i Brendshëm në qeverinë e tanishme, Fatmir Xhelili, ka deklaruar se nuk e njeh zotin Bllaca dhe ai kurrë nuk ka qenë bashkëpunëtor i tij ose pjesëtar i shërbimit sekret.

    Partia Demokratike e Kosovës, nga partia e së cilës thuhet se janë disa nga personat e akuzuar, gjithë këtë ngjarje e ka cilësuar si shpifje që bëhet me qëllime të caktuara dhe në prag të zgjedhjeve.

    "Ditëve të fundit jemi dëshmitarë të akuzave dhe fyerjeve që bëhen në rrugë joligjore dhe me motive elektorale," thuhet në deklaratën e PDK-së.
    "Ka tendenca nga individë të inkriminuar që përpjekjet tona për shtet ligjor t’i kthejnë në anarki, urrejtje dhe vëllavrasje," thuhet në komunikatën e PDK-së, e cila u bën thirrje qytetarëve që të besojnë në organet vendore dhe ndërkombëtare të drejtësisë.

    PDK-ja thotë se do të kërkojë zyrtarisht nga EULEX-i angazhim maksimal dhe shqyrtim të plotë e të shpejtë të akuzave të përfolura dhe vënien e drejtësisë në vend.

  10. #10
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Sic po shihet qellim e eulex-it eshte dobesimi i PDK-se ne zgjedhjet e ardhshme, mirepo se besoj qe do ta ken ate knaqesi

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Jo u bo, kurrë s'mund ta kenë atë kënaqësi... PDK është edhe më e përjetshme se PKJ...
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  12. #12
    Isis Maska e Mon.Alisa
    Anëtarësuar
    15-09-2010
    Vendndodhja
    Kingdom of the Night
    Postime
    640
    Citim Postuar më parë nga L-7 Lexo Postimin
    Çka u ba bre veç të PDK-së po bastisen

    Ministri Limaj
    Zv.ministëri Fatmir Xhelili
    I A quajtuari komnadant I Tiranes Azem Syla
    Edhe Sami Lushtakun e ki harru..:P

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Pse po rreni o faqezi,EULEX nuk e ka bastis shtepin e zoteri Xhelilit,shefi i EULEXIT ka qen ne darke te Xhelili dhe pike.

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Zyra e informimit të EULEX-it njofton se zoti Xhelili, me rastin e "vizitës" së tyre të paparalajmëruar në shtëpinë e tij, u servoi atyre për darkë makarona "alla Bllaca". Zierja e tyre zgjati rreth tre orë...
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    Citim Postuar më parë nga laguna blu Lexo Postimin
    Zyra e informimit të EULEX-it njofton se zoti Xhelili, me rastin e "vizitës" së tyre të paparalajmëruar në shtëpinë e tij, u servoi atyre për darkë makarona "alla Bllaca". Zierja e tyre zgjati rreth tre orë...
    HAJDE RREN HAJDE ,a mund te na tregosh ku e lexove ket lajm,mos shih endrra me sy qel se qeshin njerzit me ju.

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e laguna blu
    Anëtarësuar
    12-12-2004
    Postime
    579
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    Pse po rreni o faqezi,EULEX nuk e ka bastis shtepin e zoteri Xhelilit,shefi i EULEXIT ka qen ne darke te Xhelili dhe pike.
    Më frymëzove ti...
    Nëse nuk kanë ngrënë makarona "alla Bllaca" atherë e paskan bastisë...
    Ndryshuar për herë të fundit nga laguna blu : 04-10-2010 më 11:31
    "Nuk mund të mbash gjarpinj në kopshtin tënd, me shpresën se ata do t'i kafshojnë vetëm fqinjët..."

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •