Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 22
 1. #1

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Shkenca dhe Islami (Kuriozitete)

  Doja te hapja nje teme mbi evolucionin qe po ben Shkenca ne dem apo ne favor te races njerezore.Do mundohem qe disa materiale ti ilustroj me hadithe apo me ajete kuranore dhe te jete per hajer inshaAllah.

  - Armatimet e ushtrise moderne ... (lazer)

  ...mos u habisni me asgje..

  Videoja titullohet Star Wars ne Irak..(Lufta e "yjeve" ne Irak)

  http://www.dailymotion.com/video/x3v...e-energie-thel

  http://www.dailymotion.com/video/x3v...e-energie-thel

  Nese doni te dini mbi kete teknike te re duhet ti ktheheni apo te kerkoni rreth Nikolla Tesla-s...
  Beni nje kerkim ne google mbi H.A.A.R.P dhe Gwen tower...do shikoni si nepermjet valeve elektromagnetike mund te kontrollohet mendja e njeriut..(ose referojuni postimeve rreth valeve ne fillim te temes sime tek Shkenca me titull Simbolet,forca terheqese dhe misteri ne univers*)

  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura    
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga La_Lune : 15-02-2010 mė 03:27

 2. #2

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Kur u thuhet: “Mos shkaktoni shthurje nė tokė,” ata thonė: “Ne vetėm sa po rregullojmė.” Jo, nė tė vėrtetė! Janė pikėrisht ata qė sjellin trazira, por nuk e kuptojnė. (Kurani 2:11-12)

 3. #3

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Artikulli me poshte flet mbi teknologjine e mikrovaleve,demet qe po shkakton dhe me e rendesishmja ... po sjell dhe zhdukjen e races njerezore..kam shkeputur nje fragment per ta perkthyer..

  http://www.opednews.com/articles/Mic...81208-202.html

  the Russian Soviets used microwaves to covertly attack the U.S. embassy staff in Moscow, Russia. The ongoing irradiation campaign affected about 1,800 employees and 3,000 dependents housed at the embassy during this period

  The Russians targeted the U.S. embassy with 2.4 to 4.1 gigahertz, a range within the same realm of frequencies blasting from America's wireless cell phones, in-house cordless phones, wireless computers, WiFi systems and cell towers. The Russians mainly used a power density of around five to 18 microwatts per square centimeter (5-18 uW/cm2).
  Sovietiket ruse perdoren mikrovale per te sulmuar pa u dukur stafin e ambasades amerikane ne Moske,Rusi.Fushata e rrezatimit e vazhdueshme rreth 1800 te punesuar dhe 3000 te strehuar ne ambasade ne ate kohe.

  Ruset vune ne shenjester ambasaden amerikane me 2,4-4,1 gigahertz,nje fushe me te njejtat frekuenca mund te demtoj duke filluar nga telefonat pa kabell ne Amerike,sistemet WI-Fi,kompiuterat wireless e antena.Ruset kryesisht perdoren nje fuqi me densitet rreth 5 deri ne 8 mikrovat per centimeter katror (5-18 uW/cm2)..

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  15-05-2009
  Postime
  1,152
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  Kur u thuhet: “Mos shkaktoni shthurje nė tokė,” ata thonė: “Ne vetėm sa po rregullojmė.” Jo, nė tė vėrtetė! Janė pikėrisht ata qė sjellin trazira, por nuk e kuptojnė. (Kurani 2:11-12)
  Kur u thuhet (pjesa e pare e citatit) sot "fuqive te medha" se pse po bejne gjithe keto luftera, ata thone kete pjesen e dyte te citatit: "Ne vetėm sa po rregullojmė".
  Kurse ne (pacifistet) e dime qe ata jane duke e bere kete pjesen e fundit te citatit "Jo, nė tė vėrtetė! Janė pikėrisht ata qė sjellin trazira, por nuk e kuptojnė."

  Mjafton ky citat per t'i kuptuar se kush jane ne te vertete dhe cfare duan ata.

 5. #5

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Projekti "Venus"

  Po beja disa kerkime mbi filmin Zeitgeist,sepse ne fakt realist pervec se mund te kishte disa te verteta si film perseri kjo nuk e menjanon faktin qe ne te mund te ishin inflirtruar dhe shume te paverteta mbi besimet.
  Ose ndoshta arsyeja e filmit ishte per me tej..
  Beni nje kerkim mbi Venus Project dhe me thoni a nuk ju duket si plani i Rendit te Ri Boteror?!

  Projekti ne pamje te pare mund te jete shume paqesor dhe pozitiv por qellimet e tij nuk jane dhe kaq pozitive..

  Ky projekt eshte projektimi i kultures dhe normave se te ardhmes,per nje bote sa me paqesore,me barazi per te gjithe...
  Interesantja vlen tani...pervec gjithe ketyre ideve ky projekt ndalon absolutisht besimet fetare...(me duket sikur po rikthejne lavdine e sistemit komunist..zhdukjen e besimit ne Zot)

  Ylli i mengjesit - Venus - Lucifer

  Emri "Venus" eshte emer pagan qe i referohet zotave.Ne disa kultura si ate Egjiptian,grek,babilonas dhe tek Majat "Venus" eshte quajtur ndryshe dhe Ylli i mengjesit...kristianet duhet te dine me shume rreth interpretimit te yllit te mengjesit..

  http://en.wikipedia.org/wiki/Lucifer

  ISAIAH 14:12 Vallė, si ke rėnė nga qielli, o Lucifer, bir i agimit? Vallė si tė hodhėn pėr tokė ty qė i hidhje poshtė kombet?

  Ti thoshnje nė zemrėn tėnde: "Unė do tė ngjitem nė qiell, do tė ngre fronin tim pėrmbi yjet e Perėndisė; do tė ulem mbi malin e asamblesė nė pjesėn skajore tė veriut;

  14:14 do tė ngjitem mbi pjesėt mė tė larta tė reve, do tė jem i ngjashėm me Shumė tė Lartin".

  14:15 Po pėrkundrazi do tė hidhesh nė Sheol, nė thellėsitė e gropės.

  14:16 Ata qė tė shikojnė tė ngulin sytė, tė vėrejnė me kujdes dhe thonė: "Ky ėshtė njeriu qė e bėnte tokėn tė dridhej, qė i trondiste mbretėritė,

  14:17 qė e katandisi botėn nė shkretėtirė, qė shkatėrron qytetet e saj dhe nuk i la kurrė tė shkojnė tė lirė robėrit e tij?".


  Araf


  • 7:11. Ne ju krijuam pastaj ju dhamė formėn, e mandej engjėjve u thamė: “Bėni sexhde pėr Ademin”. Ata i bėnė sexhde pos Iblisit. Ai nuk qe prej atyre qė bėnė sexhde.
  • 7:12. (All-llahu) Tha: “Ēka tė pengoi ty tė bėsh sexhde, kur Unė tė urdhėrova?” Ai (Iblisi) tha: “Unė jam mė i vlefshėm se ai, mė krijove mua nga zjarri, e atė e krijove nga balta!”
  • 7:13. (All-llahu) Tha: “Zbrit nga ai (xhenneti), nuk tė takon tė bėsh kryelartėsi nė tė, dil jashtė, s'ka dyshim ti je i poshtėruar”.
  • 7:14. (Iblisi) Tha: “Mė afatizo gjer ditėn kur ringjallen (njerėzit)!”
  • 7:15. (All-llahu) Tha: “Ti je i afatizuar!”
  • 7:16. (Iblisi) Tha: “Pėr shkak se mė humbe mua, unė do t'u ulem atyre (do t'u zė pusi) nė rrugėn Tėnde tė drejtė,
  • 7:17. Mandej do t'ju sillem atyre para, prapa, nga e djathta dhe nga e majta e tyre, e shumicėn e tyre nuk do ta gjesh qė tė falėnderohen (tė besojnė)!”


  C'mund te prisni nga nje sistem i cili mund te komandoje te ardhurat financiare,sistemin e drejtesise..zgjedhja e nje personi do jete e kontrolluar nga te tjere...?!

  Cdo sistem i krijuar nga mendja e njeriut eshte nje deshtim,sic po ndodh dhe do ndodhi,askush nuk mund te jete i drejte pervec se Krijuesit dhe rregullave qe ai ka caktuar mbi krijimin dhe krijesat e veta..Sheriatin..(kjo eshte nje arsye ndoshta qe Dexhalli nuk do mund te hyje kurre ne Meke dhe Medine...Allahu e di me se miri)

  Mbas gjithe kesaj na mbetet te dime se ne dore te kujt do jete gjithe ky sistem i se ardhmes..?!

  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Venus_Project
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga La_Lune : 01-03-2010 mė 11:35

 6. #6

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Projekti "Rrezja Blu"

  "PROJEKTI BLUE BEAM"

  Do tė pretendojnė tė jenė universale ne pėrmbushjen e profecive tė vjetra, si ngjarje tė mėdha "si ajo qė ndodhi 2000 vjet mė parė. Nė parim, ky projekt do tė pėrdorė qiellin si njė perde projeksionesh holografike ne hapėsirė - bazuar tek lazerat qe gjenerojnė satelitėt.Kėto projektues do tė projektojne imazhe tė njėkohshme tė katėr qoshet e planetit,nė ēdo gjuhė te rajonit.

  Ky projekt eshte dhe aspektin fetar i RENDIT TE RI BOTĖROR.

  "Sistemi" tashmė ėshtė testuar.Projeksionet holografike te "imazhit te Krishtit" tashmė janė parė nė disa zona tė largėta ne shkretėtirė.Kėto janė raportuar vetėm nė gazeta tabloide, kėshtu qė ata i kanė bere menjėherė te diskutueshme si lajme.Ata gjithashtu mund tė projektojne imazhe te anijeve jashtetokesoresh,aliene, monstra, engjėjt - (??). Kompjuteri do tė koordinojė satelitėt dhe softwaret do tė vazhdojė tė tregojnė-dhe-shfaqin cfare ato te duan.  Holografi ėshtė i bazuar nė sinjale gati identike te kombinuara pėr tė prodhuar edhe imazhe,ose holografe, me perceptim te thellė. Kjo ėshtė po aq e zbatueshme edhe pėr valet akustike (Elf, VLF, LF)sic ėshtė edhe me fenomenet optike.

  Nė mėnyrė tė veēantė, "shfaqja" do tė pėrbėhet nga projeksione me lazer te imazheve tė shumėfishta holografike nė pjesė tė ndryshme tė planetit,secili merr imazhe tė ndryshme sipas besimit fetar duke ndikuar ne rajon.Asnje zonė e vetme nuk do tė jetė pėrjashtuar.Me animacion kompjuterik dhe efektet e zerit te shfaqura sikur vijne nga thellėsitė e hapėsirės,ndjekėsit e habitur e besimeve tė ndryshme do tė binden vetė qe Mesihu i tyre u kthye nė mėnyrė spektakolare bindėse dhe reale.

  Imazhe tė ndryshme tė Krishtit, Mohamedit,Budes,etj, do tė shkrihen nė NJĖ pas "shpjegimit tė saktė" tė mistereve profetike.
  Ky "NJE Zoti" do tė funksionojnė nė fakt si "Anti-Krishti",i cili do tė "shpjegoje" se shkrimet e shenjta tė ndryshme "kanė qenė keqkuptuar" - qė fetaret e vjetėr janė pėrgjegjės pėr kthimin e vėllait kundėr vėllait, kombit kundėr kombit - qė fete e botės duhet tė hiqen pėr ti hapur rrugėn Periudhes se Re,Besimit te Nje bote,qė pėrfaqėson njė Zot,ate qe ata e shohin para tyre.

  Natyrisht, kjo do tė rezultojė njė sėmundje shoqėrore dhe fetare nė njė shkallė masive. Pyes veten se ēfarė do te bejne ate dite transmetuesit televizive e rrjeteve fetare?

  Por, para sė gjithash, ata duhet tė kalojnė nėpėr katėr hapa tė ndryshme nė mėnyrė qė tė kalojne Projektin.

  1: Hapi i parė ka tė bėjė me avari ne te gjitha njohuritė arkeologjike.
  Duhet te merren me organizimin e tėrmeteve nė vende tė caktuara rreth planetit ku supozohet "zbulimet" e reja do tė shpjegojnė mė nė fund (pėr ata) se kuptimet e doktrinave themelore e tė gjithė botės se feve tė mėdha janė "tė gabuara." Ky falsifikim do tė pėrdoret qe popullata te besoj se tė gjitha doktrina fetare kane qenė keqkuptuar dhe keqinterpretuar.

  Falsifikimet filluan me filmin ne 2001: A Space Odyssey, Seria Star Trek,Filmat STAR WARS ,ET, tė cilat merren me hapėsirėn dhe "pushtimin" dhe "Mbrojtjen".
  Jurassic Park, ishte qė tė shtyjė teorinė e evolucionit.

  2: Hapi i dytė duhet te merren me shfaqje ne hapėsira gjigande:
  Holograme ne 3D optike dhe tinguj,projektimet me lazer te imazheve tė shumėfishta holografike nė pjesė tė ndryshme tė botės, secili merr njė imazh tė ndryshme,sipas besimit tė tij origjinale kombėtare fetare. Ky imazhi i "zotit" te ri do tė flasi nė tė gjitha gjuhėt.
  Si njė shembull, sovjetikėt kanė prodhuar kompjuterė tė avancuar dhe kanė programuar ato me grimca psikologjike ne minute tė bazuara mbi studimet e tyre mbi anatominė dhe biologjinė e trupit tė njeriut, si dhe studimet e tyre nė anatomi, kimisė dhe energjinė elektrike tė trurit tė njeriut.Kėta kompjuterė janė programuar edhe me gjuhė tė ndryshme tė botės.

  3: Hapi i tretė duhet te merret me komunikimin ne dy rruge elektronike telepatike,ku valet - Elf (Frekuenca teper e ulet), VLF (Frekuenca shume e ulet), dhe LF (Frekuneca e ulet)do tė arrijnė tek njerėzit e tokės pėrmes brendesise e trurit te tyre,duke bėrė qe ēdo person te besoj se Zoti i tij flet pėr tė brenda shpirtit te vet.
  Rrezet e tilla,satelitore,janė te ruajtura ne kujtesen e kompjuterave qė ruajne shume te dhėna mbi njeriun dhe gjuhėn e tij.Kėto rreze pastaj do tė gėrshetohen dhe ndėrthuren me proceset natyrore te tė menduarit pėr tė krijuar atė qė ne e quajmė BISEDE ARTIFICIALE.

  4: Hapi i katėrt duhet te pėrfshije manifestime mbinatyrore universale duke pėrdorur mjete elektronike.Ky hap i pėrmban tre orientime tė ndryshme:

  E para ėshtė qė tė bėjė njerėzit te besojnė se njė pushtim jashtetokesor ėshtė gati tė ndodhė ne ēdo shtet tė madh mbi tokė. Kjo ėshtė pėr tė shtyrė ēdo qeveri te pėrdori aftesite bėrthamore.Nė kėtė mėnyrė,do tė vihej ēdo komb nė njė gjendje tė ēarmatimit tė plotė para Kombeve tė Bashkuara pas sulmit tė rreme.
  E dytė ėshtė pėr besimtaret te "besojne se njė ngazėllim i madh po ndodh" duke luajtur me "intervenimit hyjnor tė njė tė dyshuari" force tė mirė,"te huaj qė vijnė pėr tė shpėtuar njerėzit e mirė nga njė sulm brutal satanik.
  Qėllimi i tij duhet te jete qė tė merret me tė gjithė kundėrshtarėt e rėndėsishem te RENDIT TE RI BOTĖROR.
  Orientimi i tretė ėshtė njė pėrzierje e forcave elektronike dhe mbinatyrore. Valė (frekuenca) tė pėrdorura nė atė kohė do tė lejojnė forcat e mbinatyrshme pėr tė udhėtuar permes fibrave optikė kabllore,kabllor me bosht tė pėrbashkėt,elektrike dhe linjave telefonike nė mėnyrė qė tė depėrtojnė nė tė gjitha pajisjet elektronike dhe deri atėhere tė gjithė te kemi njė mikroēip tė veēantė tė instaluar.
  Qėllimi i kėtij hapi ka tė bėjė me materializimin e fantazmave satanike,fantazma,dhe "poltergeist" anembanė globit nė mėnyrė qė tė shtyjnė tė gjithė popullsine nė skajin e njė valė vetėvrasėse, duke vrarė dhe ērregullime te pėrhershme psikologjike.
  Pas kėsaj nate tė njemije YJEVE, njerėzimi besohet tė jetė gati pėr ata tė hyj nė njė "MESIAH TE RI"
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 7. #7

  Anėtarėsuar
  08-02-2003
  Postime
  1,799
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Mrekullia e Kabes

  Phi-ja numri 1,618,numri i projektimin ne matematikė.
  Krijuesi e ka pėrdorur gjithmonė kete numėr dhe i njėjtė nė krijimet e shumta nė univers,nė pulsin tonė te zemres,raporti ne spiralet e ADN-sė,nė hartimin e veēantė tė universit quajtur "Dodecehadron",nė rregullin e fletėve te bimėve e quajtur filotaksi,nė Kristal e borės,nė strukturėn e spiraleve te galaktikave tė shumta.
  Krijuesi pėrdorur tė njėjtin numėr, numrin e artė qė ėshtė 1,618 ...

  Ėshtė e njohur qė ky raport ka qenė pėrdorur pėr projektimin e strukturave te ndryshme arkitektonike me rendesi,duke pėrfshirė edhe Piramidat nė Egjipt. Astronomi i njohur i Keplerit e pėrcaktuoi kėtė numėr si njė thesar tė madh. Piktorėve tė shumta tė famshėm,inxhinierė dhe arkitektė,si Leonardo Da Vinēi, kane pėrdorur kėtė raport nė veprat e tyre tė artit pėr qindra vjet.


  Si rezultat i 25 viteve tė tij tė gjata studimore, estetiku Dr.Steven Markout dėshmon se kushdo tė pėrballet me njerezit fytyren dhe trupin dhe krijimin nė pajtim me kėtė raport,janė shume tė bukur. Nėse raporti ėshtė 1,618 pėr komponentet e ēdo strukturė, atėherė kjo formė do tė jetė e pėrshtatshme, nje dizajn i pėrsosur.


  Pra,ku ėshtė Pika e Raportit te Artė ne e Botė?

  Distanca midis Mekės dhe Polit te Veriut me distancėn midis Mekės dhe Polit te Jugut ėshtė pikėrisht 1,618 i cili eshte numri i Arte.Pėr mė tepėr,distanca nė mes Polit te Veriut dhe Mekes dhe distanca midis dy poleve,raporti i ketyre distancave pėrsėri ėshtė 1,618.

  Mrekullia nuk ka pėrfunduar ende,raporti i Artė ne Botė ėshtė nė qytetin e Mekes sipas hartės ne gjerėsi, largėsi dhe lartėsi qė ėshtė pėrcaktuesi i pėrbashkėt i njerėzimit pėr vendndodhjen.

  Proporcioni i distances lindore dhe perėndimor tė solsticit tė Mekės ėshtė pėrsėri 1,618.Pėr mė tepėr,proporcionin i distancės nga Meka nga ana perėndimore me perimetrin e botės nė gjerėsi ėshtė e habitshme,barabartė me 1,618. Raporti i Artė ne Botės ėshtė gjithmonė brenda kufijve tė qytetit tė Mekės,nė Rajonin e Shenjtė qė pėrfshin Kaben sipas tė gjitha sistemeve te hartave pavarėsisht nga variacione tė vogla kilometrike.


  Nė shtėpi, ju mund tė masni saktėsisht distanca nė mes dy pikave te Botės me anė tė Google Earth.Nėse ju dėshironi, ju mund lehtė tė verifikoni saktėsinė e llogaritjes sė normave tė dhėna nga latituda dhe longituda apo edhe duke pėrdorur njė kalkulator tė thjeshtė.

  Me vizatime,do ju duhej nje harte nje kompast dhe nje vizore
  Me programin amerikan te matricave Phi,qe nevojitet per te gjetur raportin e arte phi neper vizatime dhe foto,mund te merrni harten e botes duke e llogaritur thellesine e hartes si te pafundme,do arrini po ne te njejtin rezultat rreth Mekes.

  Ali Imran
  • 3:96. Shtėpia (xhamia) e parė e ndėrtuar pėr njerėz, ėshtė ajo nė Bekė (Mekke), e dobishme, udhėrrėfyese pėr mbarė njerėzimin.
  • 3:97. Aty ka shenja tė qarta: vendi i Ibrahimit, dhe kush hyn nė te, ai ėshtė i sigurt. Pėr hir tė All-llahut, vizita e shtėpisė (Qabes) ėshtė obligim pėr atė qė ka mundėsi udhėtimi te ajo, e kush nuk e beson (ai nuk e viziton); All-llahu nuk ėshtė i nevojshėm pėr (ibadetin qė e bėjnė) njerėzit.  Bekare


  • 2:143. Dhe ashtu (siē ju udhėzuam nė fenė islame) Ne u bėmė juve njė pupull tė drejtė (njė mes tė zgjedhur) pėr tė qenė ju dėshmitarė (nė ditėn e gjykimit) ndaj njerėzve, dhe pėr tė qenė i dėrguari dėshmitar ndaj jush.E Kiblen nga e cila ti u drejtove nuk e bėmė pėr tjetėr, vetėm se pėr tė provuar atė qė shkon pas tė dėrguarit, nga ai qė kthehet prapa, ndonėse kjo ka qenė vėshtirė (pėr disa), por jo edhe pėr ata qė All-llahu i drejtoi. All-llahu nuk ėshtė qė t'ua humbė besimin tuaj. S'ka dyshim se All-llahu ėshtė shumė i butė dhe mėshirues ndaj njerėzve.

  • 2:144. Ne shumė herė po shohim kthimin e fytyrės tėnde kah qielli, e Ne gjithqysh do tė drejtojmė ty nė drejtim tė njė kibleje (Kabja) qė ti e do atė.Pra kthehu anės sė xhamisė sė shenjtė (Kabes), dhe kudo qė tė jeni (o besimtarė) kthehuni kah ajo anė. E atyre qė u ėshtė dhurruar libri, ata e dinė sigurisht se kjo (kthesė) ėshtė e vėrtetė nga Zoti i tyre. E All-llahut nuk mund t'i fshihet ajo qė veprojnė ata.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 8. #8
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  "PROJEKTI BLUE BEAM"

  Do tė pretendojnė tė jenė universale ne pėrmbushjen e profecive tė vjetra, si ngjarje tė mėdha "si ajo qė ndodhi 2000 vjet mė parė. Nė parim, ky projekt do tė pėrdorė qiellin si njė perde projeksionesh holografike ne hapėsirė - bazuar tek lazerat qe gjenerojnė satelitėt.Kėto projektues do tė projektojne imazhe tė njėkohshme tė katėr qoshet e planetit,nė ēdo gjuhė te rajonit.

  Ky projekt eshte dhe aspektin fetar i RENDIT TE RI BOTĖROR.

  "Sistemi" tashmė ėshtė testuar.Projeksionet holografike te "imazhit te Krishtit" tashmė janė parė nė disa zona tė largėta ne shkretėtirė.Kėto janė raportuar vetėm nė gazeta tabloide, kėshtu qė ata i kanė bere menjėherė te diskutueshme si lajme.Ata gjithashtu mund tė projektojne imazhe te anijeve jashtetokesoresh,aliene, monstra, engjėjt - (??). Kompjuteri do tė koordinojė satelitėt dhe softwaret do tė vazhdojė tė tregojnė-dhe-shfaqin cfare ato te duan.

  http://www.youtube.com/watch?v=fxkngzG41ZE

  Holografi ėshtė i bazuar nė sinjale gati identike te kombinuara pėr tė prodhuar edhe imazhe,ose holografe, me perceptim te thellė. Kjo ėshtė po aq e zbatueshme edhe pėr valet akustike (Elf, VLF, LF)sic ėshtė edhe me fenomenet optike.

  Nė mėnyrė tė veēantė, "shfaqja" do tė pėrbėhet nga projeksione me lazer te imazheve tė shumėfishta holografike nė pjesė tė ndryshme tė planetit,secili merr imazhe tė ndryshme sipas besimit fetar duke ndikuar ne rajon.Asnje zonė e vetme nuk do tė jetė pėrjashtuar.Me animacion kompjuterik dhe efektet e zerit te shfaqura sikur vijne nga thellėsitė e hapėsirės,ndjekėsit e habitur e besimeve tė ndryshme do tė binden vetė qe Mesihu i tyre u kthye nė mėnyrė spektakolare bindėse dhe reale.

  Imazhe tė ndryshme tė Krishtit, Mohamedit,Budes,etj, do tė shkrihen nė NJĖ pas "shpjegimit tė saktė" tė mistereve profetike.
  Ky "NJE Zoti" do tė funksionojnė nė fakt si "Anti-Krishti",i cili do tė "shpjegoje" se shkrimet e shenjta tė ndryshme "kanė qenė keqkuptuar" - qė fetaret e vjetėr janė pėrgjegjės pėr kthimin e vėllait kundėr vėllait, kombit kundėr kombit - qė fete e botės duhet tė hiqen pėr ti hapur rrugėn Periudhes se Re,Besimit te Nje bote,qė pėrfaqėson njė Zot,ate qe ata e shohin para tyre.

  Natyrisht, kjo do tė rezultojė njė sėmundje shoqėrore dhe fetare nė njė shkallė masive. Pyes veten se ēfarė do te bejne ate dite transmetuesit televizive e rrjeteve fetare?

  Por, para sė gjithash, ata duhet tė kalojnė nėpėr katėr hapa tė ndryshme nė mėnyrė qė tė kalojne Projektin.

  1: Hapi i parė ka tė bėjė me avari ne te gjitha njohuritė arkeologjike.
  Duhet te merren me organizimin e tėrmeteve nė vende tė caktuara rreth planetit ku supozohet "zbulimet" e reja do tė shpjegojnė mė nė fund (pėr ata) se kuptimet e doktrinave themelore e tė gjithė botės se feve tė mėdha janė "tė gabuara." Ky falsifikim do tė pėrdoret qe popullata te besoj se tė gjitha doktrina fetare kane qenė keqkuptuar dhe keqinterpretuar.

  Falsifikimet filluan me filmin ne 2001: A Space Odyssey, Seria Star Trek,Filmat STAR WARS ,ET, tė cilat merren me hapėsirėn dhe "pushtimin" dhe "Mbrojtjen".
  Jurassic Park, ishte qė tė shtyjė teorinė e evolucionit.

  2: Hapi i dytė duhet te merren me shfaqje ne hapėsira gjigande:
  Holograme ne 3D optike dhe tinguj,projektimet me lazer te imazheve tė shumėfishta holografike nė pjesė tė ndryshme tė botės, secili merr njė imazh tė ndryshme,sipas besimit tė tij origjinale kombėtare fetare. Ky imazhi i "zotit" te ri do tė flasi nė tė gjitha gjuhėt.
  Si njė shembull, sovjetikėt kanė prodhuar kompjuterė tė avancuar dhe kanė programuar ato me grimca psikologjike ne minute tė bazuara mbi studimet e tyre mbi anatominė dhe biologjinė e trupit tė njeriut, si dhe studimet e tyre nė anatomi, kimisė dhe energjinė elektrike tė trurit tė njeriut.Kėta kompjuterė janė programuar edhe me gjuhė tė ndryshme tė botės.

  3: Hapi i tretė duhet te merret me komunikimin ne dy rruge elektronike telepatike,ku valet - Elf (Frekuenca teper e ulet), VLF (Frekuenca shume e ulet), dhe LF (Frekuneca e ulet)do tė arrijnė tek njerėzit e tokės pėrmes brendesise e trurit te tyre,duke bėrė qe ēdo person te besoj se Zoti i tij flet pėr tė brenda shpirtit te vet.
  Rrezet e tilla,satelitore,janė te ruajtura ne kujtesen e kompjuterave qė ruajne shume te dhėna mbi njeriun dhe gjuhėn e tij.Kėto rreze pastaj do tė gėrshetohen dhe ndėrthuren me proceset natyrore te tė menduarit pėr tė krijuar atė qė ne e quajmė BISEDE ARTIFICIALE.

  4: Hapi i katėrt duhet te pėrfshije manifestime mbinatyrore universale duke pėrdorur mjete elektronike.Ky hap i pėrmban tre orientime tė ndryshme:

  E para ėshtė qė tė bėjė njerėzit te besojnė se njė pushtim jashtetokesor ėshtė gati tė ndodhė ne ēdo shtet tė madh mbi tokė. Kjo ėshtė pėr tė shtyrė ēdo qeveri te pėrdori aftesite bėrthamore.Nė kėtė mėnyrė,do tė vihej ēdo komb nė njė gjendje tė ēarmatimit tė plotė para Kombeve tė Bashkuara pas sulmit tė rreme.
  E dytė ėshtė pėr besimtaret te "besojne se njė ngazėllim i madh po ndodh" duke luajtur me "intervenimit hyjnor tė njė tė dyshuari" force tė mirė,"te huaj qė vijnė pėr tė shpėtuar njerėzit e mirė nga njė sulm brutal satanik.
  Qėllimi i tij duhet te jete qė tė merret me tė gjithė kundėrshtarėt e rėndėsishem te RENDIT TE RI BOTĖROR.
  Orientimi i tretė ėshtė njė pėrzierje e forcave elektronike dhe mbinatyrore. Valė (frekuenca) tė pėrdorura nė atė kohė do tė lejojnė forcat e mbinatyrshme pėr tė udhėtuar permes fibrave optikė kabllore,kabllor me bosht tė pėrbashkėt,elektrike dhe linjave telefonike nė mėnyrė qė tė depėrtojnė nė tė gjitha pajisjet elektronike dhe deri atėhere tė gjithė te kemi njė mikroēip tė veēantė tė instaluar.
  Qėllimi i kėtij hapi ka tė bėjė me materializimin e fantazmave satanike,fantazma,dhe "poltergeist" anembanė globit nė mėnyrė qė tė shtyjnė tė gjithė popullsine nė skajin e njė valė vetėvrasėse, duke vrarė dhe ērregullime te pėrhershme psikologjike.
  Pas kėsaj nate tė njemije YJEVE, njerėzimi besohet tė jetė gati pėr ata tė hyj nė njė "MESIAH TE RI"
  Gjithe kjo pune e lodhshme qe ke bere, eshte mekat te trajtohet tema si monosede, dhe per te qene me brenda forumit qe ka si qellim biseden, shkembimin e mendimeve ndryshe, po e kthej nga monoseda ne bisede.
  Fillimisht, c'lidhja ka hetimi qe beri Serge Monast mbi Projektin, me kuriozitetet e Islamit? Te pakten, per respekt dhe mirenjohje te permendet emri i Serge Monast, te cilit ky zbulim i kushtoi jeten (gjoja atak kardiak) dhe i larguan femijet prej tij, me nje rreng qe pergatiti qeveria kanadeze. Mesa di une Monast (i pushofte shpirti ne paqe) nuk ka qene musliman, qe punen e tij, ta paraqisni si kuriozitet qe lidhet me Islamin .
  Tjeter, nuk arrij ta kuptoj se c'eshte ky shqetesim i madh nga muslimanet, ne lidhje edhe me fete e tjera qe po na dalin "provat" qe do tregojne se edhe krishterimi, pervec islamit qenka genjeshter, fundja ju jeni armiq te betuar te njeri tjetrit, qe beni akoma gare se cila eshte e vertete dhe cila eshte e rreme.
  Pastaj, c'fare ka per t'u trembur, nese feja juaj qenka e vertete nga disa spekullime dhe prova te rreme qe do na paraqese projekti, fundja nje besimtar musliman i devotshem, me besim te forte nuk ka pse te trembet nga asgje, apo jo? Keshtu predikon kjo Fe mesa di une, dhe di goxha ne kidhje me kete....
  Fundja nuk me duket se kane nevoje te paraqesin prova te reja te rreme, per te treguar se fete jane keqperdorur, kur ne fakt keto fakte jane historike, te vertetuara dhe qe njihen boterisht; vrasje si nga kryqezatat nga pala tjeter, dhe pastaj ajo xhihadi islamik....

  P.S: sa nje sqarim i vogel, nese me del ndonje te me kujtoje rregullat e forumit, e kam thene nja dy here ne forum, qe familja ime eshte muslimane, pavaresisht se nuk praktikon rite, por gjss jam brenda rregullave te forumit musliman besoj, perderisa festoj edhe festat e muslimanve.

 9. #9
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  ....shkrimet e shenjta tė ndryshme "kanė qenė keqkuptuar" - qė fetaret e vjetėr janė pėrgjegjės pėr kthimin e vėllait kundėr vėllait, kombit kundėr kombit - qė fete e botės duhet tė hiqen pėr ti hapur rrugėn Periudhes se Re,Besimit te Nje bote,qė pėrfaqėson njė Zot,ate qe ata e shohin para tyre.
  Nuk kam gje kundra, te verteten do thone. Nderkohe qe ju i ndani njerezit ne muslimane, te krishtere, judej etj etj...dhe urreni njeri tjetrin, beni gare se kush eshte i vertete e kush jo, kush do shkoje ne parajse e kush ne ferr,etj etj...Nuk e shoh dicka negative qe njerezit me ne fund te mos kene ndasi fetare, por te jene te gjithe si nje trung i vetem.
  3: Hapi i tretė duhet te merret me komunikimin ne dy rruge elektronike telepatike,ku valet - Elf (Frekuenca teper e ulet), VLF (Frekuenca shume e ulet), dhe LF (Frekuneca e ulet)do tė arrijnė tek njerėzit e tokės pėrmes brendesise e trurit te tyre,duke bėrė qe ēdo person te besoj se Zoti i tij flet pėr tė brenda shpirtit te vet.
  Po c'ka per t'u habitur ketu moj ylle e hene qe ke hap temen? Mesa kam pare une fetaret absolutiste, te gjithe flasin sikur te ishin Zoti, vendosin se kush do shkoje ne xhennet dhe kush e ka vendin ne xhehenem. Ndersa nga ana tjeter priftat psh te falin mekatet sikur te ishin Zoti; klerike te cdo feje i japin vetes te drejten te te shpallin si te devijuar, blasfemues, qe ke per te te denuar Zoti etj etj...A nuk bejne dhe keta sikur te ishin duke iu folur Zoti vetem atyre?!

  Qėllimi i tij duhet te jete qė tė merret me tė gjithė kundėrshtarėt e rėndėsishem te RENDIT TE RI BOTĖROR.
  Cfare ka te re nga ky Rendi i R,i qe po na kercenon kete te vjetrin qe kemi? Cfare diktature pretendon feja, se po na e vendos Rendi i Ri, kur ne fakt kete diktature e kemi dhe nuk eshte nevoja t'a presim nga i riu. Feja eshte prej kohesh ne duart e klerikeve diktatore. Le qe ne arabi psh, te presin doren nese ben nje grabitje sado te vogel, po ashtu te rrahin me kamzhike nese kryen marredhenie intime pa u martuar etj etj...Keni frike se po ua marrin kete sistem demokratik qe keni?
  Kujdes se po vijne evil masons, me Rendin e Ri dhe po skllaverojne njerezimin "e pafajshem", qe akoma vret ne emer te fese, kujdes e nuk po ju le me te rrihni grate dhe t'i groposni e gjuani me gure...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fleur Blanche : 22-06-2011 mė 19:01

 10. #10
  bashkekohor Maska e ~Geri~
  Anėtarėsuar
  21-06-2004
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Kujdes se po vijne evil masons, me Rendin e Ri dhe po skllaverojne njerezimin "e pafajshem", qe akoma vret ne emer te fese, kujdes e nuk po ju le me te rrihni grate dhe t'i groposni e gjuani me gure...
  Masonizmi eshte nje organizate sekrete e komanduar nga sherbimi fshehte Izraelit.Ato e bene kete organizate me qellim qe te pushtojne boten dhe te punojne per izraelin.Sic ka CIA Amerikane qindra shoqata qe i sherbejne asajt.Goditja me gure eshte dhe ligj teuratik qe ne kohen e Moisiut.keshtu qe te perballesh me muslimanet per shkak te masoneve nderkohe qe keto te fundit i perkasin kombit te mallkuar te njerzimit eshte sikurse ne vend qe te jesh me Jezusin behesh me romaket dhe rabinet cifute per te perzgjedhur Baraben ne vend te Jezusit.Pilati sot eshte amerika ndersa muslimanet jane vendosur ne sproven e betejes ndaj hebrejve gje e cila do perfundoje me sukses kur muslimaneve tju bashkangjitet Jezusi.Romaket dhe cifutet si e braktisen heren e pare ashtu do bejne dhe heren e dyte ndersa muslimanet jane ato qe sakirfikojne shume per profetet e Zotit dhe per kete kane dhene prova ne historine e tyre.
  "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

 11. #11
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin
  ....(me duket sikur po rikthejne lavdine e sistemit komunist..zhdukjen e besimit ne Zot)
  Komunizmit quhet ndryshe edhe monizem, mono.
  Ne periudha komunizmi, nuk eshte se njerezit nuk besonin ne Zot, por Zoti i tyre ishte ai qe udhehiqte, psh ne kemi pasur per 50 vjet si "zot" Enver Hoxhen.
  Tani nuk shoh ndonje ndryshim nga fetaret e te gjitha feve, te cilet kane si parim monoteizmin, mono; o do adhurosh nje Zot o nuk ka tjeter, se perndryshe te pret ndeshkimi. Po ashtu psh Ne, ne kohen e monos se xhaxhit; o do adhuroje xhaxhin dhe t'i bindeshe vetem atij, o perndryshe te priste ferri tokesore, dihet se cfare ferri ishte.
  Ashtu sic shpallesh armik i fese, po nuk ishe monoteist, ashtu ishe armik i popullit nese nuk ishe ne anen e mono-s se diktatorit udheheqes.
  Ylli i mengjesit - Venus - Lucifer

  Emri "Venus" eshte emer pagan qe i referohet zotave.Ne disa kultura si ate Egjiptian,grek,babilonas dhe tek Majat "Venus" eshte quajtur ndryshe dhe Ylli i mengjesit...kristianet duhet te dine me shume rreth interpretimit te yllit te mengjesit..
  Jo, as kristianet dhe as ju muslimanet nuk ia keni idene e idese mbi Yllin e Drites. E trajtoni Luciferin si gogolin e perrallave, qe na tregonin kur ishim te vegjel.
  Pash Zotin; akoma me wiki? As kalamajte nuk e perdorin me.

  ISAIAH 14:12 Vallė, si ke rėnė nga qielli, o Lucifer, bir i agimit? Vallė si tė hodhėn pėr tokė ty qė i hidhje poshtė kombet?

  Ti thoshnje nė zemrėn tėnde: "Unė do tė ngjitem nė qiell, do tė ngre fronin tim pėrmbi yjet e Perėndisė; do tė ulem mbi malin e asamblesė nė pjesėn skajore tė veriut;

  14:14 do tė ngjitem mbi pjesėt mė tė larta tė reve, do tė jem i ngjashėm me Shumė tė Lartin".

  14:15 Po pėrkundrazi do tė hidhesh nė Sheol, nė thellėsitė e gropės.

  14:16 Ata qė tė shikojnė tė ngulin sytė, tė vėrejnė me kujdes dhe thonė: "Ky ėshtė njeriu qė e bėnte tokėn tė dridhej, qė i trondiste mbretėritė,

  14:17 qė e katandisi botėn nė shkretėtirė, qė shkatėrron qytetet e saj dhe nuk i la kurrė tė shkojnė tė lirė robėrit e tij?".


  Araf


  [LIST][*]7:11. Ne ju krijuam pastaj ju dhamė formėn, e mandej engjėjve u thamė: “Bėni sexhde pėr Ademin”. Ata i bėnė sexhde pos Iblisit. Ai nuk qe prej atyre qė bėnė sexhde.
  [*]7:12. (All-llahu) Tha: “Ēka tė pengoi ty tė bėsh sexhde, kur Unė tė urdhėrova?” Ai (Iblisi) tha: “Unė jam mė i vlefshėm se ai, mė krijove mua nga zjarri, e atė e krijove nga balta!”
  [*]7:13. (All-llahu) Tha: “Zbrit nga ai (xhenneti), nuk tė takon tė bėsh kryelartėsi nė tė, dil jashtė, s'ka dyshim ti je i poshtėruar”.
  [*]7:14. (Iblisi) Tha: “Mė afatizo gjer ditėn kur ringjallen (njerėzit)!”
  [*]7:15. (All-llahu) Tha: “Ti je i afatizuar!”
  [*]7:16. (Iblisi) Tha: “Pėr shkak se mė humbe mua, unė do t'u ulem atyre (do t'u zė pusi) nė rrugėn Tėnde tė drejtė,
  Eshte interesante kur muslimanet perdorin versetet e Bibles kur iu leverdis qellimeve te tyre duke i nderthurur me ato te Kur'anit, ndersa ato qe nuk iu leverdisin, jane te paverteta, nuk merren parasysh.
  Tjeter, nga kjo qe thoni ju, i bie qe Zoti ka rival, dhe ai qenka djalli, luciferi, shenjtani....Po mire, sikur thuhet ne Kur'an se Zoti nuk ka rival, une mbaj mend ta kem lexuar pikerisht ne Kur'an qe thuhet se : Zoti nuk ka rival! Tani sipas kesaj vijes se llogjikes qe ke paraqitur me keto versete, i bie qe Zoti paska rival djallin. Me duket se po bie ne kundershtim me vete fene tende...ose me siguri Allahu e di me se miri...

  Cdo sistem i krijuar nga mendja e njeriut eshte nje deshtim,sic po ndodh dhe do ndodhi,askush nuk mund te jete i drejte pervec se Krijuesit dhe rregullave qe ai ka caktuar mbi krijimin dhe krijesat e veta..Sheriatin..(kjo eshte nje arsye ndoshta qe Dexhalli nuk do mund te hyje kurre ne Meke dhe Medine...Allahu e di me se miri)
  Tani le te zbatojme sheriatin; te presim duart dikujt qe thuhet se ka vjedhur qofte edhe nje stilolapes, te rrahim me kamzhik 80 here nje njeri qe ka kryer marredheni me dike qe do por qe nuk eshte martuar ende, te vrasim me gure ate qe shkel kuroren, burri te kete mundesi te martohet edhe me 4 femra po deshi, te falemi se s'ben 5 here ne dite dhe mundesisht edhe me shume, te mbulohet gruaja se s'ben, t'u shpallim lufte atyre qe nuk jane musliman, ose t'i bejme se s'ben muslimane etj etj....
  Sheriati=Ligje drakonike.
  Mbas gjithe kesaj na mbetet te dime se ne dore te kujt do jete gjithe ky sistem i se ardhmes..?!
  "Allahu" e di me se miri!
  p.s: ma shuaj nje kuriozitet; kur thuhet qe Zoti e di me miri, atehere ne per cfare te shqetesohemi se c'po bejne evil masons?
  Edhe dicka tjeter, kur thuhet se Zoti e di me se miri, do thote qe na mban te fshehta; atehere cfare kane muslimanet me dijet e fshehta te Vellazerive, qe gjithe hallin e kane ketu : "nese Ata jane te mire pse i mbajne dijet e fshehta ndaj nesh"? Keshtu thone te gjithe muslimanet; atehere kur Zoti juaj ju mban te fshehta, pse qenka djallezore Dija sekrete e te Tjereve?

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  10-04-2011
  Vendndodhja
  In my thoughts free from the world
  Postime
  547
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime


  O Zot, si se kupton njeriu sa i gerditshem behet kur flet brockulla si cakalle.

 13. #13
  -
  Anėtarėsuar
  14-02-2011
  Postime
  2,457
  Faleminderit
  4
  34 falenderime nė 25 postime
  Allahu e di mese miri!

 14. #14
  bashkekohor Maska e ~Geri~
  Anėtarėsuar
  21-06-2004
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  924
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Komunizmit quhet ndryshe edhe monizem, mono.
  Ne periudha komunizmi, nuk eshte se njerezit nuk besonin ne Zot, por Zoti i tyre ishte ai qe udhehiqte, psh ne kemi pasur per 50 vjet si "zot" Enver Hoxhen.
  Tani nuk shoh ndonje ndryshim nga fetaret e te gjitha feve, te cilet kane si parim monoteizmin, mono; o do adhurosh nje Zot o nuk ka tjeter, se perndryshe te pret ndeshkimi. Po ashtu psh Ne, ne kohen e monos se xhaxhit; o do adhuroje xhaxhin dhe t'i bindeshe vetem atij, o perndryshe te priste ferri tokesore, dihet se cfare ferri ishte.
  Ashtu sic shpallesh armik i fese, po nuk ishe monoteist, ashtu ishe armik i popullit nese nuk ishe ne anen e mono-s se diktatorit udheheqes.
  E dashur Yes
  Mos ngatarro Zotin e gjithesise me Enver Hoxhen.Enveri nuk ishte Zot por idhull dhe idhujt gjithmone jane te destinuar te shuhen .Ndersa Zoti i gjithsesi eshte i Perjetshem.Tani meqe Enveri ka vepruar si nje Faraon nuk do te thote se feja bie poshte, sepse enver Hoxha benete keshtu dhe feja thote keshtu.Feja e Enver Hoxhes nuk ishte universale dhe nuk vinte prej Zotit por prej cifutit Hebrew Marks.Pra shembulli yt eshte komplet absurd sepse krahason dy gjera te ndryshme dhe meqe njera sipas teje eshte negative del ne konkluzionin se keshtu eshte dhe tjetra.Fajeso pra per shkak te hebreut Mark qe na shpiki komunizmin gjithe hebrejte e botes dhe gjithe llozhat masonike hebreje.Thuaji qe ato nuk i sjellin njerzve asgje te mire ne Toke.Sipas fakteve historike dhe Hitleri Kishte Gjak Hebreu, po keshtu dhe Trocki, keshiltari Leninit.Nuk mund te krahasosh komunizmin dhe diktaturen e faraonit Never Hoxha me fene e shpallur prej Zotit me ane te profeteve.


  Eshte interesante kur muslimanet perdorin versetet e Bibles kur iu leverdis qellimeve te tyre duke i nderthurur me ato te Kur'anit, ndersa ato qe nuk iu leverdisin, jane te paverteta, nuk merren parasysh.
  Tjeter, nga kjo qe thoni ju, i bie qe Zoti ka rival, dhe ai qenka djalli, luciferi, shenjtani....Po mire, sikur thuhet ne Kur'an se Zoti nuk ka rival, une mbaj mend ta kem lexuar pikerisht ne Kur'an qe thuhet se : Zoti nuk ka rival! Tani sipas kesaj vijes se llogjikes qe ke paraqitur me keto versete, i bie qe Zoti paska rival djallin. Me duket se po bie ne kundershtim me vete fene tende...ose me siguri Allahu e di me se miri...
  Kete nuk e bejme vetem ne Muslimanet por kete e ben dhe Pali me biblen.Ai thote se beselidhja e vjeter eshte me te meta, nderkohe qe po vete ai citon prej beselidhjes se vjeter ne shume pjese biblike.

  Djalli nuke shte rival i Zotit.Kur thuhet ne Kuran mos i bej Zotit rival eshte persa i perket besimit tend dhe jo se kur ti adhuron nje statuje apo djallin e ben ne te vertete djallin rival te Zotit.Djalli apo statuja ngelen po ne poziten e tyre sepse pozita e tyre nuk shtohet per shkak te besimit tend, por ajo qe humbi ne kete mes je ti qe shtrmberove besimin tend duke i bere Zotit rival.Pra nese dikush adhuron nje ikone apo statuje.Ne i themi mos i ben rival Zotit.Por kjo nuk do te thote qe statuja dhe ikona per shkak te adhurimit te dikujt u be ne te vertete si Zoti.ajo po ikone dhe statuje ngelet por ti mos e shkatarro besimin tend duke menduar gabim per ikonen dhe statujen.e kupton gabimin tend?


  Tani le te zbatojme sheriatin; te presim duart dikujt qe thuhet se ka vjedhur qofte edhe nje stilolapes, te rrahim me kamzhik 80 here nje njeri qe ka kryer marredheni me dike qe do por qe nuk eshte martuar ende, te vrasim me gure ate qe shkel kuroren, burri te kete mundesi te martohet edhe me 4 femra po deshi, te falemi se s'ben 5 here ne dite dhe mundesisht edhe me shume, te mbulohet gruaja se s'ben, t'u shpallim lufte atyre qe nuk jane musliman, ose t'i bejme se s'ben muslimane etj etj....
  Sheriati=Ligje drakonike.
  Se pari ti nuk e kupton dot qellimin e sheriatit qe ndryshe nga cdo sistem eshte sistem juridik universal dhe jo krahinor si ai i Lekes, apo aristokrat si liberal demokracia e degjeruar apo totalitar si ai komunist.Sheriati ka ne qellimin e tij primar parandalimin e krimit sesa ndeshkimin.Ne ligjet ne vendet demokratike ligji nuk ka qellim parandalimi por ndeshkimi prandaj eshte ligj i bute.Ndersa sheriati eshte ligj i drejte me qellim qe e keqa mos veprohet.Pra sheriati kerkon qe te keqen ta zhduke qe ne thelbin e saj, ta parandaloje dhe jo sic bejne sot disa vende operendimore qe e lejojne te keqen pastaj merren me kurimin e saj duke hapur institucione riedukimi, rehabilitimi per femijet qe kryejne vrasje, per prostitutat apo te droguarit.Pra sheriati nuk merret me kurimin por me parandalimin.Sepse sheriati thote mos kete duhan ne shtetit Islam sepse dmeton njerzit, ndersa demokracia thote shisni cigare por vendosni ne paket shenimin Duhani shkakton Kancer, Impotence, Demton femijet etj, pastaj njerizt e pine dhe miliona Euro harxhohen per kancerozet, Ilacet etj.Pra demokracia me vone merret me kurimin e duhenpiresve ndersa sheriati merret me parandalimin e njerzve qe mos behen kancoregjene dhe duhanpires.

  "Allahu" e di me se miri!
  p.s: ma shuaj nje kuriozitet; kur thuhet qe Zoti e di me miri, atehere ne per cfare te shqetesohemi se c'po bejne evil masons?
  Edhe dicka tjeter, kur thuhet se Zoti e di me se miri, do thote qe na mban te fshehta; atehere cfare kane muslimanet me dijet e fshehta te Vellazerive, qe gjithe hallin e kane ketu : "nese Ata jane te mire pse i mbajne dijet e fshehta ndaj nesh"? Keshtu thone te gjithe muslimanet; atehere kur Zoti juaj ju mban te fshehta, pse qenka djallezore Dija sekrete e te Tjereve?
  Na shqeteson sepse masoneria nuk ka qellim rregullimin e botes por prishjen e saj.Sikur te kishin qellim rregullimin e saj do kishin bere qe ne nje shtet ku jetojne ato te kishte rregulla te mira.Mirepo edhe ne Izrael ato e kane lejuar prostuticionin dhe degjenerimin, imagjino ne shtetet e tjera te botes as qe i behet vone fare.Ato punojne per te ngritur shtetit e Izraelit me nje New Wrold order por para kesaj duan qe njerzimi te shkatarrohet, degjenerohet dhe pastaj te vijne ato si shpetimtare.Si Puna Sadam Hyseinit qe me ndihmen e Cias rrezoi Shahun e irakut dhe pastaj u be bathist komunist dhe me ne fund vjen amerika per shpetim.Qe mos dalim nga tema ishte shembull.Me pak fjale e verteta duhet te jete e qarte qe populli ta perqafoje dhe jo ne bodrume te erreta satanike.Profetet e Zotit dilnin dhe e thonin te verteten haptas njerzve sakrifikonin per kete te vertete kurse masonet jo vetem qe skane te verteten dhe driten por kane vetem bisedat e fshehta tinzare ne bodrumet e "erreta".Prandaj Zoti thote ne Kuran:

  4:114.
  S’ka kurrfarė tė mire nė shumė prej bisedave tė tyre tė fshehta, pėrveē rastit kur ndokush kėrkon qė tė jepet lemoshe ose tė kryhet njė vepėr e mirė apo paqėsim ndėrmjet njerėzve. Atij qė e bėn kėtė pėr tė fituar kėnaqėsinė e Allahut, Ne do t’i japim njė shpėrblim tė madh.
  "Ta duam "Shqiperine", si shqiptaret "Ameriken"

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e davidd
  Anėtarėsuar
  02-09-2009
  Postime
  2,056
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  ore ku i keni keto shkencat e islamit se po na hapni zorret. cfar kan shpikur keta muslimanet? apo keto qe kan shpikur kjo bota e krishter perndimore jan te shkruajtura te gjitha ne kuran? ne qofte se jan!!!, cne qe si shpiken muslimante? ka ndonje gje konkrete qe kan shpikur muslimante pervec perces dhe ta trajttojn femren si skllav?

 16. #16
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,398
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime
  Citim Postuar mė parė nga davidd Lexo Postimin
  ka ndonje gje konkrete qe kan shpikur muslimante pervec perces dhe ta trajttojn femren si skllav?
  Ti ngaterro fjalen "shpik" me "shpif" i dashur......pasi Allahu nuk ti ka hapur syte dhe mendjen.....ai e din me se miri!!
  Me t'mirat!!
  Jarigas

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-06-2011
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Ve bast qe as ti Jarigas e as ti Davidovic nuk e keni lexuar tekstin me larte ,keshtu qe perfundimi im eshte ja fusni kot ,dhe nga inati

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e Kanina
  Anėtarėsuar
  14-10-2010
  Postime
  553
  Faleminderit
  7
  10 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga La_Lune Lexo Postimin


  Ylli i mengjesit - Venus - Lucifer

  Emri "Venus" eshte emer pagan qe i referohet zotave.Ne disa kultura si ate Egjiptian,grek,babilonas dhe tek Majat "Venus" eshte quajtur ndryshe dhe Ylli i mengjesit...kristianet duhet te dine me shume rreth interpretimit te yllit te mengjesit..
  ki/The_Venus_Project[/url]

  venus eshte emri romak-latin i aferdites. nuk eshte emri i perendive por eshte emri i nje perndie njekohesisht edhe planet. quhet ylli i mengjesit sepse aferdita mund te shikohet me sy te lire ne mengjes sapo sbardh dita. jo me kote ne shqip i thone afer-dita pra afer dites, prane dites, menjgesit. sepse kur duket ky planet do te thote qe eshte duke u bere dite(greket i thone afrodite zyrtarisht njihet sikur e kemi mare ne nga greket kete emer por sic duket ne shqip e gjejme kuptimin e tij te verte por nejse keto jane gjera te tejra). eshte planet qe ka dhe nje numer si simbol numrin 11. lidhjet e tjera me numrin beji vete.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Kanina : 02-07-2011 mė 08:56

 19. #19
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  47
  Postime
  5,398
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime
  Citim Postuar mė parė nga dritana Lexo Postimin
  Ve bast qe as ti Jarigas e as ti Davidovic nuk e keni lexuar tekstin me larte ,keshtu qe perfundimi im eshte ja fusni kot ,dhe nga inati
  Kujdes se me mua e ke te humbur bastin Dritanica!! Ate pelqen kur ta serbizojne nofken??! Nese po, atehere mos e bej as ti me te tjeret.....!
  Nese mendon se nuk e kam lexuar tekstin me larte, thjesht mund te pyesesh dhe te vesh ne pah menēurine tende perkrah padijes tone, perndryshe je vetem duke bere llogje si puna e Gerit, qe thote se masonet i ka krijuar Izraeli..!! Prandaj thashe se shpif......sidoqofte, jam gati per bastin.....hajde, fillo!!!
  Jarigas

 20. #20
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-06-2011
  Postime
  61
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E ke humbur bastin , e din pse ,sepse ti flet me inat e jo se din dicka .kete e kam vertetuar dialogun tend me NUHIN thjeshte te ka deklasuar qe ne raundin e pare,ta ka mshele pisken edhe ty edhe ata si ti.

  ti nuk komentove tekstet por shkrove 2 rreshta sa per ironi, dhe nuk ke kapacitet te pergjigjesh dhe i fute nja dy tre krivina temes sa per te ikur nga pergjigjet reale te temes .

  more vesh

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •