Close
Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 48
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime

  Ikin dritat ne stadiumin "Qemal Stafa" gjate ndeshjes

  Terri nė ndeshjen me Real Madridin, 25 tė shoqėruar nė polici  TIRANE- Njė grup hetimor po heton skandalin e ndėrprerjes sė energjisė pėr 85 minuta teksa luhej ndeshja Gramozi- Real Madrid nė stadiumin “Qemal Stafa” nė Tiranė. Policia e kryeqytetit konfirmoi sot se janė shoqėruar 25 persona pėr tu marrė nė pyetje pėr rrethanat e ngjarjes. Mes tė shoqėruarve ishin pjesėtarė tė stafit tė mirėmbajtjes sė stadiumit, por edhe punonjės tė OSSH-sė.

  Grupi hetimor i pėrbėrė nga oficerė tė Policisė Gjyqėsore, Ekspertė Kriminalistė dhe Ekspertė tė tjerė, i cili po kryen hetimet e nevojshme nė vendin e ngjarjes. Njė grup i dyti ėshtė dėrguar sėrish sot , pėr tė larguar cdo dyshim qė mund tė kemi tė bėjmė me njė akt tė qėllimshėm. Policia ka sekuestruar tė gjitha informacionet pėrkatėse tė korrespondencės mbi organizimin e kėsaj ndeshjeje.

  Pista kryesore e hetimit ėshtė ajo e ndėrprerjes sė energjisė pėr shkak tė njė defekti nė transformator i ardhur nga mbingarkesa. Vendimi i parė qė u mor, menjėherė pas skandalit ishte ai i shkarkimit tė drejtorit tė stadiumit "Qemal Stafa", Perikli Dhales. Ky i fundit ishte pėrgjegjėsi direkt pėr atė ēfarė ndodhi, duke qenė se mungonte gjeneratori rezervė, i domosdoshėm nė rastet kur njė ndeshje luhej natėn. “Gazeta Shqiptare” shkruan sot se Dhales u pa mbrėmė teksa mundohej tė sqaronte drejtorin e sporteve nė MTKRS Vasil Bici, megjithatė imazhi i Shqipėrisė nė ato momente e kishte pėsuar goditjen.

  Presidenti i Realit Florentino Perez, pėr ēudi ka qenė mė i qeti nė kėtė histori. "Nuk ka asnjė problem, gjėra qė ndodhin", ka pėrsėritur mbrėmė ai. Pėr tė nuk ishte hera e parė, pasi Realit i ka ndodhur kjo nė vitin 2003, nė njė ndeshje me Real Sociedad qė u ndėrpre dhe u riluajt.


  Ikja e energjisė ndodhi atėrherė kur nga tribuna ndeshja po ndiqej nga ministri i Sporteve Ferdinand Xhaferri dhe ministri i Energjetikes Dritan Prifti dhe ndeshja transmetohej live nė Shqipėri dhe Spanjė. Ndeshja rifilloi 85 minuta mė vonė pasi erdhi njė gjenerator tjetėr i marrė nga institucione tė tjera.

  Ministri i Sporteve Ferdinand Xhaferri hodhi mbrėmė tezėn se ikja e dritave nė stadiumin kombėtar "Qemal Stafa" mund tė jetė bėrė me qėllim. Ai pranoi se nuk ka fakte pėr momentin, por sipas tij, edhe kjo pistė duhet tė hetohet. "Nuk kam fakte, por ka shumė arsye pėrse mund tė jetė bėrė kjo. Pėrveē defektit, mund tė ketė pasur sabotim apo njė heqje e dritave me qėllim" deklaroi mbrėmė Xhaferri.

  Edhe Partia Socialiste reagoi mbrėmė ndaj ngjarjes duke fajėsuar qeverinė e kryeministrit Berisha pėr kėtė ngjarje e cila e bėrė Shqipėrinė “gazi i botės”
  “Ky njeri qė e ka emrin Sali Berisha, jo vetėm qė nuk di tė nxjerrė qimen nga qulli nė ēėshtjet e qeverisjes dhe punėve tė shtetit, por paska patur qimen e derrit, duke sjellė fatkeqėsi dhe tersllėqe. Sot edhe pse nė njė ditė festive siē duhet tė ishte ndeshja me Real Madridin, na bėri gazin e botės me mungesėn e energjisė. Nė vend qė tė menaxhojė dhe ulė kuotat e hidrocentraleve, Sali Berisha sot uli edhe njė herė tjetėr kuotat e shqiptarėve.”- deklaroi mbrėmė Eduard Shalsi.

  Real Madridi mundi 2- 1 Gramozin duke fituar edicionin e tretė tė trofeut Taci Oil. Kaka e Benzema shėnuan pėr spanjollėt, ndėrsa pėr Gramozin shėnoi Daniel Xhafa.

  (s.g/BalkanWeb)

 2. #2
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Ska mundesi haha e ka ber kastile per te mundur realin...

 3. #3
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Fajin e ka opozita
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  12-04-2009
  Postime
  366
  Faleminderit
  8
  12 falenderime nė 12 postime
  Nuk esht gje tragjike dhe aq por tragjike esht koha vonimi i riparimit te problemtit qe zgjati 90 minuta...

 5. #5
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  ua sa turp u ben gazi i botes 85 minuta
  ajde europe ajde

 6. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Vendndodhja
  DTs
  Postime
  406
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  ua sa turp u ben gazi i botes 85 minuta
  ajde europe ajde
  Uaaa sa turp? Po gjera qe ndodhin jane moj Helen. Ne kupen e Greqis ne vitin 2004, pasi u shpallen kampion Europe pati nje black out midis Olimpiakos dhe Aris te Selanikut. Po kjo nuk ishte turp? Edhe turpi me i madh, u shty ndeshja per nje afat kohor te pacaktuar.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e juanito02
  Anėtarėsuar
  09-07-2007
  Postime
  2,993
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Turp e faqja e zeze na turperoi te tereve. Ska rendesi kush e beri, u be vete, ose me qellim, turpi na zuri te tereve njelloj.
  Albania Uber Alles

 8. #8
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga ĘTIUS Lexo Postimin
  Uaaa sa turp? Po gjera qe ndodhin jane moj Helen. Ne kupen e Greqis ne vitin 2004, pasi u shpallen kampion Europe pati nje black out midis Olimpiakos dhe Aris te Selanikut. Po kjo nuk ishte turp? Edhe turpi me i madh, u shty ndeshja per nje afat kohor te pacaktuar.
  K E TE DREJTE POR SA here NDODH NE SHQIPERI DHE SA HER NE GREQI?
  Turpi eshte se akoma me dritat kane problem te madh............
  haha ne greqi ndeshja u shty per arsye te tjera se nuk ju interesonte te beheshe shpejt se ate vit kampionin europjane e mori panathinaikos ..............

 9. #9
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Vendndodhja
  DTs
  Postime
  406
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  K E TE DREJTE POR SA here NDODH NE SHQIPERI DHE SA HER NE GREQI?
  Turpi eshte se akoma me dritat kane problem te madh............
  haha ne greqi ndeshja u shty per arsye te tjera se nuk ju interesonte te beheshe shpejt se ate vit kampionin europjane e mori panathinaikos ..............
  Nuk jam i mireinformuar per sportin, po ishte per ndonje gje tjeter te ndihmoj me qejf

  Ketu jam dakord une, sa here ndodh tek ne dhe sa here ndodh tek ta. Une mbaj mend nje stabilizim shume te mire te energjise elektrike ne periudhen kur ishte minister Genc Ruli, 2005 - 2009 nuk mbaj mend te jet ankuar njeri per dritat. Po qe kur erdhi ky Prifti qe u befte Hoxhe ishalla, filluan dhe problemet me energjin elektrike.

 10. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-05-2006
  Postime
  3,354
  Faleminderit
  249
  46 falenderime nė 39 postime
  Sa budalleqe lexon ketu mer .Jane gjera qe ndodhin ,difkteve nuk mund ti shmangesh dot + qe vendi jone nuk ka ndonje teknologji te perparuar neper stadiume ,teatro , kinema qe mos te ndodhin gjera te tilla . .
  Ju jeni shume interesant do filloni tani sic keni filluar jo pozita ,jo opozita do kenaqeni ne muabet .

  Gjithsesi humbi shqiperija ,damn thash se do fitonte .

 11. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga ĘTIUS Lexo Postimin
  Nuk jam i mireinformuar per sportin, po ishte per ndonje gje tjeter te ndihmoj me qejf

  Ketu jam dakord une, sa here ndodh tek ne dhe sa here ndodh tek ta. Une mbaj mend nje stabilizim shume te mire te energjise elektrike ne periudhen kur ishte minister Genc Ruli, 2005 - 2009 nuk mbaj mend te jet ankuar njeri per dritat. Po qe kur erdhi ky Prifti qe u befte Hoxhe ishalla, filluan dhe problemet me energjin elektrike.
  mbase nga periferia tende ka qene gencoja
  se ne nga korca ne kete perjudhe po thauaj se laheshim pa drita

 12. #12
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Vendndodhja
  DTs
  Postime
  406
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga HELEN OF TROY Lexo Postimin
  mbase nga periferia tende ka qene gencoja
  se ne nga korca ne kete perjudhe po thauaj se laheshim pa drita
  Jo jo, ne politik nuk paske njohuri hic. Genci eshte nga ana jote, se une jam nga bastionet e zjarrta socialiste. Fieri ka qene gjithmon qendra e majte, nuk ka pasur kurre dominanc e djathte. Ndersa Korca ka qene e lekundur, ku shume figura jane afirmuar ne zgjedhjet andej nga Parisi vogel.

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Vendndodhja
  DTs
  Postime
  406
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga alnosa Lexo Postimin
  Sa budalleqe lexon ketu mer .Jane gjera qe ndodhin ,difkteve nuk mund ti shmangesh dot + qe vendi jone nuk ka ndonje teknologji te perparuar neper stadiume ,teatro , kinema qe mos te ndodhin gjera te tilla . .
  Ju jeni shume interesant do filloni tani sic keni filluar jo pozita ,jo opozita do kenaqeni ne muabet .

  Gjithsesi humbi shqiperija ,damn thash se do fitonte .
  Elektrifikimi i vendit eshte akoma me ate te vitit 1953, nuk ka me asnje elektrifikim te ri. Apo te thuash se eshte investuar per ndryshimin e kabllove te plumbit me ato te bakrit. Ne jemi akoma 50 vjet mbrapa Europes dhe Botes, jemi me teknologjin Sovietike dhe Kineze. Pastaj ti themi faleminderit Italianeve qe na ndihmuan ne ndertimin e disa veprave, se sot e kesaj dite do ishim ne epoken e bronxit.

 14. #14
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga ĘTIUS Lexo Postimin
  Jo jo, ne politik nuk paske njohuri hic. Genci eshte nga ana jote, se une jam nga bastionet e zjarrta socialiste. Fieri ka qene gjithmon qendra e majte, nuk ka pasur kurre dominanc e djathte. Ndersa Korca ka qene e lekundur, ku shume figura jane afirmuar ne zgjedhjet andej nga Parisi vogel.
  tema eshte tjeter permblidhu temes me mire!
  mos gjyko dhe mos nxir konkluzione per nje njeri qe nuk njeh
  e di shume mire nga cila ane eshte gencoja
  po gruan e ka nga fieri

 15. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-01-2010
  Vendndodhja
  Hamburg Reperbahn
  Mosha
  34
  Postime
  468
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Dhe dum europ ne hhahahahahahah te rrim mir mos bajm as gek as mek edhe kete pak e kemi .

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-12-2009
  Postime
  5,257
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga Mr_Elbasanlliu Lexo Postimin
  Dhe dum europ ne hhahahahahahah te rrim mir mos bajm as gek as mek edhe kete pak e kemi .
  haha ate thashe dhe une po sju pelqevi
  e verteta ka dhimbje gjithmon.....

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  qe bie ere sabotazh kjo duket qarte.. por nuk e kuptoj zotin Per Dhales-in i cili ka aq kohe te lexoj gazeta se ja nje pellembe larg e ka zyren nga sheratoni ku molloisin merot e ngjelat e kloset e edvinoset.. e duhej ta kuptonte se.. selis roze te shalso-gjatve .. te ed-verit e bazo merit nuk do i pelqej kjo feste sportive qe organizon Xart Taci e qe ato para do i shkonin permbytjes.. e qe ata.. do ja bejne ndonje procke..e prandaj syt duheshin bere 4 e katerdhjete..
  harroj perilkiu i ngrate qe selia roz ja dogji shtepine para ca vjetve..
  nuk ja muarr mendja tarallakut se do ja punojne qindin dhe ne bodrumet e stadiumit.. a ku i ka ato kabllat ndricimi..

  tani.. qeveria shkelmon perikliun ..demokratin e flakte te tiranes.. e qesh e tallet edvin mero b.ithziu..

  oj PD.. ke te bec me ujqer e krokodila e kobra..
  hap sitė qe te placin sitė moj tutkune..


  ..

  ju lumte o shok shalsa..

  me nje cop teneqe.. e bere berishe e PD.. -ne.. kembet dhe mos tu zėnė..

 18. #18
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-01-2010
  Vendndodhja
  Hamburg Reperbahn
  Mosha
  34
  Postime
  468
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pffff ndac ti pelqej e ndac jo JEMI KATASTRROFFFF Jemi veni ma NEGATIV Ne BOTE inmagjino rradhitemi me ANGOLEN ahahhahahahaha ca trregusi bukur. Futboll Jo Basketoll Jo Tenis JO qe Jo Not Jo prap Iken keto . Spitale ???? Katastrrof , Universitete po spate lek nordhe korrupsioni 100%, Qarkullimi rrugor katastrrof po futen polica rrug mrena dit per dit na rryshfetet . Dhe duam ne aderim ne EUROPE ??? Te ngordhim aty more ku jemi aty te ngordhim se jemi te pa civilizuar ende jemi burracak dhe spordhiak ja ca jemi ber ne shqipetaret . dhe mos bej gabim te hidhet ndonjeri ketu e te thot te kunderten se e di qe e ka gabim.

 19. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-12-2009
  Postime
  333
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Fajin e ka opozita
  Fajin e kane te gjithe shqiptaret ,duke filluar qe nga drejtusit e ketij forumi e deri tek opozita ,ky eshte skadal i turpshem qe nuk kemi liri ,nuk kemi drejtesi ,kurr nuk do te behemi njerz ,jetojme 1910 jo ne 2010,turp turp turp

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  119 falenderime nė 109 postime
  qe bie ere sabotazh kjo duket qarte.. por nuk e kuptoj zotin Per Dhales-in i cili ka aq kohe te lexoj gazeta se ja nje pellembe larg e ka zyren nga sheratoni ku molloisin merot e ngjelat e kloset e edvinoset.. e duhej ta kuptonte se.. selis roze te shalso-gjatve .. te ed-verit e bazo merit nuk do i pelqej kjo feste sportive qe organizon Xart Taci e qe ato para do i shkonin permbytjes.. e qe ata.. do ja bejne ndonje procke..e prandaj syt duheshin bere 4 e katerdhjete..
  harroj perilkiu i ngrate qe selia roz ja dogji shtepine para ca vjetve..
  nuk ja muarr mendja tarallakut se do ja punojne qindin dhe ne bodrumet e stadiumit.. a ku i ka ato kabllat ndricimi..

  tani.. qeveria shkelmon perikliun ..demokratin e flakte te tiranes.. e qesh e tallet edvin mero b.ithziu..

  oj PD.. ke te bec me ujqer e krokodila e kobra..
  hap sitė qe te placin sitė moj tutkune..


  ..

  ju lumte o shok shalsa..

  me nje cop teneqe.. e bere berishe e PD.. -ne.. kembet dhe mos tu zėnė..

Faqja 1 prej 3 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •