Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
  1. #1
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anëtarësuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,458
    Postimet në Bllog
    17

    Kërkoj fëmijet e Rame Hagjija (Krasniqi), Sidney Australi

    para shum vitesh vëllau i babait tim (axha im) Ram Hagjija (Krasniqi) me prejardhje
    nga fshati Vranovc komuna e Pejes në Kosov ka emigruar në Australi.
    Tani ai ka vdekur por pas vete ka lenë dy vajza dhe një djal i cili tani duhet ti
    ket rreth 47 vjet dhe me te cilin nuk kemi kontakt fare.
    E di vetem se quhet Adam Hagjija dhe dikur ka pasur një biznes të vetin për
    garazhimin e automjeteve. Tani kisha pasur deshir që të njihemi dhe të kemi kontakt
    me të.Nëse keni informacion ju lutem të na kontaktoni në ketë adres


    Ramë Hagjija (Krasniqi) me ketë emer është lajmeruar axha në Australi ne vitet e
    50-ta.
    Ka dy vajza Raza dhe tjetra ? në femij i Razes quhet Jnifer
    Ka dhe një djal të moshes 46-7 vjeqare dhe quhet Adam me të cilin deshiroj të kem
    kontakt . E di se kan qen me vendqendrim në Sidnej dhe ka pasur një biznes të
    garazhimit të automjeteve nuk e dim nese është i martuar apo jo dhe nuk ka ditur
    gjuhen shqipe deri para 15 vitesh deri sa axha ka jetuar pastaj i kemi humbur
    kontaktet


    Shenim: Ky mesazh ka ardhur me email ne adresen e forumit.

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Dardania antike
    Anëtarësuar
    02-02-2010
    Vendndodhja
    Dardani
    Postime
    184
    A i gjete femijet ore.
    Na bere merakun.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-05-2010
    Postime
    2
    nga ju nuk mora kurr nji informacion dhe pastaj jam interesuar ne drejtime të tjera por ende asgje nuk kam gjetur.Mirpo mbes me shpres se dikush do te me ndihmoj

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-05-2010
    Postime
    2
    kur ju gjeta ne internet pata pershtypjen se jeni serioz dhe mund të me ndihmoni prandaj mos te ndahem nga ju i zhgenjyer si me te gjitha premtimet e njerëzve tjer deri me tash

  5. #5
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2010
    Postime
    520
    provoje keto emra dhe telefona qe jane ketu posht por keta jane mne melburn

    5 results
    Search results
    Save to My List
    Krasniqi A
    (03) 9791 4434
    Send this listing to your mobile
    35 David St
    Dandenong VIC 3175
    Show map...
    Save to My List
    Krasniqi J
    (03) 9364 2017
    Send this listing to your mobile
    31 Conrad St
    St Albans VIC 3021
    Show map...
    Save to My List
    Krasniqi R
    (03) 8707 5134
    Send this listing to your mobile
    33 Edward Av
    Dandenong VIC 3175
    Show map...
    Save to My List
    Krasniqi R
    (03) 9795 1149
    Send this listing to your mobile
    32 Outlook Drv
    Dandenong North VIC 3175
    Show map...

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-03-2006
    Postime
    184
    kontrollo per ndonje bashkesi shqiptaresh ne autrali, atyre mund tju drejtohesh dhe vetem ata mund te ndihmojne, ktu ne forum eshte paksa e veshtire dhe per te tilla gjona eshte i pashprese.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-08-2010
    Postime
    9
    Kerjoj te dashuren time qe me ka braktisur .Ishte muaji i dhjetorit te vitit te mbapshte.Ne naten e erret ma shume se asnje nate ,nuk kishte as drita ngase i kishte ndalur KESH-i,me the se te dua vetem ty .Deshe te me puthje por une refuzova ngase ishte shume ftohte dhe nuk mundja ta heqja shallin nga goja qe kisha mbeshtjellur qafen.E lashe per nje nate tjketer por kjo mu hakmorr.Populli kote nuk ka thene punen lere per neser e gocen puthe sote,se nuk e puth ma dot e ta puthin te tjeret.kaluan vitet e mendja ime rrine ende aty .ne momentet e asaj nate .kush e gjene kete goce do te me lajmeroj dhe e prete shperbili.Kesaj here nuk do te gaboj me dhe ai -ajo qe e gjene kete goce do ta puthe forte.

    Shifra uni i venitur .

    P.S ,O bushter po eja mi lal kthehu ke shpija ime se u beme hor duke te keruar edhe ne interente e ti rri ne kafe Venera ,100 metra larg apartam,entit tim.

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-03-2010
    Postime
    520
    Citim Postuar më parë nga kompakt Lexo Postimin
    Kerjoj te dashuren time qe me ka braktisur .Ishte muaji i dhjetorit te vitit te mbapshte.Ne naten e erret ma shume se asnje nate ,nuk kishte as drita ngase i kishte ndalur KESH-i,me the se te dua vetem ty .Deshe te me puthje por une refuzova ngase ishte shume ftohte dhe nuk mundja ta heqja shallin nga goja qe kisha mbeshtjellur qafen.E lashe per nje nate tjketer por kjo mu hakmorr.Populli kote nuk ka thene punen lere per neser e gocen puthe sote,se nuk e puth ma dot e ta puthin te tjeret.kaluan vitet e mendja ime rrine ende aty .ne momentet e asaj nate .kush e gjene kete goce do te me lajmeroj dhe e prete shperbili.Kesaj here nuk do te gaboj me dhe ai -ajo qe e gjene kete goce do ta puthe forte.

    Shifra uni i venitur .

    P.S ,O bushter po eja mi lal kthehu ke shpija ime se u beme hor duke te keruar edhe ne interente e ti rri ne kafe Venera ,100 metra larg apartam,entit tim.
    eh paska shume or lum miku edhe per nja 2 muj e merke me paje,,,,

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •