Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 45
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Poezi Franceze

  Prej largesise ku ndodhesh...  Prej largesise ku ndodhesh, ti ke per te mesuar
  Te me degjosh me zemer me fort sesa me vesh.
  Per t`ardhur gjer tek une, qe rri duke veshtruar,
  Ti ne vetvete ura dhe rruge do te gjesh.


  Ne mes nje oqean i tere na ka ndare,
  E pyje e fusha e male na kane ndare ne mes.
  Porse njeri pas tjetrit ata do zhduken fare,
  Kur ti te hedhesh syte drejt bregut ku te pres.


  ..................................................ZHYL SYPERVIEL

  ................................................Jules Supervielle
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 16-09-2010 mė 22:42
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Vargje te improvizuara ne nje album


  Libri me i rendesishem, eshte libri i jetes vete,
  Qe smbyllet dot e s`celet kur qefi te ta kete;
  Peisazhi interesant aty dy here s`lexohet,
  Se fleta e pashmangshme vetiu rrotullohet;
  Te ktheheshim do deshem te faqja qe na ka enda,
  Dhe ja ku na ze gishti, faqen me vdekjen brenda.


  ALFONS DE LAMARTIN
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 16-09-2010 mė 22:42
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,861
  Postimet nė Bllog
  1
  ...me pelqen ideja juaj...vazhdoni.

 4. #4
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,782
  Ja po e shtoj edhe une nje poem te poetit: Arthur Rimbaud


  OFELIA

  Mbi valėn e qete e te zeze ku yjet flenė
  E bardha Ofeli pėrkundet si zambak i madh
  Noton lehte - lehte fjetur mes vellos se gjate
  Zėrat e natės pėr te kėndojnė me kor ne pyll

  Ka me se njė mije vjet qe e trishtuara Ofeli
  Noton, fantazme e bardhe mbi lumin e zi,
  Ka me se njėmijė vjet qe e ėmbla marrėzi
  Murmurit kėngėn e saj ne muzgjet plot mėrzi

  Era i puth gjinjtė e bardhe zbuluar si korale
  E lulet e vellot mbi ujė e pėrkundin butėsisht;
  Shelgjet qajnė me dėnese mbi supet e brishte
  Kallamat feshferijne mbi balln' e saj ėndėrrimtar

  Te tulatur zambakėt e ujit qajnė me dėnesė;
  Kur ndodh qe ajo zgjohet pėr njė te shkurtėr ēast
  Njė krah zogu mbi peme dridhet plot me shprese
  Nga yjet e arte lart njė kėnge misterioze zbret ...

  O e zbehta Ofeli ! E bukur si dėbore !
  Vdiqe vogėlushe e njė lume me vete te morri !
  Dhe erėrat qe fryjnė nga malet e Norvegjisė
  Me gjuhen e lirisė lehtas te folėn ne udhėtim...

  Njė fryme e panjohur flokėt t'i tund me shpoti
  Shpirti yt ėndėrrimtar ca tinguj te ēuditshėm nxjerr;
  Zemra jote e brishte kėngėn e Natyrės dėgjon
  Ne rrafshina, peme dhe psherėtimat e netėve;

  Njė mėngjes prilli, njė bukurosh djalosh i zbehte
  I gjore e i marre ne gjunjė u ul pranė teje
  E zhurm' e detrave plot dallge, grahme e pafund
  Fryu mbi te bukurit e te butet gjinj te tu si fėmije ...

  Qiell ! Dashuri ! Liri ! Jan' endrra o djalosh i marre !
  Ndaj u shkrive ti ne trupn' e saj si bora ne zjarr
  E vizione drithėruese t'i mbyten fjalėt ne goje
  - Dhe fundi i tmerrshėm t'i mbylli te bukurit sy blu

  E poeti thotė se nga bardhėsia e yjeve larte
  Ajo zbret te kėrkoje natėn lulet qe ka kėputur,
  E ka pare mbi lume, shtrire mbi tyl te bardhe
  Te bukuren Ofeli qe noton si zambak liqeni …

  ( Arthur Rimbaud - 15 maj 1870 )

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Plaka e bukur

  Kloris qe, qysh prej kohe, kjo zemer t`esht` kushtuar,
  Qe pasioni im te ngre si yll ne qiell,
  Fatin e zemres sime a s`ke per ta ndryshuar
  Dhe dimrit te jetes sime t`i falesh ca dite gjithe diell?

  Pa lere zine tende dhe falme lumturine !
  Fytyra jote vel te kete ?! A s`eshte mekat ?
  Dil nga nata e perzishme dhe dehme me magjine
  E atij veshtrimi hyjnor, zhuritur qe me pat...

  Qyshkur adhurimtari i yt jam i padukur;
  Po mbushen dyzet vjet qe me ke robin tend;
  Dhe dashuruar kam ate koke te bukur
  Me floket ar te verdhe apo me floket argjend.

  Nga syte e tu si yje m`u ndez kjo zemra e gjore;
  Me dogjen si rrufe veshtrimet plot shkelqim;
  Po gjer sa ishe ti e lidhur me kurore,
  Virtytit tend iu fala dhe e fsheha zjarin tim.

  E di se sa respekt duhet te kem ndaj teje
  Dhe kurre s`e kam shfaqur deshiren qe me tret;
  E fshehta e zemres sime u mbyll perbrenda meje
  E i jam rrefyer vetem ndokujt qe s`flet.

  vazhdon...........


  FRANSUA MEJNAR
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 16-09-2010 mė 22:42
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 6. #6
  E dua letėrsinė Maska e riza2008
  Anėtarėsuar
  17-05-2008
  Postime
  3,105

  Lulet e sė keqes (Sharl Bodler)

  Nji e tėrė....

  Djalli,nė dhomėn time tė lart,
  K'tė mėngjes erdhi tė mė vizitojė,
  E, duke dashur tė mė fusė nė ēark,
  Tha: "Mė duhet mirė ta kuptoj"?.

  Mes gjithė atyre kurbave plot bukuri,
  Qė trupin ia kompozojnė magjishėm,
  Prej nga krijohet tėrė ajo e saja fuqi,
  Nga pjesėt zi e rozė tė bashkuara lirshėm.

  Cila ėshtė mė e ėmbėla?- O shpirti im!
  Ti pėrgjigjem plot neveri ia hedh:
  "Gjersa pėr mua ėshtė e tėra njė shėrim,
  Asgjė prej saj unė s'mund tė zgjidh.

  Kur m'ėshtė pasioni nė k"tė jetė,
  S'dua t'ja di nga buron magjia e saj.
  Ajo si Agimi dritfortė sytė ti vret,
  E si Nata tė ngushėllon nė vaj.

  Harmonia e atij trupi tė hijshėm
  Ėshtė sajuar deri nė pėrsosmėri,
  E ē'do kėrkim ėshtė i pafuqishėm,
  Njė qėnie tjetėr t'i gjėjė ngjashmėri.

  O metamorfozė e njė krijimi mistik,
  Ku tė gjitha ndjenjat kam shkrirė unė!
  Se ėshtė frymėzimi yt qė bėhet muzikė,
  Ashtu si zėri yt qė bėhet parfum!"

 7. #7
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,782
  Falemnderit pranvera bica,
  shum me pelqeu.

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-07-2009
  Postime
  88
  Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
  Vargje te improvizuara ne nje album


  Libri me i rendesishem, eshte libri i jetes vete,
  Qe smbyllet dot e s`celet kur qefi te ta kete;
  Peisazhi interesant aty dy here s`lexohet,
  Se fleta e pashmangshme vetiu rrotullohet;
  Te ktheheshim do deshem te faqja qe na ka enda,
  Dhe ja ku na ze gishti, faqen me vdekjen brenda.


  ALFONS DE LAMARTIN
  Urime per cilesine e perkthimeve tuaja; jo vetem te ketij qe kam cituar.
  Pershendetje te perzemerta, Mciri.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 16-09-2010 mė 22:42

 9. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Meshiroje.
  Malli i saj shkoi si nje ender e marre.
  Plagen tende e pa, por s`munde te shpetosh.
  Gjith`ata lot, besome, nuk qene genjeshtare.
  Por dhe po t`ishin falja.
  .....................................Ti di te dashurosh.
  Alfred De Myse
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga shigjeta : 16-09-2010 mė 22:43
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,861
  Postimet nė Bllog
  1
  Nje buzeqeshje

  Nje buzeqeshje asgje nuk kushton
  Por atij qe ia jep,jeten i pasuron
  Ajo lumturon ate qe e merr
  Pa varferuar ate qe nga buza e nxjerr.

  Ajo nuk zgjat vecse nje moment
  Por kujtimi i saj shpesh te le pa mend
  Asnje s'eshte i pasur per t'ia anashkaluar ate
  Dhe asnje s'eshte i varfer per t'mos e merituar ate.

  Ajo eshte shenje e ndjeshme e miqesise
  Eshte drite dhe pasqyrim i miresise
  Ajo i jep guxim me te dekujaruarit
  Dhe ngushellim me te trishtuarit

  Asnje nuk blihet nuk merret hua
  Dhe as nuk vidhet
  As jepet hua dhe as shitet
  Ajo ka vlere vetem ne castin qe jepet...  Shqiperuar nga frengjishtja nga mesuesja e talentuar e gjuhes frenge Suzana Cekrezi.
  Shkolla e gjuheve te huaja Korce!

 11. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  ZANGRA

  Zangra ma thone emrin, tetar jam emeruar
  Ne frontin e Beloncios, permbi rrafshine lartuar
  Prej nga do vije armiku dhe hero do behem une.
  Tek pres pra kete dite, tek s`kam pra asnje pune,
  Zbres ne qytet te cupat plot tridhjet here ne muaj
  Ato per dashurine flasin, ... e une per kuaj


  Zangra ma thone emrin, dhe kapiten graduar
  Ne frontin e Beloncios, permbi rrafshine lartuar
  Prej nga do vije armiku dhe hero do behem une.
  Tek pres pra kete dite, tek s`kam pra asnje pune,
  Zbres ne qytet te piqem me nje zonje te huaj
  Ajo per dashurine me flet , ... e une per kuaj


  Zangra ma thone emrin, tash komandant graduar
  Ne frontin e Beloncios, permbi rrafshine lartuar
  Prej nga do vije armiku dhe hero do behem une.
  Tek pres pra kete dite, tek s`kam pra asnje pune,
  Zbres ne qytet te Pedro, nje dore kumar te luaj
  Ai bromp per dashurine , ... dhe une bromp per kuaj


  Zangra ma thone emrin, kolonel i sprovuar
  Ne frontin e Beloncios, permbi rrafshine lartuar
  Prej nga do vije armiku dhe hero do behem une.
  Tek pres pra kete dite, tek s`kam pra asnje pune,
  Zbres te vejusha e Pedros , me padurim pothuaj
  Dhe flas per dashurine , por.....ajo flet per kuaj


  Zangra ma thone emrin, gjeneral i cgraduar
  Dje ika nga Beloncios, permbi rrafshine lartuar
  Ku erdhi tashme armiku dhe hero s`u bera une

  ZHAK BREL
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar 2043 pėr postimin:

  Mr-Bledi (05-03-2014)

 13. #12
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  e bukur kjo poezia se kisha hasur ne jeten time.

 14. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398
  Tek ktheja nga dasma, isha aq e lodhur
  Sa ndaj nje burimi ndenja per t`u shplodhur
  Pa n`ujet e kthjellte kam hyre per tu lare,
  Pastaj me gjethe prej lisi jam thare...

  N`degen me te larte bilbili ja thosh;
  Kendo o bilbil, pse te mos kendosh?
  Plot hare e gaz e ke zemren ti
  Ndersa une timen plot vrer e plot zi
  Se Pieri i dashur nuk me dashka prap,
  Vetem per nje gonxhe qe s`desha tia jap.

  Ah sikur gonxhja ende ne dege te ish
  Dhe Pieri i dashur te me desh serish !


  Popullore franceze nga shek XVIII
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 15. #14
  Τρελάρα Maska e Ksanthi
  Anėtarėsuar
  22-12-2007
  Vendndodhja
  Στ'αστέρια
  Postime
  2,763
  Citim Postuar mė parė nga 2043 Lexo Postimin
  Tek ktheja nga dasma, isha aq e lodhur
  Sa ndaj nje burimi ndenja per t`u shplodhur
  Pa n`ujet e kthjellte kam hyre per tu lare,
  Pastaj me gjethe prej lisi jam thare...

  N`degen me te larte bilbili ja thosh;
  Kendo o bilbil, pse te mos kendosh?
  Plot hare e gaz e ke zemren ti
  Ndersa une timen plot vrer e plot zi
  Se Pieri i dashur nuk me dashka prap,
  Vetem per nje gonxhe qe s`desha tia jap.

  Ah sikur gonxhja ende ne dege te ish
  Dhe Pieri i dashur te me desh serish !


  Popullore franceze nga shek XVIII
  super................

 16. #15
  KURORĖZIM

  Mėse njė ditė hapat e ėndrrave tė tua rastėsisht do tė sjellin
  poshtė shtėpisė sime e zemra jote aty do ndalet pėr njė cast
  atje,
  mes erės sė luleve nė botėn e zemres sime qė troket butėsisht
  pėr tė qenė
  sė bashku
  qoftė edhe njė cast,
  pėr njė psherėtim,
  pėr nje rrahje zemre,
  kokėn mbeshtetur mbi timin gjoks,
  buzėt e mia mbi tėndin ballė,
  mes perkėdheljesh ėmbėlsisht pa fund,
  nė bashkim shpirtrash gjer ne barrierėn e kohrave,
  s’do na mjaftonin as njėmijė vjet.
  E une do flisja me gjuhėn e syve tė mi,
  kėtyre liqeneve tė thellė qė falin gjithmon,
  do flisja me gjuhėn e duarve te mia delikate rreth fytyrės tėnde
  cdo rrudhė dhimbjeje ėshtė mbushur me dashurinė time.
  Me buzėt e mia ne gojėn tėnde dashurinė do e shprehja bukurisht,
  nė lartėsi ndjenjash qiellore qė cdo krijesė njerėzore do tė ketė njohur,
  me tė cmendurin passion,
  nga thellesitė e trupit drejt syve tė ty,
  nga duart e mia nė tė tuat duar,
  nga buzėt e tua nė trupin tim,
  nga sytė e tu ne zemrėn time.
  Dhe me ėmblat duar mbyllmė lehtė,
  tė rėndat qepalla nga hullitė e deteve,
  qė tė lumtura pėr tė vetmėn herė nė jetėn time,
  thithėn nektarin hyjnor tė jem e dashuruar,
  kaq thellėsisht me mė tė bukurėn e tė zjarrtėn menyrė.

  Sa herė qe do mbyll sytė e gjer nė tė fundmen frymė,
  para meje do tė shfaqen karvana beduinėsh,
  prej tė cilėve zogj tė praruar do tė fluturojnė
  drejt detit e erėrave,
  duke shkuar drejt brigjeve tė reja,
  zemėr lehtė se kanė jetuar
  qoftė dhe njė cast tė vetėm.


  CLAUDE CHATRON-COLLIET 2008
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ooooo : 29-04-2010 mė 14:31

 17. #16
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,782
  KURORĖZIM  Nė se njė ditė hapat e endrrave tė tua rastėsisht do tė sjellin
  Poshtė shtėpisė sime e zemra jote plagė aty do ndalet pėr njė ēast,
  Atje,
  Mes erės sė luleve, nė botėn e zemrės sime qė troket butėsisht
  Pėr tė qenė
  Sė bashku
  Qofte edhe pėr njė ēast,
  Pėr njė psherėtimė,
  Pėr njė rrahje zemre,
  Kokėn mbėshtetur mbi timin gjoks,
  Buzėt e mia mbi tendin ballė,
  Mes pėrkėdheljesh ėmbėlsisht pa fund,
  Nė bashkim shpirtrash gjer nė barrierat e kohėve,
  S’do tė na mjaftonin as njėmijė vjet.
  E unė do flisja me gjuhen e syve tė mi,
  Kėtyre liqejve tė thellė qė falin gjithmonė,
  Do flisja me gjuhėn e duarve tė mia delikate rreth fytyrės tende
  Ku ēdo rrudhe dhimbje ėshtė mbushur plot me dashurinė time.
  Me buzėt e mia nė gojėn tende dashurinė do ta shprehja bukurisht,
  Nė lartėsi ndjenjash qiellore qė ēdo krijesė njerėzore do ketė njohur,
  Me te ēmendurin pasion,
  Nga thellėsitė e trupit drejt syve tė tu,
  Nga duart e mia nė tė tuat duar,
  Nga buzėt e tua nė trupin tim,
  Nga sytė e tu nė zemrėn time.
  Dhe me tė ėmblat duar mbyllmė lehtė,
  Tė rėndat qepalla nga hullitė e detrave,
  Qė tė lumtura pėr tė vetmen herė nė timen jetė,
  Thithen nektarin Hyjnor tė jem e Dashuruar,
  Kaq thellėsisht e me tė bukuren e tė zjarrtėn mėnyrė.

  Dhe sa herė qė do mbyll sytė e gjer nė fundmen frymė,
  Para meje do shfaqen karvanė beduinėsh,
  Prej tė cilėve zogj tė praruar do fluturojnė
  Drejt detit e erėrave,
  Duke shkuar drejt brigjesh tė reja,
  Zemerlehtė se kanė jetuar,
  Qoftė dhe njė tė vetėm ēast.  Claude Chatron-Colliet©2008
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 18. #17
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,782
  DETI DHE DASHURIA
  (sonetė)

  Dhe deti dhe dashuria kanė hidhėrimin pėr fat,
  Dhe deti ėshtė dhimbje e dashuria plagė po ashtu.
  Humbasim nė dashuri ashtu siē zhytemi ne det,
  Se dhe dashuria ashtu si deti nuk ėshtė pa stuhi.

  Ai qė ujrat ka frikė ta shkojė jetėn nėpėr brigje.
  Qė dhimbjeve e vuajtjeve tė dashurisė u trembet
  E veten se le tė rrėmbehet prej tė sajave flakė,
  Prapė aty do vejė nė mortje e humbje do tretet !

  Nėna e dashurisė pat detin pėr djep e strehim *
  Prej dashurisė del zjarri e nena e tij prej ujit lind,
  Por uji kundėr zjarrit me kot lufton plot mundim.

  Nė se uji arrin tė fikė njė grusht prushi dashurie,
  Dashuria jote mė djeg shume e plot dhimbje ėshtė.
  Tė mundja atė zjarr me detin e lotėve tė mi ta shuaj.

  * Afrodita (Venusi )
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 19. #18
  DASHURI PĖR ELSĖN


  Jam xheloz pėr ēdo pikė shi
  qė me puthje mė shėmbėllen
  mė bėjnė tė ndjej xhelozi
  sytė e gjithēkaje qė shkėlqen

  Kur e zė jam xheloz pėr bletėn
  pėr pasqyrėn ku ajo shihet
  pėr harrimin pėr kujtesėn
  dhe pėr gjumin ku kridhet

  Pėr trotuarin qė ajo zgjedh
  pėr erėn qė e fshik me duar
  nė ėndėrr gjumin ma vjedh
  xhelozia ime qė rri zgjuar

  Jam xheloz pėr njė kėngė njė ofsh
  pėr njė hukamė e njė rėnkim
  pėr zymbylat jam xheloz
  pėr njė parfum pėr njė kujtim

  Jam xheloz pėr statujat nė shesh
  tunduese me ata sy zgavra
  jam xheloz kur ajo hesht
  pėr fletėn e bardhė qė ka pėrpara

  Pėr njė qeshje a njė lėvdatė
  dimrit pėr njė drithmė tė lehtė
  pėr njė fustan qė vesh nė shtat
  pranverės pėr drurėt e blertė

  Jam xheloz kur i pėlqen zjarri
  pėr njė degė qė e ndjek prapa
  pėr krehėrin nė flokėt ngjyrė ari
  nė ag mė bėn xheloz mesnata

  pėr gjithēka qė ka pėr zemėr
  pėr zumrudėt qė stolisin
  ah, nata e ligė nata shemėr
  mė hijet e saj ma mer shpirtin

  Ēdo stinė ndjej xhelozi
  mė ngulen njėmijė gozhdė
  jam xheloz gjer nė marrėzi
  jam xheloz si njė qen xheloz

  Kur vonohet njė grimė herė
  jam xheloz pėr botėn mbarė
  gjestet e saj janė mister
  jam xheloz pėr ēdo kitarė.


  Louis Aragon

 20. #19
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,782
  Zhak Prever - Tri shkrepse nė errėsirė ...


  Parisi nė errėsirė

  Tri shkrepse tė ndezura
  Njėra pas tjetrės nė errėsirė.
  E para pėr tė parė
  Fytyrėn tende,
  E dyta pėr tė parė
  Sytė e tu,
  E fundit pėr tė parė
  Gojėn tėnde.
  Dhe pastaj
  Errėsirė e plotė pėr ti kujtuar ato
  Teksa fort tė shtrėngoj nė krahėt e mi.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 21. #20
  PUTHJA

  Mijera e mijera vjet
  Nuk do kishin mjaftuar,
  Per te treguar
  Te voglen sekonde pafundesie
  Kur ti me perqafove,
  Ku une te perqafova.
  Ish nje cast ne driten e dimrit
  Ne Parkun Montsouris ne Paris.
  Ne Paris.
  Mbi toke.
  Mbi kete toke qe eshte nje yll.  O sueda po pse ke postu serish te njejten poezi mi, apo nuk te pelqeu versioni im hahahhahahah

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •