Close
Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 153
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    22
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    aman, beni cfare te doni, pervec mutilime dhe veteflijime, aman se nuk ja vlen ta jepni jeten.
    mblidhini ato dy kokrra qe ju kane mbetur ne koke dhe hapni syte
    Po ti sikur gjithmone zhgenjehesh kur jep ndihmen e pare?
    Apo nuk ben dot keq,ose te tjeret ta ka blere mendjen?

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665
    Citim Postuar më parë nga Route 66 Lexo Postimin
    Po ti sikur gjithmone zhgenjehesh kur jep ndihmen e pare?
    Apo nuk ben dot keq,ose te tjeret ta ka blere mendjen?
    shkoqiti fjalet se nuk po te kuptokam

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e elonesa
    Anëtarësuar
    23-11-2009
    Vendndodhja
    ne planetin toke
    Postime
    755
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    aman, beni cfare te doni, pervec mutilime dhe veteflijime, aman se nuk ja vlen ta jepni jeten.
    mblidhini ato dy kokrra qe ju kane mbetur ne koke dhe hapni syte
    nese dikush e ben kete per dashuri ateher ai m,endon se ja vlen te vetflijohesh per dashurin e jetes se saj...
    e do doja ta dija edhe per ty qfar do beje ti per dashurin???
    meqense sna u pergjigje fare sa i perket temes ... .

  4. #24
    i/e regjistruar Maska e elonesa
    Anëtarësuar
    23-11-2009
    Vendndodhja
    ne planetin toke
    Postime
    755
    Citim Postuar më parë nga alem_de Lexo Postimin


    Per dashurine do te beja shume,por nuk duhet te jete rruge nje kalimshe.
    skuptova mir alem_de ...dashuria sduhet te jet nej kalimshe???apo gjerat qe ti do beje per dashurin ????

  5. #25
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga Route 66 Lexo Postimin
    Po ti sikur gjithmone zhgenjehesh kur jep ndihmen e pare?
    Apo nuk ben dot keq,ose te tjeret ta ka blere mendjen?
    mire te tha marya , shkoqiti fjalet se spo merresh vesh.

  6. #26
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga elonesa Lexo Postimin
    nese dikush e ben kete per dashuri ateher ai m,endon se ja vlen te vetflijohesh per dashurin e jetes se saj...
    e do doja ta dija edhe per ty qfar do beje ti per dashurin???
    meqense sna u pergjigje fare sa i perket temes ... .
    oj ti , me duket mua , apo ti po mundohesh te justifikosh vetflijimin per hir te dashurise?

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e elonesa
    Anëtarësuar
    23-11-2009
    Vendndodhja
    ne planetin toke
    Postime
    755
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    oj ti , me duket mua , apo ti po mundohesh te justifikosh vetflijimin per hir te dashurise?
    jo jo spo mundohem ama thjesht po them se perderisa dikush e bene kete gje ,ateher ai mendon se ja vlen apo ???sepse veq palidhje se ben ate ''vetflijimin''apo ??

  8. #28
    Çufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
    Anëtarësuar
    06-03-2009
    Vendndodhja
    In the Jungle, the mighty Jungle!
    Postime
    1,576
    Per mendimin tim dashuria eshte thjesht nje ndjenje momentale, e cila ne teori eshte dicka e mrekullueshme, e pa imagjinueshme, por qe ne praktike perhere ka nje "deadline".
    Gjithska varet se si e koncepton dashurine, gjithcka varet se sa je i/e gatshem per te fluturuar me presh per ne boten e mrekullive. Per te flutuar ne ajer dhe per te harruar ku te kesh nje pike sigure qe te mos biesh. Prandaj njerizit shpeshhere kur dalin te pafate nga nje dashuri, rrezohen e vriten keqazi.
    Nejse, do me duhej te skruaja [afund per te trguar qe dashuria eshte thjesht nje ndjenje kalimtare, e cila vjen ne momente kur njeiu ka me shume nevoje per te, dhe qe zakonisht iken ne te njetin moment, kur ke me shumeneveoje!

    Po qe puna per sakrifikime dhe veteflijime, me thene te drejten i kam akoma dy pare mend ne koke per ta ditur qe nuk ia vlen, Ose edhe ajo tjetra, te lesh familjen per nje ndjenje booo gomarllik me te theksuar se ky nuk mund te degjosh (u lutem disa antareve te mos e marrin per personale)

    Ndersa po qe puna e pengesave, varet se cfare pengesash jane, nese jane pengesa qe nuk i sjellin dem personit tim si dhe personeve qe me rrethojne, jam i gatshem ti kaloj me sukses, ne te kundert, ku te kam pare....


    ps: Leksion! (per hapesin e temes)
    Shkronjat e medha arrihen duke mbajtur shtypur ne tastier ate tast i cili lexon Shift dhe njekohesisht duke shtypur tastin me shkoronjen te cilen deshiron ta besh te madhe. Si pershembull: pershendtje ne kete rast p + te mbash Shift shtypur = Pershendetje
    (e thjeshte apo jo?)
    Shkronjat e medha te shtypit perdoren:
    1. Ne momentin qe nis nje fjali e re
    2. Ne rastin e emrave te pervetshem, si psh, Agimi, Agroni, Elsa etj
    3. Hap librin e Gjuhes Shqipe!
    Ne momentin qe haop nje teme te re mundohu ti permbahesh sado pak gramatikes se gjuhes. Pra duke perdorur:
    1. Shkronje te madhe ne fillim te fjalive te reja( per me shume te shihen pikat e siper renditura)
    2. Pika [ . ] ne momentin qe duam te perfunfojme nje fjali te thjeshte.
    3. Shenjat , ; : " ! ? Hap librin e Gjuhes Shqipe!
     /l、
    (゚、 。 7
     l、 ~ヽ   
     じしf_, )ノ
    ...e Dio disse kung e kung fu...
    哈哈

  9. #29
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    16-12-2009
    Postime
    22
    Citim Postuar më parë nga Marya Lexo Postimin
    shkoqiti fjalet se nuk po te kuptokam
    Ju gjithmone jeni e gateshme,ju gjithmone jeni e ndershme dhe faziti eshte mos ji keshtu.Se te marrin per budallaqe,pavaresisht se ti pastertisht ose debilisht(sorry) e mendon.
    Ju e dini vete,midis femrave nuk ka shoqeri(mbase gabim).

  10. #30
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Citim Postuar më parë nga elonesa Lexo Postimin
    jo jo spo mundohem ama thjesht po them se perderisa dikush e bene kete gje ,ateher ai mendon se ja vlen apo ???sepse veq palidhje se ben ate ''vetflijimin''apo ??
    ma shpjego ti mua sesi mund te vleje nje vetflijim per dashurine sepse une se konceptoj dot kete gje?

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Deri ne veteflijim . :-D
    A ja vlen ? Kete do e vertetoj koha .
    Aman kohen e Romeos ,doni ta fantazoni ju !!!!,sa per temen nuk ia vlen,te sakrifikosh ne ket koh per dashuri,sq ka cek njeri me lart qdo qudi zgjat 3 dit...(llojlloj dudalllalliqesh degjon njeri ktu kalofshi nice.

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2007
    Postime
    197
    PROBLEMI I NJOHJËS


    Problemi është te njohja, jo te ajo se ç' duhet të japim nga vetja për mbrojtjen e dashurisë...

    Këtu ndodh pikërissht si te ajo thënia filozofike mjafton të njohësh veten. Njih veten!
    Por, a e njohim veten? A e njohim dashurinë?!

    Ne kemi ndërtuar një kullë që besojmë se nuk do të shembet kurrë; por, në jetë mund të vie një moment, herët a vonë (s' është i domosdoshëm as i dëshirueshëm) por, megjithatë, mund të vie dhe do ta trand kullën

    Pra problemi nuk është çka mund të japim për dashurinë, por problemi se a është dashuri ajo?! Pra problematika nuk është e thjeshtë: Problemi është më i madh se dhënia e çdo gjëje...
    Ndryshuar për herë të fundit nga trysil : 20-12-2009 më 14:57
    Sidoqoftë, mirmëngjes Jetë!

  13. #33
    Thyen jo vetem arra Maska e Arrethyesi
    Anëtarësuar
    20-12-2009
    Postime
    9
    Per dashuri do beja gjithcka deri ne piken sa mos dilja nga vetvetja. cdo gje jashte vetevetes nuk behet me per dashuri por per tu shkaterruar.

  14. #34
    E Humbur Maska e elsaa
    Anëtarësuar
    20-02-2008
    Vendndodhja
    Back Too Homme
    Postime
    2,685
    Me vra rob
    Burrat Udhëheqin Botën, Ndërsa Gratë Udhëheqin Burrat

  15. #35
    … ßriläntě … ΅ Ø λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
    Anëtarësuar
    07-09-2006
    Vendndodhja
    Aconteceu !!! Estava escrito assim...
    Postime
    6,577
    absolutisht asgje
    Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

  16. #36
    ALLAHU EKBER Maska e unejsa
    Anëtarësuar
    08-02-2009
    Vendndodhja
    SHIJAK
    Postime
    695
    Citim Postuar më parë nga Mau_kiko Lexo Postimin
    Per mendimin tim dashuria eshte thjesht nje ndjenje momentale, e cila ne teori eshte dicka e mrekullueshme, e pa imagjinueshme, por qe ne praktike perhere ka nje "deadline".
    Gjithska varet se si e koncepton dashurine, gjithcka varet se sa je i/e gatshem per te fluturuar me presh per ne boten e mrekullive. Per te flutuar ne ajer dhe per te harruar ku te kesh nje pike sigure qe te mos biesh. Prandaj njerizit shpeshhere kur dalin te pafate nga nje dashuri, rrezohen e vriten keqazi.
    Nejse, do me duhej te skruaja [afund per te trguar qe dashuria eshte thjesht nje ndjenje kalimtare, e cila vjen ne momente kur njeiu ka me shume nevoje per te, dhe qe zakonisht iken ne te njetin moment, kur ke me shumeneveoje!

    Po qe puna per sakrifikime dhe veteflijime, me thene te drejten i kam akoma dy pare mend ne koke per ta ditur qe nuk ia vlen, Ose edhe ajo tjetra, te lesh familjen per nje ndjenje booo gomarllik me te theksuar se ky nuk mund te degjosh (u lutem disa antareve te mos e marrin per personale)

    Ndersa po qe puna e pengesave, varet se cfare pengesash jane, nese jane pengesa qe nuk i sjellin dem personit tim si dhe personeve qe me rrethojne, jam i gatshem ti kaloj me sukses, ne te kundert, ku te kam pare....


    ps: Leksion! (per hapesin e temes)
    Shkronjat e medha arrihen duke mbajtur shtypur ne tastier ate tast i cili lexon Shift dhe njekohesisht duke shtypur tastin me shkoronjen te cilen deshiron ta besh te madhe. Si pershembull: pershendtje ne kete rast p + te mbash Shift shtypur = Pershendetje
    (e thjeshte apo jo?)
    Shkronjat e medha te shtypit perdoren:
    1. Ne momentin qe nis nje fjali e re
    2. Ne rastin e emrave te pervetshem, si psh, Agimi, Agroni, Elsa etj
    3. Hap librin e Gjuhes Shqipe!
    Ne momentin qe haop nje teme te re mundohu ti permbahesh sado pak gramatikes se gjuhes. Pra duke perdorur:
    1. Shkronje te madhe ne fillim te fjalive te reja( per me shume te shihen pikat e siper renditura)
    2. Pika [ . ] ne momentin qe duam te perfunfojme nje fjali te thjeshte.
    3. Shenjat , ; : " ! ? Hap librin e Gjuhes Shqipe!
    O zot o zot sa i zgjuar ky çune me pelqen ti do ecesh ne jete bravo bravo
    Jam dakort me ty nuk ja vlen te sakrifikosh duke demtuar veten dhe te tjerte per dike qe ne fund ka shume gjasa te perfundoj keq. Sa vajza dhe sa djem per hir te dashuris kan dal kunder familjes per te ndenjur me personin qe mendonin se do kalonin jeten e tyre dhe ne fund si kane perfunduar te ndar dhe te shkaterruar se ajo dashuri qe ndjenin per momentin mbaroi dhe me te mbaroi e gjithe enderra. Per nje ndjenje te till nuk ja vlen te sakrifikosh e te shkaterrosh shume gjera se asaj ndjenje nuk i dihet e si e ka fundin

    PSau a vjen e me ndimon me nxensite se qenke i mire si profesore per gjuhen si thua a vjen èèèèèèèèèèè
    Ti pra lartesoje Zotin tend duke falenderuar dhe kerko nga Ai falje.

  17. #37
    ShkOdrAne ForEver Maska e Adaes
    Anëtarësuar
    06-01-2009
    Vendndodhja
    HeRe... TheRe... NoWheRe...
    Postime
    1,251
    Sa romantiku qenka bo ktej ...

    Hej me kembe ne toke njerez, duajeni e respektojeni me teper veten tuaj ne rralle te pare, e gjithe prinderit kudo qe ndodhen ne rralle te dyte
    Really Dude... Get A Life!!!

  18. #38
    HoneY-BunnY √
    Anëtarësuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710
    Nuk e di.....
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e Linda5
    Anëtarësuar
    03-10-2007
    Postime
    7,276
    Citim Postuar më parë nga aventurieri Lexo Postimin
    linda5, kur thua gjithcka do haje pilaf me minje ? {ushqim kinez}
    O Qeros po do e haja se ti e di qe e kom burrin KINEZ
    Wir leben alle unter dem gleichen Himmel, aber wir haben nicht alle den gleichen Horizont.

  20. #40
    i/e regjistruar Maska e BaBa
    Anëtarësuar
    12-03-2006
    Vendndodhja
    Facebook.com/BabaAlbanian
    Postime
    4,061
    Citim Postuar më parë nga Linda5 Lexo Postimin
    O Qeros po do e haja se ti e di qe e kom burrin KINEZ
    tani sjam qeros mu rriten floket mos me bej pa floke se na le beqare

    e fort je , kjo dashuria e forcoka njerezit gje per tu vleresuar
    Dhe kau i mirë po s'e ngacmove, s'tërheq në brazdë.

Faqja 2 prej 8 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •