Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 49
 1. #1
  Jam Ai Maska e RockStar
  Antarsuar
  23-10-2009
  Vendndodhja
  Nn hijen e qerpikut tnd...!!!
  Postime
  1,956

  KFOR-i ngrin bashkpunimin me FSK-n

  Prishtin, 6 mars Komandanti i trupave paqeruajtse t NATO-s n Kosov, gjenerallejtnant Markus Bentler, ka marr vendim t shtunn q t ndrpres prkohsisht do lloj bashkpunimi me Forcat e Siguris t Kosovs. Kt vendim ka ardhur si pasoj e parakalimit t Gards s FSK-s me arm n manifestimin pr Epopen e Ushtris lirimtare t Kosovs, t premten. Ndrprerjen e t gjitha formave t bashkpunimit ia ka konfirmuar Kohs Ditore, zdhnsi i KFOR-it, kolonel Hans Peter Buh. KFOR-i ka ndaluar prkohsisht do prkrahje dhe t gjitha aktivitetet e trajnimit t Forcs s Siguris t Kosovs deri n nj njoftim t ardhshm, ka thn ai. Zdhnsi i KFOR-it ka shtuar se komandanti i KFOR-it (Markus Bentler v.j.) sht detyruar t marr nj vendim t shpejt.
  Ai ka thn se ne do t shikojm se cili do t jet bashkpunimi yn n t ardhmen me FSK-n, ka cituar Peter Buh, komandantin e KFOR-it n Kosov. Lidhur me kt vendim zdhnsi i KFOR-it ka thn se ka njoftuar edhe presidentin e Kosovs dhe ministrin e Forcs s Siguris.
  Por presidenti Sejdiu, i cili sht edhe komandant suprem i FSK-s, nuk ka dashur t komentoj mundsin e shkputjes s marrdhnieve KFOR-FSK, pr ka ka raportuar Koha Ditore, t shtunn.
  Un them se KFOR-i sht investues i rndsishm i rritjes s Forcs s Siguris t Kosovs dhe ju e dini q Forca e Siguris t gjitha lvizjet e gjertanishme i ka br n partneritet me ta dhe mendoj q n t ardhmen natyrisht do t jet kontribuues pr lvizjet tona sa m t shpejta n antarsim n NATO, ka thn presidenti Sejdiu gjat vizits n familjen Jashari t shtunn n Prekaz, disa or para se t merrej vendimi prfundimtar nga ana e KFOR-it pr ndrprerjen e bashkpunimit me FSK-n.
  Mund t ket ndonj keqkuptim un nuk dua t jap ndonj koment pasi q edhe nuk kam burime, ka shtuar ai.
  Pas marrjes s konfirmimit nga ana e KFOR-it pr ngrirjen e raporteve me FSK-n, gazeta ka provuar t marr ndonj prononcim nga zyrtart e lart t shtetit t Kosovs, por ka qen e pamundur. Zdhnsi i MFSK-s, Ibrahim Shala, i kontaktuar nprmjet telefonit ka thn se nuk ka asnj informacion zyrtar lidhur me kt shtje.
  Mundsin e prishjes s raporteve t KFOR-it me FSK-n ia ka konfirmuar Kohs Ditore t premten shefi i Zyrs pr media i KFOR-it, koloneli Hans Peter Buh. Ai ka thn se KFOR-i ka krkuar q gjat manifestimit pjestart e FSK-s t mos paraqiten me arm, mirpo nj gj e till, sipas tij, sht shprfillur. FSK-ja nuk ka pasur leje t bart arm sot, ka thn Buh, duke mos e prjashtuar mundsin e shkputjes s marrdhnieve me FSK-n.
  Ndrkoh nj deklarat t till nuk ka mundur ta besonte t premten Zyra e kryeministrit t Kosovs, Hashim Thai, nn patronazhin e t cilit edhe sht br organizimi i t gjith manifestimit pr Epopen e Ushtris lirimtare t Kosovs. Kshilltari i kryeministrit, Shaip Muja, ka thn se kjo informat m shum sht pjes e bulevardeve t gazetarve, sesa dika zyrtare.
  Nuk e besoj se pr nj shtje t till mund t ngrihen marrdhniet, se kemi rndu asknd dhe nuk besoj se kjo informat sht prcjell nga NATO-ja, ka deklaruar Muja pr gazetn nprmjet telefonit. Ai ka shtuar se armt jan pjes e Gards ceremoniale.
  Mendo dhe Pasurohu

 2. #2
  KFORI i sotem nuk eshte aje i vitit 1999 tash me kontaktet qe ben me beogradin direktivat i merr nga ata po kta skan faj kemi ne qe kemi udheheqes lepuje.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-08-2005
  Postime
  435
  Faji eshte tek udheheqesia jone me se shumti. KFOR thote se ka patur marreveshje te nenshkruar per nje gje te tille me institucionet e Kosoves. Marreveshja USHTARAKE KURRE-KURRE-KURRE nuk duhet te thyhet, sidomos me KFORin si organizate ushtarake aleate. Cka eshte dashur te bejne udheheqesia e Kosoves eshte qe te mos nenshkruanin fare nje marreveshje te tille.

 4. #4
  JUDO Maska e Gogi
  Antarsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtin
  Postime
  1,669
  Nga neser, FSK me shpata dhe ndonje brisk.

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  06-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  428
  Marreveshja e Kumanoves ,plani i Ahtisarit Pavaresia e mbikqyrur mospuna e Qeverise Presidences dhe ligjvenesve kosovare , rezultatet mungojne

 6. #6
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  34
  Postime
  2,501
  Po more si mos jemi te fort vet keshtu na cojn tjeret her andej her kendej.Nanen ua shkaperdhifsha te gjithe armiqve ton.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Antarsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  black.. kush jan kto armiqte tone..

  permendi disa..

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e fattlumi
  Antarsuar
  03-01-2010
  Postime
  3,412
  Jo por ky eshte folklorizmi i politikaneve tane para popullit,jo eshte ushtrija e ardhshme e Kosoves ,e ne anen tjeter para nderkombtareve nuk bejne ze sepse e dijne se qka kane nenshkruar.
  Nje te jeni te bindur se Kfori ,nenkupto amerikanet ne krye te tyre nuk guxojne te punojne diqka qka nuk eshte e nenshkruar,d.m.th.nuk punojne sipas tekeve te tyre.
  Ketu eshte edhe arsyeja e mosinformimit publik te drejt i qytetareve te Kosoves mbi ate se qfare eshte nenshkruar ose per qka jane marre vesh sepse disa gjera pas 2 a 3 viteve kur po dalin po na duken te quditshme.
  Pra keto rrena qe i behen popullit i behen per folklor patriotik dhe ruajtje te pushtetit.
  Populli duhet te informohet drejt.Edhe per TMK-ne keshtu thonin para popullit e me vone doli ashtu siq ishte nenshkruar nga vete keta tonet.
  Kjo vjen si pasoje e dyfytyresise se politikaneve tone,pra ne njeren ane fjalimet e zjarrta dhe "patriotike"para popullit per te fituar vota e ne anen tjeter ulja e kokes para nderkombetareve ne pafuqine dhe mosdijen e tyre per zgjidhje dhe alternativa te problemeve.

 9. #9
  Pr nj Shqipri t madhe Maska e ment
  Antarsuar
  14-06-2004
  Mosha
  50
  Postime
  202
  po pune e madhe pse eshte hidhrue KFOR' i hajt se dathen vet edhe ata skan shka bajn edhe ata e kan politik kete reagim te tyre keshtu nuk asht edhe fort problem ftofen, ftofen edhe KFOR' i .
  URIME FITOREN PDK

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Citim Postuar m par nga fattlumi Lexo Postimin
  Jo por ky eshte folklorizmi i politikaneve tane para popullit,jo eshte ushtrija e ardhshme e Kosoves ,e ne anen tjeter para nderkombtareve nuk bejne ze sepse e dijne se qka kane nenshkruar.
  Nje te jeni te bindur se Kfori ,nenkupto amerikanet ne krye te tyre nuk guxojne te punojne diqka qka nuk eshte e nenshkruar,d.m.th.nuk punojne sipas tekeve te tyre.
  Ketu eshte edhe arsyeja e mosinformimit publik te drejt i qytetareve te Kosoves mbi ate se qfare eshte nenshkruar ose per qka jane marre vesh sepse disa gjera pas 2 a 3 viteve kur po dalin po na duken te quditshme.
  Pra keto rrena qe i behen popullit i behen per folklor patriotik dhe ruajtje te pushtetit.
  Populli duhet te informohet drejt.Edhe per TMK-ne keshtu thonin para popullit e me vone doli ashtu siq ishte nenshkruar nga vete keta tonet.
  Kjo vjen si pasoje e dyfytyresise se politikaneve tone,pra ne njeren ane fjalimet e zjarrta dhe "patriotike"para popullit per te fituar vota e ne anen tjeter ulja e kokes para nderkombetareve ne pafuqine dhe mosdijen e tyre per zgjidhje dhe alternativa te problemeve.
  Hmmm!" patriotat" dhe"clirimtaret" ta kujtojne hijenen qe i trgon dhembet e
  mandej e kthen prapanicen!
  Ketyre i duhet ushtrija vetem per parada e maskarada, kot e keni o teveqela nuk eshte koha e titos e as e enverit ju te vazhdoni me filozofi komuniste se" Kjo ushtri lindi nga nga gjiri i popullit dhe do te vazhdoj traditen partizane"!!!
  LIDHE ATIN KU TE THOT ZOTNIJA!!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Citim Postuar m par nga ment Lexo Postimin
  po pune e madhe pse eshte hidhrue KFOR' i hajt se dathen vet edhe ata skan shka bajn edhe ata e kan politik kete reagim te tyre keshtu nuk asht edhe fort problem ftofen, ftofen edhe KFOR' i .
  Kadal se me u ftof KFORI ftohesh edhe ti nen cader ne stankovec e klyeminstli duhet me rezervu prap ROGNERIN e me na cliru prap ( tu cliru uckura ne rogner)!

 12. #12
  Puck Love Maska e Black_Mamba
  Antarsuar
  01-11-2006
  Vendndodhja
  Tetov
  Mosha
  34
  Postime
  2,501
  Citim Postuar m par nga Brari Lexo Postimin
  black.. kush jan kto armiqte tone..

  permendi disa..

  Armiqt tone se pari jemi vet ne.

  Pleqt gjithmon e kan then se Evropa eshte OROSPI mendoj se kan patur shum te drejt,dhe se xhdo gje ne Kosov eshte duke ardhur prej Evropes e jo prej Amerikes sa e di une,une mendoj se Evropen e kemi armike.

  Dhe se di pse me cove me ti permend kur xhdo shqiptar e din shum mire ken e ka armik dhe ken mik.
  SIKUR EDHE 1 MILION SHQIPTAR DO VRITEN NGA SLLAVET JU PERSERI DO THONI MIRE JEMI!!TURP

 13. #13
  Citim Postuar m par nga MARGUS Lexo Postimin
  Kadal se me u ftof KFORI ftohesh edhe ti nen cader ne stankovec e klyeminstli duhet me rezervu prap ROGNERIN e me na cliru prap ( tu cliru uckura ne rogner)!
  si mbas KFORIT dhe teje FSK duhet te mbaj veq lopata me shyme zjarre nese KFORI sdon te naj shef armet neve ne dore kaqen dasht ta sulmoj serrbien pa i rrok armet ne e jo me teren te gatshem.

 14. #14
  Citim Postuar m par nga SKIFTERI&12.05 Lexo Postimin
  si mbas KFORIT dhe teje FSK duhet te mbaj veq lopata me shyme zjarre nese KFORI sdon te naj shef armet neve ne dore kaqen dasht ta sulmoj serrbien pa i rrok armet ne e jo me teren te gatshem.
  E Sikfter e patriot,
  e paske harru ti me duket vitin '99 ,e paske harru Bllacen,e gjerat tjera,per toke shokit.
  Moto e qeveritareve tane : merr gjithka q t ofron jeta! Tash dhe ktu. Tash ose kurr!,

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e extreme
  Antarsuar
  29-04-2005
  Postime
  1,272
  Mos u tutni bre
  We are all Aliens

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Citim Postuar m par nga SKIFTERI&12.05 Lexo Postimin
  si mbas KFORIT dhe teje FSK duhet te mbaj veq lopata me shyme zjarre nese KFORI sdon te naj shef armet neve ne dore kaqen dasht ta sulmoj serrbien pa i rrok armet ne e jo me teren te gatshem.
  Skefter patrioti!
  FSK apo ushtrija e ardhshme e kosoves nuk eshte shoqeri folklotike e kujt ti cohet me mar e me qit ne rrug per interesa politike te partise ,Me ket KFOR dhe NATO i ka tregu Hashimit dhe juve patriotve se kush e ka cliru kosoven dhe kush vendos per te,

 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Ne mundemi te shkruajm qka ne deshirojmi ne kete forume dhe ne te tjeret...
  Po ne duhet nje here te vedisohim njere e pergjithemone...po ne kete forum po keta antaret e sodit si shkruajen per manifestimin Epopeja e UK-se te vitit te kaluar ishin po keta forumista te cilet thojeshin e humben edhe kete epop,edhe partit opzitare se bashku me disa ketu,,po edhe vitin e kaluar une ju pata then se nuk ishin kushtet per mbajtjen e nje epopeje te till vitin e kaluar se kerkunde nuk ishin me disiplinen qe kerkohet...
  Kur tani Instutucionet e Kosoves e mbajten kete vite me organizime ushtarake dhe me te tjera,
  Po sot jane keta forumista qe thojen nuk eshte deshte te mbahet e me i prishe punet me KFOR-in,nje ashtu edhe partit opozitaret te cilat vitin e kaluar edhe u shiteshin patriote ne kareshi me manifestimin ne fjale kete jemi deshmitare te gjithe bilem AAK -ja ishte e flaket mbas folklorit kurse sante doli dhe tha FSK-ja duhet me ministrin perkatese ti kerkoj falje KFOR-it Shikoni patriotizmin e tyre..
  E tani une juve do mundiohem te ju shpjegoj diqak jo ti mbroj Qeveritaret po realitetin gjdo Kryminister tjeter te ishte ne ket dite te sodite nuk kishte guxuar ta mbante tubimin ne fjale me FSK-ne po te ishte edhe ramushi,apo qeku e kush tjeter nuk i kishin prishu kolltuket e vetea kurr per popull me qka u treguar sante aak,ja me dekleraten sa qe kerkojk te ju kerkohet falje atyre,,
  Une nuk e shofe kete kurfare problemi se problemi eshte te Komandanti i KFOR-it i cili eshte Gjerman per fate te keq te Kosoves eshte shume njeri i keq per popllin e koosves dhe per shqiptaret,,me qka u tregua edhe para dy jave me te figjeraldi amerikan ne itali i cili u detyrua te vije ne kosove dhe te ja hjek vrejtejen po keti kom,te kfor-it,edhe disa shtet te cilat end nuk e kan njohur kosoven si shtet..
  Po une i perkrahi presidentin dhe qeverin ne kete raste edhe ate shume se edhe ata njehere duhet te mesohen se Kosova eshte shtet,e per hater te serbeve boll ma punuan kosovaret...
  Qe dy vitet kjo qeveri ma mire nuk ka vepruar se sa ne kete kohe ne momentin e duher dhe per Legjendarin e duhur se vertet e meriton Komandanti Legjendar Adem Jashari dhe Familja Jashari per nje dite te till siq ishte me 5,6,7 mars 2010
  Kfor-i nuk ka se qka te ben pa FSK-ne dhe popllin shqiptare kete e dine edhe KFOR-i se nje gje e din mire se po te ishin keta ne irak apo avganistan nuk do te sjellshin en kete menyre kfori e as evropa kete e din keta,,shikoni se qka ben KFOR-i ne Mitrovice ,po edhe ne duhet te vendosmi dhe mos te ju perfillmi ne gjdo gje qka thojen keta se Evropa nuk ja deshiron Kosoves e as Popllit te Kosoves te Miren kete e ka vertetua edhe para ca vjetesh e dimi te gjithe ,.
  Po kjo evrop eshte si nuk i perfshiti te gjitha ne liberalizimin e Vizave te gjithe ,nuk eshte si nuk i kan plotsuar kushtet te gjitha ,shikoni Shqiperin,Bosnjen,Kosoven,Turkin e per qka vetem e vetem si jane Musliman nuk e kan perfshi ne Liberalizimin e Vizave kjo eshte e vertet po keta dalin dhe thojen se nuk i kane plotsuar kushtet ende politika e tyre dhe marrzija e Evropes si gjithe here.......

  Shikoni Evropen dhe shtetet Ballkanike takimin ne berdo te Sllovenis vetem si ju ka then Serbija nuk marr pjes si ftohet Kosova aty si shtet serbia nuk vjen ne ata takim,qka bejen aty Kosova ju tha edhe ne marrim pjes vetem si shtet e jo ne llogon e unmikut,,,u detyruan te gjitha shtetet te paraqiten ne ate takimpa Flamuj nje nder to edhe Kosova,do me than Sllovenija pa Flamur,Kroacija,Austria e shume te tejra per qka vetem hatri i serbis e po du me than kjo eshte evropa kuder si gjithe here..........

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Citim Postuar m par nga MARGUS Lexo Postimin
  Skefter patrioti!
  FSK apo ushtrija e ardhshme e kosoves nuk eshte shoqeri folklotike e kujt ti cohet me mar e me qit ne rrug per interesa politike te partise ,Me ket KFOR dhe NATO i ka tregu Hashimit dhe juve patriotve se kush e ka cliru kosoven dhe kush vendos per te,
  O i pa njeri dhe i pa ndergjegjshem nuk eshte pune e partive ketu se Adem Jashari nuk u kane i partive po u kane i gjithe kombit shqiptare si e ka fliuar veten em gjithe familjen e per kete kan defiluar FSK-ja e jo per parti..
  po ju nje pjes jeni mesuar po politikat e juaja e nuk dini se qka folni dhe veq ja futeni kot...
  Kush ishte si e ndoqi serbin nga Kosova Nato po ose KFORI a si pas tej dhe disa si mendojen si ti po,,ku ishte NATO per 60 vite aaaa,,,Po mos te ishte poplli dhe lufta e drejt per NATO kurr nuk do ishe shliruar more kopuk...marr duhet me ju ardhe juve disave se qka jeni ka shkruani dhe qka mendoni,po ju nuk keni faj se jeni mesuar ne te kaluaren e tashti ju vije eger juve...
  SE JU JENI MESUAR TI SHKONI PER TEHI SERBIS E tani ti shkjoen edhe shqiptaret KFOR-it ashtu siq deshirojen ata jo njeri,,,,se ketu ESHTE KOSOVE dhe KFOR-I dhe te gjithe nje dite do te ikin nga Kosova se eshte toka e SHQIPERIS SE MADHE....

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Citim Postuar m par nga MARGUS Lexo Postimin
  Kadal se me u ftof KFORI ftohesh edhe ti nen cader ne stankovec e klyeminstli duhet me rezervu prap ROGNERIN e me na cliru prap ( tu cliru uckura ne rogner)!
  I Rogneri me sa po duket je ti edhe ne shkrimet para prake se Luftetaret as nuk kan ndejte ne rogner as qe do te rrin ndonje here po ti je mesuar te rrish atje dhe te folesh tani me KFOR-in KFOR-i ketu nuk ka asgje hiq,,,,se edhe keta jan si serbija nuk jane ardhur keta ketu te okupojen po te na ndihmojen e perkrahim ndihemen e tyre e jo me i hype ne shpin popllit e as kerkujet,,Kur as serbin ky popull nuk e ka duruar e as qe ka me duruar edhe keta se nuk jan okupus keta po duhet te dine edhe keta edhe ti se KOSOVA ESHTE shtet A E KUPTOVE TI.....A JO NESE JO VAZHDO KU JE MESUAR TI ME KETA

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-11-2009
  Postime
  212
  Po nuk me vije fije turpi te ju them disave ketu se jeni mesuar ne marshutat e ushtris okupuse e tani ju vije veshtir ti pranoni ralitwetin e krijuar ketu me Ushtrin e Kosoves dhe popllit SHQIPTARE

  Po une ju them juve mendoni ka e ardhmja e Popllit Shqiptare e mos mendoni ka e kaluara jo e larget ,,,nje here duhet te mesoheni se ketu ishte KOSOVE dhe sa te egziston kjo toke eshte KOSOVE...........
  Ndryshuar pr her t fundit nga kruja78 : 08-03-2010 m 17:22

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •