Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 7
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anëtarësuar
    18-08-2004
    Postime
    511

    Nënshtetësia e dyfishtë!

    per te gjithe ata qe kane informacion ne lidhje me marrjen e dyshtetesise ne angli,
    a egziston nje marveshje midis shqiperise dhe anglise qe i jep te drejten atij qe aplikon per shtetesine angleze te mbaj dhe ate shqiptare
    nese po kush jane procedurat qe duhet te ndiqen?
    failure is not an option!

  2. #2
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Informacioni me te plote mund ta marresh aty ku do aplikosh per nenshtetesin Angleze.
    Shqiperia let it be
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    nuk e kuptoje per cfare procedurash po flet d m th per te marre nenshtetesin angleze apo ate shqipetare
    po ti ke te drejte ti mbash te dyja nenshtetesit shqipetare dhe angleze nuk je i detyruare ta dorzosh njeren apo tjetren
    kame shoke qe hyjne ne shqiperi me pashaporten shqipetare dhe vijne ne UK me angleze qete mos paguajne 10 eurot

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar më parë nga DEA27 Lexo Postimin
    per te gjithe ata qe kane informacion ne lidhje me marrjen e dyshtetesise ne angli,
    a egziston nje marveshje midis shqiperise dhe anglise qe i jep te drejten atij qe aplikon per shtetesine angleze te mbaj dhe ate shqiptare
    nese po kush jane procedurat qe duhet te ndiqen?
    Besoj se nje njeri qe ka dy gram men , merr pa u ni ate qe i mungon pastaj, avash, avash, mendon per ate qe ka!Po ta hoqen shtetesine shqipetare shko e mbytu ne dete, asnje psuri tjeter nuk e zevendeson ate!

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e DEA27
    Anëtarësuar
    18-08-2004
    Postime
    511
    Citim Postuar më parë nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Besoj se nje njeri qe ka dy gram men , merr pa u ni ate qe i mungon pastaj, avash, avash, mendon per ate qe ka!Po ta hoqen shtetesine shqipetare shko e mbytu ne dete, asnje psuri tjeter nuk e zevendeson ate!
    Kerkova informacion jo chit chate pa vlere.
    failure is not an option!

  6. #6
    ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
    Anëtarësuar
    10-03-2003
    Vendndodhja
    -|- Atje ku njeriu takohet me Perëndinë
    Postime
    1,258
    Gjëja më e saktë që mund të bësh është të shkosh në një zyrë dhe të pyesësh. Vërtet nëpërmjet Forumit mund të marrësh informacione por nuk mund të krahasohet me të shkuarit në një zyrë emigracioni ku informacioni është i plotë dhe konkret.


    Kalofsh mirë.
    קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


    I Shenjtë I Shenjtë...

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Citim Postuar më parë nga DEA27 Lexo Postimin
    per te gjithe ata qe kane informacion ne lidhje me marrjen e dyshtetesise ne angli,
    a egziston nje marveshje midis shqiperise dhe anglise qe i jep te drejten atij qe aplikon per shtetesine angleze te mbaj dhe ate shqiptare
    nese po kush jane procedurat qe duhet te ndiqen?

    Hyr ke faqja e emigracionit dhe gjej ligjet!.Mos kerko ligjet rrugeve!Meqe ne ne USA e kemi kete te drejt duhet ta keni dhe ju.Une e di qe shteti shqiptar vendos jo ai Angles.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Elonaa : 13-02-2010 më 21:26
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •