Close
Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 162
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Nga e kuptove ti qe ai e ka fjalen vetem per shpirterish dhe jo dhe fizikisht? Per mua njesoj eshte ne fakt si te jete dhe te mos jete prezent.. Nese une te qaj nje hall dhe ti nuk me pergjigjesh, zere se nuk je aty per mua. Prape nuk eshte normale te mos pikellohesh per njerezit e tu qe i do. Nuk jane normal si ata qe jane shume te ndjeshem, po ashtu dhe ata qe jane shume te ftohte. Dicka nuk shkon te k keta persa i perket fushes se ndjenjave. Mendoje sikur te jete i martuar me femije, dhe te kene probleme ne familje. Jam kureshtare te di si do reagonte?
    Cfare moshe ka Skender_beu?
    po ti nga e kuptove qe ai e ka fjalen per fizikisht?
    dmth edhe ti po gjykon mbi bazen e supozimeve,
    sepse je e pa-afte(ashtu si shume te tjeter) ta kuptoni gjendjen e ketij djalit.

    Mosha ne kete kontekst eshte teresisht e parendesishme.

  2. #42
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Jo as i ftofte nuk jam ,nuk rri indeferent ,une shkoj ne hillerime dhe i ngushlloj ,por ngushllimet e mija nuk ju pelqejn atyre ,psh nje shoqes time tek puna i vdiq vellai 24 vjecar ,i thashe qe do qes ne resorant te qirasi me nje darke dhe nje pije ,ajo u ngurrua ,nuk dinte cte honte ,pastaj une i thashe qe vellai jot tani nuk ma merr mendja qe ka deshire qe ti te qashe tere diten keshtu si ban ti ,pastaj ai eshte ne nje jete ma te bukur se ketu apo jo ,atehere ajo me tha ,je i madh ,je i forte ,dhe neve shkuam per darke ,tu qesh tuj fole ,dhe kaluam nje darke fantastike ,dhe me falenderoje pa mase qe tha kjo kishte kaluar ditet ma te zymta te jetes te saje ,dhe une isha shpetimtari i jetes te saje ,sot e ksaj dite ajo vjen ne pune dhe mundohet te me kupjoje mua ,por une e kam te lindur
    une te kuptoj plotesisht Skenderbe. Nuk osht nevoja me ma shpjegu

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2010
    Vendndodhja
    @
    Postime
    383
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    Kur akuzohet nje njeri, e ka per detyre ai qe akuzon qe me fakte te provoje vertetesine e akuzes. I pandehuri nuk ia ka per borxh askujt te argumentoje pafajesine e tij vetem se dikujt i eshte tekur te jap opinione kot me kot.

    Dhe ti gjithashtu je i lutur te argumentosh pse jam "i ftohte, injorant dhe vetijak."
    Nuk e kisha fjalen tek ti po te postuesi i temes,dhe ndava mendimin e njejte me Mia@ dhe me duket se kam te drejte te pajtohem dhe te mospajtohem sikurse me ty,ndersa argumentet ti dha pse duhesh me qene me i afert me njerz....etj,thjesht qe te mos largohen dhe te mbetesh i vetem,se mundet edhe te jete vone ndonjehere.

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    po ti nga e kuptove qe ai e ka fjalen per fizikisht?
    dmth edhe ti po gjykon mbi bazen e supozimeve,
    sepse je e pa-afte(ashtu si shume te tjeter) ta kuptoni gjendjen e ketij djalit.

    Mosha ne kete kontekst eshte teresisht e parendesishme.
    Une qenkam e paafte se ti bie dakort me mendimin e tij? Kjo te jep te drejte te me quash mua te paafte?
    Shyqyr qe gjeti nje te afte qe e kupton Skenderbeu.
    Mosha eshte faktor i rendesishem, por nejse po e le me kaq.

  5. #45
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Cfare te ben te lumtur, dhe te palumtur ty Skender-BE. Lumturia jote ka te beje vetem me ty, apo dhe me njerezit qe te rrethojne? Do jesh akoma i lumtur nese familja jote nuk do ishte e lumtur?
    Apsulutisht qe jo ,lumturia ime nuk ka qe te bej vetem me mua ,une te afroj ndihme ,te afroj lumturi ,te afroj shoqeri por ti ne qofte se me keqkumton dhe vazhdon te hidherohesh dhe te qash ,nuk eshte faji im,ajo eshte vetem nje humbje per ty dhe per te gjithe ata qe nuk me kuptojne,kjo eshte si puna
    Psh une shkoj me kerkua pune dikun qe jam i kualifikuar ,mbas intervistes ,me thone qe na falni por nuk e ke fituar punen ,shumica e njerzve shqetesohen pse nuk u punesan ,kurse une mendoj ndryshe ,ata humben nje puntor te mire dhe kjo nuk eshte humbje per mua por per ata ,dhe vazhdoj me jeten i lumtur

  6. #46
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Une qenkam e paafte se ti bie dakort me mendimin e tij? Kjo te jep te drejte te me quash mua te paafte?
    Shyqyr qe gjeti nje te afte qe e kupton Skenderbeu.
    Mosha eshte faktor i rendesishem, por nejse po e le me kaq.
    po ty kush ta jep te drejten ta quash ate egoist? vetem se nuk bie dakord ose nuk kupton ate qe ai po thote?

    Ka ndonje ndryshim ketu?

    Sa qef keni me i gjet difektet dhe gjykuar te tjeret mer bab.

  7. #47
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
    Nuk e kisha fjalen tek ti po te postuesi i temes,dhe ndava mendimin e njejte me Mia@ dhe me duket se kam te drejte te pajtohem dhe te mospajtohem sikurse me ty,ndersa argumentet ti dha pse duhesh me qene me i afert me njerz....etj,thjesht qe te mos largohen dhe te mbetesh i vetem,se mundet edhe te jete vone ndonjehere.
    Pra atehere une qenkam i semure ,dhe per kete arsye e hapa kete teme qe te sqaroj vetveten ma mire ,flm per mendimet tuaja

  8. #48
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2010
    Vendndodhja
    @
    Postime
    383
    sepse je e pa-afte(ashtu si shume te tjeter) ta kuptoni gjendjen e ketij djalit.

    Injorimi brina nuk ka Xfile kur e quan te paafte dhe te tjeret gjithashtu,une prap te luta te argumentosh pse e ka mire Skenderbeu(apo po ja rrahkrahet).

  9. #49
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Une qenkam e paafte se ti bie dakort me mendimin e tij? Kjo te jep te drejte te me quash mua te paafte?
    Shyqyr qe gjeti nje te afte qe e kupton Skenderbeu.
    Mosha eshte faktor i rendesishem, por nejse po e le me kaq.
    Eshte e drejta jote qe te japesh mendimin tend ,dhe une do te luftoj deri ne vdekje qe ti e keshe te drejte ta thuash ate mendim edhe pse eshte ne kundershtim me mendimet e mija

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Apsulutisht qe jo ,lumturia ime nuk ka qe te bej vetem me mua ,une te afroj ndihme ,te afroj lumturi ,te afroj shoqeri por ti ne qofte se me keqkumton dhe vazhdon te hidherohesh dhe te qash ,nuk eshte faji im,ajo eshte vetem nje humbje per ty dhe per te gjithe ata qe nuk me kuptojne,kjo eshte si puna
    Psh une shkoj me kerkua pune dikun qe jam i kualifikuar ,mbas intervistes ,me thone qe na falni por nuk e ke fituar punen ,shumica e njerzve shqetesohen pse nuk u punesan ,kurse une mendoj ndryshe ,ata humben nje puntor te mire dhe kjo nuk eshte humbje per mua por per ata ,dhe vazhdoj me jeten i lumtur
    Me duket se ty nuk te kane rene hallet mbi koke akoma. Po te ishe i martuar dhe me femije e te varej ushqimi i familjes nga ty. Te mos kishe leke te paguaje qerane apo shtepine atewhere do e shikonim sa i qete do rrije kur te refuzonin per pune. Te mos zinte gjumi naten duke menduar cdo behet me mua e familjen time atehere do e shikoje sa i lumtur do ishe.

  11. #51
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2010
    Vendndodhja
    @
    Postime
    383
    Citim Postuar mė parė nga SKENDER_BEU Lexo Postimin
    Pra atehere une qenkam i semure ,dhe per kete arsye e hapa kete teme qe te sqaroj vetveten ma mire ,flm per mendimet tuaja
    Nuk them se je i semure mos me keqkupto te lutem,vetem je njeri qe je me pak emocional dhe sje vetem se ka edhe qe njof,por jane teper te mbyllur,per mua je ok edhe nese te kisha njofur nuk ta kisha zene per te madhe,por nuk mundem me te thene se eshte mire keshtu si je.

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
    sepse je e pa-afte(ashtu si shume te tjeter) ta kuptoni gjendjen e ketij djalit.

    Injorimi brina nuk ka Xfile kur e quan te paafte dhe te tjeret gjithashtu,une prap te luta te argumentosh pse e ka mire Skenderbeu(apo po ja rrahkrahet).
    argument?

    argumenti me i mire eshte qe ai e njeh veten e tij me mire se sa ne.
    Dhe nese ai thote qe nuk eshte i ftohte dhe egoist, kurse mia@ thote te kunderten... atehere jam i detyruar te pranoj fjalen e skenderbeut.
    Jo per gje po nuk jemi ne gjyq per ndonje vrasje qe me duhet te gjej patjeter prova per te pranuar si te vertete ate qe po thote ky djali.

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Me duket se ty nuk te kane rene hallet mbi koke akoma. Po te ishe i martuar dhe me femije e te varej ushqimi i familjes nga ty. Te mos kishe leke te paguaje qerane apo shtepine atewhere do e shikonim sa i qete do rrije kur te refuzonin per pune. Te mos zinte gjumi naten duke menduar cdo behet me mua e familjen time atehere do e shikoje sa i lumtur do ishe.
    sa kembengulese qe je moj vajze,
    ne po flasim relativisht,
    ja ta zeme se ai eshte i ri, dhe nuk ka halle,
    sa te rinj ka qe nuk kane halle por e jetojne jeten si ai?

    une nuk njoh ndonje.

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    sa kembengulese qe je moj vajze,
    ne po flasim relativisht,
    ja ta zeme se ai eshte i ri, dhe nuk ka halle,
    sa te rinj ka qe nuk kane halle por e jetojne jeten si ai?

    une nuk njoh ndonje.
    Jo me shume se ty.
    Pikerisht prandaj dua te di moshen dhe mundesisht dhe gjendjen civile per te patur nje ide me te qarte e mos te dale ne konkluzione te gabuara.

  15. #55
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
    sepse je e pa-afte(ashtu si shume te tjeter) ta kuptoni gjendjen e ketij djalit.

    Injorimi brina nuk ka Xfile kur e quan te paafte dhe te tjeret gjithashtu,une prap te luta te argumentosh pse e ka mire Skenderbeu(apo po ja rrahkrahet).
    Ne Amerik shqiptaret arriten kulmin ne jeten e tyre ,para 2 viteve ekonomija beri nje dem shume te madhe ne komonitetin shqiptar ,ne fillim te ketij depresioni kur filluan te humbin shtepijat ka 400-500 mije dollare shqiptaret qe kishin ble para disa viteve ,kuse ata fillun ti humbnin ,disa nga keta ne vend qe te mbajne punet e tyre personale ,ata filluan te qeshnin ata qe po humbin shtepijat ,po kta qe qeshnin ,tani kta jo qe humben shtepijat ,por edhe devorsi ka arritur kulmin ,kjo nuk ka te beje me kete teme ,por dua te theksoj qe kur vdes njeriu ,shkojne e ngushllojne dhe as qe mendojne ta ndihmojne njeri-tjetrin qe varrimi i nje njeriut kushton te pakten 18 mije dollar ,kurse kur martohen shkojne e i falin 100-500 dollar ,pra kuptimi im eshte qe nuk ke nevoje ta ndashe dhimbjen e rreme me mua ,kur vijne shumica e njerzve ne vdekje ,kur dalin nga aty nuk qajn ma ,kjo eshte ndnjenje shpirterore apo TRADITE!!!!

  16. #56
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    05-01-2010
    Vendndodhja
    @
    Postime
    383
    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    sa kembengulese qe je moj vajze,
    ne po flasim relativisht,
    ja ta zeme se ai eshte i ri, dhe nuk ka halle,
    sa te rinj ka qe nuk kane halle por e jetojne jeten si ai?

    une nuk njoh ndonje.
    Kjo eshte diqka tjeter nese ska halle edhe me mire,bash po me vjen mire qe degjova nje te pakten sot,se me qdonjerin qe rri ka halle .....bile nje ta kete rrafsh dhe te jete Cool.

  17. #57
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Me duket se ty nuk te kane rene hallet mbi koke akoma. Po te ishe i martuar dhe me femije e te varej ushqimi i familjes nga ty. Te mos kishe leke te paguaje qerane apo shtepine atewhere do e shikonim sa i qete do rrije kur te refuzonin per pune. Te mos zinte gjumi naten duke menduar cdo behet me mua e familjen time atehere do e shikoje sa i lumtur do ishe.
    Jam i martuar ,kam nje djal 3 vjec ,ai ma gezon cdo minut te jetes time kur therret babi babi

  18. #58
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
    Nuk them se je i semure mos me keqkupto te lutem,vetem je njeri qe je me pak emocional dhe sje vetem se ka edhe qe njof,por jane teper te mbyllur,per mua je ok edhe nese te kisha njofur nuk ta kisha zene per te madhe,por nuk mundem me te thene se eshte mire keshtu si je.
    As une nuk po them qe jam ne rregull keshtu sic jam,ndoshta eshte semundje

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    Jo me shume se ty.
    Pikerisht prandaj dua te di moshen dhe mundesisht dhe gjendjen civile per te patur nje ide me te qarte e mos te dale ne konkluzione te gabuara.
    ka njerez qe kane pare sa te hane qent, kane me pak probleme se 90% e njerezve, dhe nuk rrine dot pa u ankuar dhe varur turinjte se nuk ngopen ndonjehere, gjithmone me shqetesime etj etj.
    Varet si te jete robi thuaj.

    nejse, une u lodha per sonte,
    nice talking to you all,
    gjume te embel.

  20. #60
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-12-2009
    Postime
    306
    Citim Postuar mė parė nga llapmuhaxheri Lexo Postimin
    Kjo eshte diqka tjeter nese ska halle edhe me mire,bash po me vjen mire qe degjova nje te pakten sot,se me qdonjerin qe rri ka halle .....bile nje ta kete rrafsh dhe te jete Cool.
    Halle cdo njeri ka ne jete ,por zgjidhja ime eshte qe keto halle ti kaloj me lumturi ,psh nuk me ben pershtypje burrokracija si e forumit ketu ashtu edhe smendja qe njerzit kane per para

Faqja 3 prej 9 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •