Close

Rezultati i Sondazhit: a ju pelqen muzika e grupit AC/DC

Votues
13. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • po

  10 76.92%
 • jo

  3 23.08%
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 14

Tema: Ac / Dc

 1. #-19
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023

  Ac / Dc

  AC/DC

  jan nje Rock grup nga Australija , e formuar ne vitin 1973 nga vllezerit Angus dhe Malcolm Young , te lindur ne Skotlande...ne Rock Muzike njihen si pioneret e Hard Rock-ut
  stili i muzikes qe AC/DC e kultivojne asht :
  Bluesrock, Rock N Roll , Hard Rock dhe Heavy Metal
  ndersa vet grupi e quan muziken e tyre Rock N Roll...
  ne fillim vokalist ishte Dave Evans i cili ne vitin 1974 u zavendesua me Bon Scott i cili kendoi deri ne vdekje ...deri me 1980
  pas vdekjes e zavendeson Brian Johnson nga grupi Geordie
  nje rock - blues kengetar shum i mirė...
  diskografija me Bon Scott

  1976 High Voltage
  1976 Dirty Deeds Done Dirt Cheap
  1977 Let There Be Rock
  1978 Powerage
  1978 If You Want Blood (You’ve Got It ) LIVE

  1984 ’74 Jailbreak ( ibotuar pas vdekjes se Bon Scott )  diskografija me Brian Johnson

  1979 Highway to Hell
  1980 Back in Black
  1981 For Those About to Rock
  1983 Flick of the Switch
  1985 Fly on the Wall
  1986 Who Made Who (muzik filmi )
  1988 Blow Up Your Video
  1990 The Razors Edge
  1992 Live
  1995 Ballbreaker
  2000 Stiff Upper Lip
  2008 Black Ice
  2010 Iron Man 2 ( muzik filmi )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 13-05-2010 mė 21:11 Arsyeja: gabim shtypi

 2. #-18
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,127
  Mirmroma,antollogji...e rokut.

  AC-DC,grup i modh,grup rock.

 3. #-17
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Mirnrama Serafim , kam lan teper shum zbrazeti... me qellim qe te ken vend te shkruajn edhe te tjeret per kete grup te madh...

 4. #-16
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,127
  Citim Postuar mė parė nga busavata Lexo Postimin
  Mirnrama Serafim , kam lan teper shum zbrazeti... me qellim qe te ken vend te shkruajn edhe te tjeret per kete grup te madh...
  Shum mir ke bo,eshte grup legjend....

 5. #-15
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Citim Postuar mė parė nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
  Shum mir ke bo,eshte grup legjend....
  Serafim , kengetarin e pare Dave Evans e ka largue gitaristi Angus...
  se gjithmon i ka than se nuk po din te luajsh ne gitare , edhe ishte sjellun sikur te ishte shef i grupit ... nje dit ( nje nate ) duke ber muziken ne nje klub , Angus i mshon shkelen ne prapanice dhe e gjun posht nga byna...kur e pysin antaret tjere pse e beri Agusi ju thot : ai gjithmon po i kthen bythet kah une .. nuk na duhen homo ne grup...
  ne videon Bon Scott i ben hajgare Dave Evans-in
  shikoje , edhe kenqu duke e ndegjue kete Blues

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 13-05-2010 mė 20:56

 6. #-14
  i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
  Anėtarėsuar
  06-01-2008
  Postime
  7,127
  Ketyre vetem ēmenduria gjeniale nuk u ka munguar.Shum e lezeēme Busavate.

 7. #-13
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  [B]permisim
  ne postimin nr.1 ku shkruan diskografija me Brian Johnson
  asht ber nje gabim i renditjes se diskografise...

  1979 Highway to Hell asht albumi i fundit me Bon Scott , dhe nuk takon tek diskografija me Brian Johnson... me falni u lutem ...
  [/B]
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga busavata : 13-05-2010 mė 22:27

 8. #-12
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791
  ac/dc do thote anti christ/devil child

  jane grup qe duhet respektuar.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 9. #-11
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Citim Postuar mė parė nga Don't Lexo Postimin
  ac/dc do thote anti christ/devil child

  jane grup qe duhet respektuar.
  AC/DC dmth. Blues & Rock n Roll...
  por shkronjat iu kan pėrzier ...

 10. #-10
  i/e regjistruar Maska e Faik
  Anėtarėsuar
  27-03-2003
  Vendndodhja
  Australi
  Mosha
  39
  Postime
  690
  OH NJERES DEGJONI UNE KAM LIND NE AUSTRALI - Ju tregoj se AC/DC e kam pare LIVE 7 here ne jeten time, jane grupi qe i preferoj me se shumti.....

  AC/DC domth Applied Current dhe Direct Current... qe jane 2 lloj te rrymes, Emerin e moren nga nje logo ne makin qepse te motres se vellezerve Young... Dmth qe ka te bej me rrymen dhe rock,, jo ANTI CHRIST DEVIL CHILD sic thuhet ketu...

  Fatkeqesisht ne kete turnej qe jane tani per te paren here kane shkuar ne beograd,sofia dhe athine por asnjehere ne trojet Shiptare. shpresojme se ne te ardhmen te performojne ne Tirane ose Prishtine...
  Ja nje kenge nga Albumi i ri BLACK ICE...


  Anything Goes - AC/DC

  http://www.youtube.com/watch?v=gHAg1-bGMhY
  HISTORI E KESAJ TOKE
  LARRE ME GJAKUN E SHOKEVE

 11. #-9
  One for all , all for one Maska e Tetova's boy
  Anėtarėsuar
  07-09-2007
  Vendndodhja
  Tetova
  Postime
  84
  Si mbet bre domethenia i emrit AC/DC ??
  Shkendija ... Semundje e pasherueshme !!

 12. #-8
  i/e regjistruar Maska e busavata
  Anėtarėsuar
  22-10-2008
  Vendndodhja
  Gjilan
  Postime
  4,023
  Citim Postuar mė parė nga Tetova's boy Lexo Postimin
  Si mbet bre domethenia i emrit AC/DC ??
  Applied Current dhe Direct Current

 13. #-7
  cherry blossom girl
  Anėtarėsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095
  a ju pelqen muzika e grupit AC/DC ?

  yeah

 14. #-6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  02-04-2009
  Postime
  5,601

  Thumbs up Pėr: Ac / Dc

  Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
  a ju pelqen muzika e grupit AC/DC ?

  yeah
  40 VJET HISTORY.....bullshit(do shkruanin diku)

  Por ja qe te tjeret TINGELLOJNE tjetersoi.
  LAPIDAR of ROCK MUSIC.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •