Close
Faqja 0 prej 94 FillimFillim 121050 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1865

Tema: Albin Kurti

 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304

  Albin Kurti  Albin Kurti veprimtar aktiv politik pėr ēeshtjen kombėtare dhe demokratizimin e ndėrgjegjes shqiptare.

  Albin Kurti lindi mė 24 mars 1975 nė Prishtinė. Mbas arsimimit baze (1981 deri 1989) dhe me tej atij te mesem (1989 deri me 1993) in Prishtine vazhdon studimet. Nė rezistencė kundėr Milosheviqit nė gusht tė vitit 1997 Albini u kyē nė Unionin e Pavarur tė Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės, si anėtar i kryesisė e mė vonė si zyrtar pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare.

  Kurti ka qenė gjithashtu edhe anėtar i Kėshillit Organizativ tė Protestave Paqėsore dhe tė pa dhunshme studentore pėr lirimin e objekteve universitare tė uzurpuara me dhunė nga regjimi i Milosheviqit. Ai ishte njėri ndėr udhėheqėsit e protestės historike studentore mė 1 tetor 1997 e cila u shtyp brutalisht nga policia e Milosheviqit.

  Me fillin e luftės nė Kosovė, nė gusht tė vitit 1998, Albini filloi punėn nė zyrėn e pėrfaqėsuesit tė pėrgjithshėm politik tė UĒK-sė, Adem Demaēit, ku shėrbeu si sekretar i zyrės. Gjatė kėsaj kohe ka qenė i angazhuar nė gjetjen e zgjidhjes politike pėr krizėn nė Kosovė. Gjatė bombardimeve tė NATO-s ai qėndroi nė Prishtinė deri mė 27 prill 1999, kur policia serbe e arrestoi. Me 10 qershor, me tėrheqjen e forcave serbe nė Serbi, ai sė bashku me tė burgosurit tjerė shqiptarė u transferua nė burgjet serbe. Mė 13 mars 2000 nė Nish, Albini u dėnua me 15 vjet burg tė rėndė. Gjatė gjykimit ai refuzoi tė njihte legjitimitetin e gjykatės duke thėnė: "Ky gjyq nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me tė vėrtetėn dhe drejtėsinė. Ky gjyq i shėrben politikės ditore tė regjimit tė Milosheviqit qė e ka mbajtur Kosovėn nėn okupim"[citim i duhur]. Kur u dėnua, ai tha: "Nuk ėshtė me rėndėsi nėse mė dėnoni dhe sa mė dėnoni. Ēdo gjė qė kam bėrė e kam bėrė vullnetarisht dhe me dinjitet, jam krenar pėr kėtė dhe po tė mė ipej rasti do tė veproja sėrish njėsoj." Si rezultat i presionit ndėrkombėtar Albini u lirua mė 7 dhjetor 2001. Mė 23 prill 2003 Albini diplomoi nė fakultetin e shkencave kompjuterike dhe telekomunikacionit nė Universitetit e Prishtinės dhe vazhdoi tė jetė aktivist i tė drejtave tė njeriut dhe atyre civile.

  1. Pas ēlirimit
  Ai punoi si aktivist nė Rrjetin e Aksionit pėr Kosovėn (KAN), tė formuar nė vitin 1997, qė u ringjall nė konferencėn "Drejtimet e reja" tė mbajtur nė Prishtinė nga 8-13 korrik 2003. Nė kėtė mėnyrė KAN e siguroi vazhdimėsinė me anė tė njė fillimi tė ri. KAN ishte lėvizje e aktivistėve tė rinj, qė pėr mision kishin ndryshimet shoqėrore dhe krijimin e qytetarisė aktive. Aktivitetet pėrqendroheshin nė tri fusha kryesore: ēėshtjet e tė drejtave tė njeriut dhe drejtėsia sociale, arsimi, kultura dhe arti. KAN pėrbehej edhe prej shumė anėtarėve ndėrkombėtarė.

  Me 12 qershor 2005 nė muret qė rrethonin ndėrtesėn e UNMIK-ut, aktivistėt shkruan parullėn Jo negociata, vetėvendosje, qė solli nė transformimin e KAN-it nė Lėvizjen vetėvendosje ! Shkrimi i parullave vazhdoi gati nė tė gjitha fshatrat dhe qytetet e Kosovės, dhe pastaj lėvizja filloi me pėrdorimin e metodave tjera kreative e tė pa dhunshme sikurse janė aksionet simbolike, bllokadat dhe sė fundi edhe demonstratat masive. Shėrbimi Policor i Kosovės nė bashkėpunim me policinė ndėrkombėtare arrestoi, burgosi dhe dėnoi qindra aktivistė, ndėr ta edhe Albinin. Lėvizja vetėvendosje ! kėrkon referendum gjithpopullor nė Kosovė, si e vetmja zgjidhje e drejtė paqėsore pėr tė vendosur statusin e Kosovės. Lėvizja arsyeton se vetėm me referendum si ushtrim i tė drejtės pėr vetėvendosje mund tė realizohet njė zgjidhje demokratike e vėrtetė. Nė vend tė negociatave tė cilat mund ta vėnė nė kompromis lirinė, lėvizja kėrkon qė populli i Kosovės tė ketė mundėsi tė vendos pėr vetveten, si duan tė jenė tė qeverisur dhe nga kush.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,220
  Albin Kurti te Elita Kombėtare? qudi..
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 3. #3
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304
  Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
  Albin Kurti te Elita Kombėtare? qudi..
  Mendon se nuk e meriton tek rubrika Elita Kombetare?

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Nice_Boy
  Anėtarėsuar
  25-01-2004
  Vendndodhja
  Larg vendlindjes i pa shpi..
  Postime
  4,220
  Atėher hape edhe njė temė pėr emrin timė/tėndin.

  Ėshtė djal i mirė por se meriton kėtu jo , ka koh ende pėr kėtė vend. Se s'mund tė hyn me njė thes me Ibrahim Rugoven , Adem Demacin , Gjergj Fishten , Ismial Kadaren , Zahir Pajazitin ect ect
  Mė gėnjeu pasuria, jeta vrap mė iku shpejt dhe u thinja u dergja u plaka nė dhe tė huaj do tė vdes..

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304
  Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
  Atėher hape edhe njė temė pėr emrin timė/tėndin.

  Ėshtė djal i mirė por se meriton kėtu jo , ka koh ende pėr kėtė vend. Se s'mund tė hyn me njė thes me Ibrahim Rugoven , Adem Demacin , Gjergj Fishten , Ismial Kadaren , Zahir Pajazitin ect ect

  Jo emri im dhe i yti kan dallim te madhe me emrin e Albin Kurtit,kur te veprosh ashtu siq veproj Albin Kurti,atehere edhe ty do te vendose ne kete rubrik.


  Duke u bazuar ne veprimtarin e shquar te keti njeriu si gjat luftes edhe pas luftes une mendoje qe e meritone,nejse ai eshte mendimi yt.

 6. #6
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,395
  Figura me e vlefshme aktualisht.Bota mbare Shqiptare,ka shume nevoje per nje pishtar te tille.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,826
  albini eshte nje pijun..

  ndonji i kosoves ta shpjegoj per kta te shqipnis cdo me than Pijun..

  kosova eshte shtet demokratik per dy arsye te forta..
  nji se ashtu e duam..shtet demokratik..
  dy se dhe ata qe na dhan doren me u ba shtet.. na diuam shtet demokratik..
  cdo veperim e mendim kunder ksaj qe them eshte anti kombetar..

  po cdo me than shtet demokratik..

  do me then se..ne se mendon me ba dicka per kosoven..vetem smund ta besh..
  e pra bujrum formo nji parti politike..
  kjo nuk te ndalohet..

  pastaj hyr ne sistemin e partive.. e kur behen votime kerko voten e popullit..
  mbasi e ke marre voten e popullit.. athere bujrum.. qeverise kosoven..
  albini nuk vepron keshtu..

  athere te mos merret me politike te rruges sepse demton kosoven..
  ai mund te fitoj pike ne sy te lahperoizmit apo naiviteto-izmit.. por kombetarisht behet i demshem..

  pra albini nje eshte nja lahper sikurse erion veliu e erion bracet etj..

  ai ndoshta nuk e kupton cfar demi sjell..
  athere dikush dhet ta sqaroj at magar..
  ..

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-10-2008
  Vendndodhja
  Republic oF Kosovo
  Postime
  1,162
  Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
  Atėher hape edhe njė temė pėr emrin timė/tėndin.

  Ėshtė djal i mirė por se meriton kėtu jo , ka koh ende pėr kėtė vend. Se s'mund tė hyn me njė thes me Ibrahim Rugoven , Adem Demacin , Gjergj Fishten , Ismial Kadaren , Zahir Pajazitin ect ect
  ...ppo qashtu osht , smundet me hy me ni thes me rugoven , se ky ju thojke gzetarve serb ne n'midis t'beogradit ; une jam kan UCK , une ekam ndihmu UCK-n, shum t'rim i madh duhet me kan mi than ato fjal atje, e ky coftina juaj ne beograd UCK-ės ju thojke grupe extremiste, terroriste duhet mi luftu ata...

  - ti mundesh me than per rugoviqin se ka vendin te elita kombtare...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Hard_Style : 08-02-2010 mė 12:24

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Anėtarėsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pejė-Republika e Kosovės
  Postime
  2,365
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  albini eshte nje pijun..

  ndonji i kosoves ta shpjegoj per kta te shqipnis cdo me than Pijun..


  ai mund te fitoj pike ne sy te lahperoizmit apo naiviteto-izmit.. por kombetarisht behet i demshem..

  pra albini nje eshte nja lahper sikurse erion veliu e erion bracet etj..

  ai ndoshta nuk e kupton cfar demi sjell..
  athere dikush dhet ta sqaroj at magar..


  ..
  Kush je ti dhe pse mendon se mund te Vlerėsosh Albin Kurtin?? Sa vjeēar je, mos je gjė Akademik?? auauauuaua kurrė nuk kemi mu mbush mend ne shqiptaret deri sa te pėrzihemi ne politike edhe pe nuk jemi politikan.
  Me respekt,

  Valdet Shala

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Citim Postuar mė parė nga Nice_Boy Lexo Postimin
  Atėher hape edhe njė temė pėr emrin timė/tėndin.

  Ėshtė djal i mirė por se meriton kėtu jo , ka koh ende pėr kėtė vend. Se s'mund tė hyn me njė thes me Ibrahim Rugoven , Adem Demacin , Gjergj Fishten , Ismial Kadaren , Zahir Pajazitin ect ect
  hej hej ma ngadal se nuk perzihet emri i kadares, fishtes,(per rugoven nuk dij cka te them tregon koha) me taravola si demaci e pajazitat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Citim Postuar mė parė nga Disa Lexo Postimin


  Albin Kurti veprimtar aktiv politik pėr ēeshtjen kombėtare dhe demokratizimin e ndėrgjegjes shqiptare.

  Albin Kurti lindi mė 24 mars 1975 nė Prishtinė. Mbas arsimimit baze (1981 deri 1989) dhe me tej atij te mesem (1989 deri me 1993) in Prishtine vazhdon studimet. Nė rezistencė kundėr Milosheviqit nė gusht tė vitit 1997 Albini u kyē nė Unionin e Pavarur tė Studentėve tė Universitetit tė Prishtinės, si anėtar i kryesisė e mė vonė si zyrtar pėr marrėdhėnie ndėrkombėtare.

  Kurti ka qenė gjithashtu edhe anėtar i Kėshillit Organizativ tė Protestave Paqėsore dhe tė pa dhunshme studentore pėr lirimin e objekteve universitare tė uzurpuara me dhunė nga regjimi i Milosheviqit. Ai ishte njėri ndėr udhėheqėsit e protestės historike studentore mė 1 tetor 1997 e cila u shtyp brutalisht nga policia e Milosheviqit.

  Me fillin e luftės nė Kosovė, nė gusht tė vitit 1998, Albini filloi punėn nė zyrėn e pėrfaqėsuesit tė pėrgjithshėm politik tė UĒK-sė, Adem Demaēit, ku shėrbeu si sekretar i zyrės. Gjatė kėsaj kohe ka qenė i angazhuar nė gjetjen e zgjidhjes politike pėr krizėn nė Kosovė. Gjatė bombardimeve tė NATO-s ai qėndroi nė Prishtinė deri mė 27 prill 1999, kur policia serbe e arrestoi. Me 10 qershor, me tėrheqjen e forcave serbe nė Serbi, ai sė bashku me tė burgosurit tjerė shqiptarė u transferua nė burgjet serbe. Mė 13 mars 2000 nė Nish, Albini u dėnua me 15 vjet burg tė rėndė. Gjatė gjykimit ai refuzoi tė njihte legjitimitetin e gjykatės duke thėnė: "Ky gjyq nuk ka asgjė tė pėrbashkėt me tė vėrtetėn dhe drejtėsinė. Ky gjyq i shėrben politikės ditore tė regjimit tė Milosheviqit qė e ka mbajtur Kosovėn nėn okupim"[citim i duhur]. Kur u dėnua, ai tha: "Nuk ėshtė me rėndėsi nėse mė dėnoni dhe sa mė dėnoni. Ēdo gjė qė kam bėrė e kam bėrė vullnetarisht dhe me dinjitet, jam krenar pėr kėtė dhe po tė mė ipej rasti do tė veproja sėrish njėsoj." Si rezultat i presionit ndėrkombėtar Albini u lirua mė 7 dhjetor 2001. Mė 23 prill 2003 Albini diplomoi nė fakultetin e shkencave kompjuterike dhe telekomunikacionit nė Universitetit e Prishtinės dhe vazhdoi tė jetė aktivist i tė drejtave tė njeriut dhe atyre civile.

  1. Pas ēlirimit
  Ai punoi si aktivist nė Rrjetin e Aksionit pėr Kosovėn (KAN), tė formuar nė vitin 1997, qė u ringjall nė konferencėn "Drejtimet e reja" tė mbajtur nė Prishtinė nga 8-13 korrik 2003. Nė kėtė mėnyrė KAN e siguroi vazhdimėsinė me anė tė njė fillimi tė ri. KAN ishte lėvizje e aktivistėve tė rinj, qė pėr mision kishin ndryshimet shoqėrore dhe krijimin e qytetarisė aktive. Aktivitetet pėrqendroheshin nė tri fusha kryesore: ēėshtjet e tė drejtave tė njeriut dhe drejtėsia sociale, arsimi, kultura dhe arti. KAN pėrbehej edhe prej shumė anėtarėve ndėrkombėtarė.

  Me 12 qershor 2005 nė muret qė rrethonin ndėrtesėn e UNMIK-ut, aktivistėt shkruan parullėn Jo negociata, vetėvendosje, qė solli nė transformimin e KAN-it nė Lėvizjen vetėvendosje ! Shkrimi i parullave vazhdoi gati nė tė gjitha fshatrat dhe qytetet e Kosovės, dhe pastaj lėvizja filloi me pėrdorimin e metodave tjera kreative e tė pa dhunshme sikurse janė aksionet simbolike, bllokadat dhe sė fundi edhe demonstratat masive. Shėrbimi Policor i Kosovės nė bashkėpunim me policinė ndėrkombėtare arrestoi, burgosi dhe dėnoi qindra aktivistė, ndėr ta edhe Albinin. Lėvizja vetėvendosje ! kėrkon referendum gjithpopullor nė Kosovė, si e vetmja zgjidhje e drejtė paqėsore pėr tė vendosur statusin e Kosovės. Lėvizja arsyeton se vetėm me referendum si ushtrim i tė drejtės pėr vetėvendosje mund tė realizohet njė zgjidhje demokratike e vėrtetė. Nė vend tė negociatave tė cilat mund ta vėnė nė kompromis lirinė, lėvizja kėrkon qė populli i Kosovės tė ketė mundėsi tė vendos pėr vetveten, si duan tė jenė tė qeverisur dhe nga kush.
  Njeri i kompleksuar ,leh dhe kritikon cdo kend e cdo gje por kur as nuk ka ber e as nuk thot si te behet ,kso far taravoli vveq ne kosove mund te gjesh

 12. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,011
  Vepra me e madhe e ketij "patrioti" eshte shkruarja e parollave , disa protesta kunder cdo gjeje unmik kfor e qeveri dhe organe te shtetit kosoves!(fatkeqesisht eshte shkaktar i vdekjes se dy te rinjve ne protestat e tija personale per afirmim)
  Harrova te them meret me "shkrime filozofike e politike" te cilat vetem express ia boton!!!

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e sabah08
  Anėtarėsuar
  06-11-2008
  Postime
  196
  Ndonese i ne moshe Albin Kurti me vepren dhe punen atdhetare ne krye te organizates rinore "vetvendosja" meriton fjalet me te mira.Ai vertet nuk ka bere as me pak dhe as me shume cka i takon cdo shqiptari atdhetar.Emri i tij eshte lakuar shume keto kohet e fundit.Pavaresisht se nuk ka perkrahje nga shumica e partive politike,z.Kurti gezon respektin dhe mbeshtetjen e shumices se kombit shqiptar.Me te tille cuna kombi shqiptar do te zere vendin qe i takon ne Ballkan ,Europe e kudo ne bote.Urojme te dalin sa me shume Albin Kurt-a nga rradhet e popullit shqiptar.
  Me shume dua shqiperine.

 14. #14
  patriot Maska e shoku_tanku
  Anėtarėsuar
  18-09-2006
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  3,395
  Me figura servilesh e lepiresish jemi plot.Ky eshte identiteti modernist i pushtetareve te sotem,Kosovare e Shqiptare.Se fundi kane menduar nje metode gjeniale per t'i cuar vendet tona sa me pare ne Europe.Pajisja me pasaporta Serbe e Greke do te ishte metoda me efikase per tu bere pjese e bashkimit shume te deshiruar Europian.Te rralle jane ata qe dalin kunder gjithe ketyre paudhesive,dhe te hidhet balte mbi ta,eshte gjeja me e lehte per tu bere.Dike e quajne plak te rrjedhur,dike tjeter aventurier.Por nuk i vjen e keqja Shqiperise nga nje plak i rrjedhur a nga nje djale qe ka vendosur te luftoje me mullinjte e eres...shikoni se gjetke e keni te keqen,te nderuar zoterinj...

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  16-12-2009
  Postime
  2,304
  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  albini eshte nje pijun..

  ndonji i kosoves ta shpjegoj per kta te shqipnis cdo me than Pijun..

  kosova eshte shtet demokratik per dy arsye te forta..
  nji se ashtu e duam..shtet demokratik..
  dy se dhe ata qe na dhan doren me u ba shtet.. na diuam shtet demokratik..
  cdo veperim e mendim kunder ksaj qe them eshte anti kombetar..

  po cdo me than shtet demokratik..

  do me then se..ne se mendon me ba dicka per kosoven..vetem smund ta besh..
  e pra bujrum formo nji parti politike..
  kjo nuk te ndalohet..

  pastaj hyr ne sistemin e partive.. e kur behen votime kerko voten e popullit..
  mbasi e ke marre voten e popullit.. athere bujrum.. qeverise kosoven..
  albini nuk vepron keshtu..

  athere te mos merret me politike te rruges sepse demton kosoven..
  ai mund te fitoj pike ne sy te lahperoizmit apo naiviteto-izmit.. por kombetarisht behet i demshem..

  pra albini nje eshte nja lahper sikurse erion veliu e erion bracet etj..

  ai ndoshta nuk e kupton cfar demi sjell..
  athere dikush dhet ta sqaroj at magar..
  ..
  Eshte e vertet qe jemi shtet demokrat,po shtrohet pytja a jemi shtet sovran?dhe pergjigjeja eshte jo pse ?sepse ne pik se pari nuk e kemi te kontrolluar tere teritorin e Kosoves,si mund thush shtet sovran,kur Mitrovicen e ke te ndar,decentralizimi eshte duke e kantonizuar Kosoven,Maqedoni e flliqur dona merr token ne Debollde duke u bazuar ne marrveshjen e Demokracionit mes Maqedonis dhe Kosoves.etj etj etj...pra pas gjith ketyre te metave qe i ka kjo pavaresi dhe shum tjera na del se ne nuk jemi nje shtet sovran,por kemi nje pavaresi te cunguar.

 16. #16
  fanatik i sė vėrtetės Maska e tomaras
  Anėtarėsuar
  09-07-2008
  Postime
  343
  Citim Postuar mė parė nga MARGUS Lexo Postimin
  hej hej ma ngadal se nuk perzihet emri i kadares, fishtes,(per rugoven nuk dij cka te them tregon koha) me taravola si demaci e pajazitat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nga njė herė seē i vjen njeriut keq qė dikush-dikush ka pasur fatin tė mėsojė shkrim-lexim. Shumė mė mirė me kėso mendje tė prishur tė kishe mbetur analfabet. Bile nuk e kishe kontaminuar forumin me taravollėqe.

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-11-2009
  Postime
  113
  a kae ni vend edhe per mue ne eliten kombtare more heeeeeeeeej!
  masi tuk u ba gjithkush me hie.

 18. #18
  Albin Kurti nuk do tė paraqitet nė gjykatė
  Drejtuesi i Lėvizjes “Vetėvendosje”, Albin Kurti, nuk do tė paraqitet nė seancėn gjyqėsore tė 15 shkurtit tė thirrur nga EULEX-i, pėr faktin se kjo lėvizje nuk i njeh misionet ndėrkombėtare qė veprojnė nė Kosovė. ...
  Postuar: 13:54:08 / 09.02.2010


  Kėshtu u tha sot ne njė konferencė me gazetarė , me ē’rast u ripėrserit se “Vetėvendosje”, do tė vazhdojė aktivitete e saj nė kundėrshtim tė misioneve ndėrkombėtare, tė cilat nuk e njohin pavarėsinė e Kosovės.
  BASHKIM KOSOVE ME SHQIPERINE DHE JO PAZARLLEQE ME SERBINE E GREQINE

 19. #19
  Albini nuk eshte bithlepires por trim mbi trimat dhe me nje llogjike te papare.

 20. #20
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638

  erion veliu i dyte...

  Citim Postuar mė parė nga shoku_tanku Lexo Postimin
  Figura me e vlefshme aktualisht.Bota mbare Shqiptare,ka shume nevoje per nje pishtar te tille.
  keshtu lehte edhe vellai binjak i tij ne tirane errioni...priteni kur tja nderroje emrin organizates se tij nga vetvendosja ne 99-she.......por ketij i duhet te mbaje pergjegjesi morale dhe ligjore per vdekjen e dy protestuesve ne qytetin prishtines....pastaj te lehe vend e pa vend...

Faqja 0 prej 94 FillimFillim 121050 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •