Close
Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 162 prej 162
  1. #161
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga Capkenja Lexo Postimin
    lum si ti o skender beu sa zili te kam dhe jo vetem une. a me jep gjysmen e qetesise tende... uroj qe te jesh keshtu gjithmone edhe pse nese nuk ke ndryshuar deri tani nuk besoj se do ndryshosh.. nje pyetje a ma thua te lutem sekretin tend? pershendetje


    Capkene ,pershendetje

    Kam disa dite qe mendoj ta kthej kete pergjigje ,por nuk eshte e lehte as per mua sepse jemi njerz shume interesanta ,flas ne pergjithsi dhe nuk duam ti shofim njerzit te lumtur por Jeta eshte e bukur dhe une personalisht nuk dua qe te kaloj kete jete te lumtur ,ne erresire
    Kjo eshte jeta,eshte detyre e jotja qe te sidhesh gezim ne shpirtin tend,nuk ka rendesi se te duan njerzit tjere ty ,nuk eshte detyra e tyre qe te gezojn ty ,nuk eshte detyra e tyre qe te jetojne jeten tende,kur zgjohesh ne mengjes a i thua vetes qe sot do te bej cesht e mundur qe te kaloj gezuar,gezimin nuk te vjen vete ti do te jeshe e gezuar kur ti don te jesh e gezuar ,kur ti do te vendosesh qe te mos mendosh negativ,ne qofte se ti do te kerkosh gezimin ,gezimi ka per te ardhur,mendo pozitiv qe te besh veten te ndihesh mire pastaj gjithcka ka per te marr drejtimin e bukurise,ne jete duhet te mesojme per cdo experjence qe kemi ,nuk eshte e thene qe te gjitha situatat qe ne kemi ne jete te jene gezuar ,por ne mesojme nga keto ,cdo situate qe ti perballohe mvaret tek ti si do vendosesh ta zgjidhesh ate,nje femi qesh afersisht 350 deri ne 400 here ne dite ,po ti sa here ne dite qesh!? kurr mos e humb gezimin ,kurr mos e humb ate emocionin e lumtur qe vete perendija na e dhuroje cdo njeriut ,beso ne vetvete ,sepse cdo gje do ta rregullosh ,cdo gje ne jete don kohen e vet ,jepja vetes kohen e clodhjes, mendimit, gezimit, dashurise,ne nuk jemi makina ,ne jemi njerez por edhe ne duhet te karikohemi qe te jemi te gezuar per veten tone edhe per te tjeret
    Jeta ka shume gjana qe ti nuk munde me ndryshua ,ose qe nuk mund ti kontrollojme ,por mvaret nga ti se si do ti shikosh keto gjana ,pozitiv apo negativ,sado te mundohemi per gjana qe nuk jemi ne gjendje ti kontrollojme ,duhet sa ma pare ti lejojme ti largojme nga truri jone dhe vazhdo jeten perpara sepse nuk ka as nje rruge tjeter,ti banu shembulli i pare dhe buzqesh ,pse duhet te presim te tjeret ,
    Gjithmone pyte veten ,po sikur? po sikur te marr nje vendim te zgjuar ,po sikur te mendoj pozitiv,po sikur ta ndihmoj kete njeri qe po mendon negativ,po sikur ti dhuroj lumturi ketij qe po qan,valle si do te zgjidhnim situata te nderyshme
    ne te gjithe jeten do te mesojme ,le te mendojme sa te medha jane endrrat tona te jetes ,a eshte e vlefshme koha jone ta provojme qe te jemi te gezuar,ndihmoj vetvetes qe te shikojme perpara ne jete ,dhe mos te lejojme te kaluaren e zymte te kontrollojne jeten tone,,sot eshte e vetmja kohe qe te garantoj lumturine ,neser mvaret nga ti,
    Me respet Sternipi i Skenderbeut

  2. #162
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga Midja Lexo Postimin
    Un vetem di te them se ky SKENDER BEU..Qenka njesh fare hahahahah.
    Jam dysh ,jo njesh , dysh Spathi e kam fjalen

Faqja 9 prej 9 FillimFillim ... 789

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •