JETA

Ėndrrėn nė dysh ma ndave
Spari kur tė pashė
Vashė
Diellin ma zure
Edhe hėna ndali hovin
Nė tokė gjithkah borė e shi
Nė mua shkėndia pėrseri.

Eklips, eklips, brita
U ējerra nė tė djathtė, e tė majtė
Bėra be
Nė ėngjej e pejkamber
Isha me tė, bashkė
Nė kėtė dhe.

Edhe Naimi po tė ngritej
Nga varri,
Me dy vėllezėrit pėrseri
Nuk do t’dinin tė shkruanin
Pėr ata sytė e zi.

Tė qeshė nuk guxoi
Buzėqeshja ime ka ndaluar
Nė syrin tėnd,
Nė vetullėn tėnde
Ėshtė ngatėrruar.

Kaloi , eklipsi, kaloi
Dielli sėrish shėndrit
Fytyrėn tėnde
Nė cep tė syrit loti vizėllon
Ndalet e bekon
Nė gisht unazėn
Bilet pėr jetė,
Uron.