Shofert q rastisn prapa kamioni i cili po transportonte para, n nj autostrad t Italis, me siguri menduan se fituan jack-potin kur pan miliona euro t shprndara npr rrug.

Kamionit, i cili transportonte dy milion euro n monedha prej nj dhe dy euro papritmas i plasi goma, goditi rrethojn mbrojtse, e m pas ran edhe kutit me para, ku rreth dy milion euro u shkaprderdhn npr rrug n afrsi t qytetit Foggia t Italis.

Shofert menjher doln nga kamioni pr ti grumbulluar parat, por ishte e pamundur.

Njerzit si t mendur vraponin nga automobilat pr ti mbledhur parat, para se policia t grumbullonte s paku 10.000 euro.

Policia italiane luti njerzit q t kthejn parat e marra, shkruan BBC. Kamioni i prkiste nj firme sigurimi e cila transportonte para nga Casena n Bar