Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Titulli jo i denjë i një gazete shqiptare ”PDK-ja krijon fond për mbrojtjen e të korruptuarit Fatmir Limajt ”, të cilin unë do ta kisha tutulluar vetëm „PDK-ja krijon fond për mbrojtjen e Fatmir Limajt“, më irritoi dhe më bëri të hap këtë temë.

    Mua kjo më duket shumë anomali, bile kulmi i anomalisë, kur thuhet: „“Mjetet e këtij fondi do të shfrytëzohen për të gjitha procedurat që kanë të bëjnë me mbrojtjen e ministrit Fatmir Limaj. Fondi mbështetet në vullnetin e mirë të simpatizantëve, aktivistëve të partisë, por edhe të qytetarëve që e shohin të arsyeshme kontributin për këtë fond”, ka thënë Hasani në një bisedë telefonike“.

    Po a nuk u krijua një herë e një kohë një fond për ta shpëtuar nga Haga. E çka tash?

    Fundja pse gjithë kjo frikë nga drejtësia, nga ligji. Nëse është i pafajshëm do të shpëtojë siç ka shpëtuar nga Haga dhe mos e bë o Zot, po qe fajtor e bajtë me shëndet.

    Po kështu është folur edhe për Albinin, jo për ndihmë, por pse po e ndjekin. Le të bjerë vëlla në karrigen e zezë dhe po qe i pastër nuk ka ligj që e dënon.

    Paramendo edhe bota është në hall me ne. Me zor po mundohet të na e jap pushtetin, por nuk po ecën. Parmendo korrupsion edhe në drejtësi. ATëherë u detyrua t’I merr “frerët” në dorë e tha: “Jo unë i zgjidhi këto punë, por mendoja se ju po i zgjidhni vetë”. Pastaj dalim e shajmë atë që na e solli këtë ditë të bardhë e që akoma vazhdon të na ndihmojë.
    Nuk është mirë t’ia mbajmë anën të keqes. Krimin nga kushdo qoftë duhet ta denojmë vetë, sepse vetëm dy rrugë ka: o ta luftosh krimin, o të jesh me të!

    Unë nuk e kam këtu fjalën për Fatmirin e për Albinin, por për këta është përfolur më shumë, por fjalën e kam për të gjithë keqbërësit. Le të na e heqin dilemën, le të dalin të pastër nga sita e drejtësisë.

    Nuk duhet frikësuar nga drejtësia!!
    Eh çka qenka politika. Paramendo para mbi 1 vit e gjysmë e nisën me korrupsionin, ndërkaq tash dolën krejt tjetërkund - te krimet e luftës.

    Unë lutem që Fatmiri të dalë i pastër dhe nuk dyshoj për këtë. Më dhimbset, sepse sic është deklaruar vetë " jam i vetmi ushtar i UÇK që gjatë gjithë kohës kam ndenjur në Kosovë" për të mbrojtur civilët e pambrojtur dhe për t'ia dhënë hakun dushmanit.

    Nuk duhet frikësuar nga drejtësia.

    Shpresoj edhe këtë herë Fatmiri do të dalë i pastër.
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  2. #22
    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Titulli jo i denjë i një gazete shqiptare ”PDK-ja krijon fond për mbrojtjen e të korruptuarit Fatmir Limajt ”, të cilin unë do ta kisha tutulluar vetëm „PDK-ja krijon fond për mbrojtjen e Fatmir Limajt“, më irritoi dhe më bëri të hap këtë temë.

    Mua kjo më duket shumë anomali, bile kulmi i anomalisë, kur thuhet: „“Mjetet e këtij fondi do të shfrytëzohen për të gjitha procedurat që kanë të bëjnë me mbrojtjen e ministrit Fatmir Limaj. Fondi mbështetet në vullnetin e mirë të simpatizantëve, aktivistëve të partisë, por edhe të qytetarëve që e shohin të arsyeshme kontributin për këtë fond”, ka thënë Hasani në një bisedë telefonike“.

    Po a nuk u krijua një herë e një kohë një fond për ta shpëtuar nga Haga. E çka tash?

    Fundja pse gjithë kjo frikë nga drejtësia, nga ligji. Nëse është i pafajshëm do të shpëtojë siç ka shpëtuar nga Haga dhe mos e bë o Zot, po qe fajtor e bajtë me shëndet.

    Po kështu është folur edhe për Albinin, jo për ndihmë, por pse po e ndjekin. Le të bjerë vëlla në karrigen e zezë dhe po qe i pastër nuk ka ligj që e dënon.

    Paramendo edhe bota është në hall me ne. Me zor po mundohet të na e jap pushtetin, por nuk po ecën. Parmendo korrupsion edhe në drejtësi. ATëherë u detyrua t’I merr “frerët” në dorë e tha: “Jo unë i zgjidhi këto punë, por mendoja se ju po i zgjidhni vetë”. Pastaj dalim e shajmë atë që na e solli këtë ditë të bardhë e që akoma vazhdon të na ndihmojë.
    Nuk është mirë t’ia mbajmë anën të keqes. Krimin nga kushdo qoftë duhet ta denojmë vetë, sepse vetëm dy rrugë ka: o ta luftosh krimin, o të jesh me të!

    Unë nuk e kam këtu fjalën për Fatmirin e për Albinin, por për këta është përfolur më shumë, por fjalën e kam për të gjithë keqbërësit. Le të na e heqin dilemën, le të dalin të pastër nga sita e drejtësisë.

    Nuk duhet frikësuar nga drejtësia!!
    s ka qka tutet ma Fatmiri se e hanger bashk me hashen me kupin e xem syliqin.

  3. #23
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    I nerumi Ardit Mustafa, perpake Lima per te shku kurbani klikes xhavit halitit! tia di per nder Nazim Bllaces ndoshta sa do pake i lehetesohet akuza. Sa vete fatmir Lima nga mendje madhesia desh e hanger vete kulaqin qe ia gatuan tjeret, me te medhejt e ti,pa iu len hise ne kafeshaten qe nuk kaperdihet! Fatmiri nuk ishte tue i kuptu lojat e te pa kurrizorve labilve shikasave enverist! bllaca duhet te perkrahet nga te gjithe shqyptaret qe duan te zbaredhet krimi,fatmiri duhet ti mbetet mirenjohes per jete te jeteve. Fatmir Lima ka me dal Bllaca2 dhe duhet ta bene ate nese vertet i intereon per drejtesi dhe per veti.
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  4. #24
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014
    Gjaku nuk humbe kurr , nje tregim nga pleqt qe e kam degjuar thot se gjakun e ka nxjerr edhe "therra" dmth eshte be deshmitare dhe ka dal ne shesh pas shume e shume vitesh.

  5. #25

    Për: A duhet të zbardhen gjërat deri në fund? Pse gjithë kjo frikë nga drejtësia?!

    na shkoi jeta me frikë nga drejtësia!!!
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •