Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 3
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-05-2008
  Vendndodhja
  Middle East
  Postime
  245

  Access- Ndihme ne nje Funksion

  Pershendetje te Nderuar Forumist, kam nevoj per ndihmen e Juaj!

  Kam Dy Tabela ne Access(2003):

  tbl_Inv
  Kodi -> Number (Key)
  Sasia -> Number

  tbL_Out
  Kodi -> Number (Key)
  Sasia -> Number


  dhe nje Form frm_Out qe mban Rekordet e Tabeles "tbl_Out"

  ajo Cfar dua eshte se pasi te Klikohet butoni Update te Zbriten Sasit ne tbl_Inv.
  Une kam mberritur Deri ketu:
  Kodi:
  Private Sub Update_Click()
  Dim db As Database
  Set db = CurrentDb
  For i = 1 To DCount("Kodi", "tbl_Out")
  db.Execute "UPDATE tbl_Inv SET tbl_Inv.Sasia = tbl_Inv.Sasia - " & Me.Sasia & " WHERE tbl_Inv.Kodi = " & Me.Kodi
  List8.Requery
  Next i
  End Sub
  Mirpo po me Zbret Sasijen vetem per Rekordin e Pare


  (Shikone Shebullin e Bashkangjitur)

  Faleminderit Paraprakisht!
  Skedarėt e Bashkėngjitur Skedarėt e Bashkėngjitur

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-05-2008
  Vendndodhja
  Middle East
  Postime
  245
  Tani jam Ketu:

  Private Sub Update_Click()
  On Error GoTo gabimi
  Dim db As Database
  Set db = CurrentDb
  DoCmd.GoToRecord , , acFirst
  For i = 1 To DCount("Kodi", "tbl_Out")
  db.Execute "UPDATE tbl_Inv SET tbl_Inv.Sasia = tbl_Inv.Sasia - " & Me.Sasia & " WHERE tbl_Inv.Kodi = " & Me.Kodi
  List8.Requery
  DoCmd.GoToRecord , , acNext
  Next i
  Exit_Gabimi:
  Exit Sub
  gabimi:
  MsgBox Err.Description
  Resume Exit_Gabimi
  End Sub
  Me Duket Se po Funksionon, Me tregoni nese Keni ndonje Ide Tjeter Ju Lutem!

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-05-2008
  Vendndodhja
  Middle East
  Postime
  245
  Kodi Po Funksonon mire, mirpo kur dua ta implementoj ne Bazen Origjinale po Qet Gabim... Sepse Butoni "Update" ndodhet ne Formen kryesore "frm_Main" dhe Forma "frm_Out" eshte nen Form e "frm_Main", a keni ndonje ide si mund ta adoptoj kete kode qe te punoj per SubFomen frm_Out.

  Faleminderit Shume!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •