Close
Faqja 54 prej 54 FillimFillim ... 444525354
Duke shfaqur rezultatin 1,061 deri 1,066 prej 1066
  1. #1061
    i/e regjistruar Maska e nestorp
    Anëtarësuar
    07-07-2009
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    514
    Miss/Mrs lajla,nuk jam plotesisht dakord me ju.Ju lutem prisni edhe pak e kemi fat te shohim kompromiset qe keta pisa politikane kane bere ne kurriz te popullit duke shkelur mbi interesat kombetare per hir te karriges se tyre mafioze.Do te isha i lumtur qe ketyre qelbashve te politikes,WIKILEAKS t'ju nxirrte ne shesh edhe llogarite e fshahta bankare ne Zvicer e kudo ne bote.Populli po ta marre marre vesh se cfare halesh ka ne krye do t'i terheq zvarre rrugeve te qyteteve shqipetare keta hale te Shqiperise,por jo vetem.
    Keni te drejte per qendrimin antiintegrim e prej llastice te PPSH-s,oh me falni te PS se Edvinit,por mos kujto se sali legeni eshte me i mire.Ne 1997 keta pisa e vodhen dhe e dogjen vendin e tyre,tani po perleshen si qener per pushtet.Pra qellimi eshte kush te vjedh me shume.Te dy krahet jane pjella te PPSH-s.Mos kini asnje dyshim.Te djathte te mirfillte nuk ka ne pushtet.Atyre nuk ju dha mundesia te shkolloheshin nga diktatura,keshtu qe te djathte u bene vetem djemte e komunisteve.Jane monstra te dy palet!Ndonje idjot qe mundohet te mbroje Saliun, i cili po e permbyt Shkodren per te treten here(nje vit nuk i doli per te marre masat) ka interesa per te vjedhur e grabitur,sepse dikush nga te tijt apo ai vet ka nje karrige ku vidhet. Nuk ka asnje justifikim per kete.Opozita nuk ka faj ne kete rast.Ju kujtoje saliun kur u mbyten klandestinet ne Karaburun,tamam si nje korbi zi shkoi ne zonen ku jetonin fatkeqet dhe derdhte lot krokodili,ndersa tani i leshohet si qen i terbuar opozites.Turp te merresh me keta legena!Nje gje duhet per kete pune.Populli duhet t'i abandoje ne votime,por per kete duhet nje kulture demokratike;gje e cila na mungon1Prandaj ne do te vuajme gjate!
    Ndryshuar për herë të fundit nga nestorp : 03-12-2010 më 09:13
    If friends were flowers,I'd pick you!E]

  2. #1062
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    po formoje nje te djathte te vertete mo nestorp..

    kush te ndalon..

    20 vjet koh kini pasur ju e djathta e vertete..

    saliu nuku ju ka penguar te shkollohet cdo shqiptar..

    as nuk ju ka penguar te mblidheni ..

    mirrni shembull nga hysni milloshi i cili tregon se si gjat viteve 93-96 mblidhej me te vetet gjineshtrave te junufres.. e mobilizonte e caushezonte falangat kanibale..

    ku ishit ju..pse flinit..

    ca te vet quajtur te djathte van u bëne ushtar te namik dokles e zabitit.. ne 97 te
    si psh kurti i koles apo ai i shkodres.. etjetj me ne krie dautin gumen.. e tjere plote nga lloji legen..

    hajt suksese..

    po mo na dilni pastaj.. lojtare.. rezerve si nardi e ngjela e dashi.. e tani ku dukatasi i big bradherit te topo chanellit qe shiti nderin e gjysheve e gjisherve.. te perdhunuara nga stalinizma qe me dizet e trene e der me 90-ten per ca k.oqe euro te chanall topit te ed-rucit..


    .

  3. #1063
    Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
    Anëtarësuar
    09-09-2007
    Postime
    3,698
    nuk eshte ne skenarin e sigurim-punizmes qe te djathte e vertete te dalin si force me vete, dhe ti tregojne edhe nje here popullit te ketij vendi se ka ende shprese, se liria nuk "dhurohet", se opcioni i te drejtave themelore, natyrore te qytetareve nuk mund te zhduket ...

    qeverite e deritanishme, veçanerisht te drejtuara nga sallomi, kane bere kujdes te veçante per ta mbajtur shtresen e te persekutuarve dhe te pronareve te lighshem nen kontroll e nenshtrim; kur nuk ia kane dalur, kane perdorur dhe perdorin dhunen e pushtetit korruptiv te klepto-kracise ne fuqi, deri edhe ushtrim dhune psikike e fizike ...

    sado "rivalizim" te kene pasur te pagezuarit punisto-sigurimsa, ata asnje here nuk kane harruar ta mbajne nen hyqem shtresat e verteta progresive te vendit, dhe kur ato jane bere tejet evidente, nuk kane harruar te shterngojne radhet grusht, duke filluar qysh me ligjin famekeq 7501 ...

    nuk kishte e nuk ka se çfare te pritet ndrysh prej pjelles nomenklaturiste dhe metastazave punisto-sigurimse ...

    populli Shqiptar, per shume arsye, ende mbetet naiv, idealist ne foshnjeri ... ky ka qene edhe nje merak i veçante i udheheqjes puniste, ashtu siç ua kane lene aq mire per trashegim edhe sallomit, tos-buzuqes, shtangist-tunelit ... nuk perjashtohet edhe edveri, i cili me aq padurim po e pret "rrokaden" ...

  4. #1064
    i/e regjistruar Maska e nestorp
    Anëtarësuar
    07-07-2009
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    514
    brari pershendetje
    kam kohe pa hyre ketu ne FSH.Besoja se do kishe nxene pak,por paske mbetur akoma ne vitin 1997 mor djale.Por nuk ke faj miku im.Edhe une po te kisha ndenjur aty ndoshta deri diku do te flisja si ty,por per fatin tim te mire bera mire qe u largova fizikisht,sepse me mendje ,shpirt e zemer jam aty.Nuk i shikoje dot gjerat si ty me,sepse jetoje me kembe ne toke.Vendi ku jetoje,pavaresisht se e kam te veshtire te integrohem si duhet,por kam mesuar shume te verteta per demokracine,ndersa ti ke mbetur me mentalitetin e Sali kusarit e bandes se tij kriminale.Brari quaje FSH ku po diskutojme nje parlament.Duke te lexuar ty me duket sikur degjoje ata servilet e saliut qe derdellisin atje ne parlament miku im.me vjen keq qe ke mbetur primitiv,sepse edhe ti je pjese e shoqerise primitive shqipetare ku demokracia zbatohet alla komunistce.Nuk e perjashtoje edhe veten time sepse nga ajo shqeri vije,por ta them me ndershmeri burri nuk jam me ai qe kam qene gjer me 1999-n.Nje pozite e korruptuar dhe nje opozite me lider te korruptuar e destruktive,kjo eshte klasa politike e vendit tone miku im.Ata as qe rruajne per Shqiperine.keta qe jane ne pushtet npo majmen,ndersa ata qe jane ne opozite me edvine pallen ne krye jane bere xheloze per grabitqaret qe jane ne pushtet,prandaj e lane vendin ne klase duke i humbur nje vit integrim e miliona fonde aq te nevojeshme pa marre.
    E kam te veshtire t'ju kuptoje juve mor djale!Nje vit rresht cfare beri kjo qeveri kusaresh e ky idjot kryeminister?Janari i vitit qe jemi e ktheu ne kenete rrethin e shkodres e ky premtoi thellim te shtratit te Bunes e perforcim argjinaturash e ndertim hidrovoresh,pastrim kanalesh kulluese etj.Po cfare beri?Syte e tij t'i pelcasin.Ai dhe qeveria qe ai drejton jane fajtore.opozita ne kete rast nuk ka faj.
    Mesa kuptoje une t'i je i lidhur me kusaret e sali palles qe shprehesh ne kete menyre.Me vjen keq per ty djale,por ora jote ka mbetur 20 vjet mbrapa.hapi syte e shiko.Nuk kam asgje personale me ty,duhet te me kuptoni.
    If friends were flowers,I'd pick you!E]

  5. #1065
    Anti Zombizem SigPunizem Maska e Duaje Siveten
    Anëtarësuar
    09-09-2007
    Postime
    3,698
    Opozita e Bashkuar: Nesër në protesta, të largojmë qeverinë

    TIRANE-Opozita e Bashkuar do të rinisë nesër protestat që i ndërpreu për shkak të situatës së përmbytjeve.

    Në emër të Opozitës së Bashkuar, Spartak Ngjela bëri të ditur sot për mediat se protestat që do të kenë stacion të parë Durrësit kanë si qëllim largimin e qeverisë së korruptuar. Sipas Ngjelës, qeveria e korruptuar u bë shkak për përmbytjet në vend dhe pavarësisht situatës ku ndodhet zona e përmbytur, nuk ka lekë të menaxhojë në përmirësimin e situatës.

    Ngjela ftoi të gjithë qytetarët e pakënaqur nga qeverisja e keqe që të marrin pjesë në tubimet e opozitës që nisin nesër nga Durrësi.

    (d.b/BalkanWeb)

  6. #1066
    i/e regjistruar Maska e nestorp
    Anëtarësuar
    07-07-2009
    Vendndodhja
    Londer
    Postime
    514
    Spartaku eshte nje person qe ka shkare.Ai eshte bere si peshk i trullosur me dinamit e nuk sheh nga syte.
    If friends were flowers,I'd pick you!E]

Faqja 54 prej 54 FillimFillim ... 444525354

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •