Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24

Tema: Olen ezari

 1. #1

  Olen ezari

  Violinisti ka ardhur n Tiran pr Festivalin e 48-t t Kngs n RTSH, i ftuar n juri. Sonte, n mbrmjen e fundit ai interpreton pr publikun nj pjes dance, kombinuar me muzik klasike dhe folk shqiptar. Duket i trhequr pas tingujve t tradits, gj q e evidenton edhe n krijimet muzikore t ktij festivali. Nga 18 kngt e knduara nga t rinjt n natn e dyt, 5 i cilson "t mrekullueshme". Diku vlerson zrin, tek nj tjetr tekstin, apo muzikn. "Knga m e bukur sht ajo q t vjen n nj moment, jo ajo q ti konstrukton. Vetm se nuk vjen prdit ai moment. Un besoj se n kt festival ka dy-tri kng q kan ardhur kshtu nga qielli", pohon ezari.
  sht larguar nga Shqipria 13 vje pr n Itali, ku vazhdoi studimet n Konservatorin "Santa Cecilia" t Roms, q e prfundoi n moshn 17-vjeare. M pas nj vit studim n Austri, n Konservatorin "Mozarteum". Pas Austris, largohet pr n Amerik me nj tjetr burs. I ngopur me formim muzikor klasik, ai fillon t shkoj pas rrymave t tjera muzikore popit, rrokut, jazz-it.

  "Me Bob Dylanin kemi qen n nj koncert n Bolonj, para Papa Gjon Palit II. Un njihja mir t birin e tij, Jakob Dylanin. Ishte nj prvoj shum interesante", kujton n kt bised ezari.
  Bashkpunimet m me rndsi ngelen brenda Italis, vendi ku jeton prej 20 vjetsh dhe "q i ka hapur dyer n nj moment kur Shqipria nuk i hapte", me kngtart Lucio Dalla, Sergio Cammariero, Enrico Giaretta, dhe bashkpunimin me Simone Cristicchi-n n aranxhimin e kngs "Ti regaler una rosa" n Sanremo 2007.
  N vijim ai flet pr gjysmn italiane t violinistit shqiptar dhe joshjet e reja drejt muziks.

  Olen, far mendimi ke pr nivelin muzikor t t rinjve?

  Nga 18 kng t nats s mbrmshme, 5 prej tyre ishin t mrekullueshme. Kishte kngtar t mir q hyn tek 5 t przgjedhurit, por ngeln aty. Juria duhet t zgjidhte vetm 2 kng. Pr mendimin tim, knga fituese ishte super.

  Po pr rrymat q ata preferojn?

  M plqen ajo ndjeshmri q sht prhapur ktu n Shqipri. sht normale q njerzit t shohin dhe t dgjojn se far bn edhe muzika botrore. Un ndjeva kt. M n fund sht hapur horizonti komplet. N Itali kjo nuk ndodh sepse atje jan t lokalizuar n popin italian dhe at e kan eksportuar n t gjith botn. Muzika latine, gjith Amerika e Jugut pr shembull, bazohet n popin italian.
  N kt festival un ndjeva nj lloj krkimi t rafinuar t motiveve etnike. Kishte shum influenc elektronike n festival. Nuk e di nse kjo sht moda e momentit n Shqipri, apo sht nj referenc e lidhur me Festivalin Evropian. N kt festival shum gjra jan elektronike. Nuk e di se pr far motivi, por vlersimi sht i mir.

  Nga prvoja jote, a duhet t nis qysh hert qasja me muzikn?


  Secili afrohet me muzikn kur t ket mundsi. Normale q sa m prpara t fillosh, aq m mir sht. sht si gjuha e huaj.
  Q i vogl u ushtrova me muzikn klasike dhe vazhdova krkimin deri n majn e Everestit n muzikn klasike. Kur mbaroi repertori, ather thash: "Po tani far do t bhet?". Aty filloi krkimi pr muzikn e leht, pr muzikn etnike, pr muzikn e bots. N kto momente, jam duke punuar pr diskun tim, q sht 80 pr qind gati i mbaruar. Ideja e ktij disku sht nj udhtim npr muzikn e bots, q fillon nga Argjentina dhe mbaron n Australi. Kam br nj krkim kulturor pr tingujt, instrumentet muzikore, mnyrn e interpretimit, kngt e ktyre vendeve.

  Koht e fundit je shprehur n nj media q ndjen nevojn e kthimit n Shqipri?

  Jo, nuk kam nevoj. Kam dshir. Kam dshir t sjell pr publikun muzikn q bj. Por, jo pr publikun elitar shqiptar, q paguan lekt pr Teatrin e Opers, Pallatin e Kongreseve. Mendoj q muzika u prket t gjithve, kshtu q duhet t jepet mundsia q ajo t hyj n veshin e t gjithve.
  Deri tani kam qen n 60 vende dhe kam pasur fatin t bj nj tur botror me kngtarin Lucio Dalla. Gjat 2 orve t koncertit t tij, kisha nj bllok t timin, 10 min, ku bja nj miks improvizimi me muzikn klasike m t njohur dhe me momentet virtuoze solistike. Ishte momenti im. Ky turne zgjati nj vit e gjysm.

  far t kthen?

  Ky sht vendi im. Flitet gjuha ime. Kthehem ktu pr shum motive. Kam shtpin time, njerzit e mi, tokn time.

  N Itali t kan quajtur "Paganini i ri". Prse?

  Ndodhi pr nj sekuenc ngjarjesh. E para sepse fitova konkurs "Foyer des Artistes" dhe mora medalje t art pr ekzekutimin e "Kapriove" (Caprices) t Paganinit. Pas konkursit, pata nj kontakt me Pippo Baudo-n, pr konkursin me muzikantt televiziv italian. Natn e fundit ata donin q un t ekzekutoja nj pjes tjetr, n mnyr q t skualifikohesha sepse po t fitoja un, bllokohej programi. Aty ndodhi nj "gurgule", sepse un nuk doja ta interpretoja pjesn q m dhan. Bra pjesn q doja, "Capricion e 24-t". Fitova dhe u bllokua programi. T nesrmen, gazetat e Italis e publikuan t gjitha kt fakt.

  K ke t dashur nga kompozitort?

  Ka nj pjes q m plqen shum, q as nuk sht e konsideruar muzik klasike, por sht e kompozuar me nj els komplet klasik. Muzika e filmit "Scindler's List" e krijuar nga John Williams. Jan t shumt kompozitort q m trheqin: Beethoven, Mozart, Mendelssohn, Paganini, Tchaikovsky.

  far marrdhnie ke me violinn?

  Prpara vjen violina, pastaj fidanzata (E dashura).

  N galerin tuaj t trofeve rrin bashk mimi "Rodolfo Lipizer", "Mozart" n Austri, ai "Foyer des Artistes". Cili sht m domethnsi?

  M i bukuri ishte ai q mora n Shqipri m 1989, si "Artisti m i mir". Ai m ka ngelur n mendje. Ndoshta gjrat q ke br n shtpin tnde t plqejn m tepr sesa ato q ke br n shtpit e t tjerve. Megjithse tani Italia sht shtpia ime.

  Jasht Italis ke pasur bashkpunime me kngtart e rrokut, Lenny Cravitz dhe legjendn Bob Dylan. far mund t na prmendsh prej tyre?

  Me Kravitzin jo. Ai m krkoi t isha tek disku i tij i par. N at koh, kisha nj grup t timin klasik, u ktheva n Evrop dhe nuk e bra.

  Po me Dylanin?

  Me Dylanin kemi qen n nj koncert n Bolonj, pr Papa Gjon Palin II. Un njihja mir t birin e tij, Jakob Dylanin. Kemi br disa prova me instrumente para koncertit. Ishte nj prvoj shum interesante.

  N Itali cili ka qen m i rndsishmi?

  Pr mua, bashkpunimi m i rndsishm sht me Lucio Dalla. N nj far mnyre, i vodha zanatin. Ai m msoi sesi bhen disqet, sesi punohet knga, sesi trajtohet knga, si shqyrtohet nj harmoni, nj tekst, mnyrat e kompozimit.

  M jetgjati ka qen sht me Cammarieren, apo jo?

  Pr mendimin tim Sergio Cammariere sht artisti m i fort q ka Italia n kto momente, pianist. Jemi shum miq dhe un bllokoj gjrat e mia vetm t shkoj n koncert me t. sht bashkpunimi m i gjat q kam pasur deri m sot, 15 vjet.

  Jetojn n paqe klasikja me rrymat e tjera tek ty?

  Po. Pa asnj lloj problemi.

  far do t interpretoni pr publikun nesr?


  Nj pjes dance, improvizim me shije klasike, pak shqiptare dhe efekte.

  Jorida Pasku - Shekulli
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 2. #2
  Eshte gje e bukur kur degjon artiste te tille, per me teper kur ata jane shqiptar.

  http://www.olencesari.com
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  KRENARI !


 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  Interviste - 2011


 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  Artiste te medhenj !!!


 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  MAGJI - Live Concert in Rome Italy at the auditorium "Parco della Musica".


 7. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  " DUARTROKITJE "- I ftuar ne emisionin e Adi Krastes, 2014.


 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  Pjesa e dyte...


 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  2015 - Pallati I Kongreseve


 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari


 11. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  Virtuozi durrsak I violines sjell nje tjeter koncert recital per 2 mbremje rrjesht, sot e neser, ne Pallatin e Kongreseve .
  Me fat ata qe do e ndjekin ne salle !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 19-04-2017 m 10:33

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  Serisht bashke ne skene.... Inva e ftuar speciale e koncertit te Olenit. Suksese !


 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  Oleni, Paganini shqiptar

  Sukses i jashtzakonshm i Olen ezarit n Tiran. Ndizet Pallati i Kongreseve nga talenti shqiptar me fam ndrkombtare q ka prekur majat m t larta t klasifikimeve botrore

  Nga Arlinda Canaj - Konica.al

  Olen ezari nuk sht vetm nj virtuoz n violin, por nj mjeshtr i vrtet plot stil dhe sharm. Violina nn gishtat e tij t udhton n vende magjepsse, n zgripe emocionesh dhe val magnetike q t fluturojn tjetrkund. E ka ndezur dje Pallatin e Kongreseve n udhtim drejt paradizit t tingujve. I tejmbushur me spektator q kan dgjuar pr famn e ktij violinisti magjik, i ngjashm n shum tipare me Mozartin e Paganinin. Oleni pr dy or mbajti frymn e shqiptarve. 40 kng t prcjella nn gishtat q lvrinin telat e violins s tij dhe orkestrs Clandestine e kan uar spektatorin n nj dimension yjesh. Dhe pr t’i sjell ngjyr kombtare koncertit t tij q prmban brane nga e gjith bota, Oleni ka interpretuar dhe dy kng t njohura shqiptare. Pjesmarrja e sopranos Inva Mula n koncert, nuk ishte gj tjetr vese konfirmim q talentet shqiptare n fushn e muziks po konkurrojn denjsisht n artin botror. Diva e muziks operistike interpretoi disa arie popullore. T ftuar nderi ishin dhe artist ndrkombtar si Carlos Paz dhe Lavinia Marcusi. Gjat koncertit, Oleni dha dhe mesazhin e tij q kt radh kishte t bnte me kontributin q ka dhn populli shqiptar ndaj hebrenjve gjat Lufts s Dyt Botrore.

  Kush sht Olen ezari?

  I lindur n Durrs, n moshn 3- vjeare do t fillonte studimin e violins me t mn, e cila ishte muzikante. I quajtur “fmij gjeni” pr cilsit e larta interpretuese, interpreton pr her t par n moshn 5- vjeare para publikut dhe n moshn 7- vjeare jep koncertin e par n teatrin m t rndsishm t Durrsit. N moshn 13- vjeare diplomohet shklqyeshm pran Insitutit t Arteve n Tiran dhe po t njjtin vit fiton medaljen e arit si Instrumentisti m i Mir Shqiptar.

  N vitin 1989 shkon n Itali, fal nj burse studimi dhe fillon menjher nj aktivitet koncertor intensiv n sallat e famshme italiane mes t cilave Pallati Barberini dhe Akademia e Francs n Rom, me koncerte pr violin t shum kompozitorve mes t cilve: Wieniawski, Sibelius, Glasunov, Tchaikovsky, Bach e Mendelssohn. N moshn 14- vjeare surprizon publikun duke interpretuar n perfeksion “24 Kapriot” e Paganinit, vshtirsia e t cilave sht e madhe dhe q prbjn nj sfid pr do virtuoz n violin.

  N moshn 15 -vjeare fiton mimin “Rodolfo Lipizer”, n nj prej konkurseve ndrkombtare pr violinist klasik. N moshn 17- vjeare diplomohet n konservatorin e S. Secilia n Rom me pikt maksimale, duke u br kshtu violinisti i par i ksaj moshe n historin e konservatorit roman.

  N vitin 1992 fiton “mimin Mozart” duke hyr me t drejt n “Mozarteum“ t Salisburgut, ku nn udhheqjen e mjeshtrit italo-amerikan, Ruggiero Rii, mentori i tij i vrtet, koleksionion nj sr mimesh n t gjitha konkurset ku merr pjes, si ishte mimi ndrkombtar “FOYER DES ARTISTES” – pr interpretimin e veprave t Paganinit.

  Ftohet pr t luajtur me violin n shum teatro t Evrops nga ku fiton nj sukses t jashtzakonshm tek publiku dhe njkohsisht dhe nga kritika, deri n koncertin e jashtzakonshm “Salzburg Landestheater” ku mjeshtri Ruggiero Rii ka nderin t’i jap t luaj me Stradivarin e tij t muar. Mbaron eksperiencn e tij austriake vetm n nj vit, n vend t katr t krkuarat, dhe kjo sht diploma e tret, shklqyeshm.

  N vitin 1993 transferohet n SHBA, n Detroit, ku pr nj vit vazhdon aktivitetin e tij si solist koncertor klasik n teatro t mdhenj si ”Masonic Temple Theatre”, Detroit, “Silk Road Theatre” Chicago. M 1994 transferohet n New York ku fillon t eksploroj t gjitha llojet muzikore nga jazz n black music, nga soul n rap, n country dhe vendet e tij t referimit bhen “Tabac Caf” dhe “Time Caf” ku t gjitha nett interpreton me artistt m t njohur si Maroon 5, Lenny Kravitz e Sheryl Crow. Takimi me kta muzikant amplifikon horizontet e tij muzikore dhe zbulon se ai sht i trhequr nga muzika pop dhe ajo bashkkohore. N New York bashkpunon me Danny Elfman, dhe kompozitorin e muziks s filmave, Tim Burton.

  N vitin 1996 kthehet n Rom dhe “Lokali” sht pika e takimit ku t gjith muzikantt e rinj t “shkolls romane”, bhen dhe pr t nj pik referimi pr koncertet live. N t njjtn periudh krijon “Liebhaber Konzert Trio” me Giuseppe Pistone (chitarra) dhe Alessandra D’Andrea (flauto traverso). Me ta niset pr nj turne evropian pr dy vjet, me nj koncert q prmban vepra t Mozart, Rossini, Haydn, Debussy e Piazzolla q vijn komplet t riadaptuara dhe riarranxhuara. Trioja ftohet t luaj edhe n festivalin e 40-t t Spoletos. N kt periudh ka bashkpunime me grupe t ndryshme t muziks etnike dhe popullore.

  N vitin 1997 fillon nj bashkpunim q do t zgjas tre vjet me Franko Califano. M 1998 takon nj prej artistve m t mdhenj t muziks italiane: Luio Dalla, me t cilin niset pr nj tur botror q do ta oj n teatrot m prestigjioze t bots, deri n koncertin prpara Papa Giovani Paolo II, me rastin e nj kongresi Eukaristik. Gjat ktij rasti ka nderin t interpretoj edhe me dy legjendat t muziks, Bob Dylan dhe pianistit xhaz Michel Petruiani. N 2001-in pr nj vit do t jet n turne me Ana Oksn dhe aty takon Simone Cristihi, me t cilin fillon nj bashkpunim live. Nj nga bashkpunimet e tij m t frytshme q vazhdon prej pesmbdhjet vitesh sht ai me nj prej artistve m interesant t panorams muzikore italiane, me Sergio Cammariere.

  N 2004-n formon “Olen Art” nj etiket diskografike t pavarur. Prodhon kngn “E gjith jeta n nj moment” q bashk me titullin “Back in Town” sht knduar nga kanadezi Matt Dusk, duke arritur vendet e para n klasifikimet ndrkombtare.
  N maj t ktij viti merr pjes n Koncertin e 1 Majit n Rom dhe ftohet prej nj prej zrave m t rndsishme t kngs shqiptare, Juliana Pasha, si nj yll n Festivalin Evropian t mbajtur n Oslo.

  sht shum i madh pasioni i Olen ezarit pr kineman. Ai do t shkruaj dhe prodhoj me Sergio Cammariere muzikn e filmit t shkurtr “Non finisce qui” me regji t di Maria Sole Tognazzi. Do t vazhdoj m pas me dokumentarin e Francesco Cabras e Alberto Molinari (Ganga Film) “Mattia Preti, il pennello e la spada” filmin “L’italiano” t Ennio De Dominicis. V firmn n kolonn zanore t metrazhit t mesm “Diamonds, bullets and fate”, fitues i Gold Grand Jury Award n Houston Texas Film Festival.

  N vitin 2006 do t marr pjes n realizmin muzikor t filmit dokumentar “The Big Question”xhiruar nga Cabras e Molinari pas kuintave t filmit “The Passion” t Mel Gibson, i seleksionuar nga “American Film Institute Festival” dhe shfaqur n sallat kinematografike amerikane.

  N nntor t 2010-s del albumi i tij “UNEXPECTED“ (Olen Art), q pozicionohet menjher n vendin e par t klasifikimit t shitjeve i-Tunes.

  “Ideja e ktij disku m lindi gushtin e shkuar, kur s bashku me artist t tjer, mora pjes n nj trio n shfaqjen “Campi Sonori” t Aquils. Isha shum i emocionuar, e dija q do t dhuroja muzikn time nj publiku krejt ndryshe nga ai q isha msuar. Ishin persona t goditur nga nj tragjedi natyrore dhe nj dhimbje e vshtir pr tu imagjinuar. Dhe kt gj e vura re pas pjesve t para kur shum prej spektatorve krcenin dhe ndiqnin ritmin, sikur muzika i onte n vende t tjera. Kshtu u ngritn nj kor zrash q m sugjeronin vende t largta dhe fillova kshtu nj udhtim rreth bots, n t katr kontinentet. E di prej kohsh q muzika mund t bashkoj duke krijuar emocione t thella. Dhe kjo gj m ndodhi at mbrmje dhe nuk mund ta harroj”.

  Dhe kshtu do t lindte “UNEXPECTED” albumi i par i tij si solist q prmban nnt klasik t mdhenj dhe katr t panjohur. Ai sht nj prshkrim muzikor q t emocionon dhe t mrekullon, nj mbledhje tingujsh, zrash dhe ngjyrash q sjellin vende t largta. Nj udhtim n telat e violins q prek kordat m t thella t shpirtit.

  Nga dalja e albumit t tij, Olen ezari dhe banda e tij ndrkombtare Clandestine Orchestra ka vazhduar t oj n xhiro evropiane koncertet e tij live, duke u prezantuar n shum vende si n Itali, Franc, Greqi, Shqipri, Turqi, Slloveni por dhe n Meksik, Kub dhe SHBA. Videoja e kngs “Anema e core“ me Sergio Cammariere e Lucio Dalla, legjend e muziks italiane q ka knduar kt pjes n albumin e Olenit, sht kthyer n kult. Ka hyr n histori koncerti i tij n Paris n teatrin “Le Palace”. Michel Hazanavicius shkruan nj artikull t gjat pr violinistin n gazetn Le Express.
  Gjat promovimit t “Unexpected” npr Evrop ai shkon n Turqi, vend ku pjesa “Dervish” prfaqsohet si nj udhtim muzikor i albumit. Gazetat dhe televizionet turke e presin nxehtsisht.

  Ndrkoh Komuniteti Evropian e bn antar t klubit EU dhe i beson organizimin e nj turi promocional t Komunitetit Evropian n Shqipri ku luan n t gjitha n sheshet m t rndsishme t bregdetit shqiptar. Qeveria italiane e drgon n Meksik pr t prfaqsuar ekselencn italiane. Ai ka qen i pranishm dhe n 100- vjetorin e Pavarsis n Tiran, ku interpreton para pushtetarve s bashku me sopranon Inva Mula.

  Aktualisht vazhdon t oj shfaqjen e tij npr bot me nj sukses t padiskutueshm.

  http://konica.al/2017/04/oleni-paganini-shqiptar/
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 04-06-2017 m 10:30

 14. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari


 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  Pas Tiranes Oleni prek me performancat e tij magjike edhe Prishtinen duke iu bashkangjitur Alban Skenderajt ne koncertin e tij te para pak diteve.

  Ne pritje per t'i pare te dy koncertet ne TV ose te regjistruara.


  Me fat publiku qe ndjek keto magji live nga skenat ku virtuozet interpretojne !
  Ndryshuar pr her t fundit nga sirena_adria : 04-06-2017 m 10:40

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  Olen Cezari magjeps me violinn e tij, n statujn e famshme n Rio de Zhaneiro

  Artisti shqiptar i njohur ndrkombtarisht Olen Cesari ka publikuar projektin m t ri muzikor t cilin e ka xhiruar n statujn e “Krishtit” n Rio De Zhanjero, Brazil. Ai prej kohsh tashm ka lajmruar ardhjen n jet t ksaj videoje, ndrkoh q vet ka qndruar nj muaj n Brazil. Nn titullin “Dashuria e pastr” violinisti virtuoz prpiqet t sjell nj panoram t nj ‘dhome’ t vogl q ne kemi harruar se ekzistonte. Kjo sht hera e par q nj artist shqiptar realizon nj projekt t ktyre prmasave. N skenat e video-klipit shfaqen pamjet se si prcillet dashuria e nj nne pr fmijn e saj q e ndjek at, duke eksploruar botn hap pas hapi dhe dit pas dite.

  http://www.javanews.al/video-olen-ce...o-de-zhaneiro/ 17. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  VIRTUOZI I VIOLINES SHQIPTARE


 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  https://www.youtube.com/watch?v=77NSkrV7WkM

  Olen ezari - Xing me Ermalin, Prill 2019.

 19. #19

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,959

  Pr: Olen ezari

  https://www.youtube.com/watch?v=Gi3qMqi2vNA

  Ftes n 5 - esari i violins dhe fmijria e tij pa lodra

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •