Close
Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 201
  1. #41
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga Station Lexo Postimin
    O Shkodran , mos i mer per te verteta te shenjta ato qe lexon ne gazetat e Balli Fariut.
    Po te me tregoje per nje gje ne Shkoder nuk do te kundershtoja por Ti kthehesh e me tregon nje gje qe e di me mire nga Ti dhe nuk eshte ashtu siç e thua Ti.
    Dhe mos na cileso neve si Enverist se nuk ka legenosje me te madhe sot se te jesh Salist.
    temen e hapa per me diskutu per ate artikull, nuk e mora per te shenjte(megjithse qe kane masakru kufomen e atij shikasit dhe luiza hoxha i ka pi gjakun dihet). ktu folen edhe vlonjate e asnjeri nuk u ofendua. se nuk ka gje per tu ofendu ktu se 97-en e kan vujt ata me shume se te gjithe.
    nqs ti e di me mire ngjarjen jep mendimin tend, askush nuk te pengon. iku koha kur nuk te linin me fole.
    une nuk te cilesova ty si enverist. pse thu "ne"? je enverist ti? tjetri qe e ka tregu veten se eshte nuk e ka per turp

  2. #42
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar më parë nga puroshkodran Lexo Postimin
    (megjithse qe kane masakru kufomen e atij shikasit dhe luiza hoxha i ka pi gjakun dihet).
    Kur Ti nxjer perfundime atehere ç'nevoje ka qe ta diskutosh nje gje.
    Dhe si mendon Ti se po te ishte e vertete ajo per Luiza Hoxhen do ta kishte lene Saliu tja hidhte aq kollaj, dhe kush! Saliu qe nuk le njeri pa bere mafjoz, kriminel, padrino kot se koti e jo me te kishte qoft edhe nje fakt.
    Sa per ate qe me thua se ka pasur edhe Vlonjat qe nuk jane ofenduar dua te te them se kemi nje shprehje te urte ne, "Nuk ka pyll pa derra"

  3. #43
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga Station Lexo Postimin
    Kur Ti nxjer perfundime atehere ç'nevoje ka qe ta diskutosh nje gje.
    Dhe si mendon Ti se po te ishte e vertete ajo per Luiza Hoxhen do ta kishte lene Saliu tja hidhte aq kollaj, dhe kush! Saliu qe nuk le njeri pa bere mafjoz, kriminel, padrino kot se koti e jo me te kishte qoft edhe nje fakt.

    kjo eshte ajo çka une di, ti thuj ate qe di ti. ça ka ktu per me u ofendu?
    Sa per ate qe me thua se ka pasur edhe Vlonjat qe nuk jane ofenduar dua te te them se kemi nje shprehje te urte ne, "Nuk ka pyll pa derra"
    ç'lidhje ka kjo shprehje ktu? nuk e kuptova. une thashe asnje vlonjat nuk u ofendua per hapjen e kesaj teme. u ofendu (demek, se qellimet jane te tjera) kush nuk ka lidhje fare.

    aty eshte nje protagonist i ngjarjes qe deshmon, kush ka fakte ose mendime te ndryshe te urdhnoje, se per ket pune eshte hape tema.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga puroshkodran Lexo Postimin
    temen e hapa per me diskutu per ate artikull, nuk e mora per te shenjte(megjithse qe kane masakru kufomen e atij shikasit dhe luiza hoxha i ka pi gjakun dihet). ktu folen edhe vlonjate e asnjeri nuk u ofendua. se nuk ka gje per tu ofendu ktu se 97-en e kan vujt ata me shume se te gjithe.
    nqs ti e di me mire ngjarjen jep mendimin tend, askush nuk te pengon. iku koha kur nuk te linin me fole.
    une nuk te cilesova ty si enverist. pse thu "ne"? je enverist ti? tjetri qe e ka tregu veten se eshte nuk e ka per turp
    O shkodran purokubaneze ,
    po kujt mundohesh ti me i shit sapunin per djath ? Po kujton se ke te besh me budallenj ? A e di ti se ne tarracen e godines se SHIK-ut ne Vlore , kerciste "goriunovi" , mitrolozi i rende rus ? Cfare donin ato arme te atij kalibri ne ate godine ? Filmimet kane qene deri vone e youtube . Ndersa vlonjatet i kane pare me syte e tyre dhe nuk kane mbetur t'jua tregosh ti prej Shkodre.
    Qenkeni te pafytyre fare ! Edhe vini me arme ne dore te armatosur deri ne dhembe (per dashuri sigurisht) ! Edhe na beni viktimen ! E po kesaj i thone t'ia ... nenen !

    Per cfare ndodhi ne ato ane, na pyet neve , se te tregojme sade cfare do te dish ! Ti na trego per nga Shkodra !
    Ti mund te na thuash p.sh. si u ngriten ne protesta shkodranet ne ato kohe . Na trego ndonje histori nga Shkodra pash zotin !
    Ose na trego p.sh. se cfare ishte ai Lorja (nje i burgosur i liruar) prej Shkodre qe qelloi me tankun e Gardes, autoblindin e policise duke vrare policet e shkrete qe as nuk provokuan njeri , ishin nga Berati (ne vend te tyre) dhe po shkonin ne pune te tyre , ne Uren Vajgurore Berat !

    Ketu mund te japesh kontribut te drejtperdrejt dhe te te degjojme me kuriozitet ! Por jo hajt baba te te tregoj arat ! Neve te laberise , jo te pakten !
    Ndryshuar për herë të fundit nga bamatat : 13-03-2010 më 18:14

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga bamatat Lexo Postimin
    O shkodran purokubaneze ,
    po kujt mundohesh ti me i shit sapunin per djath ? Po kujton se ke te besh me budallenj ? A e di ti se ne tarracen e godines se SHIK-ut ne Vlore , kerciste "goriunovi" , mitrolozi i rende rus ? Cfare donin ato arme te atij kalibri ne ate godine ? Filmimet kane qene deri vone e youtube . Ndersa vlonjatet i kane pare me syte e tyre dhe nuk kane mbetur t'jua tregosh ti prej Shkodre. Ti mund te na thuash p.sh. si u ngriten ne protesta shkodranet ne ato kohe . N a trego ndonje histori nga Shkodra pash zotin !
    Ose na trego p.sh. se cfare ishte ai Lorja (nje i burgosur i liruar) prej Shkodre qe qelloi me tankun e Gardes, autoblindin e policise duke vrare policet e shkrete ne Uren Vajgurore Berat !

    Ketu mund te japesh kontribut te drejtperdrejt dhe te te degjojme me kuriozitet ! Por jo hajt baba te te tregoj arat ! Neve te laberise , jo te pakten !
    ndigjo, mos fillo me na ba humor se ta nxoren bojen ktu me ato bejtat e kopjume po lene. se nuk din ku i bjen humori me shpi. kuben e keni dashte ju te kuqaloshet gjithmone

    ti nuk do me kuptu me duket, ose nuk je i afte per me kuptu. nuk du me i mesu askujt se si ka ndodh ngjarja, se nuk kam qen prezent. un solla deshmine e nje protagonisti. nuk e kam shkru une artikullin. ti ke version tjeter te ngjarjeve? urdhno thuje. leje jugun e veriun se nuk ka lidhje
    ça kerkon ti me i mbyll gojen atyre qe e mendojne ndryshe nga ti. nuk ju mjaftun 50 vjet?

    mandej ti nuk je nga vlora me duket. me sa kuptova banon ne tirane? atehere ça na ban ktu a thu se ka ndodh ngjarja poshte ballkonit tend? ti i ke pa ato ngjarje ne tv si une.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga puroshkodran Lexo Postimin
    ndigjo, mos fillo me na ba humor se ta nxoren bojen ktu me ato bejtat e kopjume po lene. se nuk din ku i bjen humori me shpi. kuben e keni dashte ju te kuqaloshet gjithmone

    ti nuk do me kuptu me duket, ose nuk je i afte per me kuptu. nuk du me i mesu askujt se si ka ndodh ngjarja, se nuk kam qen prezent. un solla deshmine e nje protagonisti. nuk e kam shkru une artikullin. ti ke version tjeter te ngjarjeve? urdhno thuje. leje jugun e veriun se nuk ka lidhje
    ça kerkon ti me i mbyll gojen atyre qe e mendojne ndryshe nga ti. nuk ju mjaftun 50 vjet?

    mandej ti nuk je nga vlora me duket. me sa kuptova banon ne tirane? atehere ça na ban ktu a thu se ka ndodh ngjarja poshte ballkonit tend? ti i ke pa ato ngjarje ne tv si une.
    Te kam kuptu edhe pa hap gojen ! Une tani as ne Tirane nuk jam , se jam kurbetli ! Por ngjarjet i kam jetu atje ku kane ndodh ! Kur te kthehesh ne Shqiperi , shko 5 minuta ne Permet ! Hidhi nje sy lapidarit qe eshte ne qender te Permetit ku jane shkruar emrat e 6 personave , ndermjet tyre edhe nje grua , te vrare nga bashibozuket e Sales , pa asnje shkak ! Nga "forcat e erreta te "shtetit" te "shqiptareve"" !

    Une nuk dua me ta mbyll gojen ! Une thjesht dua te diskretitoj gjuhen e gjarperit qe ti perdor , qe te mos kete mundesi te helmoje shqiptaret ! Dhe djalli te mos kete asnje shanc te shkoje ne altar !

    Ti ke te drejten e zotit te llapesh gjithe diten !

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    Citim Postuar më parë nga bamatat Lexo Postimin
    Te kam kuptu edhe pa hap gojen ! Une tani as ne Tirane nuk jam , se jam kurbetli ! Por ngjarjet i kam jetu atje ku kane ndodh ! Kur te kthehesh ne Shqiperi , shko 5 minuta ne Permet ! Hidhi nje sy lapidarit qe eshte ne qender te Permetit ku jane shkruar emrat e 6 personave , ndermjet tyre edhe nje grua , te vrare nga bashibozuket e Sales , pa asnje shkak ! Nga "forcat e erreta te "shtetit" te "shqiptareve"" !

    Une nuk dua me ta mbyll gojen ! Une thjesht dua te diskretitoj gjuhen e gjarperit qe ti perdor , qe te mos kete mundesi te helmoje shqiptaret ! Dhe djalli te mos kete asnje shanc te shkoje ne altar !

    Ti ke te drejten e zotit te llapesh gjithe diten !
    ti nuk je normal. po une pse lodhem me nje si ti.
    se ç'lidhje ka permeti me ket ngjarje vetem ti e di. nuk sjell asnje fakt per me e kundershtu ate qe thote artikulli po don me ba vetem zhurmuesin
    ça me diskretitu ti mor? ti deskrtitove veten qe me postimin e pare e tregove ku e ke qellimin. ik kopjo ndoi bejte tjeter qe tallet me ty e hajde thuja te tjerve, ose futi nji t'persritme veprave te enverit mos te ka mbete ndoi rrjesht pa msu permendsh

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    Citim Postuar më parë nga puroshkodran Lexo Postimin
    ti nuk je normal. po une pse lodhem me nje si ti.
    se ç'lidhje ka permeti me ket ngjarje vetem ti e di. nuk sjell asnje fakt per me e kundershtu ate qe thote artikulli po don me ba vetem zhurmuesin
    ça me diskretitu ti mor? ti deskrtitove veten qe me postimin e pare e tregove ku e ke qellimin. ik kopjo ndoi bejte tjeter qe tallet me ty e hajde thuja te tjerve, ose futi nji t'persritme veprave te enverit mos te ka mbete ndoi rrjesht pa msu permendsh
    Ka lidhje , ka ! Se ky ishte misioni i bashibozukeve dhe antishqiptareve qe u gjenden te gatshem te shkrepnin armen ne turme , kunder popullit, per interesat personale te kryekriminelit me shoke.

    Ka shume te tjera , shume e shume , per te cilat ti me shoket e tu as nuk ju vjen mire te degjoni , le pastaj te protestoni apo hapni tema ! Per ata shqiptare , as hetime nuk jane bere dhe nuk behen , sepse del "ushtria bashibozuke" qe zbatonte urdherat e kryekriminelit , pasi ushtria shqiptare nuk iu pergjigj ! Dalin veprimet kriminale te SHIK-i SHIK-i JABA kunder popullit shqiptar !

    Po pse heshtni juve dhe pushteti , mos kujtoni se njerezit kane harruar ! Sepse juve genjeni dhe shtremberoni te verteten , mos kujtoni se ndryshuat ate qe ka ndodhur !

    Te pakten sa te jemi gjalle edhe per nja tridhjet a 40 e ca vjet , neve qe i jetuam ato , e verteta do te jetoje !

    Edhe shkrimtarucet e Enverit shkruajten , por populli nuk e harroi versionin origjinal te ngjarjeve !

    Po ben propogande Murat !

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    po kush te pengoi ty mor me hap teme per ngjarjet e pemetit apo te kujdo tjeter? po kjo ben fjale per tjeter ngjarje. ketu po flasim per luizen. ke bezdi?

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    As me rruhet per Luizat ! Jo pse kjo akuzohet nga juve ! Por sepse ne kembe u ngrit gjithe jugu dhe u armatos dhe se per kete nuk e pyeti njeri Luizen apo luizianet ! Jugu u ndje i kercenuar me arme dhe i morri ato per tu mbrojtur ! Ata ndejten te armatosur ne shtepite e tyre dhe nuk morren rrugen per ne ndonje vend tjeter !

    O mik , ta kam thene edhe me siper , por si duket nuk te intereson ! Une nuk merrem me emrat , por me ngjarjet !
    Me emrat ju kam lene te merreni juve ! A e ke pa qe nuk e kam permend thuajse fare emrin Sali ? Sepse nuk eshte emri Sali qe ishte krimineli , por personi qe mbante emrin Sali ishte dukuria kriminale dhe ata qe e ndoqen nga pas (ajo pakice bashibozukesh 600 veta) qe paten poshtersine te armatoseshin kunder vellezerve shqiptare qe ishin ne shtepite e tyre me qindra kilometra larg tyre ! Por mbi te gjitha se keta bashibozuke nuk benin pjese ne forcat institucionale shqiptare por ishin llumpenshqiptaret qe donin t'i sherbenin qellimeve te serbit per nje vellavrasje !

    Por sic e konstatove edhe ti, si kryekrimineli ashtu edhe bashibozuket deshtuan ! Dhe kjo , do apo nuk do ti, u fiksua ne historine e Shqiperise !
    Ndryshuar për herë të fundit nga bamatat : 13-03-2010 më 21:49

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-11-2009
    Postime
    160
    Citim Postuar më parë nga bamatat Lexo Postimin
    As me rruhet per Luizat ! Jo pse kjo akuzohet nga juve ! Por sepse ne kembe u ngrit gjithe jugu dhe u armatos dhe se per kete nuk e pyeti njeri Luizen apo luizianet ! Jugu u ndje i kercenuar me arme dhe i morri ato per tu mbrojtur ! Ata ndejten te armatosur ne shtepite e tyre dhe nuk morren rrugen per ne ndonje vend tjeter !
    Kjo teme eshte shume emocionale sepse u derdh gjak, shume dhe panevoje.
    Kjo qe thote Bamata eshte e vertete. Pavarsisht nga nismetaret apo nga qellimet politike te personave te vecante - dikur populli i Vlores u ndie i kercenuar me te vetmin faj se ishin Vlonjate dhe cdo familje u vetearmatos per tu vetembrojtur

    Eshte fakt qe Shik-u i atehershem, fatkeqesisht me metodat e vjetra kishte perpiluar lista ... Thuhet se nje nga keto lista ishte me emrat e personave qe do likuidoheshin per te sjelle "qetesine" ne Vlore ... LIKUIDOHESHIN nga shteti ... them se kjo fjale e vetme eshte te pakten po aq e rende sa pershkrimi i nje krimi te cilin cdo Shqiptar i ndershem e denon dhe e quan te panevojshem.

    Eshte fakt qe para bandes se Zan-it ekzistonin banda pro Saliste qe terrorizonin "kundershtaret" e regjimit (mos valle nuk lejohen kundershtaret ne pluralizem ??)

    Eshte fakt qe forcat qeveritare te armatosura ishin te zgjedhur posacerisht nga Veriu dhe u ndersyen kunder popullit te thjeshte Vlonjat. A duhen dylbi per te pare percarjen ketu ??
    Ku jane ata "intelektuale" qe flasin per "truprojen veriore" te Sali-beut ?? Ku jane ata trima qe jane te gatshem te vrasin vellezerit e tyre per te mbrojtur karrigen e nje psikopati ?? Kush quhet kelysh pervecse atij qe pa asnje ideal zbaton urdherat vllavrasese te eprorit te tij ??

    Nese Saliu p.sh si Nr1 i vendit ne ate periudhe do kishte sakrifikuar karrigen e tij ne perpjekeje per te shmangur gjakderdhjen, gjithe Shqipria sot do ta quante Hero ... Vetem ne Shpella, Kryetari VRET nje pjese te familjes per te "shpetuar" pjesen tjeter te familjes. Ne demokraci ofrohet doreheqja per te shmangur qofte edhe nje vrasje te vetme. A keni menduar ndonjehere per kete ?

    Them se ishte nje histori sa e dhimbshme aq edhe e shmangshme. Per nje gje te jeni te sigurte, nuk rremben armet asnje popull ne kete bote vetem se nje Luize apo nje Hoxhe i nxisin ... ne Shqiperine e 97-es terrenin explodues e kishte krijuar vete Saliu me bemat e tij paraprake ...

    Ky eshte vecse mendimi im dhe e di qe nuk mund te jete i pakundershtueshem.

  12. #52
    Citim Postuar më parë nga Traktoristi Lexo Postimin

    Eshte fakt qe Shik-u i atehershem, fatkeqesisht me metodat e vjetra kishte perpiluar lista ... Thuhet se nje nga keto lista ishte me emrat e personave qe do likuidoheshin per te sjelle "qetesine" ne Vlore ... LIKUIDOHESHIN nga shteti ... them se kjo fjale e vetme eshte te pakten po aq e rende sa pershkrimi i nje krimi te cilin cdo Shqiptar i ndershem e denon dhe e quan te panevojshem.
    Prandaj ju "populli i Vlores", duke u mbeshtetur ne kete "fakt"(informacion), qe erdhi nga "kunderzbulimi" juaj i 'lavdishem", i dolet te keqes para, dhe shkuat e vrate punonjesit e Shik-ut ne godinen e institucionit te tyre "gjakatar". Dhe gjithe kete '"pune vetembrojtese", e kryet ashtu spontanisht, te papergatitur sic ishit, vetem me disa domate dhe qepe, qe rastesisht u gjenden ne dollapin tuaj, por duke qene "trima" te cartur laberie, i vute para "kriminelet" e SHIK-ut, ne strofkullen e tyre "kriminale", te shtetit "kriminel" shqiptar qe deri ne ate moment kishte vrare jo pak, por ZERO persona. Ju nuk kishit arme, armet ja morret "armikut gjakatar", qe "shtinte" pa meshire kunder grave dhe femijeve, qe "rastesisht" u gjenden para godines.
    Ju "viktimat" e pambrojtura te SHIK-ut, do kujtoheni gjithe jeten me "nderim" per "patriotizmin" e kulluar qe treguat ato dite, me ato vrasje aq "fisnike", aq "vetembrojtese".
    Ndryshuar për herë të fundit nga dias10 : 28-03-2010 më 16:26
    e verteta dhe e drejta jane miq me te mire se edhe vete Platoni, miku im

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Citim Postuar më parë nga dias10 Lexo Postimin
    Prandaj ju "populli i Vlores", duke u mbeshtetur ne kete "fakt"(informacion), qe erdhi nga "kunderzbulimi" juaj i 'lavdishem", i dolet te keqes para, dhe shkuat e vrate punonjesit e Shik-ut ne godinen e institucionit te tyre "gjakatar". Dhe gjithe kete '"pune vetembrojtese", e kryet ashtu spontanisht, te papergatitur sic ishit, vetem me disa domate dhe qepe, qe rastesisht u gjenden ne dollapin tuaj, por duke qene "trima" te cartur laberie, i vute para "kriminelet" e SHIK-ut, ne strofkullen e tyre "kriminale", te shtetit "kriminel" shqiptar qe deri ne ate moment kishte vrare jo pak, por ZERO persona. Ju nuk kishit arme, armet ja morret "armikut gjakatar", qe "shtinte" pa meshire kunder grave dhe femijeve, qe "rastesisht" u gjenden para godines.
    Ju "viktimat" e pambrojtura te SHIK-ut, do kujtoheni gjithe jeten me "nderim" per "patriotizmin" e kulluar qe treguat ato dite, me ato vrasje aq "fisnike", aq "vetembrojtese".


    Ke të drejtë! Ti arbëror i di ngjarjet mirë se i ke me të dëgjuar.

    Vlora nuk duhej të ngrihej në protesta. Qeveria "nuk kishte" faj në humbjen e dy miliard dollarëve. Ato i morën firmat dhe qeveria "nuk kishte" asnjë faj.

    Po e përshkruaj pak renditjen e ngjarjeve:

    Pasi humbi paratë, Vlora u ngrit në protesta. Për të shtypur protestat, Berisha "i ndershëm" dhe "i pafajshëm" dërgoi në Vlorë 83 kamionë me mercenarë nga Veriu. Këta ishin njerëz të rekrutuar e të paguar nga Veriu.

    Në mëngjes Vlora u zgjua e rrethuar. Rrugët ishin të mbushura me mercenarë nga Veriu që thërrisnin: " Ku jeni o vlonjatë, u ... motrat dhe gratë". Ata ishin "në detyrë" dhe sharjet janë "brenda ligjit". Vlonjatët u acaruan kot, sepse shteti edhe të shan. Ata i humbën paratë dhe shtëpitë, por duhet t'i duronin edhe të sharat.

    Por vlonjatët nuk u treguan të civilizuar përballë mercenarëve "të civilizuar" nga Veriu. Ata i goditën me gurë mercenarët dhe ata që kapën, i zhveshën në brekë dhe i nisën të largoheshin në këmbë.

    Pas kësaj, qytetarët vazhduan protestat paqësore në rrugën Vlorë-Skelë. Qeveria u tha: "bëni xhiro në këmbë se u bën mirë për shëndetin". Më vonë studentët u futën në grevë urie. Shiku ndërhyri për t'i nxjerrë me forcë nga greva, po nuk arriti.

    Më vonë, punonjës të shikut, "brenda detyrës dhe ligjit", godasin me thika qytetarë vlonjatë pranë grevës së urisë. Qytetarët u mblodhën para ndërtesës së shikut. Shikasit filluan të godisnin me armë. Atëherë disa qytetarë shkuan në shtëpi dhe morën armë gjahu dhe dinamit nga ai që gjuhej peshk. Në këtë përplasje me shikun mbetën të vrarë 4 qytetarë vlonjatë, shumë qytetarë të tjerë plagosur, dhe një shikas i vrarë. Shikasit e braktisën ndërtesën dhe ndërtesa u dogj.

    Aty pranë ndodhej një repart ushtarak i marinës. Qytetarë të zemëruar hynë në repart dhe morën armë. Ushtarët që bënin roje aty u trembën dhe nuk bënë qëndresë. Kështu nisi marrja e armëve.

    Kështu ti dias arbërori, që i mëson ngjarjet nga televizori! Për ty agresorët ishin vlonjatët që ishin në shtëpitë e tyre, ndërsa mercenarët dhe shikasit nga Veriu, erdhën në Vlorë për vetëmbrojtje.

    Nqs do të më dëgjosh, rri andej nga forumi i gjuhës dhe mos u përziej me "pulitikë". Gjërat nuk janë ashtu siç të kanë thënë dhe i mendon ti, të jesh i sigurtë për këtë!

    .
    Ndryshuar për herë të fundit nga -BATO- : 28-03-2010 më 18:40

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e puroshkodran
    Anëtarësuar
    07-02-2008
    Postime
    3,635
    qysh kur granatahedheset quhen arme e gjahu? mah...

  15. #55
    Citim Postuar më parë nga -BATO- Lexo Postimin
    Ke të drejtë! Ti arbëror i di ngjarjet mirë se i ke me të dëgjuar.

    Vlora nuk duhej të ngrihej në protesta. Qeveria "nuk kishte" faj në humbjen e dy miliard dollarëve. Ato i morën firmat dhe qeveria "nuk kishte" asnjë faj.

    Po e përshkruaj pak renditjen e ngjarjeve:

    Pasi humbi paratë, Vlora u ngrit në protesta. Për të shtypur protestat, Berisha "i ndershëm" dhe "i pafajshëm" dërgoi në Vlorë 83 kamionë me mercenarë nga Veriu. Këta ishin njerëz të rekrutuar e të paguar nga Veriu.

    Në mëngjes Vlora u zgjua e rrethuar. Rrugët ishin të mbushura me mercenarë nga Veriu që thërrisnin: " Ku jeni o vlonjatë, u ... motrat dhe gratë". Ata ishin "në detyrë" dhe sharjet janë "brenda ligjit". Vlonjatët u acaruan kot, sepse shteti edhe të shan. Ata i humbën paratë dhe shtëpitë, por duhet t'i duronin edhe të sharat.

    Por vlonjatët nuk u treguan të civilizuar përballë mercenarëve "të civilizuar" nga Veriu. Ata i goditën me gurë mercenarët dhe ata që kapën, i zhveshën në brekë dhe i nisën të largoheshin në këmbë.

    Pas kësaj, qytetarët vazhduan protestat paqësore në rrugën Vlorë-Skelë. Qeveria u tha: "bëni xhiro në këmbë se u bën mirë për shëndetin". Më vonë studentët u futën në grevë urie. Shiku ndërhyri për t'i nxjerrë me forcë nga greva, po nuk arriti.

    Më vonë, punonjës të shikut, "brenda detyrës dhe ligjit", godasin me thika qytetarë vlonjatë pranë grevës së urisë. Qytetarët u mblodhën para ndërtesës së shikut. Shikasit filluan të godisnin me armë. Atëherë disa qytetarë shkuan në shtëpi dhe morën armë gjahu dhe dinamit nga ai që gjuhej peshk. Në këtë përplasje me shikun mbetën të vrarë 4 qytetarë vlonjatë, shumë qytetarë të tjerë plagosur, dhe një shikas i vrarë. Shikasit e braktisën ndërtesën dhe ndërtesa u dogj.

    Aty pranë ndodhej një repart ushtarak i marinës. Qytetarë të zemëruar hynë në repart dhe morën armë. Ushtarët që bënin roje aty u trembën dhe nuk bënë qëndresë. Kështu nisi marrja e armëve.

    Kështu ti dias arbërori, që i mëson ngjarjet nga televizori! Për ty agresorët ishin vlonjatët që ishin në shtëpitë e tyre, ndërsa mercenarët dhe shikasit nga Veriu, erdhën në Vlorë për vetëmbrojtje.

    Nqs do të më dëgjosh, rri andej nga forumi i gjuhës dhe mos u përziej me "pulitikë". Gjërat nuk janë ashtu siç të kanë thënë dhe i mendon ti, të jesh i sigurtë për këtë!

    .
    Dhe natyrisht, ti je nje nga ata 20000 vlonjate, qe u "plagosen"(apo u "vrane", peralleza jote nuk e shpjegonte mire) me thika nga 5 apo 7 punonjesit "supermen" te SHIK-ut . Dhe natyrisht muret e godines, dhe gjithe katin e dyte te saj i rrezuat me ciftet e gjahut me sacma per lepuj, kurse depot i shperthyet "gabimisht", sepse ne fakt menduat se atje do te gjenit parate e "vjedhura" nga qeveria.
    Ne kete mision tuajin "ligjor" dhe moralisht plotesisht "te justifikueshem' natyrisht kishit "bekimin" e "popullit te Vlores", qe dilte me tufa me lule, kur ju "padashje" terrorizonit gjithe qytetin ne vazhdim.

    Dhe sigurisht duke i 'ditur" mire ngjarjet, duke e "ditur" mire qe une kam qene para televizorit, duke ndjekur veprat e "pafajesise" tuaj, vjen dhe "keshilla" jote ne adrese time qe te hesht, sepse keto pune jane pune politike "atdhetare", dhe jane vetem per ata qe Atdhe (s)kane partine.
    Une natyrisht qe do e "pranoj" keshillen tuaj, dhe do te 'kujdesem" qe ta kuptoj me mire, menyret e te menduarit te sojit tend "fisnik".
    Ndryshuar për herë të fundit nga dias10 : 28-03-2010 më 20:15
    e verteta dhe e drejta jane miq me te mire se edhe vete Platoni, miku im

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    shum drejt e shqip po flet Dias or bamatat.. i zabit caushit te ed rucit.
    mos ja beni gropen vlores perseri..

    shko pyet maman e zanit caush se sa lumturi i solli revolucioni ku i biri ishte kapobande.

    dias..

    me vjen mire qe shtohen zerat anti-khmer rruzhe ne forum..

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e bamatat
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Ne malet e Laberise atje ku Dielli dhe Shqiponja rrine bashke
    Postime
    1,070
    O Braro akoma nuk je cuar nga letargjia e 1943-shit ti ? Zgjohu o ... se jemi ne 2010-ten !

    Atehere shqiptaret ishin 98% analfabete , sot vertet ka fillu me u rrit analfabetizmi, por prape nuk i ka kaluar 17%.

    Nuk kam dyshim se serbishtja e Dias10 te duket shqip , prandaj mos u lodh te me sqarosh !

    Nuk u jep dot leberve , as mend , as trimeri dhe aq me pak atdhetari ti o Brar ! Prandaj ik mos u ngaterro ne keto muhabete !

    Po do te mesosh po , hajde se t'i japim falas mesimet ...!

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-10-2009
    Postime
    50
    E organizuar ka qen hapja e depove nga qeveria e asaj kohe(Berisha). Depot u hapen sistematikisht(perseri nga qeveria). Leket u vodhen(nga qeveria e Berishes). Populli me gjak te nxhet e qeveria hap depot. Per fatkeqsi labet ishin me naiv ne ate kohe sa i besuan piramidave me shume e humben me shume. Si purfundim ishin me te frymezuar. E cdo gje pastaj morri rrugen e vete.
    Nje gje duhet te kuptoni se keto trazira ndodhen disa muaj para se Serbia te marshonte drejt Kosoves. Sdi cfar ti them kesaj.

    Ne Tirane, rajonet e policise shperndanin arm. Cdo gje e organizuar per luft civile. Percarje cdaj Shqiptareve.
    Ndryshuar për herë të fundit nga kikirik : 17-05-2010 më 16:38
    Me behet cici

  19. #59
    i/e larguar Maska e Homza
    Anëtarësuar
    24-02-2006
    Vendndodhja
    Ne kat te siperm!
    Postime
    3,092
    I gjith populli i Vlores me 3 gishta perpjete,,,,,nuk eshte gje tjeter vecse shembelltyre e cetnikeve me 3 gishta perpjete gjate luftes ne Kosove.


    Populli i vlores me ne krye zani kurv caushin, qe po mbronte vorio epirin, nuk ben gje tjeter vecse i con vajguri ne zjarrin e extremisteve te djathte qe edhe ne parlamentin grek nuk jan pak,,,,te kerkojne ate qe e kan kerkuar per shum e shum kohe,,,,vorio epirin nen kthetren e tyre...


    a se shikoni mor vlonjat, qe jeni bo teper patetik, si nuk del nje te kerkoj falje ne emer tuajin??? sepse ne e dim qe vlora eshte vendi i Ismail Qemalit, pot kur ai ishte gjall, Vlora kishte shqiptar, sot bijte e Ismailit jan bo minoritet ne Vlore..te dali nje nip apo sternip i Ismailit dhe te thot, kta jan gabim por jan pa ne, te pakten te distancohen nga kto anti shqiptarizma te skrupullta.

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Populli i Vlorës nuk i ka mbajtur tre gishtat përpjetë, po këto janë shpifje të dashakeqëve dhe antishqiptarëve. Ata që duhet t'i kërkojnë falje popullit të Vlorës dhe gjithë Shqipërisë, janë politikanët, të cilët me në krye berishën, vodhën paratë e shqiptarëve.

Faqja 3 prej 11 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •