Close
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 46

Tema: a e dini se?

  1. #1
    leket-shpejt!-leket.. Maska e mi piace
    Anėtarėsuar
    01-12-2009
    Vendndodhja
    durres
    Postime
    140

    a e dini se?

    A e dini se disa nuk e din? Po ka nga ata qe bejn sikur e din...dhe ne fat kur i pysin japin pergjigjen e dija se ma tha njeri qe e dinte..fatkti qe un e di s'sdo te thot se dhe mua ma kan then disa qe e dine.....po dhe ti qe po e lexon tani s'ma merr mendja ta dish....mos ma kerko te ta them se neser do te mburresh e do t'ju thuash qe ma tha njeri qe e din me siguri...
    nga frika, u bera trim...!

  2. #2
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Nuk kishe pak me shume fantazi per temen? loooool

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Thuaje shpejt se ta mbyllen temen, lol.
    Feelings change - memories don't.

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e gjirfabe
    Anėtarėsuar
    23-06-2004
    Vendndodhja
    Boston, MA
    Postime
    576
    Citim Postuar mė parė nga mi piace Lexo Postimin
    ....mos ma kerko te ta them se neser do te mburresh e do t'ju thuash qe ma tha njeri qe e din me siguri...

    Po e di llaf nga brenda thuaje tani,

    ndryshe llafe sokaqesh nuk duam te dime ne!

    Kete ta thote Prifti ne kurorezim.

    '

  5. #5
    leket-shpejt!-leket.. Maska e mi piace
    Anėtarėsuar
    01-12-2009
    Vendndodhja
    durres
    Postime
    140
    Sa seriozisht i merka "tamat" suada......s'ja vlen te pergjigjem......po doja ta thoja mer shok po tani ma ngec fjalen ne gryk ajo me lart...
    ja te tjeret e pranojn shakan dhe e thon ndonje fjal ashtu ne tym.....si un...po ti goce qeke hither....
    nga frika, u bera trim...!

  6. #6
    Jam Ai Maska e RockStar
    Anėtarėsuar
    23-10-2009
    Vendndodhja
    Nėn hijen e qerpikut tėnd...!!!
    Postime
    1,956
    kjo i bika njejt me kete qe se marr vesh fare

    Zoti Ministėr i Mbrojtjes,
    mė lejoni qė me shumė respekt tė marr guximin t’ju shpjegoj sa mė poshtė vijon, dhe t’i lutem vullnetit tuaj tė mirė pėr tė bėrė sforcimin e duhur pėr njė sqarim tė shpejtė tė ēėshtjes.
    Jam nė pritje tė thirrjes nėn armė. Jam 24 vjeē dhe jam i martuar me njė vejushė 44 vjeēare, e cila ka njė vajzė 25 vjeēe. Babai im ėshtė martuar me kėtė vajzė. Kėshtu, aktualisht babai im ėshtė bėrė edhe dhėndrri im, meqėnse ėshtė martuar me vajzėn time. Pėrveē kėsaj, nusja ėshtė bėrė edhe njerka ime, duke qėnė gruaja e babait tim.
    Gruaja ime dhe unė nė muajin janar u bėmė me njė fėmijė. Ky fėmijė ėshtė kėshtu vėllai i gruas sė babait tim, pra kunat i babait tim; pėrveē kėsaj ėshtė edhe daja im, pėrderisa ėshtė edhe vėllai i njerkės sime. Biri im pra ėshtė edhe daja im.
    Gruaja e babait tim pėr Krishtlindje lindi njė fėmijė, qė njėkohėsisht ėshtė edhe vėllai im pėrderisa ėshtė fėmijė i babait tim, dhe nipi im pėrderisa ėshtė fėmijė i fėmijės sė gruas sime. Unė jam pra vėlla i nipit tim, dhe meqėnse burri i nėnės sė njė njeriu ėshtė babai i tij, rezulton qė unė jam babai i vajzės sė gruas sime dhe vėllai i birit tė vet.
    Kėshtu qė unė jam gjyshi im!
    Me shpjegimin e gjithė kėsaj, ju lutem mė lejoni tė mos e kryej shėrbimin e detyrueshėm ushtarak, sepse ligji e ndalon qė babai, i biri dhe nipi tė kryejnė shėrbimin ushtarak nė tė njėjtėn kohė.
    I bindur qė do tė gjej mirėkuptimin tuaj, ju lutem z. Ministėr tė pranoni konsideratat e mia mė tė shquara.
    Mendo dhe Pasurohu

  7. #7
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar mė parė nga mi piace Lexo Postimin
    Sa seriozisht i merka "tamat" suada......s'ja vlen te pergjigjem......po doja ta thoja mer shok po tani ma ngec fjalen ne gryk ajo me lart...
    ja te tjeret e pranojn shakan dhe e thon ndonje fjal ashtu ne tym.....si un...po ti goce qeke hither....
    Po ku e pe ti cuno qe jam e hidher? Mos ndoshta prisje komplimente per temen?
    Ti del ne konklusione te gabuara shume shpejt. Mos harro se te gjithe jemi te ''lire'' te shprehim mendimin tone. Kam lexuar ne tema te tjera qe je shume ''grenze'' ti. Dhe mos mer si pushke jevgu se as te vrava as te preva. Nuk na ndalon ti me u shpreh. Kam me shume vite se ty ketu dhe te garantoj qe je personi me pa takt qe po lexoj. Me vjen keq se ti qenke dhe patrioti im.

    Kalofsh bukur!

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  8. #8
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar mė parė nga RockStar Lexo Postimin
    kjo i bika njejt me kete qe se marr vesh fare

    Zoti Ministėr i Mbrojtjes,
    mė lejoni qė me shumė respekt tė marr guximin t’ju shpjegoj sa mė poshtė vijon, dhe t’i lutem vullnetit tuaj tė mirė pėr tė bėrė sforcimin e duhur pėr njė sqarim tė shpejtė tė ēėshtjes.
    Jam nė pritje tė thirrjes nėn armė. Jam 24 vjeē dhe jam i martuar me njė vejushė 44 vjeēare, e cila ka njė vajzė 25 vjeēe. Babai im ėshtė martuar me kėtė vajzė. Kėshtu, aktualisht babai im ėshtė bėrė edhe dhėndrri im, meqėnse ėshtė martuar me vajzėn time. Pėrveē kėsaj, nusja ėshtė bėrė edhe njerka ime, duke qėnė gruaja e babait tim.
    Gruaja ime dhe unė nė muajin janar u bėmė me njė fėmijė. Ky fėmijė ėshtė kėshtu vėllai i gruas sė babait tim, pra kunat i babait tim; pėrveē kėsaj ėshtė edhe daja im, pėrderisa ėshtė edhe vėllai i njerkės sime. Biri im pra ėshtė edhe daja im.
    Gruaja e babait tim pėr Krishtlindje lindi njė fėmijė, qė njėkohėsisht ėshtė edhe vėllai im pėrderisa ėshtė fėmijė i babait tim, dhe nipi im pėrderisa ėshtė fėmijė i fėmijės sė gruas sime. Unė jam pra vėlla i nipit tim, dhe meqėnse burri i nėnės sė njė njeriu ėshtė babai i tij, rezulton qė unė jam babai i vajzės sė gruas sime dhe vėllai i birit tė vet.
    Kėshtu qė unė jam gjyshi im!
    Me shpjegimin e gjithė kėsaj, ju lutem mė lejoni tė mos e kryej shėrbimin e detyrueshėm ushtarak, sepse ligji e ndalon qė babai, i biri dhe nipi tė kryejnė shėrbimin ushtarak nė tė njėjtėn kohė.
    I bindur qė do tė gjej mirėkuptimin tuaj, ju lutem z. Ministėr tė pranoni konsideratat e mia mė tė shquara.

    Je ne temen e duhur lol.
    Mbase do arrijne te ta perkthejne

    Ps: po ndonje fjalor shqip-shqip nuk ke aty afer? ihihihih

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  9. #9
    Jam Ai Maska e RockStar
    Anėtarėsuar
    23-10-2009
    Vendndodhja
    Nėn hijen e qerpikut tėnd...!!!
    Postime
    1,956
    Citim Postuar mė parė nga suadabolzano Lexo Postimin

    Je ne temen e duhur lol.
    Mbase do arrijne te ta perkthejne

    Ps: po ndonje fjalor shqip-shqip nuk ke aty afer? ihihihih
    hahaha suada lere se me heret e gjeta ne google dhe pasi ce ishte kjo tema keshtu kot ja futa edhe une hahah po e rendesishte eshte ce ai cuni ka shpetuar pa kryer sherbimin ushtarak
    Mendo dhe Pasurohu

  10. #10
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anėtarėsuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar mė parė nga RockStar Lexo Postimin
    hahaha suada lere se me heret e gjeta ne google dhe pasi ce ishte kjo tema keshtu kot ja futa edhe une hahah po e rendesishte eshte ce ai cuni ka shpetuar pa kryer sherbimin ushtarak
    Hahahahahahahah. Mire bere qe e postove ketu
    Tani e mesuam dhe ne

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    ''A e dini se disa nuk e din?''


    E dim, e dim,kush tha qe se dim, o Abedin? Merr stilolapsin dhe mbaj na nje shenim: Kemi nje shqiptar dhe nje kosovar, kush ka byth me shume? Asnje nga te dy. Ciljeta ja u kalon te dyve.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  12. #12
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    a e dini se..
    me thane te ju them,
    doja mos i'u them,
    por ma mire te ju them,
    pastaj mos thoni se nuk u'a thash ate
    qe me than per t'ua thene...
    a e dini se...
    me ne fund harova c'ka me than te ju them...
    c'ka ju thash?...

  13. #13
    Walk a little slower... Maska e ♥ Ela ♥
    Anėtarėsuar
    11-07-2009
    Postime
    369
    Citim Postuar mė parė nga mi piace Lexo Postimin
    A e dini se disa nuk e din?
    A e "dine" ti se kur i tha e Hena te Martes, a e mori vesh e Merkura qe e Enjtja i tha te Premtes se pas te Shtunes vjen e Djela? E "dine"? Une e dija.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ♥ Ela ♥ : 04-12-2009 mė 10:53

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    [QUOTE=tetovarja87;2507757]a e dini se..
    me thane te ju them,
    doja mos i'u them,
    por ma mire te ju them,
    pastaj mos thoni se nuk u'a thash ate
    qe me than per t'ua thene...
    a e dini se...
    me ne fund harova c'ka me than te ju them...
    c'ka ju thash?...[/QUOTE]



    Nje mu.t qe ta hash!
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  15. #15
    Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
    Anėtarėsuar
    26-11-2009
    Vendndodhja
    Tetove
    Postime
    7,660
    pershendetje Endless...
    pak me kujdes me shprehjen shoku...

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Endless
    Anėtarėsuar
    17-08-2007
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Postime
    5,119
    Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
    pershendetje Endless...
    pak me kujdes me shprehjen shoku...


    Te puth me mall nga ekrani.
    Without deviation from the norm, progress is not possible

  17. #17
    leket-shpejt!-leket.. Maska e mi piace
    Anėtarėsuar
    01-12-2009
    Vendndodhja
    durres
    Postime
    140
    moj "suada", un te therrita hither dhe ti u mjaftove me nje nga e din ti qe un jam hither...?!
    po nuk me kudershtove....
    ok!
    ty pergjigjen ta kam dhen qe ne fillim.
    besoj se vitet qe mund te kesh ketu, ose vitet real qe ti ke mbi shpatulla ste japin te drejten te kalosh ne fyerje e aq me pak ne konkluaione...
    komplimentet "suada" i pres nga njerez qe njoh dhe dhe qe i vleresoj, nga njerez qe ndaj fjalen e mir, nga ata qe me shohin e i shoh ne te vertet se si jan-m.
    o po ty s'dua te te ndaloj un me goce.....kerkoj te flasesh sa me shum qe te nxjerresh koken se si je....dhe besoj se kjo e shkruara qe bera un pa kuptim ty te dha nje shkas dhe ndoshta nje kuptim....
    nqs ti e ke te veshtir qe dikush mund te bej dhe nje shaka katu brenda nuk esht faji im.
    qe te mungon sensi i humorit. nuk esht faji im se ndoshta "ti senti frustata"...nuk esht faji im qe ti mezi pret qe nje si un, te shkruaj nje budallek qe ti te njehesh ne qender te vemendjes.
    po ti e meriton kete mundesi qe te dhash?
    nga frika, u bera trim...!

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Edhe ti mi piace sa grricesh me cupat .Leri mo te shprehen si te duan.
    Feelings change - memories don't.

  19. #19
    leket-shpejt!-leket.. Maska e mi piace
    Anėtarėsuar
    01-12-2009
    Vendndodhja
    durres
    Postime
    140
    me fal dea...
    po ti e din qe shaka po beja. kur tjetra direkt me te paren...sikur erdha ketu per ti zon vendin..
    taniiiiiiiiiiiiiiiii dhe do gricemi nga pak...na myten temat serioze.
    ka nevoj njeriu te thot nje her nje gje kot pa kuptim...( dhe pse doli e kunderta me duket)...
    po varja....ca ke bo ti i her mir ja kalove sot?
    nga frika, u bera trim...!

  20. #20
    leket-shpejt!-leket.. Maska e mi piace
    Anėtarėsuar
    01-12-2009
    Vendndodhja
    durres
    Postime
    140
    ejjjjjjjjjjjjjj....flejeni mendjen se njoni e din tamom...dhe ka me na e tregu majeni men....
    nga frika, u bera trim...!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •