Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 63 prej 63
  1. #61
    Citim Postuar më parë nga dikushparendsi Lexo Postimin
    Gjendem ne nje lidhje ku vetem un jap dhe nga ana tjeter dashurine e ndjej te zbehte.Ndoshta kjo vjen pasi kemi 1 vit e gjysem bashke e kto jane gjera normale...ose ndoshta vjen nga fakti qe jemi bashkmoshatare dhe ende te rinj...Madje ka ndodhur edhe nje ndarje rreth 3 jave dt eahni s kemi nje muaj qe jemi pajtuar.
    Un jam paksa romantike mendoj qe dahuria asnjeher nuk humbet,as kerkon pauza dhe as nuk ka kufi..Ndoshta gaboj.....

    Si thoni ju kjo lidhje ka te ardhme dhe si duhet te sillem qe gjerat te jene si ne fillim???
    Perrallat lene menjane ... ti s'je princeshe, ai aq me pak, asnje nga ju ska "gjak blu". Para se ti te mundohesh ti kthesh gjerat sic ishin ne fillim mendohu nje her duke ven veten ne qender (behu egoiste me gjithe kuptimin e fjales): A ndihesh ti vertet e dashuruar/lumtur ne lidhjen qe je?!
    Pyete veten se cfare do te plotesonte ty vertet, pastaj perpiqu ti kthesh gjerat si ne fillim. Vetem te kesh nje gje si parim: nje lidhje eshte 50/50.

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Postime
    163
    Citim Postuar më parë nga milanistja_el Lexo Postimin
    Une e shikoj boten si eshte... ama perpiqem qe

    Ps. Mos u merzit nese mendoj si mbi 27 vjeçe po s'i ulet dot vitet mbi shpine
    ne radhe te pare me lexo mire dhe perpiqu te jesh objektive dhe jo vetem fjale, se fjale kane te gjith por nuk i lidh njeri me realitetin!
    dhe nuk merzitem sepse ne te vertet ti nuk mendon si nje 27 vj. nuk te jap me shume se 18
    tung

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e Elonaa
    Anëtarësuar
    17-09-2005
    Postime
    1,661
    Une thjesht dua te them qe mos u mendo shume se sa te do ai.Mendohu me shume se si ti do ti rrisesh vleren vehtes tende, per vehte mbase dhe per ate dhe per gjithe njerzit qe te rrethojne ,behu dikush ne jet.Lidhja juaj s'varet vetem nga ty ,mos u bej qaramane po krijo personalitetin tend ,mos kerko lemosh ne dashuri ,lere te lire.Kur s'funksionon .............megjitheate duhet te analizosh mire gjendjen e tij shpirterore.problemet ne pune familje dhe shoqeri.nuk vje konkluzioni tak fap per ate qe do.Nqs te ka tradhetuar veri vizen mos e zgjat se ke per tu kthyer skllave e tij.




    pse u hoqen ca postime .Po me duket loj kjo tema.( he virtualitetiiiiiiiiiiiiii
    Ndryshuar për herë të fundit nga Elonaa : 12-06-2010 më 22:05
    Njerzit nuk i japin asgjeje rendesi me te madhe se asaj qe eshte qesharake.(Gete)

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •