Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 166
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e toni-as.roma
  Anėtarėsuar
  09-09-2010
  Postime
  107

  Thumbs up Albin Kurti lideri maj pelqyer ne Kosov

  albin Kurti del tė jetė lideri mė i preferuar tek shqiptarėt e Kosovės.
  Kurti, me 27,1 % pėrkrahje, ėshtė larg mė i dashur se politikanėt e tjerė kosovarė, prej tė cilėve i dyti renditet presidenti Fatmir Sejdiu me 14,5 %, i treti kryeministri Hashim Thaēi me 13,3 %, i katėrti kryetari i Prishtinės, Isa Mustafa, me 10,6 %, dhe i pesti lideri i AAK-sė, Ramush Haradinaj, me 10,2 %.
  Tė tjerėt qė kanė marrė vota nga tė intervistuarit kanė pėrkrahje tejet tė ulėt dhe renditen kėshtu: Blerim Shala (5,2 %), Nexhat Daci (3,4 %), Behgjet Pacolli (3,2 %), Fatmir Limaj (2,5 %), dhe Jakup Krasniqi (1,4 %).
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga toni-as.roma : 17-09-2010 mė 10:35 Arsyeja: gabim
  Shqiptar me emer,Shqiptar me zemer!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Disa
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304
  Po kjo ka qen e diture,sepse vetem Albin Kurti eshte i cili i mbrone interesat e popullit.
  1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e toni-as.roma
  Anėtarėsuar
  09-09-2010
  Postime
  107
  Degjone ket keng deri ne fund per ket elit politike aktuale te shkelqyer
  Shqiptar me emer,Shqiptar me zemer!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e toni-as.roma
  Anėtarėsuar
  09-09-2010
  Postime
  107
  Kuje LLapi qe thue Thaqi esht maj pelqymi ne Kosov dhe esht ne rritje me vota
  Shqiptar me emer,Shqiptar me zemer!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Klubi pėr Politikė tė Jashtme dhe “Forumi 2015”
  “Koha Ditore”, Albin Kurti del tė jetė lideri mė i preferuar tek shqiptarėt e Kosovės.

  Haaaaaaaaaaaaaa
  paski harrue se ylli hoxha e koha ditore e veton sorra e kan ba ketfar cirkusi
  po a menduet ju pernime a haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e toni-as.roma
  Anėtarėsuar
  09-09-2010
  Postime
  107
  Po nese Koha Ditore ka manipulu me ket sondazh atehere esht dashur te jet lider Ramush Hradinaj se te gjith e dim qe koha ditore dhe ktv esht e Ramushit kto 3 vite porRamushin ekan qit si poltikanin e 4 si e kupton ti keta
  Shqiptar me emer,Shqiptar me zemer!

 7. #7
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 8. #8
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Sovrani
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Vendndodhja
  V
  Postime
  193
  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  Klubi pėr Politikė tė Jashtme dhe “Forumi 2015”
  “Koha Ditore”, Albin Kurti del tė jetė lideri mė i preferuar tek shqiptarėt e Kosovės.

  Haaaaaaaaaaaaaa
  paski harrue se ylli hoxha e koha ditore e veton sorra e kan ba ketfar cirkusi
  po a menduet ju pernime a haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  Te gjitha i besum vetem per hashen sma rok, paj si shume kush pe don at

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Citim Postuar mė parė nga toni-as.roma Lexo Postimin
  Po nese Koha Ditore ka manipulu me ket sondazh atehere esht dashur te jet lider Ramush Hradinaj se te gjith e dim qe koha ditore dhe ktv esht e Ramushit kto 3 vite porRamushin ekan qit si poltikanin e 4 si e kupton ti keta
  heeee qka din botha e veton sorres dhe e blerim shotes asi shales
  keta i kan ba llogarit e tyre qe dasht zoti te jen te gabuara
  sepse ata mendoin plus deshiroin qe ramushi te denohet disa vite burg ne hag
  e ta ngrisin albin-glaukun e ata ne prapavi ti ndihmoin
  po ku mun rrin veton sorra pa bashkpunue me ndonji shtet qe nuk ja don te miren kosoves se e ka trashegim prej babai
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-11-2009
  Postime
  119
  Ne fillim te videos interaktiv 2 te cilen e sjelle ARIANI_TB Albin Kurti thote,fjale per fjale lidhur me rezoluten e AP te OKB-se:
  **************
  "Eshte interesant se regjimet dhe qeverite e pas luftes ne Kosove mezi presin te fesojne dhe zakonisht kjo behet para se te perfundoje gjitheqka dhe mandej ne gotitemi ne momentet e fundit.Edhe ne qershor te vitit 99 u festua shume ne Prishtine nga pushteti i atehershem dhe mu atehere u pat nda Mitrovica.Mandej me 17 shkur 2008 u festua shume ne Prishtine dhe me 19 shkurt ,vetem 2 dite me vone u paten u paten djege pikat doganore 1 e 31 dhe tashme kete mendimin keshillues te GJND-se u festua shume e me pas erdhi kjo rezoluta e cila ne fakt 4 pika i dedikohen GJND-se ,realisht pika kryesore eshte e pesta e cila paralajmron qarte negociata mes Prishtines e beogradit."
  **************

  Mund ta vertetoni nga materiali audiovizuel se keshtu ka thene fjale per fjale.

  Duhet vetem pak koncentrim dhe thellim per te ardhe ne prfundim se kjo eshte pothuajse nje retorike siperfaqesore me argumente falso dhe me plote trillime.

  Une per shembull do ta pyetesha Albinin.Cilat na paskan qebe ato regjime te Kosoves se pasluftes ?A nuk ishte deri ne vitin 2008 pushteti i vertete UNMIKU?

  Heu po cili na paskesh qene ai pushteti a regjimi qe sundonte ne Kosove ne qershorin e vitit 1999 qe i paskesh organizuar festimin ? Hapu toke.Une nuk pa pushtetare as qeveritare ne ate kohe .Perveq shqiptare nga fshatra dhe qytete te Kosoves te cilet dualen nga ankthi dhe frika dhe i priten ushtaret e NATO-re si shpetimtaret madje duke klithur ne histeri nga gezimi qe shpetuan nga tmerri qe pprisnin secilen dite.A ka kuptim kjo " U pat festua shum ne Prishtrine nga pushteti dhe mu atehere u pat nda Mitrovica."Retorike pa fije kuptimi dhe genjeshter e kulluar.

  Pastaj kjo per festimin e pavaresise a ka kuptim?Shume pa lidhje. Se pari Festimi ishte i kuptushem dhe dinjitoz.Me shekuj pritem kete dite,u derdhe aq shume gjake e lote,mundime e tortura.NUK dudhej te festohej?!!
  U dodjen dy kontenjera qe nuk i mbronin edhe ashtu shqiptaret. Te behemi real,
  reakcioni i serbeve ka qene i pritshem ,madje ka pase droje se kane munde te ndodhin gjera shum me dramatike se djegja e kontenjerave.Per qka flet Albini. Nuk ka qene dashte te kremtohet shpallja e pavaresise? A nuk ka qene dashte te shpallet pavaresia fare? Kremtuam nuk kremtuam ata do ti kishin djege kontenjerat atje sepse ne nuk patem as polici e as ushtri atje.

  Per GJND- dhe rezoluten une nuk kam pare ndonje festim . Une kur eshte lexua
  mendimi nga kryretari i GJND-se jam ngritur ne kembe dhe kam duartrokitur nga gezimi,vetem ne dhomen time. Eshte ky festim? Eshte dashte te hidherohem per kete? Po te gjithe shqiptaret i ka gezuar konkluzioni i GJND-se se edhe Albini dhe gjithe oponenca e qeverise duke fajsuar institucionet eKosoves paralajmronin skenar shum me pesimist .

  Nuk po e zgjas por te them te drejten une vete,

  Shum here jam zhgenjy pse njerzit nuk ekane perkrahe dhe nuk kane dale ne numer shum me te madh ne protestat e Albinint.Tash e kam kuptuar se ajo qe ofron ai eshte vetem retorike kundershtuase plotesisht e zbrazet.Per kete arsye ai ka mbete me glauka ,pra pa program dhe pa njerze qe u beson populli.
  Do te shihni se ne zgjedhje nuk do te kaloje pragun elektoral.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230
  Albin Kurti E Perferuari I Shqiptarve Esht E Vertet

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230

  Lapi

  Citim Postuar mė parė nga Llapi Lexo Postimin
  Klubi pėr Politikė tė Jashtme dhe “Forumi 2015”
  “Koha Ditore”, Albin Kurti del tė jetė lideri mė i preferuar tek shqiptarėt e Kosovės.

  Haaaaaaaaaaaaaa
  paski harrue se ylli hoxha e koha ditore e veton sorra e kan ba ketfar cirkusi
  po a menduet ju pernime a haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  LAPUSH MOSU IDHNO HE BURREC ALBINI KA TREGU QE ESHT ATDHETAR POR JU SJENI MSU ME ATDHETAR SE JU JENI PJELL E SE KEQES JU VEQ TREGTIA ME SERB JU MBAN GJALL SE JU KISHI NGORDHT SI PACOVAT

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e toni-as.roma
  Anėtarėsuar
  09-09-2010
  Postime
  107
  Asnje parti qe dalin ne fushat per zgjedhje as premtim nuk jepni e le ma me u mndu me realizu kur te vin ne pushtet bashkimin E kosoves me Shqiprin kjo tregon qe asnje nga keto aprti nuk e dojn bashkimin kombtar,ndersa Albini qe sa vite esht duke mundu per bashkim kombtar
  Shqiptar me emer,Shqiptar me zemer!

 15. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-11-2009
  Postime
  119
  Citim Postuar mė parė nga toni-as.roma Lexo Postimin
  Asnje parti qe dalin ne fushat per zgjedhje as premtim nuk jepni e le ma me u mndu me realizu kur te vin ne pushtet bashkimin E kosoves me Shqiprin kjo tregon qe asnje nga keto aprti nuk e dojn bashkimin kombtar,ndersa Albini qe sa vite esht duke mundu per bashkim kombtar
  Nuk jam kunder Albin Kurtit neqoftese kjo eshte per te miren e popullit te Kosoves .
  Sa per bashkimin me Shqiperi,me perjashtim te nostalgjikeve titiste dhe sherbetoreve te Serbise nuk besoj se ka njeri qe din shkrim e kendimdhe eshte kunder bashkimit te trojeve shqiptare.Bashkimi eshte zgjidhja me e mire dhe e vetme e drejte e qeshtjes shqiptare. Me sa di une e LPK-ja ishte per bashkimin me Shqiperine por ku eshte ajo sot? Pa ekip tre forte,strategji,mbeshtetje nderko-mbetarese paku te SHBA-ve dhe Britanise se madhe,dhe qendrimit ne nje pale vale
  te qeverise se Shqiperise,kjo mbetet vetem retorike.

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e toni-as.roma
  Anėtarėsuar
  09-09-2010
  Postime
  107
  Albini mendon per popull dhe punon per te miren e popullit
  Shqiptar me emer,Shqiptar me zemer!

 17. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-11-2009
  Postime
  119
  Citim Postuar mė parė nga toni-as.roma Lexo Postimin
  Albini mendon per popull dhe punon per te miren e popullit
  Leri slloganet se jane te tejkaluara tashme.Program dhe njerze per zbatim.Edhe une mendoj dhe punoj tere jeten per familjen time e ende po rraptohem ne pleqni per kafshaten e gojes.Pasha te madhin Zot mendoj dhe perpiqem shum per popullin tim. me pase mundesi e kisha bere kombin me te pasur dhe me te lumtur ne bote dhe besoj se si une jane shumica por ia se po ikeim perdite duke rrezikuar edhe jeten per zte sigurua buken efemijeve neper vende tjera te botes.
  Ta lame demagogjine dhe slloganet se nuk ndihmojne. Ti vete neqoftese nuk je ne ndonje pozite ne subjektin e Albinit ke me e sha ma zi se Thaqin ,se ai njeri eshte si tjeret, NUk mund te beje mrekullira as nuk mundet ta bashkoje Kosoven me Shqiperi se paku edhe 20 vjete.Nuk mundt ta eleminoje varferine edhe korrupcionin me i pase edhe brinat . Nuk jemi femije naive tu besojme mrekullive. Neqoftese do teqeverise 10-20 % me mire se Keta te sotit dhe do te shpejtsoje si disa procese qe po ecin ngadale une do ta votoja me te dy duart.

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Llapi
  Anėtarėsuar
  08-08-2002
  Postime
  10,979
  Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
  LAPUSH MOSU IDHNO HE BURREC ALBINI KA TREGU QE ESHT ATDHETAR POR JU SJENI MSU ME ATDHETAR SE JU JENI PJELL E SE KEQES JU VEQ TREGTIA ME SERB JU MBAN GJALL SE JU KISHI NGORDHT SI PACOVAT
  a pelime po fue a
  po kur kam nejt une maleve e fshatrave tona me atdhetar albini e ti e krejt shokt e miqet tu rrishi me shkie ne ameltoren qe ishte ne objektet ateher u queke bora e ramizit heeeee
  qyrri i keq ti po me ofendonmua me llapush a vet je i flliqt me familje e krejt bash si albini e gllauku
  Do t“i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e firaku
  Anėtarėsuar
  03-04-2008
  Vendndodhja
  Nen qiell
  Postime
  660
  Albini duhet me se pari te hyj ne rradhet e lidereve per tu trajtuar si i till.

  Tani do vije koha e zgjedhjeve dhe qdo gje do shohim ne bardh e zi.

  Lideret e Kosoves jan shume mire te ditur.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e toni-as.roma
  Anėtarėsuar
  09-09-2010
  Postime
  107
  Citim Postuar mė parė nga kapidani 9 Lexo Postimin
  Leri slloganet se jane te tejkaluara tashme.Program dhe njerze per zbatim.Edhe une mendoj dhe punoj tere jeten per familjen time e ende po rraptohem ne pleqni per kafshaten e gojes.Pasha te madhin Zot mendoj dhe perpiqem shum per popullin tim. me pase mundesi e kisha bere kombin me te pasur dhe me te lumtur ne bote dhe besoj se si une jane shumica por ia se po ikeim perdite duke rrezikuar edhe jeten per zte sigurua buken efemijeve neper vende tjera te botes.
  Ta lame demagogjine dhe slloganet se nuk ndihmojne. Ti vete neqoftese nuk je ne ndonje pozite ne subjektin e Albinit ke me e sha ma zi se Thaqin ,se ai njeri eshte si tjeret, NUk mund te beje mrekullira as nuk mundet ta bashkoje Kosoven me Shqiperi se paku edhe 20 vjete.Nuk mundt ta eleminoje varferine edhe korrupcionin me i pase edhe brinat . Nuk jemi femije naive tu besojme mrekullive. Neqoftese do teqeverise 10-20 % me mire se Keta te sotit dhe do te shpejtsoje si disa procese qe po ecin ngadale une do ta votoja me te dy duart.
  Kerkush nuk po prit mrekulli me ba Kosoven Amerik por me punu me shum, varfrin kjo qeveri vetem po e shton dhe nuk po e zvoglon se prej vitit 2000 qdo parti qe ka qen ne pushtet deri me tani i ka lan pa pun 70 mij puntor nga privatizimet dhe bashkimin kombtar mujn me ba brende 4 vitve se kta jo qe sekan plan em ba bashkimin kombtar por as ne fushata zgjedhore kurr se permendin ,dhe une qe 2 vite jom ba me Albini dhe nuk kam interes prej ti aspaj finaciarisht apo dqika por kam interes qe nese fiton bon dqika per Kosov ,dhe me mir te votohet ky te dilet ne zgjedhje se sa te votohen kto parti ose t emos dilet ne zgjedhjet de pas nje jave te thojm qfar qeveri na erdh se vet piaju mundesojm me vota tona ose mos dalen ne zgjedhjet te rrin kta ku jon apet ne pushtet .
  e marum msim pak prej Amerikes apo Anglis qdo 4 vite e ndrrojn qeverin dhe nuk e kqyrin partin por cili punon ma shum
  Shqiptar me emer,Shqiptar me zemer!

Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •