Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 63
  1. #21
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    OK... ti do te ngulesh kembe se sben per te mbrojtur dicka te gabuar.

    Te te bej ca pyetje????

    - Me kompjuterin tend futesh ne internet, shikon youtube; poston ne forum apo bloge, mesazhim te castiti?
    - Punon me aplikacione office?
    - Merr edhe dergon email?
    - Lexon dokumenta apo libra elektronike?
    - Shkarkon edhe degjon muzike?
    - Mban nje agjende te dites?
    - Shikon video?
    - Mban shenime?
    - Ruan e shikon fotografi?


    Perse te duket sikur iPad nuk i permbushka kushtet si nje mjet i personal computing per perdorim te perditshem? Nqs nuk jane keto veprimet me banale qe nje ben nje perdorues i perditshme me PC e tij nuk di cfare te them.
    Une di nje gje... nuk mund ta quaj telefon kete tulle.

    - Tani imagjino per nje cast sikur ne PC tend, microsoft te te thoshte qe nuk mund te instalosh asnje program qe nuk eshte i aprovuar nga ai.

    - Te te thoshte qe do perdoresh vetem IExplorer

    - Te te thoshteqe muziken je i detyruar ta marresh vetem nga ata. Po ashtu videot, librat elektronike etj.



    Si do te pelqente kjo?

    Do isha vėrtetė kurioz tė shikoja njė kompjuter tė prodhuar nga Microsoft.

    dmth, seriozisht, a do i ngjante njė VW Golf 2 apo jo (nėse do arrinin tė ishin diēka mė estetikė/efiēentė)?
    Prektora

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e stern
    Anėtarėsuar
    09-10-2008
    Postime
    5,034



    Shume fine duket pc e re
    "Man sieht nur mit dem Herzen gut. Das Wesentliche ist für das Auge unsichtbar."


  3. #23
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga darwin Lexo Postimin
    Do isha vėrtetė kurioz tė shikoja njė kompjuter tė prodhuar nga Microsoft.

    dmth, seriozisht, a do i ngjante njė VW Golf 2 apo jo (nėse do arrinin tė ishin diēka mė estetikė/efiēentė)?
    Konceptimi i ri i Microsoft i konsideruar si nje pergjigje ndaj iPad mendohet te jete
    COURIER

    Nje demostrim :



    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Force-Intruder : 09-04-2010 mė 17:01

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    23-02-2010
    Postime
    713
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Konceptimi i ri i Microsoft i konsideruar si nje pergjigje ndaj iPad mendohet te jete
    COURIER

    Nje demostrim :

    http://www.youtube.com/watch?v=UmIgNfp-MdI

    http://www.youtube.com/watch?v=pFQWc79TYcU
    kesaj rradhe microsoft meriton piket maksimale.
    I support Papa Joseph Ratzinger.
    Me mire nje armik i zgjuar se nje mik budalla.

  5. #25
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Pritet qe te nxjerri edhe Asus nje tablet, si edhe vete Google ne bashkepunim me HTC.
    Nuk eshte kurre mire te nxitohesh

  6. #26
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anėtarėsuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Konceptimi i ri i Microsoft i konsideruar si nje pergjigje ndaj iPad mendohet te jete
    COURIER

    Nje demostrim :

    http://www.youtube.com/watch?v=UmIgNfp-MdI

    http://www.youtube.com/watch?v=pFQWc79TYcU

    thashė - kompjuter

    iPad, iPhone, Zune janė lodra

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2004
    Postime
    684
    Citim Postuar mė parė nga darwin Lexo Postimin
    thashė - kompjuter

    iPad, iPhone, Zune janė lodra

  8. #28
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga Uke Topalli Lexo Postimin
    Hhahahha... e paska mire darwin... ky qenka fiks sa nje WV...lol

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    jo une jo ti, jo une jo ti, si femija kur shtyhen..

    ps.
    opera ka 1 jav qe esht ne appstore!!
    http://itunes.apple.com/us/app/opera...363729560?mt=8
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga autotune : 18-04-2010 mė 07:53

  10. #30
    ALBSECURITY
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    958
    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Ne 24 oreshin e pare qe mora iphone i bera jailbreak dhe me pas isha i lire te beja gjera te cilat me pare ishte e pamundur.
    .

    C'fare Bere Ti Me Jailbrake Qe Se Beje Dot Me Pare?

    Qe i ve karte shqiptare edhe pse se ke factory unlock?Rrofte ultrasn0w
    Qe instalon,lojra te "vjedhura" rrofte Installous
    Qe hedh edhe muzike "te vjedhur" rrofte limewire
    Qe Instalon pislliqe nga cydia & co?rrofte Saurik



    Ti pretendon qe apple ti lejoj ty keto,dhe per me teper ti e quan Fashiste...!

  11. #31
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    Unė edhe njė IPAD edhe njė IPhone do preferoja me Android, ose me thjesht HTC Desire ish fantastik. Edhe pse edhe androidi do root qe te mund te besh disa gjera qe dėshiron.

    Mire e ka "Force-Intruder" eshte e tepėrt kjo qe bėn Apple me pėrdoruesit e vete. Asgjė cka nuk dėshiron ai s'tė lejojne te instalosh, menzi e lejuan Opera te futej ne App Store.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga strange : 04-05-2010 mė 09:40
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  12. #32
    ALBSECURITY
    Anėtarėsuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    958
    Pse mezi e lejuan ?

    Nese ke qene i azhornuar me proceduren,dolen fjale qe po behej si aplikacion.
    Su bene 2 jave edhe ishte ne appstore

    Apple nuk te le qe te fusesh duart ne cdo gje prandaji eshte apple edhe jo windows qe bene ca te duash edhe fillon pastaji jo antivirus jo regedit...

    Pastaji mos harro qe apple qe ne prodhim i bene hard & soft qe te punojne si ore zvicerjane me njera tjetren

    Kane filluar hp,samsung edhe se fundmi plehrat si acer qe te bejne"ipad"-et e tyre por mendoji se jane shume larg mund te shtojne ram,procesor,hdd...etc por prap nuk mendoji se do kene "ATE" qe ipad ka.

    Nejse ipad se kam provuar.
    Tani per tani jam te mac book pro edhe te iphone 3gs

    PSorce ka dal jailbrake per 3.1.3 "spirit"

  13. #33
    Besimtar Musliman Maska e strange
    Anėtarėsuar
    31-10-2006
    Postime
    4,278
    3 jave ka zgjat deri ishte ne appstore opera pas perfundimit. dhe brenda 24 ore 1 milion shkarkime kishte opera safari e lan anash pernihere

    ps: une me cyanogen jam sme duhet jailbrake
    Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

  14. #34
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga Ferdinandi Lexo Postimin
    PSorce ka dal jailbrake per 3.1.3 "spirit"

    Faleminderit por kam kohe qe kam instaluar custom firmware 3.1.3 (7E18) me BootNeuter...

    Jam ne rregull


    Ato qe ke permendur ti po e po...

    Plus edhe respozitore te tjere...
    Por duhet te kuptohet nje gje. Une duhet te jem i lire te instaloj cfare te dua.
    Dua te jem i lire ta modifikoj sistemin ne menyren qe dua... dreqin... dua te jem i lire nese deshiroj ta prish fare sistemin.

    tani une te iphone thashe qe mund ta kuptoj edhe ta gelltis kete pune...

    Te nje PC jo!!! Ipad per mua ben pjese ne mjetet per perdorim te perditshem personal computing...
    Ajo qe bejne nuk eshte e drejte,... Mendimi im.

  15. #35
    Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
    Anėtarėsuar
    04-11-2002
    Postime
    4,911
    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    menzi e lejuan Opera te futej ne App Store.
    Ajo eshte bullshit... opera mini... ik me gjithe opera mini... lejojne dicka qe eshte inferiore ndaj safarit edhe e dine mire..

    Te shohim a do lejohet opera versioni full... ajo do te jete interesante si konkurrence...

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    Citim Postuar mė parė nga strange Lexo Postimin
    Unė edhe njė IPAD edhe njė IPhone do preferoja me Android, ose me thjesht HTC Desire ish fantastik.
    Nuk esht edhe ndonje problem i madh


    Shkarko: sourceforge.net/projects/idroid/files/

    Gjithashtu via
    Por un e kerkoj te kunderten deri sa nuk ka dal iPhone 4G


    Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
    Ajo eshte bullshit... opera mini... ik me gjithe opera mini... lejojne dicka qe eshte inferiore ndaj safarit edhe e dine mire..

    Te shohim a do lejohet opera versioni full... ajo do te jete interesante si konkurrence...

    Mos je i nxitur duke nxituar ... Te lutem ma hiq kureshtjen
    Cfar Opera version paska per Android (edhe pse ende esht ne beta version)dhe qenka tjeter kundrejt iPhone duke pretendu qe esht edhe me i shpejt, un po te siguroj qe esht e kunderta. !?
    JO spekulimeve dhe dezinformatave, nuk esht mir per informuesit, apo vetem te rrisim numrin e postimeve pa arsye.


    Citim Postuar mė parė nga Ferdinandi Lexo Postimin

    Pastaji mos harro qe apple qe ne prodhim i bene hard & soft qe te punojne si ore zvicerjane me njera tjetren
    Kjo me pelqeu shume sepse kjo po behet gjithmon me e vertet dhe me e arsyshme

    Te marum shembull nje 3GS dhe Android ne NexusOne(keta duken 'rival')jam duke perdorur te dyt dhe po i shoh dallimet qe kan
    NexusOne nuk duket me i fuqishem aspak kunder iPhone, ka nje CPU 1ghz dhe ato 512 ram por si duket i ka me arsye sepse Android 2.1 jo edhe me lehtsi punon mire, shumica e programeve qe i gjen ne market per android psojn me lehtsi crash, nuk ke guxim ta mbyllesh ndonje aplikacion ne te ne mnyr jo normale(harro kete qe e ke par ndonje her ne iphone edhe nese esht JB duke perdor edhe multitasking) sepse pson crash ku edhe mer mesazh gabimi thuaj se ne shum aplikacione.Kjo dukuri osht e pranishme edhe brenda ne android,
    Tek Browseri nuk mundesh te shkarkosh ndonje gje me te madhe se 50mb, per ndryshe pson crash
    Nese hap Kameren per inqizim ne mnyr Incandescent me shum se 3min pason crash.
    Lidhja 3G ka probleme serjoze,kan nevoj per nje intervenim te shpejt, shpresojm ne versionin 2.2 te behet diqka

    Patjeter duhet ta instalosh ndonje task manager per mbikqyrje sepse shum her mendon se ke mbyll ndonje applikacion por aj punon background dhe siguria mund te vjen ne diskutim dhe gjithashtu bateria hargjohet me shpejt. Une jam duke gjet edhe shum gabime tjera.

    Sa per aplikacionet nuk edi kush qenka fajtori
    Open Source qenka be edhe per tulifar klloshari, Google duhet futur nje selektus ne Market Store dhe jo te pranoj edhe berllogje vetem sa per tu munduar te arrit numrin.
    Kaq gabime te madhaja nuk po mi ben nje 4.0 beta2 (sod ka dal beta3) version per iPhone.

    Si njeri i aposionuar pas telefonave te menqur nuk me ben asnje me te sigurt se iPhone 3GS

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2004
    Postime
    684
    Citim Postuar mė parė nga cvcx Lexo Postimin
    Mos je i nxitur duke nxituar ... Te lutem ma hiq kureshtjen
    Cfar Opera version paska per Android (edhe pse ende esht ne beta version)dhe qenka tjeter kundrejt iPhone duke pretendu qe esht edhe me i shpejt, un po te siguroj qe esht e kunderta. !?
    JO spekulimeve dhe dezinformatave, nuk esht mir per informuesit, apo vetem te rrisim numrin e postimeve pa arsye.
    Ketu thone "be careful for what you wish" sepse pergjigja mund te te djeg pakez ... Si mendon ti mos te ket dallim mes shfletuesit per Android dhe atij per iPhone kur se pari iPhone nuk e mundeson flash ndersa Android e mundeson??? Se dyti meso pakez per dallimin mes Opera Mini (i cili eshte available per iPhone dhe mvaret nga proxy serverat e Operas, e vetmja menyre per me ju largue komplikimeve te Apple per mos lejimin e ndonje rendering engine tjeter pervec Webkit), dhe Opera Mobile i cili eshte ne dispozicion per pajisje tjera


    Citim Postuar mė parė nga cvcx Lexo Postimin
    Si njeri i aposionuar pas telefonave te menqur nuk me ben asnje me te sigurt se iPhone 3GS
    Si njeri i cili mirret me programim profesionalisht (tani edhe te "smart phone") pas testimeve intensive dhe analizes se licencave (nga ana e juristave ne kompani) pa asnje rezerve do ta rekomandoja edhe Motorolle-en e bazuar ne Android edhe Blackberrin e kursesi nuk do te rekomandoja prodhime te Apple.

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    Citim Postuar mė parė nga Uke Topalli Lexo Postimin
    Ketu thone "be careful for what you wish" sepse pergjigja mund te te djeg pakez ... Si mendon ti mos te ket dallim mes shfletuesit per Android dhe atij per iPhone kur se pari iPhone nuk e mundeson flash ndersa Android e mundeson??? Se dyti meso pakez per dallimin mes Opera Mini (i cili eshte available per iPhone dhe mvaret nga proxy serverat e Operas, e vetmja menyre per me ju largue komplikimeve te Apple per mos lejimin e ndonje rendering engine tjeter pervec Webkit), dhe Opera Mobile i cili eshte ne dispozicion per pajisje tjera
    Si njeri i cili mirret me programim profesionalisht (tani edhe te "smart phone") pas testimeve intensive dhe analizes se licencave (nga ana e juristave ne kompani) pa asnje rezerve do ta rekomandoja edhe Motorolle-en e bazuar ne Android edhe Blackberrin e kursesi nuk do te rekomandoja prodhime te Apple.


    Ketu te une po shkruan MINI OPERA ne te dyt edhe pse jan sisteme te ndryshme pra ti si programues profesional ke nevoj per nje abetare dhe jo une, ose mos e permen fjalen opera asnjeher me se nuk je kerka, Opera Mobile esht per WindowsShityMobile, dhe boll na shordhut me dezinformata injorante.
    Edhe sa per flash kjo nuk pat lidhje me pytjen, kete e dim edhe zyrtarisht se ne shfletuesit per iphone nuk ka flash por po vjen iAd.
    Ke aty lart disa probleme banale qe i perjetoj ne Android NexusOne dhe shpesh her e ke permen kete duke ofru Android , urdhro nese je ne gjendje per support dhe mos u mer me te njejtin trip ter kohen antiapple se ti duke refuzuar jet i pa informuar.

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-04-2004
    Postime
    684
    Citim Postuar mė parė nga cvcx Lexo Postimin
    Ketu te une po shkruan MINI OPERA ne te dyt edhe pse jan sisteme te ndryshme pra ti si programues profesional ke nevoj per nje abetare dhe jo une, ose mos e permen fjalen opera asnjeher me se nuk je kerka, Opera Mobile esht per WindowsShityMobile, dhe boll na shordhut me dezinformata injorante.
    Po shihet se kush eshte i pa informuar (ose me mire me thane injorant)

    http://gizmodo.com/5423467/opera-mob...ing-to-android


    Sa i perket programimit :

    Programimi

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-04-2007
    Postime
    630
    Citim Postuar mė parė nga Uke Topalli Lexo Postimin
    Po shihet se kush eshte i pa informuar (ose me mire me thane injorant)

    http://gizmodo.com/5423467/opera-mob...ing-to-android


    Sa i perket programimit :

    Programimi

    edhe qfar don te thuash ?

    data e psotimit nga Gizmo esht Dec 10, 2009 12:48 PM qenkan 6 muaj, un nuk po e gjej ta shkarkoj, gjithashtu edhe flash je duke permen qe 1 vit por edhe per kete ende ne pritje jam.

    si thua ti kthehemi parashikimeve edhe koncepteve qe jan postu me lart.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga autotune : 04-05-2010 mė 20:29

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •