Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 49 prej 49
  1. #41
    Puck Love Maska e Black_Mamba
    Anëtarësuar
    01-11-2006
    Vendndodhja
    Tetovë
    Postime
    2,501
    Jo por ka raste edhe kur duhet me then po ndryshoj une,por vet ndryshon jo dikush tjeter.
    SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

  2. #42
    ღ♥ aNtipatrea ♥ღ Maska e Albela
    Anëtarësuar
    16-05-2006
    Vendndodhja
    mEs iLuzionesh te hUmbura
    Postime
    2,718
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    -Përshendetje të nderuar

    - A ja vlenë të ndryshoni për dikënd?

    -Jemi në lidhje me një person që konsiderojmë se është personi i duhur për ne,dhe ajo më e rëndësishmja është se kemi ndjenja për të dhe ky person një ditë thotë se lidhjes së tyre i erdhi fundi,arsyeja mos përshtatja e karaktereve do thoja!
    -Sado e mrekullueshme të ketë qenë marrëdhënia juaj, ajo tashmë e ka vendosur se ti nuk vlen më për të,megjithatë, kur ajo vendos të ndahet,është e rëndësishme që ti ta kuptosh se ajo nuk dëshiron më të rri me ty,edhe pse nuk do e marrësh qetë,por ky është realiteteti edhe kur nuk besojmë në të ai mbetet aty!

    -Reagimi fillestar i një personi në një situatë të ngjajshme do ishte se ndoshta do mundohej të e bindte se vlen dhe e meriton të jetë me të,edhe pse për të e bindur atë ndoshta duhet një dëshmi konkrete,pra po mendojë një provë se do ndryshosh dhe do bëhesh ashtu siç preferon partneri.
    -Mendoni se duhet bërë këtë,për një person që nuk u vlerëson dhe gjithmonë tek ju shehë hapësirë për përmirësime?
    smund te ndryshojm jo mbetemi ata qe jemi ne thelb
    ne te kundert bejm leshime dhe pershtatemi
    jeta ne çift i ka kto gjera pershtatjen tolerancen
    La Femme est le Chef-d'0euvre de Dieu
    sur tout quand elle a
    le Diable au corps...
    ✿⊱╮✿⊱╮ ✿⊱╮

  3. #43
    £u & £i Maska e xlindax
    Anëtarësuar
    10-02-2007
    Vendndodhja
    Italy
    Postime
    733
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    -Përshendetje të nderuar

    - A ja vlenë të ndryshoni për dikënd?

    -Jemi në lidhje me një person që konsiderojmë se është personi i duhur për ne,dhe ajo më e rëndësishmja është se kemi ndjenja për të dhe ky person një ditë thotë se lidhjes së tyre i erdhi fundi,arsyeja mos përshtatja e karaktereve do thoja!
    -Sado e mrekullueshme të ketë qenë marrëdhënia juaj, ajo tashmë e ka vendosur se ti nuk vlen më për të,megjithatë, kur ajo vendos të ndahet,është e rëndësishme që ti ta kuptosh se ajo nuk dëshiron më të rri me ty,edhe pse nuk do e marrësh qetë,por ky është realiteteti edhe kur nuk besojmë në të ai mbetet aty!

    -Reagimi fillestar i një personi në një situatë të ngjajshme do ishte se ndoshta do mundohej të e bindte se vlen dhe e meriton të jetë me të,edhe pse për të e bindur atë ndoshta duhet një dëshmi konkrete,pra po mendojë një provë se do ndryshosh dhe do bëhesh ashtu siç preferon partneri.
    -Mendoni se duhet bërë këtë,për një person që nuk u vlerëson dhe gjithmonë tek ju shehë hapësirë për përmirësime?
    Jo sepse nuk do ta vlersonte tashme dhe jo sepse ne mund te ndryshojm sjelljen, mund te ndryshojm ngjyren e flokve, mund te ndryshojm veshjen por prap gjerat e rendesishme qe bejn njeriu nuk kan x te ndryshuar kurre.
    Ogni xsona che passa nella mia vita è unica...
    Xkè lascia un poco di se..
    E prende un poco di me.

  4. #44
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,261
    varet cfare lloj ndryshimi e kemi fjalen...nese ndryshimi eshte per te miren tende dhe te partnerit apo femijve te tu, atehere ndryshimi eshte i vleshem
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga xlindax Lexo Postimin
    Jo sepse nuk do ta vlersonte tashme dhe jo sepse ne mund te ndryshojm sjelljen, mund te ndryshojm ngjyren e flokve, mund te ndryshojm veshjen por prap gjerat e rendesishme qe bejn njeriu nuk kan x te ndryshuar kurre.
    nese partneri nuk te pelqen keshtu si je, atehere ka bere zgjedhjen e gabuar, mund te gjente nje tjeter sipas gustove te veta.
    Ti je keshtu si je dhe ai prandaj te pelqen, nese do ndryshoje, ka shume gjasa qe ai te mos e pelqente veten tende te ndryshuar
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  6. #46
    Nese do ma kerkonte nje gje te tille partnerja ne nje aspekt qe rregullon mardhenjet tona , do ndryshoja me kenaqesi
    Revolution 1848

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    Rudiger


    te ndryshosh per qejfin e dikujt aq me teper qe nuk e do!!!!jo, kurre.


    -Kthehu pas dhe lexo me vëmendje përmbajtjen e temes!
    -Ju mund të shprehni mendimin tuaj,nuk kam gjë kundër,por mundohu të jeni i qartë në atë që thoni dhe lexoni qartë!
    -Varet nga tipi i njeriut,kjo është relative.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  8. #48
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Nese do te ndryshosh duhet ta besh per veten dhe jo per tjetrin,te permiresohesh per veten tende ne menyre qe te ndihesh me i sigurt dhe i cilter me veten dhe jo se ta kerkon partnerja. ne nje lidhje te vertete nese partnerja te do me te vretete te pranon ashtu sic je por nese ajo te thote te ndryshoh atehere problemi nuk qendron tek ty por tek ajo nuk ka arritur qe te shohi vlerat qe ti ke dhe te te pranoje per ate qe je
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Jetmiraaa
    Anëtarësuar
    03-11-2023
    Vendndodhja
    Tokë
    Postime
    738

    Për: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

    Njeriu ndryshon vetë gradualisht.
    Kur ti bie në dashuri me dikë, ndryshon veshjen,mënyrën sesi flet apo sesi sillesh.
    Nuk është nevoja ti thuash ti se çfarë të bëjë ai,pasi ndryshon vetë.
    Dashuria të ndryshon vet.

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •