Close
Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 395
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Nje profesori te krishter i pritet dora sepse beri pyetjen e gabuar ndaj islamit.

  Indi 6 korrik 2010

  Nje profesori te krishter i pritet dora sepse beri pyetjen e gabuar .
  Kurani : Suretu El Maide
  33. Dėnimi i atyre qė luftojnė (kunddėrshtojnė) All-llahun dhe tė dėrguarin e Tij dhe bėjnė shkatėrrime nė tokė, nuk ėshtė vetėm se tė mbyten ose tė gozhdohen, ose (tė gjymtohen), t’u priten duart dhe kėmbėt e tyre tė anėve tė kundėrta, ose tė dėbohen nga vendi. Kjo (masė ndėshkuese) ėshtė poshtėrim pėr ta nė dynja, dhe nė botėn tjetėr ata do tė kenė dėnim tė madh.
  THODUPUZHA: Te krishteret ne shtetin e Keralas ne jugperendim te Indise jane viktima te sheriatit dhe xhihadit . Dje , 5 islamike i prene doren nje profesori gjuhe ( Malayajam , e folur ne jug te Indise).

  Nje profesor gjuhe, TJ Joseph i College Newman, qe u pushua nga puna sepse kishte drejtuar nje pyetje e quajtur shpifese ndaj islamit , u sulmua nga nje bande prej 5 vetesh ne Muvatupuzha atehere kur ai kthehej nga kisha .
  Krimi i tij - Nje pyetje qe u kishte drejtuar nxenesve ne nje provim ishte konsideruar fyese nga xhihadistet te cilet nuk i kushtojne vemendje ligjeve te vendit , vendosen te aplikonin denimin e sheriatit ndaj ketij profesori .

  Profesori Jozef ishte me familjen e tij kur ai u sulmua dje , atehere kur kthehej nga kisha pas meshes se te dieles .
  Paralajmerimet e perseritura te organizatave hinduiste ne Kerala mbi shtimin e xhihadisteve islamike ne kete rajon jane mohuar per shume here me rradhe nga autoritetet lokale qe i mbeshtesin .

  http://haindavakeralam.com/HKPage.as...D=11484&SKIN=K
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 10-07-2010 mė 07:29
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-05-2009
  Postime
  1,130
  Tek ne thone: "Kush s'ta ben sa ta ben gjuha jote".

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e refet
  Anėtarėsuar
  24-04-2007
  Postime
  552
  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Indi 6 korrik 2010

  Nje profesori te krishter i pritet dora sepse beri pyetjen e gabuar .

  THODUPUZHA: Te krishteret ne shtetin e Keralas ne jugperendim te Indise jane viktima te sheriatit dhe xhihadit . Dje , 5 islamike i prene doren nje profesori gjuhe ( Malayajam , e folur ne jug te Indise).

  Nje profesor gjuhe, TJ Joseph i College Newman, qe u pushua nga puna sepse kishte drejtuar nje pyetje e quajtur shpifese ndaj islamit , u sulmua nga nje bande prej 5 vetesh ne Muvatupuzha atehere kur ai kthehej nga kisha .
  Krimi i tij - Nje pyetje qe u kishte drejtuar nxenesve ne nje provim ishte konsideruar fyese nga xhihadistet te cilet nuk i kushtojne vemendje ligjeve te vendit , vendosen te aplikonin denimin e sheriatit ndaj ketij profesori .

  Profesori Jozef ishte me familjen e tij kur ai u sulmua dje , atehere kur kthehej nga kisha pas meshes se te dieles .
  Paralajmerimet e perseritura te organizatave hinduiste ne Kerala mbi shtimin e xhihadisteve islamike ne kete rajon jane mohuar per shume here me rradhe nga autoritetet lokale qe i mbeshtesin .

  http://haindavakeralam.com/HKPage.as...D=11484&SKIN=K
  MATEJ 10:34-35
  : mos mendoni se erdha ta sjel paqenmbi toke.nuk erdha ta sjel paqen po SHPATEN.sepse erdha ta ndaj djalin prej te atit ,vajzen prej se emes te rene prej vjehres.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Renea
  Anėtarėsuar
  12-08-2007
  Vendndodhja
  andej-kėndej
  Postime
  3,131
  Ket veprim e kan kry te krishteret per 1900 vite , bile prerja e dores ska qen form e denimit por : prerja e kokes , djegia.

  Sot nuk ndodh kjo gje , sepse dihet ne cfar gjendje eshte krishterimi , por nese kthehet ne formen e mehershme , a garantoni se sdot ndodhe prap ?

  Cka thu ti daniel00 ?

  A garanton ti se ky varg biblik sdo te realizohej ne praktik ?

  13 Nėse mashkulli bie me mashkull si bihet me femėr, tė dy bėjnė vepėr tė urryer: le tė ndėshkohen me vdekje: gjaku i tyre rėntė mbi ta.

  Ne te njejten menyr u denuan qindra shkenctar nga kisha duke u bazuar nga vargjet Biblike ... dhe un besoj se prap do te denoheshin me vdekje , mjeket qe kryejn abortet , personat qe perdorin kontraceptiv dhe gjith mohuesit e krishterimit.
  Shqiperi eshte edhe Cameria

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  01-07-2010
  Postime
  127
  Citim Postuar mė parė nga uvejsa Lexo Postimin
  Tek ne thone: "Kush s'ta ben sa ta ben gjuha jote".
  Shume e vertet kjo.

  Ne franc u denua me 8 muaj burgim, vetem pse ofendoi Sarkozy-n.

  Liria e shprehjes ? S'egziston nese nuk ke per qellim te fyesh muslimanet.

 6. #6
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,278
  ēja paskan punue, tashti s'ha mśt mo.

  Dikush nė forum e ka firmen: viktimat e gjuhes jane me shume se te shpates.

 7. #7
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-07-2010
  Postime
  360
  mire bejne te vijne edhe kendej nga f.sh. do kishin goxha pune ,jo vetem prerje duarsh ,por edhe koka do fluturonin, une te parin ne liste e kisha vene GERI TR ska cfar e meriton shoku

 8. #8
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  49
  Postime
  5,221
  Pupupupuu....edhe nje lajm shkencor, ne doren e gimches, shnderrohet ne material per Humorin fetar.....ahahahahahahahaha.....
  O Gimi....paske humbur fiqirin me duket.......!
  Jarigas

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-02-2009
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Mosha
  30
  Postime
  3,642
  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Pupupupuu....edhe nje lajm shkencor, ne doren e gimches, shnderrohet ne material per Humorin fetar.....ahahahahahahahaha.....
  O Gimi....paske humbur fiqirin me duket.......!
  Jo sinqerisht e solla kėtė lajm sa pėr ta ironizuar temėn, ēka na intereson neve ēka bahet nė Indi? a e sjellni lajmin vetėm sa pėr tė na ofenduar? a kėshtu i kontribojmė bashkimit a?

  Njė kėngė thotė: "Dul Lulija jonė me limona oooooo, kush na ka inati ju **ft Nona ooooo" Ky tekst vlen pėr ēdo njeri qė urren shqiptarin e besimit tjeter.
  Pėr Muslimanin qė urrenin tė Krishterin dhe pėr Krishterin qė urren Muslimanin.
  Thjeshtė a mund tė ma shpjegoj dikush ēka kerkon kjo temė tek Forumi Shqiptar, tek problemet e shqiptarėve etj.
  Si ka filluar edhe pak do tė sjellim tė dhena se sa ėshtė nataliteti nė Indi e sa mortaliteti pfffff

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Citim Postuar mė parė nga gimche Lexo Postimin
  Jo sinqerisht e solla kėtė lajm sa pėr ta ironizuar temėn, ēka na intereson neve ēka bahet nė Indi? a e sjellni lajmin vetėm sa pėr tė na ofenduar? a kėshtu i kontribojmė bashkimit a?

  Njė kėngė thotė: "Dul Lulija jonė me limona oooooo, kush na ka inati ju **ft Nona ooooo" Ky tekst vlen pėr ēdo njeri qė urren shqiptarin e besimit tjeter.
  Pėr Muslimanin qė urrenin tė Krishterin dhe pėr Krishterin qė urren Muslimanin.
  Thjeshtė a mund tė ma shpjegoj dikush ēka kerkon kjo temė tek Forumi Shqiptar, tek problemet e shqiptarėve etj.
  Si ka filluar edhe pak do tė sjellim tė dhena se sa ėshtė nataliteti nė Indi e sa mortaliteti pfffff
  Pikrisht keshtu,krejt qka ndodhe ne indi,e arabi e sjellin ketu e perfshijn te gjithe,fyejn......pis milet ishin kan

 11. #11
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,895
  Pikrisht keshtu,krejt qka ndodhe ne indi,e arabi e sjellin ketu e perfshijn te gjithe,fyejn......pis milet ishin kan
  Po de si Renea,xnjeri,ximi,disa e te tjere qe sjellin po te njejtat lajme qe ndodhin diku jasht dhe se jane tema per gomarllėk pse edhe dikush tjeter te mos sjellė.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836
  Kjo nuk eshte budallek , ky eshte nje shembull i bazuar ne Kuran , a nuk i shihni vargjet me te zeza qe xhihadistet i kane zbatuar pike me pike tek ky profesor ?

  Nuk e kam sjelle per kuriozitet temen , por ja konsekuencat qe sjell fjala e lire ne islam . Se u hap teme me pyetje qe kane bere te krishteret dhe plot 22 pyetje te rreme , kurse nje pyetje e vetme ne realitet solli viktimen dhe rrethanat tregojne keto pasoja .

  Eshte ēeshtje teologjike e bazuar me vepra dhe vargje kurani por asnje hipokrit fetar ketu nuk i ka permendur , perveē Uvejses perseri te cilen e pershendes per sinqeritetin .
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Citim Postuar mė parė nga Kronikė Lexo Postimin
  Po de si Renea,xnjeri,ximi,disa e te tjere qe sjellin po te njejtat lajme qe ndodhin diku jasht dhe se jane tema per gomarllėk pse edhe dikush tjeter te mos sjellė.
  More ter diten rrin para pc..cila pale po gjen diqka me ofenduese me e postu ketu

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836
  Citim Postuar mė parė nga Nete Lexo Postimin
  More ter diten rrin para pc..cila pale po gjen diqka me ofenduese me e postu ketu
  Nete po te kisha ate qellim siē thua 20 tema i hapja brenda dites me fakte makabre nga islami , por nuk kam pasur kete qellim , kam sjelle ndonje fakt vetem kur eshte shpifur nga islamiket per besimin tek Zoti ne krishterim .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 10-07-2010 mė 13:52
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 15. #15
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  18-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,430
  Citim Postuar mė parė nga uvejsa Lexo Postimin
  Tek ne thone: "Kush s'ta ben sa ta ben gjuha jote".
  me te vertete kam Rrespekt ndaj ty Uvejsa.
  kam pyetje pse se kane lane me denu Zoti kete rast por e denuan Njerezit ?!
  dhe tjetra pyteje ne lidhje me kete rast ose kete teme:a do ta denoje edhe njehere Zoti atje larte?!

  (Pershendetje dhe te uroj cdo te mira ne jete)

 16. #16
  United States of Albania Maska e USA NR1
  Anėtarėsuar
  18-01-2010
  Vendndodhja
  KU
  Mosha
  49
  Postime
  5,430
  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Nete po te kisha ate qellim siē thua 20 tema i hapja brenda dites me fakte makabre nga islami , por nuk kam pasur kete qellim , kam sjelle ndonje fakt vetem kur eshte shpifur nga islamiket besimi tek Zoti ne krishterim .
  Daniel Pershendetje:secila feje eshte e mire neqoftese e Rrespektojme si feja jote si e imja thoteos vjedh,mos urrej,Rrespekto te tjeret,mod dhuno,mos rreje,mos tradhto,behuni te moralshem,po shtohet pyetja se kush i permban keto.
  me Rrespekt Daniel

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Nete
  Anėtarėsuar
  13-04-2009
  Postime
  8,689
  Citim Postuar mė parė nga daniel00 Lexo Postimin
  Nete po te kisha ate qellim siē thua 20 tema i hapja brenda dites me fakte makabre nga islami , por nuk kam pasur kete qellim , kam sjelle ndonje fakt vetem kur eshte shpifur nga islamiket per besimin tek Zoti ne krishterim .
  Poa,,ateher duhet te sjellesh fakte makabre edhe nga krishteret danielo.

  kam tha mos me hy neper tema fetare me po ja..........

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836
  Citim Postuar mė parė nga USA NR1 Lexo Postimin
  Daniel Pershendetje:secila feje eshte e mire neqoftese e Rrespektojme si feja jote si e imja thoteos vjedh,mos urrej,Rrespekto te tjeret,mod dhuno,mos rreje,mos tradhto,behuni te moralshem,po shtohet pyetja se kush i permban keto.
  me Rrespekt Daniel
  Po te kishte staf qe do te donin harmonine mes shqiptareve ketu nuk do kishte pasur as tema ofenduese e as tema te tjera si reagim , qe gjithsesi une i sjell te dokumentuara dhe jo me ofendime . Por nese do te kishte staf as antaret qe rikthehen tashme per te dhjeten here nuk do mundnin as te postonin nje postim e jo me tema qe te vazhdonin propaganden e urrejtjes se talebanit .

  Disa , hidalgo , blueton jane te perjashtuar me dhjetra here po hipokrizia eshte qe lejohen gjithmone te riperterihen si neperkat te sillen neper forume e neper tema .

  Rrespekte USA NR1 !
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 19. #19
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar mė parė nga USA NR1 Lexo Postimin
  me te vertete kam Rrespekt ndaj ty Uvejsa.
  kam pyetje pse se kane lane me denu Zoti kete rast por e denuan Njerezit ?!
  dhe tjetra pyteje ne lidhje me kete rast ose kete teme:a do ta denoje edhe njehere Zoti atje larte?!

  (Pershendetje dhe te uroj cdo te mira ne jete)
  pse i flet llogjika asaj??

  edhe breshka ka me shume tru.

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-05-2009
  Postime
  1,130
  Citim Postuar mė parė nga USA NR1 Lexo Postimin
  me te vertete kam Rrespekt ndaj ty Uvejsa.
  kam pyetje pse se kane lane me denu Zoti kete rast por e denuan Njerezit ?!
  dhe tjetra pyteje ne lidhje me kete rast ose kete teme:a do ta denoje edhe njehere Zoti atje larte?!

  (Pershendetje dhe te uroj cdo te mira ne jete)
  Flm per respektin

  Ne Islam ekziston Sheriati, per zbatimin e se cilit jemi te obliguar nga Zoti. Ne e zbatojme ne kete bote denimin ndaj kujdo qe then ligjet e nje shteti qe udhehiqet me Sheriat, ndersa se cfare do beje Zoti me ta, eshte ceshtje qe i perket vetem Atij.

  Pershendetje!

Faqja 0 prej 20 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •