Close
Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 192
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    Po per pasticeri jan te njoftur , cysh ne kohen e Jugosllavis me biznese ne gati cdo qytet te Jugosllavis. Akoma i ke , sidomos ne Kroaci.

    Kur kam qene nje here ne Maqedoni ,na ndaloi policia rruges ...ne ishim te shoqeruar me vendas ..., na kontrolluan dokumentat e na lane ...ishte pak erresir ,une as qe e kisha mendjen ,gamisht ne vend qe te futesha tek makina jon po hapja deren e nje makine te Gostivarit
    Ato fillun duke qesh e duke me ngacmu ,eee ku u fute ,jane qeflinje ato ...prandaj e mbaj mend ..ketu e dy dekada ky muhabet ...
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  2. #22
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    Goxha mire goxha mire , mos kane perdorur lazer ne vend te gershereve ?
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  3. #23
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    po sban valla na me kritiku se paret e veta i ka harxhu,pastaj shka me ba keto kengetare me dale e me lipe a

  4. #24
    Citim Postuar më parë nga [Perla] Lexo Postimin
    Goxha mire goxha mire , mos kane perdorur lazer ne vend te gershereve ?
    Jo në fakt ishte Tiësto DJ.Flota Ruse ishte angazhuar për hedhjen e fishekzjarreve.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  5. #25
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Kur kam qene nje here ne Maqedoni ,na ndaloi policia rruges ...ne ishim te shoqeruar me vendas ..., na kontrolluan dokumentat e na lane ...ishte pak erresir ,une as qe e kisha mendjen ,gamisht ne vend qe te futesha tek makina jon po hapja deren e nje makine te Gostivarit
    Ato fillun duke qesh e duke me ngacmu ,eee ku u fute ,jane qeflinje ato ...prandaj e mbaj mend ..ketu e dy dekada ky muhabet ...
    per pake kanan kan edhe ty me te be synet

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Renea
    Anëtarësuar
    12-08-2007
    Vendndodhja
    andej-këndej
    Postime
    3,131
    Por mendoj se dasma me e shtrenjt shqiptare duhet te jet nje tjeter , edhe kjo me duket esht darsem e shqiptarve te Maqedonis. Nuk e di nese ka qen tem ndonjeher , ne youtube ka disa video :

    Shqiperi eshte edhe Cameria

  7. #27
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    http://www.koha.net/index.php?cid=1,17,30095

    Emra, foto, data te gjitha.
    Cka po te duhet me shume?...vetem me t'pas thirr edhe ne dasem
    ahh , jetokan ne zvicer ata. atje behet leku me djerse te papare ne fakt.
    mgjth , ata padyshimin kane lene te pakten 10% te pasurise per nje lafshe mishi .

    Kjo do te thote qe maloklleku nuk ekzistoka vetem ne shqiperi , por edhe ne maqedoni e kosove bashke

  8. #28
    i/e larguar Maska e Gordon Freeman
    Anëtarësuar
    03-05-2009
    Vendndodhja
    .
    Postime
    2,895
    Për dasmën e synetisë shpenzon 200 mijë euro!
    Mandej thojn qe shqiptaret nuk kane pare...po me thasë bile.

  9. #29
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    ahh , jetokan ne zvicer ata. atje behet leku me djerse te papare ne fakt.
    mgjth , ata padyshimin kane lene te pakten 10% te pasurise per nje lafshe mishi .

    Kjo do te thote qe maloklleku nuk ekzistoka vetem ne shqiperi , por edhe ne maqedoni e kosove bashke
    Same jemi te gjithe...

  10. #30
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga Renea Lexo Postimin
    smth_poetic , darsma me modeste kushton 10.000 euro ketu tek ne ( darsma e djalit). Me pak luks arrin ne 20.000 euro pa problem.
    Pastaj ankohemi te varfer , ja kalojm edhe sulltaneve :P
    Po pra. Qeka shtu inteligjenca ne trojet e juaja . dubai-janet bithpalara shqiptare.
    Nuk di ca emri mund ti vesh ketij budalliku.

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga USA NR1 Lexo Postimin
    per pake kanan kan edhe ty me te be synet

    Me mua te merren ,une ju shkul dhe ju ja jap ne dore
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  12. #32
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-07-2010
    Postime
    360
    shazo ferati eshte biznesmen i johur ka firme private ne zvicer dhe ka miljona ,nuk eshte problem se ka shpenzu 200.000 euro qe eshte shpekulim e jo e sakte ,pastaj ata leke i ka fituar vete me djerse dhe i shpenzon vete , dasma ishte perfekte ishte kenaqesi te shihje ,shkurte fejzen ,ilir shaqirin ,remzije osmanin dhe shume te tjere, organizimi perfket ,nuk kisahte gje te keqe.

    krizen boterore nuk e solli shazo ferati . a mos deshet qe me parat e dasmorit ta regulloni krizen globale????.


    si duket i haroni ata dasmat e VIP qe i quani ju, vetem shampanjat dhe unazat nga dijamanti u kushtojne sa i ka kushtuar krejt dasma keti zoteriut

    pastaj dasma kishte edhe anen tradicionale shqiptare ku u angazhuan pelivanet e njohur nga i gjithe ballkani , cuni ishte i veshur per bukuri me veshje kombetare qe tia kesh lakmine , si duket dikujt i ka penguar se njeriu eshte i njohur ne kontributin fetar dhe komebater ne rrethine dhe ia kane inatin. thjeshte njeriu beri qejf.

    ka pasuri dhe ka ndihmuar dhe akoma ndihmon te varferit ,sidomos tani ne kohen kur fillon ramazani dhe kur mbaron me diten e bajramit , pastaj nga mos ja keni inat shkijet ?

  13. #33
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-07-2010
    Postime
    360
    JA SE CFAR MENDON NJE SHKA NGA DUGAGJINI

    Dukagjinasi (para 13 oreve)

    Oh medet per ne, keta te pashkollet e Maqedonise jane nena e budalles. Sigurisht e kan fitue diku me droge ate para qe e hargjojne kaq lehte. Se me pas fitue me djerse, keshtu nuk e kishin hargjue. Tash prite more bac kur te del tjetri e i shetit mysafiret me helikoptera neper Maqedoni, me i kallxue katunarve te vet se ka ma shume pare se ky budallai Shazo Ferati. E mandej nga katundi i kojshive del ma i pasuri e i qon dasmoret me anije kozmike ne hane me shetit pak, dhe me ja u kalue gjithe shqiptareve kudo qe jane, dhe nga atje i pershendete me kangen e "Hajde ta valojna ta valojna me anije kozmike ne hane ne po shkojna

    DHE JA PERGJIGJA PER SHKAUN E DUGAGJINIT

    Luli (para 2 oreve)

    @ Dukagjinasi: po tingellon si gazetat serbe o burre. Ngadale pak. I ka fitu me droge. Ku e din ti si i ka fitu? Paragjykimi osht rrena ma e madhe. Mandej cdokush ka te drejte me e shpenzu parane e tij si te don. Edhe mos i fyej te pashkollet e Maqedonise se osht turp. Ata qe ti po i quan te pashkolle- une vet i kam pare si refugjat gjate luftes sa te shkolles e sa atdhetare ishin. Me bujari te shqiptareve te Maqedonise, mos te mundohet kush me u shty. Une i cmoj shume ata njerez. Ne kosovaret ,o dukagjinas nuk u dolem ne ndihme sikur ata neve gjate luftes ne Maqedoni me sllavet

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Disa
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    2,304
    Tani po thon shqiptaret ska lek?!
    1000 zogj pula,kunder nje LUANI.

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Kur bie llafi tek dasmat,,paret i gjuajn pa dhimbje shqipetaret.sa mir me qen kengetar a!!

  16. #36
    HoneY-BunnY √
    Anëtarësuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710
    Jane disa njerez qe kane sh lek dhe nuk dine si ti harxhojne .
    Po deshet ndihme per ti shpenzuar na thoni
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e drenicaku
    Anëtarësuar
    06-05-2003
    Postime
    3,263
    Dhe estrada shqipetare ka arritur deri tek synetija,luja mac kryt e bullit

  18. #38
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    02-07-2010
    Postime
    360
    estrada e ben per lek ore, tani e ke kuptuar ti kete ,,,, po ku ka estrade ore, ka vetem lek,lek

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    zürich.swiss
    Postime
    1,134
    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    Shkup, 3 gusht - Në kohën kur kriza globale ekonomike ka përfshirë gjithë botën dhe shumë njerëz ndjejnë pasojat serioze të saj, qoftë edhe gjatë përpjekjes për të siguruar nevojat elementare të jetës, disa qytetarë nuk i shmangin shpenzimet e qindra mijëra eurove për një dasmë sa më të veçantë dhe të pazakontë.
    Në fshatin Debresh të Gostivarit prej dy ditësh po organizohet një syneti, për të cilën mendohet se janë shpenzuar rreth 200 mijë euro. Grupe folklorike, këngëtarë të njohur të estradës shqiptare, madje edhe rreth 100 pehlivanë, që kanë ardhur nga vende të ndryshme të rajonit dhe Maqedonia, janë vetëm disa nga aktivitetet e pazakonta të këtij organizimi. Por, këtyre shpenzimeve marramendëse i është shtuar edhe angazhimi i helikopterit, pasi babai kishte vendosur që djalin ta shëtiste me helikopter përpara synetisë.“I përshëndes të gjithë mysafirët dhe këngëtarët që kanë ardhur sonte në këtë festë të madhe. Ju përshëndes me gjithë zemër, ju falënderoj me gjithë zemër.. Ma keni bo zemrën mal, ishalla ua kthej të gjithëve për të mirë”, tha Shazo Ferati.
    Sabri Fejzullahu, Leonora Jakupi, Sinan Vllasaliu, Ilir Shaqiri, Ermal Fejzullahu, Shkurte Fejza, Remzije Osmani, ishin vetëm disa nga rreth 15 këngëtarët e ftuar në dasmën e familjes Ferati. Edhe këngëtarët ishin mjaft të kënaqur nga ky organizmin.
    “Nuk kam kënduar nëpër dasma, mirëpo sinqerisht u mahnita shumë. Nuk mund t’i them dasmë përveç se një festë shumë e madhe... një madhështi, se kisha besuar se do të jetë e llojit të tillë”, u shpreh Leonora Jakupi për Alsat-M .
    “Për mua është një dasmë shumë e veçantë e cila ndodh shumë rrallë, zakonisht kombinohemi në dasma shumë emra të ndryshme, por kështu kombinime me kaq shumë këngëtarë nuk ka pas”, theksoi Shkurte Fejza.
    Edhe pse organizuesit e dasmës nuk kanë dashur të tregojnë për shumën e shpenzuar, mendohet se shifra arrin deri në 200 mijë euro. Familja Ferati jeton në Zvicër dhe është pronare e një firme private. Por dasmat e tilla me harxhime marramendëse janë bërë zakon për këtë periudhë dy mujore verore, veçanërisht në fshatrat e Gostivarit. Pak kohë më parë në fshatin Gradec, edhe një nuse është marrë me helikopter, angazhimi i të cilit ka kushtuar mbi 30 mijë euro.

    Keshtu jane keta nga Gostivari Une mendoje se kosova dhe shqiperija duhet qe sa me pare te ngrisin nje komisione me psikiater per te ju ardhur ne ndiohme te menihershme shqiptarve te Gostivarit per faktin se keto budallaqe nuk behen edhe aqe me deshire te madhe nga shqiptaret atje por si rezultat i nje mentaliteti te trashiguar nga prapambetja dhe izolimi i gjate qe kane pasur shqiptaret e Maqedoni dhe te Gostivarit ne veqanti

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e laburist
    Anëtarësuar
    20-06-2010
    Postime
    208
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Shkojne leket tek trapat
    hahhaa cdoher ka qen keshtu.
    Abuzimi me nacionalizmin fals, eshte streha e fundit e te gjithe BATAKCINJVE

Faqja 2 prej 10 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •