Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    22-07-2010
    Vendndodhja
    atje ku te dush ti
    Postime
    12

    Fjala e fundit për të thënë :"lamtumirë"!

    Uroj te mos te vij per asnje dita e lamtumires,por nese ndodh se njerez jemi cfare do ti thonit?
    Une i thashe: Dashurofsh sic te dashurova une ty
    te dashurofshin sic me dashurove ti mu,,
    Jeto sot se neser si dihet

  2. #2
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Une do ti thoja:
    E thefsh qafen,pasi me nuk do ta kisha te dashur!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Un do i thoja,ajo qe ti do maresh mbas meje ,te dashurofte sa çereku i dashurise qe te kam dhene dhe te kam dashuruar une
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    Rruge te mbare,se nuk e meritove dashurine time...ose une tenden!
    Kush nuk mendon sipas menyres se tij,nuk ka llogjike!

  5. #5
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Cdo ndarje tjeter perveq amshimit,gabimi eshte i individit,nese une do isha shkaktare e ndarjes at qe e thash me lart le te ma thoj edhe ai mua!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  6. #6
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    12-05-2009
    Vendndodhja
    Iliri
    Postime
    2,914
    largimin ose lamtumiren kure dikush nuk ta thot nuk e ben se te urren por e ben ta bej me te leht ndarjen....
    Kure njeriut nuk i mbetet gjat per te jetuart qellimisht i largo ata qe mose ndjejn dhembje edhe pse ai e fsheh nji dhembje sa nji kodrin.

    Une do ti thosha se nuk te kom dashur ,te kom urryer ter jeten ...ti nuk me ke dashr,me ke urryer me shpirt ......
    edhe pse po te kuptoje gjuhen e zemres nuk do pajtohesh me at qe e ndigjo veshi.



    Kurre syt mose ti pafsha.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    24-03-2010
    Postime
    28
    Cdo gje qe ndodh mos u merzit. Ska asnje arsye qe ta vrasesh mendjen per asgje.



    Lamtumire......................................... .................................................. ...............................

  8. #8
    Jam Ai Maska e RockStar
    Anëtarësuar
    23-10-2009
    Vendndodhja
    Nën hijen e qerpikut tënd...!!!
    Postime
    1,956
    Do i thoja kalofsh mire aty ku po shkon .!!!!!
    Mendo dhe Pasurohu

  9. #9
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Ne fakt ashtu i thuhet vetem nese mezi ke prit te t'thote lamtumir!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  10. #10
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anëtarësuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    pac fat...
    lutem qe nje tjeter te dashurosh,
    ashtu sic te dashurova une ty,
    por,kujdes ! mos t'a humbasesh
    sic te humba une ty...
    sepse s'munda te te ndaloj me dashuri,
    dhe me lote nuk te ktheva perseri....


    . lamtumir.............
    Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-07-2010
    Postime
    7
    Rruge te mbare,,,Dhimbjen qe ti me le dikush tjeter do t'ma heqe,,,

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Besoja
    Anëtarësuar
    24-07-2008
    Vendndodhja
    Prrenjas, Shqiperi
    Postime
    3,260
    Si moj ike!
    Po pse ike?
    Do kthehesh përsëri?
    Jo!
    Si të duash.
    Pak shaka.Gjithsesi,mbase në ato momente mund të mos gjesh fjalë të duhura e megjithatë,kur dikush vendos të ikë,lereni të ikë.E dhimbshme natyrisht por ai ose ajo që kërkon të ikë,e ka vendosur.

  13. #13
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Me vjen mire qe te njoha me mire qe te kuptova.............
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    ej peps, bera pak shaka siper... po e verteta eshte se eshte e dhimshme kur ndahesh nga dikush. ndjenjat na bejne njerez

  15. #15
    e larguar,pergjithmone
    Anëtarësuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Ne jeten e secilit ka dite te plota te eres dhe te zemeruara.Ka dite te mbushura me shi dhe me plot dhimbje,ka dite plot me lot,por pastaj ka dite plot me dashuri qe na japin forcen per te shikuar perpara per te gjitha ditet e tjera me entuziazem.
    Mbas cdo stuhie del ylberi....ashtu sic mbas cdo te keqe vjen nje e mire.
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  16. #16
    .
    Anëtarësuar
    19-03-2009
    Postime
    254
    Sigurohu qe nuk ke lene asgje tek une.Te mos gjesh justifikime per te me telefonuar,pas lamtumires.

  17. #17
    e larguar,pergjithmone
    Anëtarësuar
    01-04-2010
    Vendndodhja
    Ska rendesi sesa te bukura jane endrrat e mia,rendesi ka qe ti do jesh gjithmone endrra ime e preferuar.Jeta eshte e shkurter...thyeji rregullat..fal shpejt..puth lehte...duaj vertet..dhe qesh pa kontroll...."TE KAM XHAN"-3 fjale te lehta per tu then
    Postime
    302
    Citim Postuar më parë nga Endri-2010 Lexo Postimin
    me i thone kto fjale thu ti vallai ma prishi menjen prap,kush e man mend gjithe kte roman? eshte me e lehte me i thon Mos ta pafsha surratin,apo keput qafen hahahahahaha(shaka e,kot sthone shakaja gjysma e te vertetes)
    ,,,
    Jeta eshte si nje liber..ne cdo faqe jane shkruar historite tona...momentet qe na kane bere te lumtur dhe momentet qe na kane bere te vuajme..dashurite qe do rezistojne gjate gjithe jetes..dhe te tjera te pamundura per te vazhduar me tej..per te ekzistuar ky liber ka nevoje per shkrimtare....e shkrimtaret jemi ne..ne jemi te vetmit qe mund te shkruajme jeten tone.MOS lejo kurre te te thone qe ajo qe deshiron eshte e pamundur!!!Nese ke nje enderr duhet ta mbrosh!!!Shijo cdo moment,jeto te tashmen,dhe mos co dem asnje minut te jetes tende.Kurre mos u dorezo e kurre mos hiq dore nga enderrat e tua.Jeta dhe lumturia jote vlejne me shume se cdo gje tjeter.
    ---- Me kete dua te them qe e urrej fjalen lamtumire--------
    Me te mira se une,sa te duash,me te keqija,me lopate i gjen POr si une S'ekzistojne

  18. #18
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Varet nga momenti .Nqs te lendon shume i thua ne djall dhe me tej sepse jeta vazhdon dhe dikush tjeter do te me doje dhe vleresoje me shume se ty dhe per kete qe jam jo ate qe ti mendon te jem.
    Nqs te tregohet i sinqerte se ndjenjat kane ndryshuar atehere mundohesh ta harrosh.

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e pranvera bica
    Anëtarësuar
    23-03-2009
    Vendndodhja
    Atje ku ka serenata.
    Postime
    5,874
    Postimet në Bllog
    1
    ...pac fat...

  20. #20
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Citim Postuar më parë nga Endri-2010 Lexo Postimin
    Uroj te mos te vij per asnje dita e lamtumires,por nese ndodh se njerez jemi cfare do ti thonit?
    Une i thashe: Dashurofsh sic te dashurova une ty
    te dashurofshin sic me dashurove ti mu,
    ,

    Nese ky person ka qen i rendesishem ne jeten time , vallaj do i merrja borxh kto llafet e tuja , nese ste ngel hatri

    Por nese do ishte ndonje i dashur kshu mo si i thon
    Sdo denjohesha as nje llafe ti thoja , ose ose do i thoja pupupu gjynaf momentet qe te kam kushtuar ty more bestia ....

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •