Close
Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 241
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime

  Forumistet ne Greqi.

  Pershendetje per te gjithe shqiptaret ne Greqi dhe vecanerisht per forumistet .

  Ju uroj shendet te mire dhe suksese ne jeten tuaj , dhe sa me pak telashe ,

  e hapa kete teme per te pare nga afer se si ju shkojne punet , dhe se si po e perballoni krizen ekonomike qe ka vendi ku kemi emigruar ,

  ju ftoj per pershendetje dhe diskutime te metejshme.
  flm .

 2. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar maratonomak pėr postimin:

  user010 (16-07-2014)

 3. #2
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime

  shendet e para


 4. #3
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,151
  Faleminderit
  435
  524 falenderime nė 441 postime
  Keq e kane punen grekerit,kan filluar ta hollojne uzon me uje.........

 5. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-04-2010
  Mosha
  31
  Postime
  142
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pogradecari Lexo Postimin
  Ky pershendeti Shiqptaret more, prej hallit kane dale ne Greqi, jo nga qefi

 6. #5
  ......................... Maska e Pogradecari
  Anėtarėsuar
  15-10-2002
  Vendndodhja
  a
  Postime
  542
  Faleminderit
  6
  9 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga ZbatoRregullat Lexo Postimin
  Ky pershendeti Shiqptaret more, prej hallit kane dale ne Greqi, jo nga qefi


  e lexoj e lexoj por nuk e mar vesh
  cdo te thuash  shendet e para


 7. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pogradecari Lexo Postimin


  e lexoj e lexoj por nuk e mar vesh
  cdo te thuash


  pogradecari

  greket jane vertet te pabese dhe ne qe jetojme ne greqi e dime mire kete , dhe nje fjale e urrte thote ;

  njeriu yt do ta haje mishin po do te ti leje kockat por i huaji te ha me gjithe eshtra

  mua nuk me djeg barku per greket por per bashkekombasit e mi shqiptare dhe dua te dij se si i kane hallet .

  ne qe jetojme ne greqi nuk harrojme kurre dhe kursesi nuk helenizohemi dhe as qe duam te behemi greke , por derisa nuk ka nje vend per ne ne shqiperi ne do jetojme e punojme ketu me nder e respekt per familjet tona per identitetin tone kombetare dhe nuk do shnderohemi ne nje popull parazit dhe grabitqar sic jane vete greket dhe serbet .

  gjithsesi te jap te drejte ty per qendrimin qe ke ndaj grekeve .mos mendo se je i vetem .

 8. #7
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  ehu pershendetje forumista muahqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 9. #8
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  pogradecari  ne qe jetojme ne greqi nuk harrojme kurre dhe kursesi nuk helenizohemi dhe as qe duam te behemi greke , por derisa nuk ka nje vend per ne ne shqiperi ne do jetojme e punojme ketu me nder e respekt per familjet tona per identitetin tone kombetare dhe nuk do shnderohemi ne nje popull parazit dhe grabitqar sic jane vete greket dhe serbet .
  me fal po ja ke fut kot me duket..........
  A e di se sa shqiptare kane filluar proceduren e marjes se kombesise Greke???????
  Mos me thoni tani se po e bejne nga halli!!!!!!!!
  Vend ne shqiperi ka per te gjithe, varet se cfar vendi pretendon ti

 10. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Pershendetje forumista
  mos me thuj prenceedi zdo e maresh?

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e Besoja
  Anėtarėsuar
  24-07-2008
  Vendndodhja
  Prrenjas, Shqiperi
  Postime
  3,281
  Faleminderit
  61
  43 falenderime nė 31 postime
  Unė nuk trembem kur shoh nudo femrash
  As dhe kur ka tradhėti nė dashuri
  Unė trembem kur dėgjoj pėr ndrrime emrash
  Dhe kur shqiptarėt po i thonė vendlidjes...Greqi!!!

 12. #11
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  Pershendetje forumista
  mos me thuj prenceedi zdo e maresh?
  mbase ty do te te duket patriotizem i tepruar po te te them qe :jo nuk do ta mar
  Nuk do ta mar per arsyen me te thjeshte: se nuk me hyn ne pune
  Dhe mbi te gjitha e bera shpernguljen drejt shqiperise

 13. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga prenceedi Lexo Postimin
  mbase ty do te te duket patriotizem i tepruar po te te them qe :jo nuk do ta mar
  Nuk do ta mar per arsyen me te thjeshte: se nuk me hyn ne pune
  Dhe mbi te gjitha e bera shpernguljen drejt shqiperise
  te lumte gjene me te mire qe do besh per ty po se di a do jete
  aq e mire per te ardhmen e familjes tende edhe me shume per femijet!
  une lek per te mare nje nenshtetesi nuk jap
  kur ta japin falas do e mendoj

 14. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Besoja Lexo Postimin
  Unė nuk trembem kur shoh nudo femrash
  As dhe kur ka tradhėti nė dashuri
  Unė trembem kur dėgjoj pėr ndrrime emrash
  Dhe kur shqiptarėt po i thonė vendlidjes...Greqi!!!
  mos u frikeso mo BESO se ndrimi i emrit nuk eshte kaq me zarar
  po mendja e njeriut mendimet edhe kombesia mos nderohet ate thuaj
  se po ngateruam edhe gjakun ateher tungjatjeta

 15. #14
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  te lumte gjene me te mire qe do besh per ty po se di a do jete
  aq e mire per te ardhmen e familjes tende edhe me shume per femijet!
  une lek per te mare nje nenshtetesi nuk jap
  kur ta japin falas do e mendoj
  Edhe ne pyjet me debore ka jete Helen .........ka qene titulli i nje filmi shqiptar
  Sa per femijet nuk ndryshon ndonje gje besoj, nese do ishin ne greqi destinacioni do ish ne nje nga universitetet greke, ndersa ne shqiperi ndoshta do kene ndonje destinacion tjeter................me te mire kuptohet

 16. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  pershendetje te gjithe forumisteteve ne greqi .

 17. #16
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime
  Citim Postuar mė parė nga maratonomak Lexo Postimin
  pershendetje te gjithe forumisteteve ne greqi .
  a gjete pune mer daj???

  akoma krize aty??

  Psh.

 18. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  a gjete pune mer daj???

  akoma krize aty??

  Psh.
  po , ketu eshte ende krize ekonomike , kjo situate mund te vashdoje per nje 5 vjecar dhe qeveria greke ka bere disa ndryshime ne lidhje me pagat , pensionet , siguracioni dhe sistemi shendetesor ne dem te shtreses se varfer dhe shtreses se mesme me qellim qe te shkurtoje shpenximet shteterore .

  ka nderprere shume perkrahjen siociliale te punetoret ndertimore dhe ata turistike .

  kjo situate ndikon shume te emigrantet pasi nuk mund te plotesojme kushtet e duhura ekonomike per te jetuar ketu ne greqi , duke pasur kete mireqenie qe kemi ketu .
  pervec qirase , dhe taksave qe perfshihem te faturat e energjise elektrike dhe ujit qe paguajme , na duhet te paguajme edhe per te pasur sherbimin shendetesor dhe farmaceutik , nderkohe qe deria para 2 vitesh kjo ishte falas .
  une paguaj 2 mije euro cdo vit per te pasur nje liber shendeti , ku mund te kurohem falas [ megjithese institucionet greke jane bere si mos me keq dhe nuk mer sherbimin e nevojshem ashtu sic duhet].


  me pak fjale , duhet te kthehemi ne shqiperi , por kjo nuk eshte e lehte per shume prej nesh .
  kjo ka diskutim te metejshem qe nuk kam kohe ta vashdoj .

  ju uroj shendet te mire dhe pune te mbare.

 19. #18
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pershendetje
  helen motrushe muahqqqqqqqqqqqqqqq
  maratonomak ke hak po ku te kuptojn ata qe jetojn ne amerik
  lagja tjeter pershendetjeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

 20. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2010
  Postime
  524
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E rrallė, 90-vjeēarja zhdėp mė dru shqiptarin qė tentoi ta grabisė
  E HENE, 02 GUSHT 2010 17:10 EKSKLUZIVE


  Iraklio, Kretė – Greqi, 2 Gusht 2010 NOA – As qė mund ta mendonte jo ai qė tentoi grabitjen, por edhe shumėkush nga ne, se njė plakė afėr tė njėqindtave do tė bėhej aq “grindavece” dhe e fuqishme sa ta zhdėpte mė dru kur iu sul t’i rrėmbente ēantėn me paratė e pensionit tė pėrmuajshėm.

  Ngjarja e rrallė ka ndodhur nė qytetin e Iraklios nė ishullin e Kretės nė Greqi, me protagonistė njė tė ri shqiptar dhe njė plakė 90 vjeēare helene, raporton korrespondenti i agjencisė NOA duke iu referuar burimeve zyrtare policore dhe denoncimit tė sė dėmtuarės.

  Gjithēka ka ndodhur nė qendėr tė qytetit tė Iraklios, pak para mesditės sė sotme. Plaka plot 90 vjeēe, kishte dalė nga shtėpia dhe kishte shkuar deri nė bankėn postare ku po tėrhiqte pensionin.

  Por pa e ditur se ndoshta ndiqej nga njė person qė synonte tė rrėmbente gjahun afro 600 eurosh.

  Nė momentet qė ėshtė futur nė rrugicėn jo larg shtėpisė, 90-vjeēarja u ndal papritur nga dora e njė tė riu qė ndėrsa i bllokoi tė ecurėn, po pėrpiqej t’i rrėmbente ēantėn ku gjendej “gjahu”.

  Kėtu, djaloshi 24-vjeēar nga Shqipėria, ka marrė njė mėsim tė mirė. Plaka dhe pse plot 90 vjeēe, e ka gjetur befas fuqinė qė t’i kthehej tė riut dhe ta godiste sa tė mundte.

  “Unė jam nga Kreta dhe me ne, ta mendojnė mirė kur merren se s’u falim kurrgjė. Kur e pashė atė djalė qė po mė merrte ēantėn, e vetmja gjė qė mendova ishte se vate e shkoi pensioni im, e hajt tė jetoj njė muaj tė tėrė, e tė paguaj ilaēet. Me atė ēantė qė donte tė mė grabiste, e kam goditur ku tė mundja dhe s’kam reshtur sė shari atė dhe sė bėrtituri qė tė afroheshin njerėz”, - rrėfen nė denoncimin e saj, 90-vjeēarja.

  “Mė shumė i gjuajta aty ku e dija qė do t’i dhembte mė tepėr”, - vazhdon gruaja plakė, duke nėnkuptuar organet gjenitale, goditja e tė cilave e kishte sprapsur tė riun qė pasi ra njė moment poshtė, gjeti forca tė ngrihej, jo pėr tė plotėsuar grabitjen, por pėr t’u zhdukur qė tė mos e kapte policia.

  Por dhe kjo pjesė e planit nuk ka funksionuar pėr tė riun shqiptar sepse nė pak minuta u rrethua nga makina policore dhe iu dorėzua prangave pa rezistencė.

  “Megjithėse ēantėn nuk ma mori dot, varėsen e floririt qė kisha nė qafė ma rrėmbeu duke ma shkulur”, - vazhdon plaka qė po kap njė shekull jetė, por duke mos u mėrzitur pėr shumė qė iu grabit varėsja sepse po sot, ajo iu rikthye pas ndalimit tė tė dyshuarit.

  n.s/r.n/NOA

 21. #20
  shtriga Maska e shtrigaa
  Anėtarėsuar
  09-11-2004
  Vendndodhja
  kudo midis jush
  Postime
  290
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  pershndetje lagja keni humbur te gjith mor amani.muaqqqqqqqqqqqqqqqq
  Kur linda qava dhe te tjeret qeshen......
  Kur te vdes tjeret do te qajn dhe une do qesh
  Jam_Ajo

Faqja 1 prej 13 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •