Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-06-2008
  Vendndodhja
  neper bote
  Postime
  42

  Question Snow Leopard?

  Kam ndermend te upgrade MacBook-un tim nga Leopard OS X ne Snow Leopard OS X. Desha te merrja mendimin e atyre qe e kane provuar kete sistem, cfare ndryshime ka i dyti nga i pari, dhe cilat jane te mirat e te keqiat e ketsaj upgrade.

 2. #2
  i'm not fragile Maska e Daniel Maker
  Anėtarėsuar
  17-03-2008
  Postime
  1,803
  mos prit kushedi ca ndryshimesh...snow eshte per teknologjit e reja.
  po punove me programe te vjetra do kesh disa probleme..me 64 bit sigurohu te kesh kompatibilitetin me procesorin tat.
  mos luj se sta quj

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-06-2008
  Vendndodhja
  neper bote
  Postime
  42
  E kam provuar edhe une neper dyqanet Apple dhe nuk kam arritur te ve re ndonje ndryshim shume te madh por nuk e dija si shkon me driverat e paisjeve te jashtme qe mund te shtohen pasi me ka thene nje shok qe ai vete ka pasur probleme ne kete drejtim.Sa per kompatibilitetin, Mac Book Pro 17"Intel core 2 duo 2.8 ghz 4 Gb RAM memory.E kam blere vjet nje muaj para se te dilte Snow Leopard OS X dhe reklamohej qe do ta benim upgrade me 10$ ne keta kompjutera. Desha te dija se ciilat programe do quheshin te vjetra per Snow Leopard.

 4. #4
  i'm not fragile Maska e Daniel Maker
  Anėtarėsuar
  17-03-2008
  Postime
  1,803
  un e kam pak qe e kam ble dhe e kam mor me snow..nje shoku im upgrade e ka pagujt me 29 dollar me sa maj men,me 10 kape boje direkt dhe besoj qe ai qe ke osht tamon per snow. per sigures ke terminali bjeri komandit "machine" e shif mos te ket procesori siglen PPC se ato s'e pranoin snow,po sbesoj i joti te jet ashtu.
  ky eshte nje list e programeve qe punojn o jo ne snow qe i bojn update shpesh ndaj hudhi nje sy per programet qe te duhen.

  http://snowleopard.wikidot.com/

  per driverat hardware kerko ne specific ca do shtosh e shif a jan a jo kompatibili.
  mos luj se sta quj

 5. #5
  heretic Crusoe Maska e darwin
  Anėtarėsuar
  25-08-2004
  Vendndodhja
  under the microscope
  Postime
  1,918
  MacBook - nuk ka PPC mė qė nga koha e PowerBook G4

  Bėj upgrade sepse megjithėse nga ana pamore nuk ndryshon pothuajse asgjė, sistemi dhe programet punojnė rreth 30% mė shpejt. Do ēuditesh sa shpejt ndizet sistemi.

  Mos kėrko pėr driver sepse i ka vetė DVD instaluese.
  Prektora

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-06-2008
  Vendndodhja
  neper bote
  Postime
  42
  Po e provoj dhe me te vertete eshte me i shpejte. Asnje problem gjate instalimit dhe ja vlen me te vertete.Ju faleminderit per kohen dhe per mendimet tuaja.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •