Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
  1. #1
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787

    Posta amerikane nxjerr në treg një pullë për Nënë Terezën

    Posta Amerikane ka njoftuar se do të nxjerrë një pullë të re poste në 5 shtator në nder të Nënë Terezës.

    Në një njoftim të Shërbimit Postar të SHBA-ve, thuhet se do të nderohet nobelistja e paqes së vitit 1979 për punën e saj humanitare. “E njohur për mëshirën e saj për të varfrit dhe ata që vuajnë, Nënë Tereza, një murgeshë e vogël katolike dhe një qytetare ndëri amerikane, i shërbeu të sëmurëve dhe nevojtarëve të botës për gati 50 vjet” - thuhet në këtë njoftim.

    Pulla e re me imazhin e bamirëses së madhe shqiptare, një portret i realizuar nga artisti i mirënjohur Thomas Blackshear, do të dalë në qarkullim në 5 shtator. Ish presidenti amerikan Ronald Regan, e nderoi Nënë Terezën me Medaljen presidenciale të lirisë në 1985, në të njëjtin vit, kur ajo nisi punën për të sëmurët me AIDS në SHBA. Ndërsa në 1997-ën, Kongresi Amerikan e nderoi atë me Medaljen e Artë të Kongresit për kontributet e jashtëzakonshme përmes aktiviteteve humanitare dhe të bamirësisë./Ballkanweb/Telegrafi/

  2. #2
    Dark Angel Maska e smokkie
    Anëtarësuar
    08-01-2004
    Vendndodhja
    verdalle
    Postime
    1,137
    Bravo Gonxhja!
    Cdo gje eshte relative...

  3. #3
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    mire bere qe na lajmerove do patur kujdes tani kur te blejme pulla

    un nje pulle te tille ja refuzoj shitsit

  4. #4
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Ty kan me ta bo me Bin Ladenin, Al Zavahrin, Gadafin, Ahmadinexhadin edhe me ***** e mija,se i lepin para se mi ngjit...

  5. #5
    Citim Postuar më parë nga Mr Zeid Lexo Postimin
    mire bere qe na lajmerove do patur kujdes tani kur te blejme pulla

    un nje pulle te tille ja refuzoj shitsit
    Per ta refuzuar pse do e refuzosh? Ca te ka bere ty?

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Posta Amerikane ka njoftuar se do të nxjerrë një pullë të re poste në 5 shtator në nder të Nënë Terezës.

    Në një njoftim të Shërbimit Postar të SHBA-ve, thuhet se do të nderohet nobelistja e paqes së vitit 1979 për punën e saj humanitare. “E njohur për mëshirën e saj për të varfrit dhe ata që vuajnë, Nënë Tereza, një murgeshë e vogël katolike dhe një qytetare ndëri amerikane, i shërbeu të sëmurëve dhe nevojtarëve të botës për gati 50 vjet” - thuhet në këtë njoftim.

    Pulla e re me imazhin e bamirëses së madhe shqiptare, një portret i realizuar nga artisti i mirënjohur Thomas Blackshear, do të dalë në qarkullim në 5 shtator. Ish presidenti amerikan Ronald Regan, e nderoi Nënë Terezën me Medaljen presidenciale të lirisë në 1985, në të njëjtin vit, kur ajo nisi punën për të sëmurët me AIDS në SHBA. Ndërsa në 1997-ën, Kongresi Amerikan e nderoi atë me Medaljen e Artë të Kongresit për kontributet e jashtëzakonshme përmes aktiviteteve humanitare dhe të bamirësisë./Ballkanweb/Telegrafi/
    O shqiptar ende po merreni me Terezen a??!!!,ncncnnc,hiqnu more saj,mos u merreni me nje njeri qe nuk i ka sherbyer kombit te saj.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    O shqiptar ende po merreni me Terezen a??!!!,ncncnnc,hiqnu more saj,mos u merreni me nje njeri qe nuk i ka sherbyer kombit te saj.
    po amerikes a i ka sherby a?
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Citim Postuar më parë nga derjansi Lexo Postimin
    po amerikes a i ka sherby a?
    Amerikes ndoshta jo,por i ndihmoj popujve tjere.
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  9. #9
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    Amerikes ndoshta jo,por i ndihmoj popujve tjere.
    Po Amerika pe nderon ne qdo mnyre te mundshme edhe pse seshte Amerikane kurse ti e ke Shqiptare dhe nuk e nderon

    Turp.

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anëtarësuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar më parë nga Disa Lexo Postimin
    O shqiptar ende po merreni me Terezen a??!!!,ncncnnc,hiqnu more saj,mos u merreni me nje njeri qe nuk i ka sherbyer kombit te saj.
    Po Muhamedi qka i ka sherbyer kombit shqiptar qe ti ja kthen bythet per dite ne drejtim e varrit te tij?, do me pergjigjesh?

  11. #11
    R[love]ution Maska e Hyllien
    Anëtarësuar
    28-11-2003
    Vendndodhja
    Mobil Ave.
    Postime
    7,708
    Citim Postuar më parë nga Fishtani1 Lexo Postimin
    Po Muhamedi qka i ka sherbyer kombit shqiptar qe ti ja kthen bythet per dite ne drejtim e varrit te tij?, do me pergjigjesh?
    Prandaj dhe unë i them në cdo debat të ketë mendjen si flet se ka plot hundlesha në forum dhe nuk ka lezet të merremi me fetë e njëri tjetrit.. Disa madje ka arritur të përvetësoj dhe figurën e Adem Jasharit gati gati si luftëtar për ndonjë kauzë islamike, ndërkohë që ai është Skenderbe i Kosovës, Shqiptar dhe as ka asnjë lidhje me fenë.

    Qe ku e ke Disë, më mirë kjo foto. Në sfond valvitet flamuri Shqiptar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Hyllien : 05-09-2010 më 12:42
    "The true history of mankind will be written only when Albanians participate in it's writing." -ML

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •