Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 107
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Tironce_Moderne
  Anėtarėsuar
  25-07-2002
  Vendndodhja
  Nga "Ha mer dhe ika"
  Postime
  109

  MESAZH: nga wsf

  kenga "mesazhi" nga west side family..booo ca kenge ta heq trurin. mua me eshte fiksuar keq, cdo mengjes cohem duke kenduar ate kenge ..
  -Kush di me shume info rreth ketij grupi???? ose ndonje foto per te na shuar kuriozitetin, se i kam fiksim, jo per gje!
  Kunja!! Kunja!! Kunja!! ;)

 2. #2
  LarG Maska e Flava
  Anėtarėsuar
  22-01-2003
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  38
  Postime
  547
  Edhe mua me pelqen shum :"Mesazhi" Po e deshe po te shkruaj edhe textin mgjth e din te gjith Hec se e kendojme bashke

  Zgjohem ne mengjes me afshin tend
  Gjysma e vetes sime me mungon
  Sdu ta pranoj po e pranoj
  nuk jam nuk je nuk ekzistojm

  Dhe trupi do me ftohet ne kete nate
  Ku jane prekjet e tua te me ngrohin prap
  Tani nuk jam,nuk jemi ne
  Sa ftohte kete nate,sa ftohte kete nate

  ne cdo hap qe hedh (ne mendjen time je ti)
  dua te te harroj (po prap je ti)
  sdua ta pranoj veten time nuk e di
  dhe kur cdo gje e vogel ndodh ne cdo veprim pa ti
  ndodhem 1 moment midis teje dhe meje
  nuk e di ne me doje a ne me urreje
  se je ti ne keto vargje se je ti ne keto nota
  se je ti ,pa ty, nuk ka kuptim te te harroja


  Cdo moment qe mar frym(je ti)
  Cdo moment qe jetoj(je vtem ti)
  Je gjithcka,cfare kam
  Plotesim i shpirtit tim
  ja cfare dua
  sdu ta humbas je vetem ti

  Dua te shof 2 syte e trembur,
  dua te puth buzen e cmendur
  dua te te shof,
  dua te te puth ty si ateher
  *2 here kjo strofa

  vetem 1 moment degjo
  dua te shoh,te njoh dua te di
  je ti qe komplikon
  je ti qe thua jo,
  je ti qe thua po
  capken, po nuk mundem,
  dakort te jem gjithmone
  je ti qe ben jeten time
  kompleks e
  ndonjehere nuk me kupton
  ndonjehre skupton as veten
  po prap te urrej, te dua ne 1 kohe ,
  kakohe qe te njoh babe,
  dua te njoh babe

  e Cdo moment qe mar frym
  Cdo moment qe jetoj
  Je gjithcka,cfare kam
  Plotesim i shpirtit tim
  ja cfare dua
  sdu ta humbas je vetem ti

  zgjohem ne mengjes me afshin tend.....
  Te dua se s'te urrej dot......

 3. #3
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  hey kam degju qe kan bere buje te madhe keta, biles njerin prej tyre Doctor Florin sic e quanin ne fillim e kam pat njoft,,,por dini gje eshte ne internet kjo kenga..??
  LuM i RrEmByEr

 4. #4
  LarG Maska e Flava
  Anėtarėsuar
  22-01-2003
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  38
  Postime
  547
  Djemtė e "West side family" nuk arritėn tė marrin ndonjė nga ēmimet e mėdha tė festivalit. Megjithatė ata mundėn tė rrėmbejnė publikun, sė bashku me kėngėn e tyre qė ka njė histori mė vete. "Historia e kėsaj kėnge nė fakt zė fill nga njė histori e gjallė. Ėshtė njė kėngė qė ėshtė bėrė pėr mua". Kėshtu nis e rrėfen Landi, djaloshi i grupit "West side family", mbi historinė e kėsaj kėnge, e cila pėrpara se tė ngjitej nė skenėn e festivalit, kishte pushtuar radiot e televizionet. Kėnga qė u kthye nė hit brenda pak kohėsh, nuk e pati tė vėshtirė tė tėrhiqte vėmendjen nė sallėn e madhe tė Pallatit tė Kongreseve.  Pėrkundrazi, qė natėn e parė tė festivalit kėnga magjike 2002", kėtė kėngė e kanė kėnduar bashkė me tre djemtė e grupit, pjesa mė e madhe e sallės. Vetė djemtė ishin tė pėrgatitur pėr njė sukses tė tillė. Ndėrsa e vetmja barrierė pėr ta nė kėtė garė tė kėngės, ishte ajo, juria qė do tė pėrzgjidhte, kėngėt fituese pėr nė natėn e tretė, e mė tej do tė votonte pėr tre ēmimet e para.
  Kjo ishte mė e vėshtira pėr ta. "Megjithėse ne nuk i morėm pikėt qė dėshironim, sėrish themi se jemi tė kėnaqur. Tė paktėn kėnga ka shkuar atje ku duhet. Ne e kemi rrėmbyer publikun",- thonė djemtė, duke dashur ta lėnė mėnjanė shumėn e pikėve tė mbledhura nė kėtė votim.

  Ajo mė e rėndėsishmja pėr ta ka qenė reagimi i kryetarit tė bashkisė, i cili, i ulur pas krahėve tė jurisė ka reaguar me habi gjatė gjithė procesit tė votimit, ndaj kėsaj kėnge. Ky adhurim i kryebashkiakut Rama ndaj kėngės sė tyre, ka qenė njė shpėrblim i madh pėr ta. Dukej se ai kishte kapur pikėrisht atė qė duhej nė kėngėn e tyre, atė ritmin magjik, qė kish rrėmbyer shumė e shumė njerėz..Ndėrsa historia e kėsaj kėnge zė fill me njė pendesė.

  Ėshtė njė mesazh lėnė dikujt ndaj tė cilit gjithēka duket se ėshtė mė e gjallė se kurrė, njė nevojė pėr ta pasur afėr a pėr ta pėrqafuar si dikur. "Kjo kėngė ėshtė bėrė pėr mua. Dhe nė tė vėrtetė unė dua tė puth e tė shoh sytė e dikujt, tamam si atėherė. Ndėrsa tani ėshtė pikėrisht ai "dikush" qė unė nė kėto momente ia ndjej shumė mungesėn",- thotė Landi. Mė tej ai shpjegon se nuk do tė kishte dalė nė kėtė spektakėl. Por falė dy djemve tė tjerė tė grupit ( Mirit dhe Florit) kishte pranuar dhe kishin dalė nė kėtė skenė.

  Kėngėn e ka shkruar Flori, ose siē thonė ata Doktor Flori. Dhe siē pohon vetė ai, kėngėn nuk e ka bėrė pėr vete, por pėr Landin, pėr gjendjen e tij tė dikurshme, pėr njė humbje e njė mungesė qė kishte ai."Shpresoj tė ketė kaluar",- thotė ai me tė qeshur. Ndėrsa pa e humbur fillin e bisedės Landi ndėrhyn pėr tė falenderuar "atė pjesė tė publikut qė mė ka ndjekur me adhurim gjatė gjithė kohės, e pėr ata anėtarė tė jurisė tė cilėt mė vlerėsuan maksimalisht.

  Dua tė pėrshėndes tė gjithė ata qė e ndjejnė ashtu siē e ndjej edhe unė muzikėn e tė gjithė ata qė e pėlqejnė kėtė kėngė". Ndėrsa pėr kryebashkiakun Rama, ai ka njė falenderim tė veēantė. "Dua ta falenderoj pėr reagimet e tij nė disa prej vlerėsimeve tė jurisė. Mendoj se ka pasur tė drejtė, sepse ai nuk nguron ta shprehė njė gjė qė e mendon si tė padrejtė",- thotė ai.

  Dhe minuta mė vonė ndėrsa spektakli ishte drejt fundit, dhe po bėhej ndarja e ēmimeve tė mėdha, djaloshi me pantallona tė kuqe i "West side family" ka marrė njė pėrshėndetje tė veēantė nga kryebashkiaku Rama. "Mendoj se sonte e kam zbuluar kandidatin e ardhshėm pėr kryetar bashkie. Ėshtė ai djali me pantallona tė kuqe i "West side family",- tha Rama. Ndėrsa nga pas kuintave, djemtė pėrqafonin njėri-tjetrin e qeshnin me tė madhe.
  Te dua se s'te urrej dot......

 5. #5
  LarG Maska e Flava
  Anėtarėsuar
  22-01-2003
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  38
  Postime
  547
  Grupi eshte i perbere nga 3 cuna: Landi, Doktor Flori dhe Miri.
  Jane nga 22 vjec dhe jan ne universitet. Landi eshte me i lezetshmi kurse Doktor Flori edhe me i rendesishmi i grupit.
  Landi eshte per Juridik, kurse Flori ne Institurin Bujqesor (Kamez).
  Do bejne nje studjo te tyren. Moren pjese tek "Kenga Magjike" dhe mori cmimin "Millenium"
  Te dua se s'te urrej dot......

 6. #6
  LarG Maska e Flava
  Anėtarėsuar
  22-01-2003
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Mosha
  38
  Postime
  547
  Kurse persa i perket shkarkimit te kenges, me duket se gjehet edhe do mundohem ta gjej! Ia vlen shum, jo per gje!
  Te dua se s'te urrej dot......

 7. #7
  one in a million Maska e ^VJOSA^
  Anėtarėsuar
  11-05-2002
  Vendndodhja
  OLIMP
  Postime
  323
  hey e gjeta ku eshte ajo kenga....shkoni tek www.albrap.tk dhe eshte aty WSF...ciao
  LuM i RrEmByEr

 8. #8
  SiMp^tIkJa Maska e Enkela B.
  Anėtarėsuar
  12-05-2002
  Vendndodhja
  UK
  Postime
  550
  edhe une mbaroj per ate kenge, per dite e degjoj, nuk shkoj kund pa e degjuar ate kenge. po as un nuk po mundem te di diqka me teper per ate grup. grup simpatik, dhe shume kendojne mire.

 9. #9
  i/e larguar Maska e Tornado
  Anėtarėsuar
  03-08-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  41
  Postime
  16
  Kengen mund ta shkarkoni duke klikuar ne lidhjen me poshte

  Kliko ketu per ta shkarkuar kengen Mesazh

 10. #10
  Drejteza Paralele Maska e Io_e_Te
  Anėtarėsuar
  24-02-2003
  Vendndodhja
  Ne Nje Glob Prej Balte
  Postime
  499
  Epo meqe e gjetet dhe tekstin dhe info dhe mp3 po ju pershendes me "Mesazh"...po pershendes dhe veten me ate rast
  Have fun!
  Nu stiam ca floarea amara a singuratatii are, daca o atingi pe obraz, sunetul unor pasi care pleaca.

 11. #11
  Edhe une e degjova kengen dhe me pelqeu shume si nga muzika, teksti dhe interpretimi. Meqenese mesova me shume per kete kenge nepermjet kesaj teme te hapur ketu doja te pershendesja Tironce Moderne qe e hapi temen, Flaven per tekstin dhe informacionin e kenges, Vjosen dhe Tornadon qe sollen link per te degjuar kengen, si dhe Enkela B dhe Io e Te si fansa te kesaj kenge
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 12. #12
  me nder qofsh
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Vendndodhja
  ne fluturim e siper
  Postime
  810

  Edi Rama & West Side Family

  Edi Rama & West Side Family


  Si reagoi publiku nė sallė kur dolėt ju dhe mė pas Rama nė skenė?
  Nė fillim, kur dolėm ne, njerėzit na pritėn mirė, por kur doli Edi pati njė reagim tamam si te ndonjė finale Champions League. Ishte njė surprizė, e papritur dhe shumė e bukur.

  Jeni i kėnaqur tani qė e mbaruat dhe publiku ua priti me aq entuziasėm?
  Po, sigurisht. Ne i kėnduam Tiranės, asaj qė ne e duam me tė mirat dhe kėqijat qė ajo ka.


  Teksti i plotė i kėngės kėnduar nga Edi Rama & West Side Family

  Shumė zhurmė, shumė zhurmė
  Tirana e Re,
  Lapraka, Kombinati,
  Ali Demi
  Tirona ėshtė pikėnisje, ku fillon mundėsia
  Aty kam tė ardhmen, ku kam ėndrrat e mia.
  Ku ngjitur janė kisha e xhamia,
  Ku ndahen e pajtohen Nano e Berisha.

  Aty ku ty tė jepet njė tjetėr mundėsi,
  Kam shokėt, kam lagjen, kam rrugėn, kam shtėpinė.

  Tirona ēfarė ėshtė?
  Mė i madhi paradoks,
  Ku robi ble te gabi me Rolex nė dorė.
  Ku sllonat sydelfinė
  Nė baltė bėjnė paradė,
  Ku krahas kjoskave tė rėnume ėshtė njė
  super pallat.

  Tirona, ke ėndrrat tona
  Jeton orėt e vona,
  E djegur, sido tė jesh,
  Ti je e jona.

  Zhurmė, shumė zhurmė sa zhurmė.
  Kjo ėshtė Tirona jonė,
  Tirona e kontradiktės,
  E luftės e paqes,
  E errėsirės dhe e dritės,
  Mashtrimit, tė vėrtetės
  Shpifjes, interesit,
  E qejfit dhe e stresit,
  E ahengut dhe biznesit.

  Ku tė gjithė ne themi:
  Tirona zemra jonė,
  Ti pėr ne, ti pėr ne,
  Je kampion.
  Kur ti hyn nė Kombinat, nė qytetin tonė
  Njė tabelė, shyqyr, tė thotė:
  "Mirėserdhėt nė Tiranė".

  Tirona, nė zemrat tona
  E ēmendur, sido tė jesh,
  ti je e jona.
  Aty ku Kryetari bėrtet me megafon.

  Gjithēka mund tė ndodhė,
  Jetojmė nė Tironė.
  Njerzia bėjnė plazh
  Aty ku thahet liqeni
  Ku provinciali thotė:
  "Jom pri 'Ali Demi'".
  Aty ku trumbetojnė tė ngrenė pallate
  Mjaft!, thotė rinia.

  "Boll se na plasėt".
  Mjaft, me muhabet, si bujqit e lashtė,
  Nėn kumbllat e kuqe, moda bėn sfilatė.
  Ku ka qarkullim parash,
  Ka dhe emancipim grash,
  Shooping nga rrugė
  e "Durrsit"
  Oburra nga Blloku,
  Atu ku gjen pėr seks,
  Ku ngjitet dhe smoku.
  Ku te qentė e kazanėve ėshtė dhe ministri e Higjienės,
  ku ka dhe mbret, ka dhe
  president.

  Tė gjitha do t'i gjeni nė
  qytetin tonė,
  Ku njė tabelė e shtremėr
  thotė:
  "Mirėserdhėt nė Tiranė".

  Tirona…..
  Zhurmė, zhurmė…..
  Memory is a kind
  of accomplishment
  a sort of renewal
  even
  an initiation

 13. #13
  Konservatore Maska e Dita
  Anėtarėsuar
  17-04-2002
  Postime
  2,925
  "Sllonat"? A eshte ndonje percaktim i ri per femrat ne Tirane ky?

  "Ku sllonat sydelfinė"

 14. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-11-2002
  Vendndodhja
  padova
  Mosha
  38
  Postime
  5
  jo dita eshte emer makine=benz
  kur po imarrim ata lek

 15. #15
  <<<TrOpOjAnE>>> Maska e bukuroshe vogel
  Anėtarėsuar
  08-06-2003
  Vendndodhja
  Belgjike
  Mosha
  32
  Postime
  35
  vdes per kengen e tyre nje mesazh obobo me te hik petlla gjith diten e negjoj sa po del ne tv un i them motres plizzz mos e lujjj .ajo e din qe mua me pelqejn shum edhe ma len .
  bye bye.nga melisaa.
  rrespektet tona per
  cdo koleg ne shqiptari
  kur ti me don mua
  te dua dhe un ty

 16. #16
  DaDDy'S GurL Maska e KaMi
  Anėtarėsuar
  22-07-2003
  Vendndodhja
  T@K3 @ Gu3$$
  Mosha
  36
  Postime
  21
  Kete vere une isha ne Shqiperi...dhe mu dha rasti ti takoja djemte e West Side Family sepse Malboro organizonte nje party dhe kishte derguar WSF ne Berat tek nje Pub...Ishin shume friendly dhe shume te thjeshte...Kane pothuajse 5 vjet qe jane formuar si grup...Landi ishte hmmmm...shume cute...dhe kishte shume deshire te vizitonte USA ... ok po vendos edhe tre prej fotove qe kemi bere bashke
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  "Love cures people, both the ones who give it and the ones who receive it."

  "Everything is funny as long as it is happening to somebody else."

  "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."

 17. #17
  DaDDy'S GurL Maska e KaMi
  Anėtarėsuar
  22-07-2003
  Vendndodhja
  T@K3 @ Gu3$$
  Mosha
  36
  Postime
  21
  Nje tjeter qe kam bere une me bukuroshin e grupit, Landin
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  "Love cures people, both the ones who give it and the ones who receive it."

  "Everything is funny as long as it is happening to somebody else."

  "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."

 18. #18
  DaDDy'S GurL Maska e KaMi
  Anėtarėsuar
  22-07-2003
  Vendndodhja
  T@K3 @ Gu3$$
  Mosha
  36
  Postime
  21
  Ndersa ketu ka dal Motra ime me WSF ( cilesia e fotove nuk eshte shume e mire sepse po i bej me web cameran e komp).
  Miri( ne te majte), Landi (mbrapa) dhe Flori( ne te djathte).
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

  "Love cures people, both the ones who give it and the ones who receive it."

  "Everything is funny as long as it is happening to somebody else."

  "A lie gets halfway around the world before the truth has a chance to get its pants on."

 19. #19
  dhe mua me pelqen shume kenga mesazhi
  Baby_girl

 20. #20
  Gone Maska e MiLaNiStE
  Anėtarėsuar
  19-05-2003
  Vendndodhja
  dónde ustedes no me puede ver
  Mosha
  33
  Postime
  1,770
  boooo amon se po me iken petlla tashi ai ladi ishte cute shum
  po ate doctor florin un e maja men si yll qeka bo pyll fare iii ma shpifi per zotin lol no offenc

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Shqiperia ne konferencen Islamike
  Nga alproud nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 125
  Postimi i Fundit: 20-08-2014, 15:59
 2. Gjon Muzaka, u le amanet femijėve te tij (1515)
  Nga Albo nė forumin Historia shqiptare
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 21-05-2012, 11:07
 3. Fenomeni i gjakmarrjes
  Nga erzeni nė forumin Problematika shqiptare
  Pėrgjigje: 100
  Postimi i Fundit: 24-06-2009, 09:18
 4. Hakmarrja, vritet nėna e emigrantit
  Nga GiSHteZa nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 169
  Postimi i Fundit: 06-05-2009, 17:24
 5. E sikur tė uleshim tė flisnim vėrtet me Islamin?
  Nga fioreal nė forumin Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-04-2006, 13:14

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •