Close
Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 81
 1. #21
  ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
  Anėtarėsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,530
  Urime Lediana Kapaj ( DI_ANA ) , Dhe suksese tė mėtejshme nė librat e ardhshėm.
  Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,827
  Lediana apo Ledjana ?

  Sqaroheni kte mire.

  e dashur Diana , urime urime urime per librin.
  Lum forumi qe te ka e te njeh e qe ti e gezon me kte lajm te bukur.
  Keshtu te pacim gjithmone plot kurajo e vullnet per te thene mendime fisnike e per te bere vepra te mira.
  urime me te mira dhe Familjes tuaj.

  Flmn dhe ju z Adem per perkrahjen shum njerzore qe i kini dhene Dianes tone..

 3. #23
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-01-2010
  Vendndodhja
  Hamburg Reperbahn
  Mosha
  37
  Postime
  453
  Te uroj shum fat dhe sukese per karrjeren qe keni nisur , sapo te dali ne botim libri do ta blej nje kopje , u be kohe qe nuk lexoj me do tme bej mir te lexoj dhe te shfletoj poezit , dua te transportohem ne boten e poezis ne boten e bukur dhe imagjinare ku cdokush ndihet i mbrojtur . Urime dhe vetem Urime. DIANA

 4. #24
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga Ēaushi Lexo Postimin
  Shume e nderuara Mikja jone Diana!

  Te uroi per librin e botuar , qofte ky vetem hapi i pare drejt botimeve tjera ...
  uroj te mos ndalet penda jote kurr , paq fat e drite drejt botimeve te reja .
  Ti me shkrimet tuja , u bere Mikja jone e pa ndashme , i dhe vlera te medha letersise ...
  i dhe vlera njerzores , i dhe emer artit shqiptar , emer qe do lexohet neper breza , te lumte .

  GEZUAR E URIME ...
  RRUGE TE MBARE NE BOTIME TE REJA ...

  Ēaushi!

  Ju falenderoj nga zemra miku im. Ju uroj suksese te metejshme ne jeten tuaj!
  "Carpe Diem"

 5. #25
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga Dar_di Lexo Postimin
  Shume e nderuar poete dhe humaniste Lediana Kapaj, pranoni pergezimet e mia me te sinqerta per librin tauaj te pare! Qe tani ndjehem i impresionuar duke paramenduar permbajtjen e ketij libri, duke ditur mjeshrine, pasionin e zellin e madh qe i jepni krijimtarise letrare. Do te vrapoj se shpejti qe ta kem ne dore kete liber. Gjithashtu me la pershtypje fakti qe te gjitha te ardhurat e ketij libri do t`u dedikohen femijeve jetim, me ēka deshmoni humanizmin tuaj! Ju lumte Lediana!

  Ju uroj sukses ne punen tuaj qe beni e njekohesisht edhe ne krijimtarine letrare! Jeni e mrekullueshme! Vazhdojme te presim me dashamiresi krijimet tuaja!

  Me respekt Dar_di.
  Flm shume mik i shtrenjte:! Vazhdo edhe ti te shkruash dhe ti postosh ato krijime edhe ketu ne FSh pasi jane me vlere!

  Te pershendes!
  "Carpe Diem"

 6. #26
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga pranvera bica Lexo Postimin
  Ledi Di! Vetem njerezit si ju mund te marrin ndermarje te tilla!Juve u ka skalitur Zoti miresine ne shpirt...ate ua ka daltuar ne fytyren tuaj aq te bukur...Ju poete e nderuar ,ne te gjithe poezine tuaj,(qe une kam lexuar cdo rrjesht tuajin) reflektoni humanizem, jeni frymezim per njeriun e thjeshte dhe e di cfare... dhuroni shume dashuri...Nje gje te tille e ben vetem nje njeri qe ka ne shpirt vetem pranvere!E personifikoni stinen Ledi!Nuk di a do e sillni ne Korce?Do bej cmos qe te gjithe nxeneset e mija ta marrin!
  Urime dhe rruge te mbare librit tuaj te pare te pasuar nga shume te tjere!
  E dashur Pranvera!
  Ju falenderoj nga zemra per vleresimet qe me keni bere gjithmone si edhe leximet nga ana juaj!
  Ndihem krenare qe kam nje mike si ju e cila ka nje zemer te madhe.
  Se shpejti do vij per daljen e librit tim te dyte i cili eshte gati tashme dhe me kenaqesi do tu ftoja per promovimin e tij ne Tirane! ( Nje ftese te cilen do jua dergoj te gjithe miqve te mi)
  Libri per te cilin flitet ketu do vij dhe ne Korēe e dashur dhe ne te gjitha librarite e rretheve!

  Ju perqafoj me respekt
  "Carpe Diem"

 7. #27
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga Agim Metbala Lexo Postimin
  E dashur Dianė,
  Kur e kthej kohėn nė retrospektivė, e kur i rikujtoj tė gjitha ato komente dhe propozimet e mija ndaj shkrimeve tė Juaja cilėsore, propozimet e sinēerta, vlerėsimet reale...atėherė kam qenė plotėsisht i sigurt, se shumė shpejt do tė vijė dita - dita shumė e lumtur pėr Ju dhe pėr lexuesit tuaj - pra dita e botimit tė vėllimit tė parė me poezitė nga ana e Juaj...

  E nderuar Ledianė, urime nga zemra pėr botimin e librit, ky ėshtė vetėm fillimi i sukseve tė Juaja, pas tij, jam i sigurt se do tė radhiten edhe shumė libra tė tjerė...
  Respekte nga ana ime!
  I dashur miku dhe poeti i nderuar Agim Metbala!

  Flm per kete urim te sinqerte te cilin ma keni bere gjithe kohen!
  Flm per besimin qe keni patur tek une, flm per keshillat miqesore dhe kritikat tuaja aq te vlefshme!
  Jeni nje artist dhe njeri i mrekullueshem dhe uroj qe vepra juaj mos shuhet kurre!

  Me shume respekt

  Lediana
  "Carpe Diem"

 8. #28
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga FK-PaRtiZoNi Lexo Postimin
  Urime Lediana Kapaj ( DI_ANA ) , Dhe suksese tė mėtejshme nė librat e ardhshėm.
  Flm shume ! Ju uroj suksese pafund ne te gjitha fushat e jetes!

  Nderime!
  "Carpe Diem"

 9. #29
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  Lediana apo Ledjana ?

  Sqaroheni kte mire.

  e dashur Diana , urime urime urime per librin.
  Lum forumi qe te ka e te njeh e qe ti e gezon me kte lajm te bukur.
  Keshtu te pacim gjithmone plot kurajo e vullnet per te thene mendime fisnike e per te bere vepra te mira.
  urime me te mira dhe Familjes tuaj.

  Flmn dhe ju z Adem per perkrahjen shum njerzore qe i kini dhene Dianes tone..
  Lediana... i dashur Brari!
  Te falenderoj edhe ty shume mik i dashur pasi gjithmone me ke lexuar dhe ke dhene kurajo duke me thene...." Mblidhi moj Diane poezite dhe botoji!"
  Dhe ja nga miq te tille te cilet kane besuar tek une edhe pse jam ne hapat e pare te poezise, pa driten libri im i pare!
  Jeni nje mik i mrekullueshem dhe i shtrenjte per mua!
  Te uroj fat dhe lumturi ty dhe familjes tende!


  Perqafime miqesore

  Diana
  "Carpe Diem"

 10. #30
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga Mr_Elbasanlliu Lexo Postimin
  Te uroj shum fat dhe sukese per karrjeren qe keni nisur , sapo te dali ne botim libri do ta blej nje kopje , u be kohe qe nuk lexoj me do tme bej mir te lexoj dhe te shfletoj poezit , dua te transportohem ne boten e poezis ne boten e bukur dhe imagjinare ku cdokush ndihet i mbrojtur . Urime dhe vetem Urime. DIANA
  Shume flm per vleresimin dhe urimin mik!
  Te uroj edhe une suksese pafund ne ēdo fushe te jetes!
  "Carpe Diem"

 11. #31
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Fjala " tė dua" ėshtė tharė!


  Ti do tė vish nė mes tė natės,
  tė ėmblat fjalė do tė mi kėndosh,
  me pėshpėritje, sy lajkatare,
  me dashurinė do tė vallėzosh...


  Ti do tė vish nė ėndrrėn time,
  veshur me petkun e mirėsisė,
  me lumenj puthjesh do tė mė dehėsh,
  Dhe do mi thuash "Jashtė" vetmisė!


  Ti do tė vish nė shtratin tim,
  nė krahė si princi do tė mė marrėsh,
  tė dy sėbashku do shohim yjet,
  me hėnėn vetė nė gjunjė do falesh!


  Ti do tė vish nė dhomėn time,
  me trėndafil qė kundėrmon,
  si shtollovajzė do jem e veshur,
  nė ndjenjėn time njė zanė kėndon!


  Ti do tė vish nė trupin tim,
  me pėrkėdhelje do mė mbulosh,
  parajsėn,diellin, do ta shėtisim,
  zemrėn dhe shpirtin do mė dhurosh!


  Ti do tė vish nė botėn time,
  do tė magjepsem nga lumturia,
  e mrekulluar do i them vetes...
  " Ja mė nė fund...Erdh' dashuria"!


  Ti do tė vish!!....Dhe veten shkund:
  "Pse endėrron krejt si e marrė,
  nuk e shikon fjalėn " Te Dua",
  nga buza e tij me kohė ėshtė tharė"!


  Janar 2010


  Lediana Kapaj
  "Carpe Diem"

 12. #32
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  duket mbeti ne harrese...

  duket mbeti ne harrese libri juaj moj diana....nuk e di cka u be me te....a do na bjere ne dore edhe neve apo ishte thjeshte nje skup.....
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e Adem Berisha
  Anėtarėsuar
  16-07-2008
  Vendndodhja
  Rahovec, Rep. e Kosovės
  Mosha
  73
  Postime
  159

  Tė vlerėsosh tė tjerėt vlerėson vetėn

  Aaaaaaaaa engjellorja, ē'nevojė ke tė paraqitesh kaq e ashpėr, me asgjė nuk mund tė bindem se ke drejt nė atė ēfarė thua. Nė vend tė kurajimit pėr punė e angazhime dhe suksese e vlera edhe mė tė avancuara, ti pėrpiqesh tė dekurajosh tė tjerėt. Po mirė, tek e fundit kjo krijuese nuk shkruan pėr ty dhe sipas shijes tuaj, shkruan sipas shijes sė saj dhe atyre qė e pėlqejnė e qė nuk do tė thot tė jetė e pėlqyer nga tė gjithė. Ok, ėshtė ēėshtje e jotja si i shikon ti gjėrat.
  "Lehtė bėhesh pasha nė nahi
  por ėshtė vėshtirė tė jesh njeri".

 14. #34
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  o bac..

  Citim Postuar mė parė nga Adem Berisha Lexo Postimin
  Aaaaaaaaa engjellorja, ē'nevojė ke tė paraqitesh kaq e ashpėr, me asgjė nuk mund tė bindem se ke drejt nė atė ēfarė thua. Nė vend tė kurajimit pėr punė e angazhime dhe suksese e vlera edhe mė tė avancuara, ti pėrpiqesh tė dekurajosh tė tjerėt. Po mirė, tek e fundit kjo krijuese nuk shkruan pėr ty dhe sipas shijes tuaj, shkruan sipas shijes sė saj dhe atyre qė e pėlqejnė e qė nuk do tė thot tė jetė e pėlqyer nga tė gjithė. Ok, ėshtė ēėshtje e jotja si i shikon ti gjėrat.
  ne fakt engjellorja nuk e kishte edhe aq keq..se sinqerisht po na mbysin shkrimtaret,poetet,kengetaret,valltaret etj etj....a din si tha njeri dikur...nese do kishte kosova luftetare aq sa ka kengetare qe besa me nga nje hu ne dore do i kishim shkuar sllobodanit ne zyre..le ma me arme...nejse..

  une jam nga lexuesit e rregullt te ledianes..me sakte vdes per vargun 14 rrokesh qe lediana e ka baze ne poezite e saj...u gezova kur ti ja bere nje hyrje te bukur librit te saj...u bene qe sa kohe humbi ky liber...asnje informacion se ku mund ta gjejme e si mund ta blejme..mos qe thjeshte nje skup....
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e Bardhi
  Anėtarėsuar
  06-09-2002
  Mosha
  37
  Postime
  708
  Citim Postuar mė parė nga Adem Berisha Lexo Postimin
  LIBRI NĖ TREG, TĖ ARDHURAT FĖMIJĖVE JETIMĖ
  NĖ SHQIPĖRI DHE KOSOVĖ

  HUMANIZMI I SHPIRTIT POETIK NĖ VEPĖR

  Si njė fllad i lehtė pranvere vije njoftimi se doli nga shtypi dhe tashmė ndodhet nė rrjetin e shitjes nė Shqipėri libri “DALLGĖ DASHURIE” nga autorja dhe poetja e talentuar nė mėrgim, z Lediana Kapaj, (e njohur kėtu nė forum edhe si DI ANA)nė botim tė shtėpisė botuese “JONALDA” me redaktor z Zylyftar Plaku.
  Lediana e do shumė poezinė dhe botėn e saj. Ajo ka vendosur t’i shkruaj dashurisė, ndjenjės, dhimbjes, lumturisė, tė cilat aq bukur i sjell edhe me kėtė botim tė parė.
  Duke qenė se ajo vet ka pėrjetuar dhimbje, mungesė dashurie nė fėmijėrinė e hershme tė saj, ndonėse qe prej njėzet vitesh jeton dhe vepron nė mėrgim, pėrkatėsisht Francė ku gjeti mikpritjen shumė dashamirėse dhe mundėsinė pėr t’u arsimuar e bėrė Eksperte dhe pėrkthyese nė Gjykatėn e Lart franceze, gjegjėsisht Gjykatėn e Apelit, me fanatizėm ruajti gjuhen e saj amtare dhe dashurinė ndaj vendlindjes, Tiranės e gjithė Shqipėrisė, veēmas ndaj fėmijėve jetimė atje.
  Ėshtė mjaft impresionues fakti se zemėrbardha e humanistja e nderuar z Lediana ka vendosur qė nga vepra e saj tė mos kenė asnjė pėrfitim material por gjithė tė ardhurat qė do tė grumbullohen nga shitja e librit, tė iu shpėrndahen jetimoreve, pėrkatėsisht fėmijėve jetim nė atdheun e saj, Shqipėri.
  Libri sė shpejti do tė ribotohet dhe i tėrė tirazhi i ribotimit do tė dal nė shitje nė Shqipėri dhe Kosovė ndėrsa tė ardhurat nga shitja e tij poashtu do tė dhurohen pėr fėmijėt jetimė e varfanjakė tė Republikės sė Kosovės, veēmas pėr jetimėt bij/bija tė dėshmorėve dhe te tė rėnėve nė luftėn ēlirimtare tė Republikės sė Kosovės.
  Konsideroj dhe besoj se lexuesit e nderuar nuk do tė ngurrojnė qe tė blejnė kėtė libėr tė mrekullueshėm pėr tė shijuar artin tė cilin z Lediana na e ofron nė tė, por njėkohėsisht edhe pėr tė treguar solidaritetin e tyre me shtresėn mė tė brishtė tė popullit, fėmijėt jetimė e tė varfėr nė Shqipėri dhe Kosovė.
  O Ylli i Forumit Shqipetar, urime nga zemra per kete veper qe na dhuron.
  Ne antaret e Forumit e njohim shume mire artin tuaj, por na vjen mire qe tash kete fate te mire do ta kete i gjithe populli shqiptar.
  Diana, faleminderit nga Ju, qe nje here lexusve ja dhuron nje pjese te shpirtit tuaj, aq fisnik me shkrimet e juaja,dhe ne anen tjetrer e bene ate qe mundesh per ta gezuar nje femije jetim. Per ta bere kete duhet nje njeri qe ka vlera te veqanta njerezore. Fjalet mund te ecin, kurse shkrimet mbesin per breza te tere.
  Me kete veper tende eshte pasuruar poezia shqipe, eshte stimuluar frymezimi i kohes tashme dhe brezave qe vijne.
  DIANA NE TE DOJME MADJE EDHE SHUME, PRANDAJ TE UROJME SHENDET , DASHURI MIREQENJE, DHE SHUME VEPRA TE TJERA.
  Urime, urime , urime o Yll.
  JU NJE HAP - PUNA DY...

 16. #36
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Citim Postuar mė parė nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  duket mbeti ne harrese libri juaj moj diana....nuk e di cka u be me te....a do na bjere ne dore edhe neve apo ishte thjeshte nje skup.....
  Shume flm per interesimin....Nuk jam nga ato qe merren me skupe dhe as te mburrem kot!
  Jam e thjeshte dhe kujt nuk i pelqen krijimtaria ime le te mos e lexoje.
  Nqs lexoni me siper thuhet qe libri im i kushtohet femijeve jetim pra shperndarjen e tij e ka marre ne dore kjo shoqate.
  Nqs ju e deshironi librin mund tu le numrin e dikujt ne Tirane dhe te lidheni me te.
  Me kontaktoni ne pv ose nqs e doni mund t'ua le ketu.


  Nderime
  "Carpe Diem"

 17. #37
  Betimi i Hipokratit
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Mosha
  48
  Postime
  1,081
  Mezi pres te shkoj ne Tirane e te marr librin Diana.Suksese te metutjeshme.Je thjeshte e mrekullueshme.
  The good you do today;people will often forget tomorrow;do good anyway

 18. #38
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  Citim Postuar mė parė nga DI_ANA Lexo Postimin
  Shume flm per interesimin....Nuk jam nga ato qe merren me skupe dhe as te mburrem kot!
  Jam e thjeshte dhe kujt nuk i pelqen krijimtaria ime le te mos e lexoje.
  Nqs lexoni me siper thuhet qe libri im i kushtohet femijeve jetim pra shperndarjen e tij e ka marre ne dore kjo shoqate.
  Nqs ju e deshironi librin mund tu le numrin e dikujt ne Tirane dhe te lidheni me te.
  Me kontaktoni ne pv ose nqs e doni mund t'ua le ketu.


  Nderime
  sikur e kishe lene me na dhene informacione ketu ne internet..por kaluan kohe dhe nuk kishte asgje te re..thash se cka u be...

  tani une e dua librin..po te mos e doja nuk do shkruaja ketu...rralle kush shkruan ne vargun 14 rrokesh qe une e dua shume..po te kontaktoj edhe ne privat por mos harro se ka edhe te tjere qe e duan librin tend...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 19. #39
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875
  Njė vėshtrim poetik rreth risisė dhe beftėsisė poetike te Lediana Kapaj!

  Rimėn doja! Njė rimė qė buron nga natyra e beftė dhe pafajėsi e autores,e cila ka zanafillė vitet e dikurshme,vite te cilat nuk njohi kthim pas,por nė refleksion tė plotė pėrthyen koloritė ylberėsh,kolritė ngjyrash te cilat feksin shkėlqimin marramendės,pas njė mjegullie ėndrrash dhe jete gati tė copėzuar nga pentagrami natyrės rorbėruar!Vėshtrimi parė tė jep ndjesinė e njė dhimbjeje shpirtėrore,qė ka pėr rrėnjė atė tė shkuar tė hidhur,plot kujtime tė trishta,me njė simbiozė tė pakapėrcyeshme,njė paratezė apokaliptike,ku gjithēka,gjithkund dhe gjithėsesi, tė ēonte ne atė prag mundimi,prag qė fshihte ē“do gėzim dhe dritėsi,dhe me anatenim sipėrfaqėsor pėrmbyll me hije tė errėta dhe dallgė shurdhonjėse,qė tremb dhe klithmon gėrvishtjen kujtesė! Sigurisht qė tabloja gri dhe percepitimi i asaj pjese jetėsore do pėrmbyset shumė shpejt,pasi zjarri i shpirtit njerėzor ngrihet nga hiri dhe pluhuri i sė dikurshmes ,shpėrndan rrathėt viciozė,shkallmojnė atė ngrehinė pakuptimėsie dhe vėrtet djallėzore ,pėr tė triumfuar dhe jetuar atė jetė paqėsore,pot ndjesi dhe pasion,plot dritė dhe shpresė,dhe me njė rimediosinim tė ri,orientim tė qartė dhe mezazhues tė njė bote mė tė drejtė,mė tė ndėrgjegjėshme ,mė njerėzore ,mė humane!Tashmė hija e njė shpirti dyzues ka mbetur pas dhe nė sfondin blu gjegj klithma e shpesit tė bardhė qė fluturon dhe mbjell dritė nga drita e saj,shpresė nga besimi saj,gėzim nga lumturai e saj dhe paqe nga humanizmi saj!

  Rimėn doja!

  Nuk e di pse vargu....Trishueshėm dhe me lot u shkrua,
  se kuptova as vetė ndjenjėn,si tinzare u largua,
  nuk e di pse qėnia ime,nė labirint lotėsh u kthye,
  nuk e pashė kur vetė trishtimi...kapardisur ish nė krye!

  Nuk i ndjeva mė gjymtyrėt, mpirja seē mė kish zaptuar,
  rimėn doja...tė ushqeja,nėpėr netė mė kish munguar,
  djajtė gėrryenin shpirtin tim dhe sekretin ma perfolnin,
  luanin,qeshnin, sipėr meje, me mėrzitjen mė mallkonin!

  E pėrbuza tė kaluarėn, vitet, ėndrrat mė kish marrė ,
  plot kujtime zemrėn vrisnin, vetėm ndihesha..Isha vrarė!
  Pyetjet thellė ju ngula vetes, por asnjė pėrgjigje s'mora,
  s'ma kish fajin njerėzimi...pse gėnjeshtrat i besova!


  E kėrkova lumturinė, por vetė dheu e kish pėrpirė,
  e lakmova dashurinė edhe pse me akull ngrirė,
  kohen doja pak ta ktheja..Lehtė nėnqeshi..Nuk pranoj!
  "Shiko vitet qe ke para...!",_ e pėrlotur bėlbėzoj!


  Plagėt mblodha ti shėroja,por u trėmba!...Ishin shumė!
  gjumin,jetėn kishin vjedhur,lotin e kthyen ne lumė,
  veten mblodha, fort e shkunda, i bėrtita qė tė zgjohej,
  dhe aty arsyeja doli....me llogjikėn tė martohej!

  Agron Shele Wps
  "Carpe Diem"

 20. #40
  Ngelem unė! Maska e DI_ANA
  Anėtarėsuar
  30-12-2006
  Vendndodhja
  France.
  Postime
  5,875

  Revista "Obelisk" e dates 31/07/2010

  Reviste letraro artistike ne te cilen jane botuar disa nga krijimet e mia...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  "Carpe Diem"

Faqja 2 prej 5 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •