Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 28
  1. #1
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623

    Sa i ngjasoni prindërve tuaj në karakter ?

    Keni vene re tek vetja juaj qe sa me shume vitet kalojne aq me teper personaliteti yt ngjan me nenen apo babain tend?

    Kush jane ato tradita ose vese qe i sheh tek prinderit dhe tek vetevetja?

    Ato gjera familjare qe deshironi ti ruani e mbani ne te ardhmen qofte edhe kur te krijoni familjen tuaj.

    Nese keni krijuar familje cilat jane traditat qe keni ruajtur nga prinderit?

    Pra si jeni ju ne krahasim me ta?
    Ndryshuar për herë të fundit nga DI_ANA : 28-04-2010 më 13:59 Arsyeja: Rregullim teksti dhe ortografi!

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    23-02-2010
    Postime
    713
    Te paska frymezuar SMS i shoqes?
    hallall,
    po them se nje pjese e mire e asaj qe jam i detyrohet edukimit te familjes, si dhe sjelljeve te saj.
    I support Papa Joseph Ratzinger.
    Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Po prej vete brezit , ne ate kohe njerezit ishin me idealiste , benin shume per tjetrin dhe ishin te sakrifices , kurse ne pergjithsi me mentalitetin dhe moralin qe bie pertoke sot , une ndryshoj qe nuk ja vlen per kollaj t'i besosh dikujt e lere pastaj per te sakrifikuar

    Megjithate im ati ja njoh per vlere zakonet e tij , e vetes per antivlere te miat por keshtu me dikton koha dhe nuk kam ndonje konflikt faji ndaj vetes .
    Ndryshuar për herë të fundit nga daniel00 : 28-04-2010 më 12:10
    Ngjeshur me brezin e se vertetës,parzmoren e drejtësisë,mburojën e besimit dhe shpatën e Frymës.

  4. #4
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Keni vene re tek vetja qe kur vitet kalojne aq me shume personaliteti yt ngjashmeron me nenen apo baben tend?
    Cfare jane disa tradita, vese qe i sheh tek prinderit edhe i ke vete? Gjerat familjare qe deshironi ti ruani e mbani ne te ardhmen qofshin ato edhe kur te krijoni familjen tuaj. Nese keni krijuar familje cfare jane traditat qe keni ruajtur nga prinderit.

    Pra si jeni ju ne krahasim me shume si prinderit?


    <3
    Do doja te lexoj separi pjesen Tuaj te ngjashmeris,pastaj shkruajm ne te tjeret!Sigurisht qe keni dicka te thuani,pasi veq ju erdhi ne mendje kjo pyetje!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  5. #5
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anëtarësuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Une kam marre shume nga gjyshi. Me ka ndenjur gjithmone prane e me jepte nje mesim per cdo gje....
    Ushtarak. I prere per sa i perket parimeve, moralit, etikes. E drejta me te gabuaren e ndare me thike. Me pelqen.

    Eshte nje nder dhe privilegj kur dikush me thote qe i ngjaj atij. Shpresoj te jetoj si ai, e te vdes si ai.

  6. #6
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Une jam shume si mami edhe si mendojme eshte pothuajse e njejte meqense marrim mendimet e njera tjetres kur bisedojme. Ka raste qe na del nga goja e njejta shprehje ne te njejten kohe lol.

    Nje tradite qe kane prinderit e deshiroj ta mbaj vete eshte cdo te shtune (mbase jo gjithmone por te pakten nje here ne muaj) therrasin shoqerine e ngushte per dreke edhe kalojne diten me to.
    Babi kendon kenge te vjetra sic ka pas kenduar gjyshi, por une ehee eshte kenaqesi ta degjosh edhe pse jane po te njejtat kenge.

    Njera nga gjyshet eshte shume goje embel, ti i thua nje fjale ajo te perkedhel me 100...sado te jem rritur perkedheljet e saja me pelqejne, ne kete aspekt dua ti ngjaj gjyshes.

  7. #7
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Nga karakteri edhe une shume ngjaj me mamin e ne pamje fizike i ngjaj gjyshes.
    E nga babi i respektoj traditat krenare qe jam shqiptare te ndegjoj kenge popullore,
    dhe te sherbej me qaj cdo here.Po kam edhe disa veti te gjysherve si pershembull durimin.
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  8. #8
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Fati ime nuk i ngjan asnjerit prind
    Nga fizionomia ngjaj ne Babin me pamje, e ne Mamin me ngjyre(Mix)me vese i ngjaj vetevetes,kokecekane jame,me thonin qe keshtu isha edhe si bebe!
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e lisa12
    Anëtarësuar
    30-11-2008
    Postime
    2,624
    Nga paraqitja dhe karakteri mamit,me babin kam te perbashket muziken dhe sportin

  10. #10
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    nga pamja i ngjaj mamase, kam nje foto te saj qe me duket sikur shikoj veten time..nervat po ashtu me kane thene qe i kam te sajat...ndersa racionalitetin, deshiren per te lexuar,qetesine, karakterin optimist ( pervec ndonje rasti) e kam nga babai..
    por nese duam te themi ke kam pasur gjithmone shembull ne jete, mund te them qe jane vellezerit e mi,aq shume sa jam grindur me to dhe i kam kundeshtuar po aq shume kam ndjekur keshillat e tyre
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  11. #11
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Nga mamaja kam marre menyren e te te menduarit, mendo mendo mendo pastaj vepro dhe mos ti shoh gjerat bardh e zi .
    Librat ,kur i blente i lexote vet dhe pastaj i kalonte nga une .
    I kam marre nje ves te keq, kujdesin e tepert ne familje.Nje te teshtime te coj direkt ne spital

    Nga babai qetesin dhe heshtjen.Kur jam e merzitur behem e heshtur.

    Nga fiziku i ngjaj tek syte babait, ndryshojne ngjyr sipas humorit .
    Pjesa tjeter mamas
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  12. #12
    Larguar..
    Anëtarësuar
    31-08-2009
    Postime
    4,530
    As njerit as tjerit as vete nuk e di.

    Perparova vete, sa per karakterin i ngjaj gjyshes.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Flora82
    Anëtarësuar
    17-04-2006
    Vendndodhja
    afer detit
    Postime
    899
    Thuajse nuk ju ngjaj fare prinderve !


    me temperament i ngjaj babit kurse mamit i ngjaj vetem me buzqeshje .
    kurse traditat shqiptare qdo here do i mbajm sepse ato na kan mbajtur te kemi kombin shqiptar deri sot .

  14. #14
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anëtarësuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Nga karakteri i ngjaj babit .Nga ana fizike te dyve.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e jesy
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Postime
    639
    une i ngjaj babit nga ana fizike dhe nga anet e tjera mamit

  16. #16
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    26-10-2008
    Vendndodhja
    Republic oF Kosovo
    Postime
    1,162
    A i ngjani prindit tuaj ?!
    ...po i ngjaj...Babit....

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Po normal qe i ngjaj,dhe jam krenare qe i ngjaj te dy prinderve

    Pse kujt duhet me i ngja ..........komshinjve

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Normal....ngjaj dy prinderve te mi!!

  19. #19
    Erando
    Anëtarësuar
    19-07-2004
    Vendndodhja
    Perendim
    Postime
    865
    babit me pamje dhe me vese.
    HISTORY HOLDS
    for the time to come and share.

  20. #20
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Une kam vene re me kalimin e viteve, qe urinen e bej ne kembe si babai im!
    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •